Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα πηρα το 3gs και εχω μια απορια που για τους περισσοτερους απο σας θα ειναι λογικα χαζη...Αν κανω jailbreak θα μπορω μετα να κατεβαζω apps απο το itunes?

 

Βασικα δεν εχω πολυκαταλαβει τι ακριβως κανει το jailbreak..Ξερω πως μπορω να βαλω οποιες εφαρμογες θελω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα πηρα το 3gs και εχω μια απορια που για τους περισσοτερους απο σας θα ειναι λογικα χαζη...Αν κανω jailbreak θα μπορω μετα να κατεβαζω apps απο το itunes?

 

Βασικα δεν εχω πολυκαταλαβει τι ακριβως κανει το jailbreak..Ξερω πως μπορω να βαλω οποιες εφαρμογες θελω...

 

Διαβασε πρωτα αυτο http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=89&a=96 :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το 3gs και εχω μια απορια που για τους περισσοτερους απο σας θα ειναι λογικα χαζη...Αν κανω jailbreak θα μπορω μετα να κατεβαζω apps απο το itunes?

 

Βασικα δεν εχω πολυκαταλαβει τι ακριβως κανει το jailbreak..Ξερω πως μπορω να βαλω οποιες εφαρμογες θελω...

 

Μπαίνεις σε άλλο χωράφια, και γιαυτό καλά έκανε ο κύριος πτέραρχος και σου έδωσε να διαβάσεις κάποια πράγματα, πριν είναι αργά για την συσκευή σου.

Γενικός όλη η φιλοσοφία του iPhone θέλει διάβασμα, όπως κάναμε όλη.

Γιαυτό προσοχή στο τι κάνεις, δεν είναι μόνο να ξέρεις ότι θα έχεις ότι εφαρμογή θέλεις, αλλά και το πως το κάνει αυτό..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω αν η οθονη του 3gs αξιζει να εχει screen protector η οχι?και γενικα αν σαν οθονη γρατζουνιεται ευκολα η οχι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω αν η οθονη του 3gs αξιζει να εχει screen protector η οχι?και γενικα αν σαν οθονη γρατζουνιεται ευκολα η οχι?

 

Προσωπική άποψη ότι δε χρειάζεται ! Ακόμα κ η apple σταμάτησε την παραγωγή protectors για το iPhone. Εμένα πάντως με σχετικά σκληρή χρήση δεν έχει γρατζουνιστει κ γενικά για να την χαραξεις θα ζοριστεις αρκετά!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω αν η οθονη του 3gs αξιζει να εχει screen protector η οχι?και γενικα αν σαν οθονη γρατζουνιεται ευκολα η οχι?

 

Δεν γρατζουνιέται με καμία λογική χρήση (εκτός αν πάρεις τρυπάνι με μύτη διαμαντιού και αρχίσεις να το σκαλίζεις ... ) συν ότι έχει ειδική επίστρωση για να μην κρατάει δαχτυλιές κλπ και να σκουπίζεται εύκολα με οποιοδήποτε ύφασμα και όχι το ειδικό πανάκι που ήθελαν οι προηγούμενες εκδόσεις.

 

Το screen protector κατά τη δική μου άποψη είναι από τα πλέον άχρηστα αξεσουάρ ειδικά στην περίπτωση του 3Gs.

 

@abaloss

Μιχάλη τα μεγάλα πνεύματα κλπ κλπ ... ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαρισω πολυ!και ενας φιλος μου που το εχει ενα χρονο το ιδιο μου ειπε :)
Link to comment
Share on other sites

4 χρόνια τώρα κανένα iPhone που πέρασαν από τα χέρια μου δεν έχει γρατσουνιστεί, αλλά πάντα όλα ήταν σε θήκη vaja! Θέλει να κάνεις μεγάλη "προσπάθεια" για να γίνει ζημιά.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει, έχει κολλήσει το iphone μου και δεν λέει να ξεκινήσει. :( :(

 

Είμαι για σέρβις...

 

Μάλλον πρέπει να ευθύνεται το iblacklist που εγκατέστησα τελευταία. Από τότε, πήγα να κάνω επανεκκίνηση και... αυτό ήταν. Με το που φτάνει στο Springboard δεν προλαβαίνει ούτε δευτερόλεπτο και κολλάει. Είναι κλειδωμένο, σύρω τη μπάρα αλλά είναι κολλημένο. Μετά από λίγο ή θα κλείσει και θα ξαναανοίξει στην ίδια κατάσταση ή θα μείνει κολλημένο στο springboard ... Το κλείνω με reset (πατώντας ταυτόχρονα home+on/off button) αλλά απλά κλείνει και ξανανοίγει στην ίδια κολλημένη κατάσταση. Restore δε μπορεί να γίνει γιατί δε προλαβαίνει και κλείνει... Τι μπορώ να κάνω;;; Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει, έχει κολλήσει το iphone μου και δεν λέει να ξεκινήσει. :( :(

 

Είμαι για σέρβις...

