Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου δεν σβηνει το τηλεφωνο

 

Πάτα και τα 2 κουμπιά για 10 15 δέυτερα λογικά θα σβήσει..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάτα και τα 2 κουμπιά για 10 15 δέυτερα λογικά θα σβήσει..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πω πω ρε φιλαρα...........τα εχω κανει πανω μου...................ολα καλα σε λιγο τελειωνει το φορτωμα...........Ευχαριστω πολυ............μα πολυ για τη βοηθεια .....

Link to comment
Share on other sites

Νά σαι καλά φίλε μου!!

 

Γιαυτό είμαστε όλοι εδώ ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Λοιπον η ιστορια εχει ως εξης.Είχα παρει το iphone 3gs με την νεα bootrom.Έκανα jb πετυχε κανονικα φυσικα υπηρχε το προβλημα με το οτι ηθελε pc μετα το restart.το ξανα εκανα κανονικο...ερωτηση..ειχα περασει το cydia υπαρχει περιπτωση να εχουν κρατηθει αυτοματα τα SHSH??και κατι ακομα.εγω από τοτε που το εκανα χαθηκα λιγο και επειδη βαρεθηκα να το ψαχνω εκανα αναβαθμιση στην 3.1.3 αν θυμαμαι καλα που ειναι η τελευταια.τι να κανω τωρα??να περασω ios4 που θα βγει σε 2 βδομαδες??θα μπορω να κανω jb?αν οχι τι μπορω να κανω στην 3.1.3 που ειμαι τωρα??γινεται να κανω κατι?ευχαριστω..!

 

Δώστε και σε εμένα καμία συμβουλή!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για ολη τη βοηθεια σας .....μπορω να πω οτι ηταν η πιο αμεση και πολυ σημαντικη.....πραγματικα δεν ειμαι τελικα εγω για iphone κτλ....ξαναγυριζω στα windows mobile που τα ξερω και με ξερουν πολυ καλυτερα........ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δώστε και σε εμένα καμία συμβουλή!!!! :)

Μπορείς να κάνεις jailbreak στην 3.1.3 και μάλιστα να μην χρειάζεσαι PC μετά από κάθε Restart του iPhone σου. Η λύση βρίσκεται εδώ!

Σε λίγο καιρό αναμένουμε την έκδοση OS 4 που λογικά θα ακολουθείται από το αντίστοιχο Jailbreak. Ως τότε όμως, μόνο υπομονή:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μεσο cydia. βρισκεις το προγραμα η παιχνιδι και το κανεις unistall. ιδια διαδικασια με το install. :)

 

Εναλλακτικά εάν εγκαταστήσεις το "cydelete" απο cydia σου επιτρέπει να τα σβήσεις με το Χ όπως και τα υπόλοιπα προγράμματα.

 

Δεν ξέρω εάν αυτό έχει μειονεκτήματα βέβαια. Εγώ πάντως το χρησιμοποιώ μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑΑ!! το έκανα και κράτησα και τα shsh αρχεία!!..τώρα που έκανα jb τι πρέπει να προσέξω για να μην έχω προβλήματα??δηλαδή βλέπω που λένε πολλοί κόλλησε με το εικονίδειο itunes και ένα σωρό άλλα τέτοια.να μην κάνω αναβάθμιση της apple αν βγει??για βοηθήστε να μου πείτε για μετά το jb τι πρέπει να προσέχω!!!ευχαριστω!

 

και άλλη μια απορία..γιατί μου έβγαλε από το iphone το appstore???

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Το Sprint ειναι πραγματικα τρελο!!!

Σε 1 λεπτο εισαι οκ!

Μήπως εννοείς το Spirit?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα προσφτα μια εφαρμογη μεσω cydia ονοματι Stack την εγκαθιστω και μολις προσπαθησω να μετακινησω εικονιδιο μεσα στο stack κανει restart springboard - safe mode. Κανεις καμια λυση?
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα προσφτα μια εφαρμογη μεσω cydia ονοματι Stack την εγκαθιστω και μολις προσπαθησω να μετακινησω εικονιδιο μεσα στο stack κανει restart springboard - safe mode. Κανεις καμια λυση?

