Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι ήχοι από το iPhone 3GS ακούγονται από τη μία μόνο μακρόστενη τρυπούλα με τη σίτα ή κι από τις δύο?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
παιδια υπαρχει καποιος τροπος(προφανως ειναι καποια ρυθμιση που δεν μπορω να βρω)στο itunes να μην μου ξεκιναει αυτοματα το backup καθε φορα που κανω συνδεση την συσκευη;δηλαδη να μπορω να το κανω εγω το backup οποτε θελω,ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε αλλα ξαφνικα εχει μεγενθυθει η οθονη του iphone 3gs.

Πως το επαναφερω?

------------

Το βρηκα

ηθελε με 3 δαχτυλα διπλο κλικ και να συρω προς τα πανω για zoom out

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Πως μπορώ να συγχρωνήσω το iphone σωστά χωρίς να χάσω τις εφαρμογές απο το iphone?έκανα συγχρονισμό και τα έχασα από το iphone.όταν τις ξαναβρώ τι να κάνω για να μην χαθούν πάλι?και μια άλλη ερώτηση για να μην ανοίγω άλλο θέμα.είμαι jailbroken τι να κάνω για να κρατήσω ένα backup αρχείο έτσι ώστε ΑΝ τύχει και πάθει κάτι να το γυρίσω πάλι όπως είναι τώρα?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Πως μπορώ να συγχρωνήσω το iphone σωστά χωρίς να χάσω τις εφαρμογές απο το iphone?έκανα συγχρονισμό και τα έχασα από το iphone.όταν τις ξαναβρώ τι να κάνω για να μην χαθούν πάλι?και μια άλλη ερώτηση για να μην ανοίγω άλλο θέμα.είμαι jailbroken τι να κάνω για να κρατήσω ένα backup αρχείο έτσι ώστε ΑΝ τύχει και πάθει κάτι να το γυρίσω πάλι όπως είναι τώρα?Ευχαριστώ!

Θα συνδέσεις το iphone στο itunes και με δεξι κλικ μόλις συνδεθεί στην επιλογη ΧΧΧ's iphone (όπου ΧΧΧ το ονομα που εδωσες στο iphone) θα επιλέξεις transfer purchaces. ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα.ευχαριστω!!οχ κατι ειδα τωρα.κατω απο τις εφαρμογες του installous λεει καποια χρεωση.δηλαδη χρεωνεσε καθε φορα που κατεβαζεις ή καμια σχεση?? Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα.ευχαριστω!!οχ κατι ειδα τωρα.κατω απο τις εφαρμογες του installous λεει καποια χρεωση.δηλαδη χρεωνεσε καθε φορα που κατεβαζεις ή καμια σχεση??

 

Όχι δε χρεώνεσαι εκεί λέει πόσα ΘΑ πλήρωνες αν αγόραζες κανονικά την εφαρμογή. Εξάλλου σε $ τα γράφει νομίζω. Μην αγχώνεσαι. Και φυσικά βάζεις και το AppSync 3.1 για να μπορεί να συγχρονίσει με itunes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε χρεώνεσαι εκεί λέει πόσα ΘΑ πλήρωνες αν αγόραζες κανονικά την εφαρμογή. Εξάλλου σε $ τα γράφει νομίζω. Μην αγχώνεσαι. Και φυσικά βάζεις και το AppSync 3.1 για να μπορεί να συγχρονίσει με itunes.

ωραια!ευχαριστω και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.Κατέβασα μεσω torrentula ένα torrent αλλά τωρα δε μπορώ να κάνω αναπαραγωγή της ταινίας.Πώς θα μπορέσω να βρώ το αρχείο που κατέβασα και με ποίο τρόπο θα το αναπαραγάγω?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες καλησπερα,τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ωστε οταν εχω συνδεδεμενο το μηλο με καλωδιο στο pc μου να μπορω να εχει ιντερνετ στο μηλαρακι;
Link to comment
Share on other sites

JB και βρίσκεις κάποια εφαρμογή που το κάνει, αν θυμάμαι καλά υπάρχει, δυστυχώς δεν ξέρω ποιά. Αλλιώς δεν μπορείς να δώσεις internet στο μήλο από το pc.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
JB και βρίσκεις κάποια εφαρμογή που το κάνει, αν θυμάμαι καλά υπάρχει, δυστυχώς δεν ξέρω ποιά. Αλλιώς δεν μπορείς να δώσεις internet στο μήλο από το pc.
thanks...θα το ψαξω:)
Link to comment
Share on other sites

thanks...θα το ψαξω:)

 

χθες και εγω αυτο ακριβως εψαχνα και τελικα το βρηκα.αν θες μπορεις να συνδεθεις με wi fi απο το μηλο σου στο wi fi του Pc.μπορεις να κανεις δηλαδη το pc hot spot αν το λεω καλα και να συνδεεσε απο το μηλο σου και να τραβας internet!

