Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες

 

χρειαζομαι λιγη βοήθεια. Ειμαι άσχετος απο το εν λογω κινητό,αλλα προσπαθω μεσα απο αυτο το φορουμ που καποτε περνουσα ωρες και ξερω τι δουλεια γινεται να βοηθησω ένα φίλο.

 

Η ιστορια εχει να κανει με ενα ιphone (δεν ξέρω αν ειναι 2g η 3g) στο οποιο προσπαθησε να κανει update αν καταλαβα γιατι του εβγαλέ μηνυμα το itunes.

Τωρα ειναι σε φαση που δειχνει ενα καλώδιο και την υδρογειο (αν παλι καταλαβα απο τα λεγομενα τυ)

 

Ερωτηση: Μπορει να επανελθει; Αν ναι πώς; Ηδη δοκιμασα να διαβασω διάφορα,αλλα ειναι απιστευτος ογκος.

Αν καποιος εχει την καλη διαθεση να με παραπεμψει καπου συγκεκριμενα με οδηγιες θα το εκτιμουσα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας. Υπαρχει τρόπος να μένουν κάποιες εφαρμογές ανοιχτές;;; Οπως για παράδειγμα skype η facebook;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο cydia αν έχεις τα κατάλληλα repos, βάλε το backgrounder! σου προτείνω να εγκαταστήσεις όλα τα repos!
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Backgrounder αν θέλετε εύχρηστο Multitasking, για να μεταφέρεστε από τη μία ανοιχτή εφαρμογή στην άλλη περάστε και το Kirikae (απαιτεί την ύπαρξη του backgrounder)
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, το iPhone έχει διαθέσιμα 11 Home Screens και δεν εμφανίζονται παραπάνω...

Έλα μου ντε που έχω 250 εφαρμογές και λόγω αυτου του προβλήματος έχω φτιάξει φακελους για να εμφανίζονται...

 

Αλλά επειδή τώρα κατέβασα άλλες 100 θέλω να επεκτείνω τα Home Screens γίνεται αυτό με κάποιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Backgrounder αν θέλετε εύχρηστο Multitasking, για να μεταφέρεστε από τη μία ανοιχτή εφαρμογή στην άλλη περάστε και το Kirikae (απαιτεί την ύπαρξη του backgrounder)

Αν και off-topic, πολύ καλό! Μου άνοιξες τα μάτια :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το Iphone 3g 3.01 jailbreak. Το κινητο κολλάει απιστευα και θέλω να το κανω επαναφορά χωρις να μεινει ιχνος jaibreak και μετα να το κανω αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση που δινει η apple.

Και μετα να ξανακάνω jaibreak μονο και μονο για να περασω ενα προγραμμα πλοήγησης....

 

Τι να κάνω?

Plz, εχω χαθει με τις εξελιξεις του iphone...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε ολους - λοιπον εχω κανει αναβαθμιση και εχω κανει και jailbreak στο κινητο εχω κατεβασει και την τελευταια εκδοση του tunes στο pc συνδεσα το iphone και εκανα συγχρονισμο ομως στα applications στο itunes δεν μου εμφανιζει το (cydia που μαλλον ειναι λογικο και καποιες εφαρμογες που εχω περασει σπασμενες) εν το μεταξυ θελω να εγκαταστησω μια εφαρμογη σπασμενη που εχω κατεβασει μεσα στο pc την οποια την εμφανιζει στα applications οταν ομως παω στο itunes στο devices και μου δειχνει την συσκευη μου στην καρτελα με τα applications μου εχει να τσεκαρω sync applications και εχει μεσα και την εφαρμογη που θελω να περασω απο το pc οταν το τσεκαρω μου βγαζει are you sure you want to sync applications? All existing applications and their data on the iphone will be replaced with applications from this i Tunes library σε αυτην την περιπτωση αν συνεχισω θα χασω το cydia και τις σπασμενες εφαρμογες που εχω περασει, και αν ναι με ποιον τροπο μπορω να περασω την σπασμενη εφαρμογη που εχω μεσα στο pc χωρις να χασω ολες τις υπολοιπες; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

εχω ενα προβλημα. Εχω το 3g iphone με την 3.1 εκδοση και θελω να το αναβαθμισω στην 3.1.2 χωρις να τα καταφερνω! Ενω ειμαι στο i tunes και το loading δουλευει κανονικα, στο τελος μου λεει οτι απετυχα διοτι εληξε η συνδεση στο internet και κατι τετοια χαζά. Εντομεταξυ και στην προηγουμενη εκδοση το ιδιο εκανε μονο που εκεινη την φορα ειχα μπει σε ενα αλλο site και το βρηκα απο κει. Αν γνωριζει κανεις θα του ειμουν ευγνωμων!