Αν δεν σου χρησιμεύει σε κάτι η εν λόγω εφαρμογή, γνώμη μου είναι να την απεγκαταστήσεις:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου χρησιμεύει σε κάτι η εν λόγω εφαρμογή, γνώμη μου είναι να την απεγκαταστήσεις:happy:

 

Οκ απλα το λογο πες μου..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια να ρωτησω κατι ακομα,αν κανω jb την συσκευη μου με το spirit οπως ειναι τωρα στημενη δεν χανω τιποτα ετσι;πχ προγραμματα-ρυθμισεις-επαφες κλπ
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακομα,αν κανω jb την συσκευη μου με το spirit οπως ειναι τωρα στημενη δεν χανω τιποτα ετσι;πχ προγραμματα-ρυθμισεις-επαφες κλπ

 

κανονικα οχι!

Link to comment
Share on other sites

Οκ απλα το λογο πες μου..

Εξήγησε μας εκτενέστερα τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μας εκτενέστερα τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή;

 

Προσθετει ενα εικονιδιο στο dock και αποθετεις εκει εφαρμογες που χρησιμοποιεις πιο συχνα ωστε να τις εχεις αμεσα, εμφανιζονται με μορφη τοξου..

 

http://www.steventroughtonsmith.com/stack/

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑΑ!! το έκανα και κράτησα και τα shsh αρχεία!!..τώρα που έκανα jb τι πρέπει να προσέξω για να μην έχω προβλήματα??δηλαδή βλέπω που λένε πολλοί κόλλησε με το εικονίδειο itunes και ένα σωρό άλλα τέτοια.να μην κάνω αναβάθμιση της apple αν βγει??για βοηθήστε να μου πείτε για μετά το jb τι πρέπει να προσέχω!!!ευχαριστω!

 

και άλλη μια απορία..γιατί μου έβγαλε από το iphone το appstore???

καμια ιδεα για αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα jailbreak με το spirit και τωρα crash-αρει η εφραμογη Messages καθε φορα που παταω το "Send"...

 

Και ενω στους φιλους μου λεει οτι παραδωθηκαν τα μηνυματα εμενα δεν μου εχει ερθει τπτ...

 

Καμια πιθανη λύση?

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει jb στην 3.1.3 με spirit..και σημερα σκεφτομαι να βαλω την 4..πως μπορω να σοσω τα δεδομενα μου ολα?(επαφες,φωτος,ρυθμισεις,εφαρμογες,τραγουδια)?
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει jb στην 3.1.3 με spirit..και σημερα σκεφτομαι να βαλω την 4..πως μπορω να σοσω τα δεδομενα μου ολα?(επαφες,φωτος,ρυθμισεις,εφαρμογες,τραγουδια)?

 

αν κανεις update δεν θα χαθει τιποτα εκτος αυτων που εχουν μπει λογω jb. καλος κακου κρατα ενα backup πριν ξεκινησεις..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει jb στην 3.1.3 με spirit..και σημερα σκεφτομαι να βαλω την 4..πως μπορω να σοσω τα δεδομενα μου ολα?(επαφες,φωτος,ρυθμισεις,εφαρμογες,τραγουδια)?

Συνδέσου στην συσκευή με SSH και πάρε ενα back up απο το directory Library (νομιζω το πληρες directory ειναι /private/var/library αλλα για να εισαι σιγουρος πηγαινει στο / και εχει εκει μια συντομευση που λεει /User, θα σε παει κατ' ευθειαν στο γνωστο Media,Documents,Library κλπ)

Αν θες αντεγραψε όλα οσα θα βρεις εκει μεσα, ή μονο αυτά που σε ενδιαφέρουν! Πιχι εγω παιρνω μπακ απ τα εξής:

 

AdressBook

Calendar

CallHistory (λολ ειναι αχρηστο αλλα κιομως το κανω μπακαπ χΔ)

Mail

Maps

Notes

SBSettings

SMS

 

αυτα...

Εφαρμογές και τραγούδια αν τα εχεις στο itunes σου δεν χανονται, θα τα ξαναπεράσεις...

Για τις Φωτογραφίες συνδεσε το κινητο στο πισι και θα το αναγνωρισει στον explorer ως φωτογραφικη μηχανη. Κανε copy ολες τις φωτογραφιες και εισαι κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...