 

Μάλλον πρέπει να ευθύνεται το iblacklist που εγκατέστησα τελευταία. Από τότε, πήγα να κάνω επανεκκίνηση και... αυτό ήταν. Με το που φτάνει στο Springboard δεν προλαβαίνει ούτε δευτερόλεπτο και κολλάει. Είναι κλειδωμένο, σύρω τη μπάρα αλλά είναι κολλημένο. Μετά από λίγο ή θα κλείσει και θα ξαναανοίξει στην ίδια κατάσταση ή θα μείνει κολλημένο στο springboard ... Το κλείνω με reset (πατώντας ταυτόχρονα home+on/off button) αλλά απλά κλείνει και ξανανοίγει στην ίδια κολλημένη κατάσταση. Restore δε μπορεί να γίνει γιατί δε προλαβαίνει και κλείνει... Τι μπορώ να κάνω;;; Γνωρίζει κανείς;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246961

Κανε οτι λεει εδω και ασε το service:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα Restore και set as new...

 

Μια βδομάδα θα περνάω ρυθμίσεις, εφαρμογές... Πάνε sms, λίστες κλήσεων, εφαρμογές από cydia...

 

Πολύ άσχημη εμπειρία να σε κρεμάει έτσι το... «τέλειο» iphone...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα Restore και set as new...

 

Μια βδομάδα θα περνάω ρυθμίσεις, εφαρμογές... Πάνε sms, λίστες κλήσεων, εφαρμογές από cydia...

 

Πολύ άσχημη εμπειρία να σε κρεμάει έτσι το... «τέλειο» iphone...

 

Δεν επρεπε μα το κανεις new κανε restore απο το πιο προσφατο backup.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχω κάνει jailbreak με spirit, δε ξέρω κατά πόσο θα ήταν επιτυχές αυτό...

 

Όχι δεν θα ήταν. Καλώς έπραξες και το σέταρες σαν καινούριο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε το εξάρτημα για την εξαγωγή της κάρτας SIM? Υπάρχει στα καταστήματα της Apple μεμονομένο?

(Μη μου πείτε με συνδετήρες κλπ:p)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε το εξάρτημα για την εξαγωγή της κάρτας SIM? Υπάρχει στα καταστήματα της Apple μεμονομένο?

(Μη μου πείτε με συνδετήρες κλπ:p)

 

Γιατι ομως, ο συνδετηρας δεν σου κανει :blink:? Εγω μια χαρα τον χρησιμοποιω, εχω παντα ενα διαθεσιμο στο πορτοφολι μου :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το εξάρτημα του iPhone στο πορτοφόλι μου και το έχασα γι' αυτό ρώτησα:p Τελικά πωλείται σαν αξεσουάρ στα καταστήματα της Apple?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το εξάρτημα του iPhone στο πορτοφόλι μου και το έχασα γι' αυτό ρώτησα:p Τελικά πωλείται σαν αξεσουάρ στα καταστήματα της Apple?

 

Σκέτος ο συνδετηρας δεν νομίζω φίλε μου δυστυχώς. :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως ξέρετε γιατί δεν μπορώ να περάσω το ROCK APP σε έκδοση 3.1.3

?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το αυτοματο κλειδωμα εξικονομει μπαταρια??

 

Ναι, γιατί δεν αφήνει την οθόνη ενεργή. Όπως επίσης απενεργοποιει και την wifi antenna εκτός των άλλων. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου εχει Iphone 3gs 3.1.3 το εχει παρει απο αγγλια υπαρχη τροπος να το ξεκλειδωσει ?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 3gs jailbroken...θα ηθελα να ξερω πια ειναι τα βηματα οταν βγει η os 4 για να την εγκαταστησω..θα κανω restore το κινητο και μετα update??δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το restore ουτε και το update ετσι δεν πολυξερω τι παιζει οταν τα πατησω..στο update φανταζομαι απλως θα κανει το update..στο restore πως θα γινει μετα να μου περαστουν ολα τα πραγματα που εχω κανει sync με itunes??πχ εγω θα θελω να κανω restore μετα update(μετα jb :P) και μετα sync τα πραγματα μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 3gs jailbroken...θα ηθελα να ξερω πια ειναι τα βηματα οταν βγει η os 4 για να την εγκαταστησω..θα κανω restore το κινητο και μετα update??δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το restore ουτε και το update ετσι δεν πολυξερω τι παιζει οταν τα πατησω..στο update φανταζομαι απλως θα κανει το update..στο restore πως θα γινει μετα να μου περαστουν ολα τα πραγματα που εχω κανει sync με itunes??πχ εγω θα θελω να κανω restore μετα update(μετα jb :P) και μετα sync τα πραγματα μου...

 

Φίλε μου καλησπέρα. Καταρχήν δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα εργαλείο για να κάνει jailbreak την 4. Αυτό που εγώ σου προτείνω να κάνεις μόλις βγει η 4 είναι ένα restore έτσι ώστε να καθαρίσεις το κινητό από τα υπολυματα του jailbreak και στην συνέχεια να συγχρονισεις ότι πληροφορία θέλεις ΕΣΥ ( applications - address boom - bookmarks - mail accounts ) άπο το iTunes χωρίς να επαναφερεις κάποιο backup. Στην συνέχεια και εάν κρίνεις πως δεν σε καλύπτει η 4 όπως είναι μπορείς να προχωρήσεις σε jailbreak με το ανάλογο εργαλείο. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις χωρις να επαναφερω καποιο backup??δηλαδη οταν πατησω restore θα μου βγαλει καποιες επιλογες?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...