Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ αρχάριος με το μήλο και έχω μια απορία μπορώ να αφαιρέσω μια εφαρμογή χωρίς το itunes

Πάτα παρατεταμένα πάνω στην οθόνη του μήλου και θα αρχίζουν να "τρέμουν" τα εικονίδια, πήγαινε στην εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις και θα δεις ένα 'x' πάνω αριστερά στο εικονίδιο.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την καλημερα μου:)ακομα μια ερωτηση....θελω να περασω το itunes εκτος απο το επιτραπεζιο pc και στο λαπτοπ μου,η απορια μου ειναι αν στον συνχρονισμο που θα κανω θα περασουν αυτοματα οι επαφες μου απο το iphone στο oficce;πρεπει να προσεξω κατι την πρωτη φορα;αυτη την στιγμη δεν υπαρχει καμμια επαφη στο office,και θελω αυτες που εχω τωρα στην συσκευη να περασουν στο office,ευχαριστω:)

 

Όχι δεν θα παραστούν και ενδεχομένως να σβηστουν και οι επαφές που έχεις στο iPhone για αυτό φίλε προσοχή. Γενικά δεν είναι απλή η διαδικασία συγχρονισμού του τηλεφώνου με δυο υπολογιστές μέσω iTunes. Νομίζω πως υπάρχει σχετικός οδηγός για κάτι τέτοιο στο iPhone Guides. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα πάνω στην οθόνη του μήλου και θα αρχίζουν να "τρέμουν" τα εικονίδια, πήγαινε στην εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις και θα δεις ένα 'x' πάνω αριστερά στο εικονίδιο.;)

 

ωραίος ευχαριστώ πολύ:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

ωχ αυτο μου λειπει να παθω καμμια τετοια πλακα:cry::cry:οκ θα διαβασω εκει που μου ειπες,ευχαριστω:)

 

Στη δεύτερη καρτέλα του itunes στο info εχει την επιλογή να διαλέξεις ποια στοιχεία θα αντικατασταθούν!Του Pc ή του κινητού!Διαλέγεις και πέρνεις!Επισεις ρωτάει αν θέλεις να κάνεις και συγχώνευση!

 

Και να στα σβήσει απο το iPhone το συνδέεις πάλι με το άλλο pc και είσαι οκ!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Bγήκε iTunes 9.2. Το αναβαθμίζουμε κανονικά ή θα παίζει καμιά ασυμβατότητα με spirit jailbreak και τέτοια;
Link to comment
Share on other sites

Bγήκε iTunes 9.2. Το αναβαθμίζουμε κανονικά ή θα παίζει καμιά ασυμβατότητα με spirit jailbreak και τέτοια;

Δεν τιθεται κανενα θεμα για ασυμβατότητα.Το μονο που αλλάζει είναι η συμβατότητα με iphone 4 και ios 4

Link to comment
Share on other sites

Πότε περιμένουμε το επίσημο λανσάρισμα του OS 4 και πότε με το καλό θα έρθει εδώ?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το νέο iOS 4.0 το περιμένουμε Δευτέρα 21/6/2010 (αν και το iTunes γράφει ότι επόμενος έλεγχος για αναβάθμιση θα γίνει στις 24/6/2010, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό) όπως είχε ανακοινωθεί και στο WWDC.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι ειναι καλυτερο να κανουμε οταν μπει το ios4;απλα συνχρονισμο με το itunes για επαφες κλπ,η μπορουμε να κανουμε restore απο το τελευταιο backup του 3gs;επισης υπαρχει περιπτωση απο τις εφαρμογες που παιζουν τωρα οκ να μην παιζουν σωστα στο 4;
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι καλυτερο να κανουμε οταν μπει το ios4;απλα συνχρονισμο με το itunes για επαφες κλπ,η μπορουμε να κανουμε restore απο το τελευταιο backup του 3gs;επισης υπαρχει περιπτωση απο τις εφαρμογες που παιζουν τωρα οκ να μην παιζουν σωστα στο 4;

Καλύτερα να μην κάνεις restore, αλλά καθαρή εγκατάσταση και στη συνέχεια όπως είπες καινούργιο συγχρονισμό. Ειδικά αν είχες κάνει και jailbreak.

 

Οι εφαρμογές (οι περισσότερες τουλάχιστον) θα λειτουργούν μια χαρά, απλά αν δεν ανανεωθούν δε θα υποστηρίζουν τα καινούργια api του ios4 sdk.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην κάνεις restore, αλλά καθαρή εγκατάσταση και στη συνέχεια όπως είπες καινούργιο συγχρονισμό. Ειδικά αν είχες κάνει και jailbreak.