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω jailbreak την συσκευη μου,και ενος φιλου με το blackra1n αλλα δεν γινεται!Το εχω δοκιμασει πολλες φορες και με το που κλεινει το τηλ για να μπει σε recovery mode ανοιγει και ζηταει να το συνδεσω με το itunes και δεν κανει τιποτα....Υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα που πρεπει να προσεξω για να πεξει??Ευχαριστω
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω jailbreak την συσκευη μου,και ενος φιλου με το blackra1n αλλα δεν γινεται!Το εχω δοκιμασει πολλες φορες και με το που κλεινει το τηλ για να μπει σε recovery mode ανοιγει και ζηταει να το συνδεσω με το itunes και δεν κανει τιποτα....Υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα που πρεπει να προσεξω για να πεξει??Ευχαριστω

 

Αν μιλάς για το 3G κάνε λίγο υπομονή γιατί θα κυκλοφορήσει καινούρια έκδοση του blackra1n (RC2) τις επόμενες μέρες που λέει οτι διορθώνει το πρόβλημα!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει ο GeoHot στο twitter του, η καινούρια rc2 έκδοση που θα διορθώνει το πρόβλημα ασυμβατότητας με το 3g αναμένεται αύριο, οπότε λίγο υπομονή. ;)

 

Παιδία κανένα νέο για unlock έχουμε ?

 

Δυστυχώς φίλε μου από την στιγμή που είσαι στην 3.1.2 και με αναβαθμισμένο baseband δεν υπάρχει προς το παρόν τρόπος να κάνεις unlock υποβαθμίζοντας το baseband. Θα πρέπει να αναμένεις νεώτερα από την dev team. :(

 

Καλησπέρα! Εχω το Iphone 3g 3.01 jailbreak. Το κινητο κολλάει απιστευα και θέλω να το κανω επαναφορά χωρις να μεινει ιχνος jaibreak και μετα να το κανω αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση που δινει η apple.

Και μετα να ξανακάνω jaibreak μονο και μονο για να περασω ενα προγραμμα πλοήγησης....

 

Τι να κάνω?

Plz, εχω χαθει με τις εξελιξεις του iphone...

 

Εάν δεν σε απασχολεί το θέμα του unlock τότε μπορείς να περάσεις άφοβα την 3.1.2 με restore από το itunes και στην συνέχεια να κάνεις jailbreak χρησιμοποιώντας το pwnage tool 3.1.4 που τρέχει σε mac περιβάλλον ή να περιμένεις για την καινούρια έκδοση του blackra1n που κυκλοφορεί από στιγμή σε στιγμή και τρέχει σε περιβάλλον windows.

 

Δες εδώ : http://www.iphonehacks.com/2009/10/how-to-jailbreak-iphone-3g-running-iphone-os-312-using-pwnagetool-314.html για τον οδηγό χρήσης του pwnage tool 3.1.4.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

blackra1n RC2 is coming tomorrow and fixes almost everything!

http://www.iphonehellas.gr/8946/blackra1n-rc2-is-coming-tomorrow-and-fixes-almost-everything/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα γινει γιατι δεν παλευεται χωρις jailbreak....

 

ε καλά μην υπερβάλλουμε κιόλας ... είπαμε ότι με το jailbreak κάνουμε μερικά πρόσθετα πράγματα και εγκαθιστούμε "τζάμπα" εφαρμογές ... αλλά όχι και ότι "δεν παλεύεται"!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

-- blackra1n RC2 out **

Fixed 3G issues

Tethered jailbreak for 3.1 OOTB iptouch 8GB and new 3GSes

Fixed Icy issues

Both Windows and Mac

If you used RC1 with success, no need to rerun

 

http://blackra1n.com/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

-- blackra1n RC2 out **

Fixed 3G issues

Tethered jailbreak for 3.1 OOTB ipt 8GB and new 3GSes

Fixed Icy issues

Both Windows and Mac

If you used RC1 with success, no need to rerun

 

http://blackra1n.com/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εάν δεν σε απασχολεί το θέμα του unlock τότε μπορείς να περάσεις άφοβα την 3.1.2 με restore από το itunes και στην συνέχεια να κάνεις jailbreak χρησιμοποιώντας το pwnage tool 3.1.4 που τρέχει σε mac περιβάλλον ή να περιμένεις για την καινούρια έκδοση του blackra1n που κυκλοφορεί από στιγμή σε στιγμή και τρέχει σε περιβάλλον windows.

 

Δες εδώ : http://www.iphonehacks.com/2009/10/how-to-jailbreak-iphone-3g-running-iphone-os-312-using-pwnagetool-314.html για τον οδηγό χρήσης του pwnage tool 3.1.4.

