Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις χωρις να επαναφερω καποιο backup??δηλαδη οταν πατησω restore θα μου βγαλει καποιες επιλογες?

 

Μετά την διαδικασία του restore μόλις το κινητό αναγνωριστεί από το iTunes θα έχεις τις επιλογές :

1) set up as new ( προτεινόμενη )

2) restore from backup ( μη προτεινόμενη καθώς επαναφέρει υπολείμματα που έχουν μείνει από την διαδικασία του jailbreak )

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα θα πατησω set up as new και θα κανει sync απο μονο του οτι ειχα στο itunes?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Εχω το 3gs jailbroken και ρωτω πως να το ρυθμισω ωστε να μη δειχνει τα μνμ οταν ερχονται και μπορει καποιος να τα διαβασει, αλλα να τα δειχνει σαν αριθμο οπως π.χ τα email στο εικονιδιο...

 

ΥΣ Ενοειται οτι πηγα στις ρυθμισεις, απενεργοποιησα την προεπισκοπηση αλλα παλι φαινονται τα μνμ στην οθονη

Edited by sv2dxy
Link to comment
Share on other sites

αρα θα πατησω set up as new και θα κανει sync απο μονο του οτι ειχα στο itunes?

 

Ναι θα επιλέξεις set up as new. Να έχεις υπόψη σου πως έτσι δεν θα μπορέσεις να επαναφέρεις ρυθμίσεις εφαρμογών, sms κτλ. Στην συνέχεια θα πρέπει να συγχρονίσεις εκ νέου με το iTunes για να περάσεις το adressbook, τα mail accounts εάν χρησιμοποιείς, τα multimedia αρχεία αλλά και τις εφαρμογές. Στην ουσία δηλαδή το τηλέφωνο σου μετά από το restore και το set up as new θα βρίσκεται στην εργοστασιακή του κατάσταση και θα πρέπει εσύ να περάσεις μέσα από το iTunes ότι πληροφορία θεωρείς σημαντική. Καλό θα είναι βέβαια πριν προχωρήσεις στο restore να έχεις πάρει ένα πρόσφατο backup για παν ενδεχόμενο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

backup πως περνω?? :p

 

Σύνδεεις το κινητό σου στο iTunes και στο εικονίδιο του iPhone πατάς δεξί κλικ και μετά backup. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εκανα αλλα παρατηρησα οτι αυτο το back up το κανει καθε φορα που συνδεω το κινητο...:p
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εκανα αλλα παρατηρησα οτι αυτο το back up το κανει καθε φορα που συνδεω το κινητο...:p

 

Ναι γίνεται και αυτόματα όταν συγχρονίζεις με το iTunes. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με την αλλαγή παρόχου. Είμαι στην Vodafone και έχω ζητήσει φορητότητα στην Cosmote. Όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή, απλά συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, και συγχρονίζω μέσω του itunes ? κάνω κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω το installer να το κανω εγκατασταση για να περασω το open ssh???

 

παιδια που μπορω να βρω το installer να το κανω εγκατασταση για να περασω το open ssh???

 

αυτο που εκανα ειναι:εγκατεστησα το open ssh μετα το bossprefs και απο εκει ενεργοποιησα το ssh και εκανα παιχνιδι με το pc :D

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! το προβλημα ειναι το παρακατω ενω μπορω να στειλω mail μεσω ιphone, δεν μπορω να παραλαβω!!! thanks εκ των προτερων SOS!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα κι εγώ το iphone 3GS στα χέρια μου και έχω κάποιες απορίες σαν "αρχάριος".

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με όλα τα sites που έχουν iphone έκδοση π.χ. και σε ρωτάει πριν να μπεις αν θέλεις να το κατεβάσεις. Ποια η διαφορά από το να μπεις κανονικά στη σελίδα και πού αποθηκεύεται αυτό που κατεβάζεις. Αν δεν το θέλεις στη συνέχεια μπορείς να το σβήσεις;

Επίσης, έχει χρησιμοποιήσει κανείς μέχρι τώρα το application για το voipdiscount στο κινητό για να μου πει λεπτομέρειες πώς δουλεύει κτλ;

Κάτι τελευταίο (ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός), αν δεν κάνω jailbrake απ'ότι κατάλαβα θα μπορώ να βάλω μόνο ότι applications έχει στο itunes σωστά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! το προβλημα ειναι το παρακατω ενω μπορω να στειλω mail μεσω ιphone, δεν μπορω να παραλαβω!!! thanks εκ των προτερων SOS!!

