Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι λιγο newbie και εχω μια απορια. Εκανα στο 3GS JB μεσω του spirit , επειτα μπηκα στο cydia και εκανα add server - cydia.hackulo.us/ add anyway και οταν προσπαθω να κατεβασω installous ή οταν προσπαθώ να κανω update ο σερβερ κρασαρει και δεν κανει τιποτα.

Tι φταιει ?

 

Ευχαριστώ.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

τελικά μπορο να κανό unlock το 3GS 1-3-3

 

3.1.3 θέλεις να πεις.

Ναι, με ultrasn0w από cydia..

 

Βάζοντας αυτό το repo:

repo666.ultrasn0w.com

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ουτε αν ξανακανει jailbreak ?

 

Μπορει να κανει downgrade σε 3.1.2

Ψαξτο λιγο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια αγορασα ενα μηλοφωνο χτες το βραδυ το οποιο κατα τα λεγομενα του πωλητη ηταν ελληνικο και σημερα το πρωι το αναβαθμισα στην 4.Το θεμα ειναι οτι το κινητο κλειδωσε, προφανως δεν ηταν ελληνικο και τωρα δεν ξερω τι να κανω.Υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου?

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο πως κατεβάζω το cydia και από που NE 3-1-3

κανε jailbreak με spirit ωστε να εγκατασυαθει και το cydia και μετα απο cydia πας για το ξεκλειδωμα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια......

Σημερα κανω την πρωτη φορτηση απο το iphone μου....

Ειχα ξαναπροσπαθηση να συνυπαρξω πριν λιγο καιρο αλλα δεν αντεξα και το εδωσα...

Ελπιζω οτι αυτη τη φορα να τα καταφερω.

Θελω σαν πρωτη ερωτηση να ρωτησω εαν πρπει να το κανω αναβαθμηση ή οχι....φοραει τωρα την 3.1.3 και εαν χρειαζεται η πρωτη φορτηση να ειναι μεγαλυτερη και ποση ωρα...

Ευχαριστω

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια......

Σημερα κανω την πρωτη φορτηση απο το iphone μου....

Ειχα ξαναπροσπαθηση να συνηπαρξω πριν λιγο καιρο αλλα δεν αντεξα και το εδωσα...

Ελπιζω οτι αυτη τη φορα να τα καταφερω.

Θελω σαν πρωτη ερωτηση να ρωτησω εαν πρπει να το κανω αναβαθμηση ή οχι....φοραει τωρα την 3.1.3 και εαν χρειαζεται η πρωτη φορτηση να ειναι μεγαλυτερη και ποση ωρα...

Ευχαριστω

 

Με την 3.1.3 θα μπορεσεις να κανεις jb , στην 4 δεν υπαρχει ακομα οποτε αν εχεις σκοπο να κανεις jb μενεις προς το παρον εκει. Δεν χρειαζεται τιποτα το ιδιαιτερο , ειτε 4 ωρες το βαλεις ειτε 6 το βαλεις ειναι το ιδιο

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια ερωτηση σε αυτο το ποστ τελευταια αλλα δεν μπορω να τη βρω....(πιθανον να εχει σβηστη)..

Το πρωτο iphone που ειχα παρει ηταν με jailbreak και μεσω του Cydia ειχα κατεβαση μια εφαρμογη που δεν θυμαμαι πως λεγοταν...και μπορουσα μεσω αυτης να κανω on-off την συνδεση με το ιντερνετ(cosmote) που εχω στο κινητο χωρις να λειτουργει οταν δεν την χρειαζομαι.....ετσι ωστε να μην χρεωνομαι αδικα Kb και ξεπερασω την ογκοχρεωση......το οποιο εαν θυμαμαι καλα μου ειπατε οτι γινεται μονο σε jailbreak.

Τωρα σε αυτο το κινητο που πηρα και δεν εχει τι κανω?

Δεν μπορω να κατεβασω την ιδια εφαρμογη(και ας την πληρωσω) και να κανει το ιδιο πραγμα?.........το ιδιο και για το προγραμματακι του bluetouth που συνδεεται με αλλες συσκευες....εαν το αγορασω δεν θα λειτουργει?...θα πρεπει οποσδιποτε η συσκευη να ειναι jailbrerak?

Θα ηθελα επεισης να μου ξαπαπειτε το προγραμμα για να κανω on-off το ιντερνετ(πως λεγετε) και τον τροπο και εαν δεν μπορω να το κανω ετσι οπως ειναι η συσκευη πως εχω τη δυνατοτητα χωρις jailbreak να την μπλοκαρω...

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερωτηση γιατι εχω να ασχοληθω με jailbreak απο την 3.0 και το εχω χασει λιγο (στην αρχη εβαζα με πορωση το παραμικρο update αλλα καπου βαρεθηκα) :O. Τι γινεται με την 4.0????? Δεν βλεπω και πολλα πραγματα στο φορουμ. Πριν χρησιμοποιουσα τα ultrasnow, redsnow κτλ. Απο οτι καταλαβαινω δεν εχει βγει κατι ακομα εκτος απο PwnageTool 4.01 (που ποτε δεν εμαθα να δουλευω).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερωτηση γιατι εχω να ασχοληθω με jailbreak απο την 3.0 και το εχω χασει λιγο (στην αρχη εβαζα με πορωση το παραμικρο update αλλα καπου βαρεθηκα) :O. Τι γινεται με την 4.0????? Δεν βλεπω και πολλα πραγματα στο φορουμ. Πριν χρησιμοποιουσα τα ultrasnow, redsnow κτλ. Απο οτι καταλαβαινω δεν εχει βγει κατι ακομα εκτος απο PwnageTool 4.01 (που ποτε δεν εμαθα να δουλευω).

