Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πως το βλέπω ?

Ο τρόπος που γνωρίζω είναι εφικτός μόνο με MAC. Δεν έχω βρει κάτι για το πώς να το κάνεις με windows pc.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ...

ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΗΝ 3.1.2

ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ BLACKRAIN ΣΤΟ C:

ΤΟ ΕΚΑΝΑ MAKE IT RAIN...

ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ HOME BUTTON ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ON-OFF BUTTON ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ....

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΙ ΟΛΑ OK!!!

ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ CYDIA KAI ..... EVERYTHING OK NOW...

ΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙΤΕ...ΤΟ BLACKRAIN ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ RC2:)

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά κάνεις και δεν κάνεις επανεκκίνηση στη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Μπαααα..... αυτό δεν παίζει.

Πες πως κάτι γίνετε μου κολλάει και χρειάζεται restart σε μέρος που δεν έχω pc κοντά μου .

Τι κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα..... αυτό δεν παίζει.

Πες πως κάτι γίνετε μου κολλάει και χρειάζεται restart σε μέρος που δεν έχω pc κοντά μου .

Τι κάνω ?

Υπομονή.. :(

 

Αν και αν είσαι μακριά από pc και δεν περνάς κάποια εφαρμογή είναι μηδαμινές οι πιθανότητες να σου κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω λίγη υπομονή μήπως και βγει κάποια καινούρια εφαρμογή για j/b που δουλεύει και σε εμένα.

Αλλιώς θα προσεύχομαι να μην μου κολλήσει και χρειάζεται restart !

 

 

Υ.Γ. Είμαι περίεργος πάντως να δω αν όντως έχω την καινούρια bootrom η φταίει κάτι άλλο !

Link to comment
Share on other sites

 

 

Υ.Γ. Είμαι περίεργος πάντως να δω αν όντως έχω την καινούρια bootrom η φταίει κάτι άλλο !

 

Απο το S/N τσέκαρε το 4ο κ 5ο ψηφίο να δεις την εβδομάδα παραγωγής. Ο @MuscleNerd είχε πει:

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα ! :(

 

iSerialNumber: 0x03

0x0004: "CPID:8920 CPRV:15 CPFM:03 SCEP:03 BDID:00 ECID:000000********* SRTG:[iBoot-359.3.2]"

0x0009: "CPID:8920 CPRV:15 CPFM:03 SCEP:03 BDID:00 ECID:000000********* SRTG:[iBoot-359.3.2]"

Link to comment
Share on other sites

GeoHot Successfully Unlocks The iPhone!

 

GeoHot has posted a video demonstrating the first iPhone unlock being performed with BlackSn0w.

 

The unlock has an expected release date of November 4th, 2009.

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5840

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδες!

εγω εκανα ενα επιτυχη j/b σε 3GS το οποια το ειχα ηδη jb απο την 3.0.πραγματικα πανευκολο με 1 click...ΑΛΛΑ.....ωρες ωρες οταν παιζω με διαφορες εφαρμογες το springboard τρωει errors και μου μπαινει σε safe mode και μου λεει να το κανω soft restart η reboot. καμια ιδεα?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

o Geohot ανακοίνωσε μέσω twitter ότι ολοκλήρωσε το development για το BlackSn0w. Η συγκεκριμένη έκδοση που θα διατεθεί την Τετάρτη 4/11, υπόσχεται το πολυαναμένομενο unlock του baseband 5.11.07 τόσο για τις 3g όσο και για τις 3gs συσκευές για όλους τους φορείς κινητής τηλεφωνίας.

 

Μπορείτε να παρακολουθήσετε ένα demonstration video εδώ : [ame=http://www.youtube.com/watch?v=g23e9e9zOVI]YouTube - blacksn0w[/ame]

 

Πηγή :

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλά που δεν το πουλάει.

Και μπράβο του για αυτό!

Φανταστείτε να το πουλούσε. Όχι πολλά, $0.50...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα ! :(

 

iSerialNumber: 0x03

0x0004: "CPID:8920 CPRV:15 CPFM:03 SCEP:03 BDID:00 ECID:000000********* SRTG:[iBoot-359.3.2]"

0x0009: "CPID:8920 CPRV:15 CPFM:03 SCEP:03 BDID:00 ECID:000000********* SRTG:[iBoot-359.3.2]"

 

Μετά το Jailbreak της 3.1.2 και μετά το επερχόμενο unlock του baseband 05.11.07 φαίνεται ότι σύντομα θα έχουμε μια νέα ομάδα κατόχων iphone που θα είναι στην αναμονή.

Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν το νέο bootrom έφτασε στην Ελλάδα, πάω να ακυρώσω το 3G ! Πάμε για το 4G κατευθείαν :p

 

----------------

Now playing on iTunes: Labyrinth - Feel [Legend B. Remix]

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το νέο bootrom έφτασε στην Ελλάδα, πάω να ακυρώσω το 3G ! Πάμε για το 4G κατευθείαν :p

 

----------------

Now playing on iTunes: Labyrinth - Feel [Legend B. Remix]

via FoxyTunes

 

Που το ξέρουμε ότι έφτασε???

 

 

 

Προσωπικά, το έχω ξαναπεί, είμαι βέβαιος ότι θα υπάρχει λύση. Δεν γίνεται να κοπεί το JB έτσι εύκολα.

 

Και αν το κάνουν στο 3GS, ποιος σου λέει ότι στο επόμενο μοντέλο(4G θα λέγεται?) δεν θα υπάρχει και θα γίνεται JB?

 

Παίζονται πολλά χάρη στο JB για να μπορέσει η Apple να το κόψει έτσι εύκολα.

 

Και στο κάτω κάτω τόσοι «hackers» δουλεύουν πάνω σε αυτό. Με πρώτο και καλύτερο προς το παρόν τον GeoHot..

Σίγουρα θα το καταφέρουν. Μόνο και μόνο για το «κύρος» και το «respect» από τους άλλους.

 

Για να μην αναφέρουμε τα λεφτά.;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

Οταν κανω jailbreak και unlock σβηνονται τα παντα απο το iphone 3GS μου?

Υπαρχει τροπος να κανω τα παντα μπακ απ εκτος απο τον γνωστο του sync με το outlook μεσω iTunes?

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

mouyias buckup γίνεται κάθε φορά που συγχρονίζεις το κινητό με το itunes. Πριν προχωρήσεις στο jaibreak κάνε απλά ένα sync.

Με το jailbreak δεν σβήνεται τίποτα από το iphone. Για unlock δεν ξέρω, δεν χρειάστηκε να κάνω αφού το πήρα από Ελλάδα.

Sync κάνεις για παν ενδεχόμενο που δεν πάει καλά το jailbreak (σπάσει ο διάολος το ποδάρι του).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες αποκλειεται εκτος και αν εισαι μεσα στο legal team του geohot ή ειστε φιλαρακια. Αν το εχεις ηδη παρολα αυτα θα ηθελα να το δω να το ποσταρεις εδω στο forum
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες αποκλειεται εκτος και αν εισαι μεσα στο legal team του geohot ή ειστε φιλαρακια. Αν το εχεις ηδη παρολα αυτα θα ηθελα να το δω να το ποσταρεις εδω στο forum

 

O φιλος miltosz αναφερεται για το νέο bootrom :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το νέο bootrom ( iBoot-359.3.2 ) είναι ήδη Ελλάδα, τουλάχιστον με συσκευες απο cosmote.

Jaillbreak μόνο με το blackra1n και αυτό κάθε φορά που κάνει reboot το iphone ( δεν χάνεις τίποτα από δεδομένα, ρυθμίσεις κτλ) απλά είναι εκνευριστικό και πρέπει να είσαι κοντα σε pc καθε φορά που το ανοίγεις.

Ας ελπίσουμε ότι το blacksn0w που θα κυκλοφορήσει την τετάρτη εκτός από ξεκλείδωμα θα παρέχει και μόνιμο jaillbreak αν και φαντάζομαι θα περιμένουμε λίγο καιρό ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο bootrom ( iBoot-359.3.2 ) είναι ήδη Ελλάδα, τουλάχιστον με συσκευες απο cosmote.

 

Δυστυχώς και από Vodafone !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και από Vodafone !

 

Θα ακυρώσω την παραγγελία μου που είχα κάνει την προηγούμενη βδομάδα για ανανέωση =(

Εκτός αν κάνει κάτι το blacksn0w που νομίζω ό,τι είναι μόνο για unlock.

Αλήθεια τη εβδομάδα παραγωγής είναι miltosz ?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όποιος έχει πρόβλημε με τις εισερχόμενες και την διάρκεια της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση σε 3,0 να απενεργοποιήσει το push ή αλλιώς ώθηση από ρυθμίσεισ/mail,επαφές,ημερολόγια/μετάκληση/'ωθηση εδώ επιλέγετε όχι.

Ενημερώστε άν δούλεψε σε όλους,είμαι κάτοχος ενός iphone 2g 8g,ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...