 

Καλημέρα . μάλλον πρέπει να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις του διακομιστή σου. τι λογαριασμό σύνδεσες?

 

Χθες πήρα κι εγώ το iphone 3GS στα χέρια μου και έχω κάποιες απορίες σαν "αρχάριος".

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με όλα τα sites που έχουν iphone έκδοση π.χ. και σε ρωτάει πριν να μπεις αν θέλεις να το κατεβάσεις. Ποια η διαφορά από το να μπεις κανονικά στη σελίδα και πού αποθηκεύεται αυτό που κατεβάζεις. Αν δεν το θέλεις στη συνέχεια μπορείς να το σβήσεις;

Επίσης, έχει χρησιμοποιήσει κανείς μέχρι τώρα το application για το voipdiscount στο κινητό για να μου πει λεπτομέρειες πώς δουλεύει κτλ;

Κάτι τελευταίο (ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός), αν δεν κάνω jailbrake απ'ότι κατάλαβα θα μπορώ να βάλω μόνο ότι applications έχει στο itunes σωστά;

 

1.Φίλε μου τι εννοείς με το τα site που έχουν iphone έκδοση?? εννοείς μήπως εφαρμογή ?

2. δε την ξέρω την συγκεκριμένη εφαρμογή

3 ναι έτσι είναι

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι αυτό εννοώ, λάθος εκφράστηκα. Π.χ. το facebook σου αποθηκεύει απ' ότι είδα σε άλλο Iphone το εικονίδιο και μπαίνεις απ'ευθείας από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι αυτό εννοώ, λάθος εκφράστηκα. Π.χ. το facebook σου αποθηκεύει απ' ότι είδα σε άλλο Iphone το εικονίδιο και μπαίνεις απ'ευθείας από εκεί;

Υπάρχει εφαρμογή facebook στο iTunes για το iPhone.

 

Υπάρχει όμως και τρόπος να εμφανίσεις συντομεύσεις από σελίδες που σε ενδιαφέρουν τα οποία θα έχουν και αυτά εικονίδιο στο μενού του iPhone αλλά θα "ανοίγουν" από το safari.

 

Για παράδειγμα, εγώ στο δικό μου iPhone έχω δημιουργήσει συντόμευση για την σελίδα του myphone και μου εμφανίζεται στο μενού του iPhone με το παρακάτω εικονίδιο http://www.myphone.gr/favicon.ico.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια βλακεία έκανα χθες και πάτησα καταλάθος import sim contacts ενώ δεν τις ήθελα. Πώς σβήνονται τώρα; Επίσης το bluetooth γιατί δεν φαίνεται σε άλλα τηλέφωνα και υπολογιστή, ούτε βρίσκει το δικό μου άλλες συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Εχω κανει με το spirit jailbreak και σημερα πηγα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο το κινητο και τωρα εδω και κανα διωρο εχει κολλησει στο μηλαρακι με το κυκλικο σημα του loading και καθε ενα τεταρτο βαραει και μια επανεκκινηση.Παει το iphone?Με itunes δυδτυχως δε συνδεεται,δε το βλεπει!!!
Link to comment
Share on other sites

Kρατα πατημενο το home & power να κανει επανεκκινηση, και πες μας τι γινεται!
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

βασικά εσβησε αλλα αμα το ανοιξω παλι με παει στο μηλαρακι και βγαζει το κυκλο
Link to comment
Share on other sites

Καν'το ενω το εχεις συνδεσει στο itunes
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως καν'το! Αν δεν δουλεψει βαλ'το σε dfu mode και ξαναπερασε jailbreak
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτό?

 

Σου έχω απαντήσει ήδη εκεί που ανέφερες το πρόβλημα. Παρακαλώ μην ποστάρουμε σε δύο διαφορετικά θέματα το ίδιο πράμα.

 

Ευχαριστώ.;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Hδη σου εχουν απαντησει εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247725&page=108
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...