Link to comment
Share on other sites

χθες και εγω αυτο ακριβως εψαχνα και τελικα το βρηκα.αν θες μπορεις να συνδεθεις με wi fi απο το μηλο σου στο wi fi του Pc.μπορεις να κανεις δηλαδη το pc hot spot αν το λεω καλα και να συνδεεσε απο το μηλο σου και να τραβας internet!

 

Σε περιβάλλον Mac θα πρέπει να ενεργοποιηθεί η επιλογή Internet Sharing έτσι ώστε να μπορεί να μοιράζει internet ο υπολογιστής στο iPhone μέσω wifi. ;)

 

http://img.skitch.com/20100615-ji7kq3hhmdhd2f289r1gch1bre.jpg

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι μαθαίνει κανείς. Στα windows είναι μερικά κλικς παραπάνω μου φαίνεται, πρέπει από τις ρυθμίσεις της κάρτα να το κάνεις hot spot.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να πάρεις από το pc ίντερνετ και όχι απευθείας από το ρούτερ; :confused:

 

Μπορεί να μην είναι ασύρματο, να είναι ένα απλό dsl modem ή να έχει κάποιος 3G data card για το laptop.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χθες και εγω αυτο ακριβως εψαχνα και τελικα το βρηκα.αν θες μπορεις να συνδεθεις με wi fi απο το μηλο σου στο wi fi του Pc.μπορεις να κανεις δηλαδη το pc hot spot αν το λεω καλα και να συνδεεσε απο το μηλο σου και να τραβας internet!
οκ ιντερνετ εχω μεσω του ρουτερ μου επειδη εχει wifi,απλα ελεγα σε καποια περιπτωση που καποιος δεν εχει ασυρματο ρουτερ,δηλαδη να κανεις συνδεση με το καλωδιο στο pc και να παρεις ιντερνετ στο μηλαρακι, εννοειτε οτι το pc εχει ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

οκ ιντερνετ εχω μεσω του ρουτερ μου επειδη εχει wifi,απλα ελεγα σε καποια περιπτωση που καποιος δεν εχει ασυρματο ρουτερ,δηλαδη να κανεις συνδεση με το καλωδιο στο pc και να παρεις ιντερνετ στο μηλαρακι, εννοειτε οτι το pc εχει ιντερνετ

ναι ανετα γινεται.εγω αυτο ακριβως κανω και δεν εχω wireless router..εχω συνδεση στο pc με ethernet!

Link to comment
Share on other sites

Μια "αρχάρια" ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος (ή σχετικό application) που να δίνει τη δυνατότητα να φτιάξω διαφορετικά προφίλ ήχου (σαν αυτά που είχα συνηθίσει στο nokia :p Κανονικό-Σιγανό-Διακριτικό κλπ).

Ή θα πρέπει, όταν θέλω για λίγη ώρα να έχω π.χ. έναν δικακριτικό ήχο (στο σινεμά κλπ), να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να επιλέγω άλλο ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι ανετα γινεται.εγω αυτο ακριβως κανω και δεν εχω wireless router..εχω συνδεση στο pc με ethernet!
προφανως μονο αν jb η συσκευη,σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη όπως είπαν και οι υπόλοιποι τελικά jb χρειάζεσαι μόνο για να πάρει internet μέσω καλωδίου. Αν έχεις υπολογιστή με ασύρματη κάρτα, ο οποίος έχει δίκτυο με τον α ή β τρόπο, τότε το κάνεις hot spot, μου φαίνεται addhoc λέγεται η επιλογή στα windows μέσα από τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου. Στα mac είναι ένα κλικ.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την καλημερα μου:)ακομα μια ερωτηση....θελω να περασω το itunes εκτος απο το επιτραπεζιο pc και στο λαπτοπ μου,η απορια μου ειναι αν στον συνχρονισμο που θα κανω θα περασουν αυτοματα οι επαφες μου απο το iphone στο oficce;πρεπει να προσεξω κατι την πρωτη φορα;αυτη την στιγμη δεν υπαρχει καμμια επαφη στο office,και θελω αυτες που εχω τωρα στην συσκευη να περασουν στο office,ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αρχάριος με το μήλο και έχω μια απορία μπορώ να αφαιρέσω μια εφαρμογή χωρίς το itunes
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...