 

Οχι φυσικα και εχει βγει και το sn0wbreeze και το redsn0w και το ultrasn0w που ξεκλειδωνει τα μη ελληνικα iphone και δουλευει στο baseband του ios4(για να βοηθησω και τον φιλο πιο πανω). Και οι αντιστοιχοι οδηγοι ειναι εδω:

 

Jailbreak iphone 3g/ ipod touch 2g mac/windows

 

Unlock iphone 3g/3gs baseband 05.13.04-04.26.08

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας χθες εκανα downgrade απο την εκδοση 4 σε 3.1.3..φυσικα το εκανα ξανα JB κ εβαλα παλι τα προγραμματα μου νορμαλ δεν το γεμησα...η εξης διαφορα που ειδα ειναι οτι σαν να κολλαει το μηλαρακι μου κ ανακαλυψα οτι η baseband που εχει ειναι τις 4 εκδοση αντι να εχει της 3.1.3 αυτο ειναι φυσιολογικο ? η δεν εκανα κατι σωστα? Φιλικα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα εκτός spirit για jailbreak σε iPhone 3GS old bootrom με 3.1.3 official σε mac ή windows?

Αν εννοείς ότι είχες 3.1.3 με τις αναφερόμενες προϋποθέσεις και έχεις πάει σε 4.0, νομίζω ότι με το Pwnage Tool 4.1 κάνεις δουλειά [προς στιγμήν, μόνο σε Mac]

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα εκτός spirit για jailbreak σε iPhone 3GS old bootrom με 3.1.3 official σε mac ή windows?

Άμα είσαι στην 3.1.3 και θέλεις να κάνεις jailbreak, μόνο με το Spirit μπορείς να κάνεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα και εχει βγει και το sn0wbreeze και το redsn0w και το ultrasn0w που ξεκλειδωνει τα μη ελληνικα iphone και δουλευει στο baseband του ios4(για να βοηθησω και τον φιλο πιο πανω). Και οι αντιστοιχοι οδηγοι ειναι εδω:

 

Jailbreak iphone 3g/ ipod touch 2g mac/windows

 

Unlock iphone 3g/3gs baseband 05.13.04-04.26.08

παιδια τελικα το jailbreak για τιν 4 υπαρχει??? γιατι εχω μπερδευτει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φιλε! Ηδη checkaro το ios4! Καλή φαση γενικα, αλλα νιώθω πλεον οτι το 3G μου πλεει τα λοίσθια..

Οχι φυσικα και εχει βγει και το sn0wbreeze και το redsn0w και το ultrasn0w που ξεκλειδωνει τα μη ελληνικα iphone και δουλευει στο baseband του ios4(για να βοηθησω και τον φιλο πιο πανω). Και οι αντιστοιχοι οδηγοι ειναι εδω:

 

Jailbreak iphone 3g/ ipod touch 2g mac/windows

 

Unlock iphone 3g/3gs baseband 05.13.04-04.26.08

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

ειμαι καινουριο μέλος...εχω το i phone 3GS εδω κ καιρο κ το ειχα κανει jailbreak me to blackra1n...ενω ολα λειτουργουσαν μια χαρα...ξαφνικα κ ενω προσπαθουσα μεσω itunes να κανω update στην 4...σταματησε να μου αναγνωριζει το κινητο μου το i tunes κ πλεον δεν μπορω να συνδεθω καθολου...το τηλεφωνο μου λειτουργει κανονικα αλλα οταν δεν μου συνδεεται με itunes καταλαβαινετε πως αν προκυψει κατι θα εχω προβλημα...εχει κανεις καμια ιδεα??ουτε me reboot συνδεεται!!ουτε καν restore δεν μου κανει..τιποτα...καμια βοηθεια????αν το παω στην apple θα καταλαβουν οτι ειναι σπασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο έκανες downgrade απ' την έκδοση 4 στη 3.1.3?

 

Πανε στους οδηγους για το Iphone κ θα το βρεις στο downgrade υσχυει κ για την 4.. εμενα μου εκατσε η διαδικασια με τις εντολες στο ms dos.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ ειχα 3.1.3 jailbraked και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν ηξερα οτι δεν επρεπε να κανω.και κολλησε.τι κανω?πειτε την διαδιακασιααα γρηγορα γιατι δεν θα εχω ιντερνετ μετα ευχαριστω!

 

το συνδεσα για restore αλλα δεν εκανε.γιατι??

 

δεν μπορω να το βαλω σε dfu mode βγαζει σφαλμα the iphone could not be restored..

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση.Δεν είναι chatroom..
Link to comment
Share on other sites

Το Restore πρέπει να γίνει χειροκίνητα.

 

Κατέβασε την iOS 4 και όταν συνδεθείς με το iTunes πάτα Shift+Restore.

 

Επέλεξε την κατεβασμένη έκδοση iOS 4 από τον προορισμό στον οποίο την αποθήκευσες κι άφησε το να κάνει Restore.

 

Στο τέλος, θα σε ρωτήσει για Restore from Backup ή Set up as new device.

 

Επιλέγεις το δεύτερο και καθάρισες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...