 

Δλδ κανω restore μεσω itunes και καθαριζει απολυτως το τηλεφωνο?απο jailbreak κτλ? και μετα update στην νεα αναβαθμιση το τηλεφωνο παλι εξακολουθει να ειναι καθαρο? ωραια αν ειναι έτσι...

 

Εε μετα ξανακάνω jailbreak....

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα την rc2 se 3g φιλου και δουλευει τελεια!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι. Έχω 3G με 3.1.2 j/b.

Από τότε που τότε που εγκατέστησα το SBSettings και λόγω της επιλογής "Processes" έχω διαπιστώσει ότι ανά κάποια χρονικά διαστήματα, τρέχει στο background το mail.app, πράγμα που φυσικά δεν θέλω. Είχα εγκαταστήσει πρώτα ένα hotmail account, αλλά το έχω διαγράψει πλέον απο το κινητό, όπως επίσης έχω απενεργοποιήσει κάθε επιλογή push ή auto sync κτλ.

Τί φταίει και τί μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν καταλαβα καλα για ενα χρηστη windows οπως εγω με 3g σε φιρμ 4.26.08 επιτυγχανεται και unlock σε 3.1.2 με χρηση custom ispw?

 

και αν ναι τι πρεπει να προσεξουμε στην αναζητηση ενος custom τετοιου ipsw?

 

και αν το βρουμε αυτο το custom ipsw και εχουμε j/u/a iphone ποια τα μειονεκτηματα σε σχεση με το να περιμεναμε το "official unlock tool" της dev team?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν καταλαβα καλα για ενα χρηστη windows οπως εγω με 3g σε φιρμ 4.26.08 επιτυγχανεται και unlock σε 3.1.2 με χρηση custom ispw?

 

και αν ναι τι πρεπει να προσεξουμε στην αναζητηση ενος custom τετοιου ipsw?

 

και αν το βρουμε αυτο το custom ipsw και εχουμε j/u/a iphone ποια τα μειονεκτηματα σε σχεση με το να περιμεναμε το "official unlock tool" της dev team?

 

- Σωστά. Όσο παραμένεις σε baseband (modem firmware) 4.26.08, έχεις τη δυνατότητα για unlock. Αν αναβαθμίσεις ή κάνεις restore την επίσημη 3.1.2 μέσω iTunes, αναβαθμίζεται αυτόματα το baseband και ...μπαϊ-μπαϊ unlock (προς το παρόν). Οι custom ispw, δεν πειράζουν το baseband.

 

- Να προσέξεις να είναι για 3G και activated (for UnOfficial Carrier Users).

 

- Δεν ξέρει κανείς ακόμα πότε (κι αν), η Dev Team θα καταφέρει να σπάσει το baseband της 3.1 - 3.1.2.

 

(μιλάμε προφανώς για συσκευή αγορασμένη απ' το εξωτερικό και κλειδωμένη σε συγκεκριμένο πάροχο)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα pazo σε ευχαριστω. μια ερωτηση ακομα αν μου επιτρεπετε..οσοι απο τα «μεγαλα κεφαλια» αυτου του σαιτ δεν εχετε προσβαση σε mac το κανατε αυτο με τα custom ή περιμενετε; :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι. Έχω 3G με 3.1.2 j/b.

Από τότε που τότε που εγκατέστησα το SBSettings και λόγω της επιλογής "Processes" έχω διαπιστώσει ότι ανά κάποια χρονικά διαστήματα, τρέχει στο background το mail.app, πράγμα που φυσικά δεν θέλω. Είχα εγκαταστήσει πρώτα ένα hotmail account, αλλά το έχω διαγράψει πλέον απο το κινητό, όπως επίσης έχω απενεργοποιήσει κάθε επιλογή push ή auto sync κτλ.

Τί φταίει και τί μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

 

Από την 3.x.x και μετά το mail.app "ανοίγει" όταν ανοίξεις τα contacts. Μέχρι και στην 3.1.2 που είμαι σήμερα δεν τον έχουν αλλάξει/φτιάξει. Πάντως αν έχεις απενεργοποιήσει push/fetch κτλ δε χρειάζεται να φοβάσαι κάτι..

 

----------------

Now playing on iTunes: Ozzy Osbourne - No Bone Movies

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σούπερ, σε ευχαριστώ.

Δεν το ήξερα αυτό μιας και ήμουν στην 2.x.x. μέχρι και που βγήκε jb στην 3.1.2 όπου και πήγα σε αυτήν.

Δε φοβάμαι κάτι, ανησυχώ μόνο για κατανάλωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...