 

Όταν λες καθαρή εγκατάσταση, προφανώς εννοείς Restore και μετά Set Up as new?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πως περνώ της επαφές απο τ σιμ στο τηλέφωνο.?

Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> Import SIM Contacts

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλύτερα να μην κάνεις restore, αλλά καθαρή εγκατάσταση και στη συνέχεια όπως είπες καινούργιο συγχρονισμό. Ειδικά αν είχες κάνει και jailbreak.

 

Οι εφαρμογές (οι περισσότερες τουλάχιστον) θα λειτουργούν μια χαρά, απλά αν δεν ανανεωθούν δε θα υποστηρίζουν τα καινούργια api του ios4 sdk.

σωστα η λογικη λεει ποτε restore σε νεο λειτουργικο(τουλαχιστον αυτο ισχυει στα wm οταν αλλαζουμε ρομ)μολις του εκανε restore απο το itunes ωστε να ειναι "μαμα"η συσκευη για να του περασω το νεο λειτουργικο την δευτερα:)για τις εφαρμογες που εχω στο app θα δειξει αν θα ειναι οκ,ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, θα πρεπει να αποχωρηστο το iphone μου και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρω copy ολες τις επαφες μου μεσα στην καρτα sim.

 

Υπαρχει καποιος τροπος ή αν οχι ο παραπανω καποιος αλλος.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

πιο jailbreak να κάνω.?

 

πρέπει να κάνω jailbreak για να βάλω παιχνίδια στο iphone?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

πιο jailbreak να κάνω.?

Με τη διαδικασία του Spirit, αν και θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό ακόμα διότι αύριο λανσάρεται η καινούρια έκδοση iOS 4 και μετά από λίγο καιρό το αντίστοιχο jailbreak.

 

πρέπει να κάνω jailbreak για να βάλω παιχνίδια στο iphone?

Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις jailbreak για να εγκαταστήσεις παιχνίδια. Υπάρχουν παιχνίδια είτε free είτε επί πληρωμή στο App Store. Το jailbreak απλώς θα σε βοηθήσει να εγκαταστήσεις παιχνίδια τα οποία είναι free και επίσης θα έχεις σαφώς μεγαλύτερη γκάμα από αυτά που έχει το επίσημο App Store.

 

PS. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι, χρησιμοποίησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif κάτω δεξιά από το post σου ειδικά όταν δεν έχει postάρει κάποιος άλλος μετά από σένα!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαδικασία του Spirit, αν και θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό ακόμα διότι αύριο λανσάρεται η καινούρια έκδοση iOS 4 και μετά από λίγο καιρό το αντίστοιχο jailbreak.

 

αν το κανω jailbreak δεν θα μπορω μετα να βαλω το iOS4?

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω jailbreak δεν θα μπορω μετα να βαλω το iOS4?

Φυσικά και θα μπορείς, απλώς θα χρειαστεί να το κάνεις restore για να επανέλθει σε εργοστασιακή μορφή και μετά να προχωρήσεις στην αναβάθμιση σε iOS 4

Εν προκειμένω, το θεωρώ δώρο-άδωρον να κάνεις jailbreak μόνο για μια μέρα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μπορείς, απλώς θα χρειαστεί να το κάνεις restore για να επανέλθει σε εργοστασιακή μορφή και μετά να προχωρήσεις στην αναβάθμιση σε iOS 4

Εν προκειμένω, το θεωρώ δώρο-άδωρον να κάνεις jailbreak μόνο για μια μέρα.

 

και κάτι ακόμα... έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από κάποιο site ;)

πως θα την κάνω εγκατάσταση?

Edited by caveman21
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από κάποιο site ;)

πως θα την κάνω εγκατάσταση?

Όλες οι λειτουργίες του υπολογιστή που σχετίζονται με το iPhone σου, γίνονται αποκλειστικά και μόνο με το iTunes.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από κάποιο site ;)

πως θα την κάνω εγκατάσταση?

 

Αν δεν είναι επίσημη δεν μπορείς να την βάλεις αν δεν έχεις κάνει JB..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, θα πρεπει να αποχωρηστο το iphone μου και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρω copy ολες τις επαφες μου μεσα στην καρτα sim.

 

Υπαρχει καποιος τροπος ή αν οχι ο παραπανω καποιος αλλος.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Παιδια δεν υπάρχει κάποια λύση για το δικό μου θέμα;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...