Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

Σχετικα με τα δεδομενα της συσκευης θα ηθελα να κρατησω τις επαφες μου κυριως. Γινεται να τις περασω ξανα απο καπου μετα το jailbreak ?

 

Με το Jailbreak δεν θα χάσεις τίποτα. Δεν είχες πριν JB οπότε δε χρειάζεται να κάνεις restore και set up as new. Συνδέεις στον υπολογιστή, τρέχεις το Spirit και είσαι έτοιμος. Για μελλοντική χρήση καλά θα ήταν να βάλεις τις επαφές σου να συγχρονίζουν και με το Outlook για να υπάρχουν και εκεί.

 

Μπορεί να έχει απαντηθεί το ερώτημα μου αλλά όσο και αν έψαξα δεν το βρήκα.

 

Έχω iphone 3GS από Cosmote jailbroken στην 3.0.1

Πως μπορώ να αναβαθμίσω στην 3.1.3?

 

Θα πρέπει να κάνω backup σε εφαρμογές και αρχεία ή δεν θα χαθούν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από τη στιγμή που έχεις JB πρέπει να κάνεις restore και μετά set up as new. Αυτή η διαδικασία θα σου περάσει την 3.1.3 αλλά θα σου σβήσει τα πάντα. Μετά δεν πρέπει να επαναφέρεις backup γιατί χαλάς όλο το set up as new. Πρέπει να έχεις τις επαφές σου να συγχρονίζουν με Outlook ή Google ή MobileMe ή iCal για να μπορείς να τις επαναφέρεις από κει. Οι εφαρμογές θα επανέθουν με τον πρώτο συγχρονισμό αλλά θα έχεις χάσεις τις ρυθμίσεις τους, τα saves παιχνιδιών κλπ. Θα έχουν χαθεί και οι ρυθμίσεις όλες τις συσκευής όπως και τα ιστορικά κλήσεων και μηνυμάτων.

 

Διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω. Τα έχουμε ξανάπεί και πιο αναλυτικά.

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μια παράκληση πριν καταφύγω σε jb και όλα από την αρχή... Το μήνυμα λάθους αυτό το έχει συναντήσει κανείς και αν ναι τη έκανε, δλδ τη να κάνω.?

 

Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

 

Αυτό μου το βγάζει όταν μέσα από το Cydia προσπαθώ να κάνω είτε εγκατάσταση είτε update ακόμα και unintall...

Καμιά ιδέα.?

Thanks.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το 2g ερωτηματα. Αν αναβαθμισω το jailbreak κινητο σε εκδοση παραπανω απο την 3.0 που εχει τωρα θα χασω τις εφαρμογες και επαφες που εχω μεσα και μετα πως θα το καναω παλι το jailbreak?

Eπισης κατι σημαντικο. Οι επαφες στο κινητο προερχονται απο το λογαριασμο μου στο gmail, μπροω άμεσα να ανανεωθουν και οι επαφες στο gmail και με ποιο τροπο ωστε να συγχρονιστουν και να ειναι ενημερωμενες?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο restore στην 3,1,3 χωρίς να προχωρίσω σε spirit το itunes δεν συγχρονίζει με το outlook....καμιά ιδέα;

 

Βάλε την τελευταία έκδοση του ITUNES Ή δες μήπως δεν είναι τσεκαρισμένο το outlook για σνχρονισμό Τέλος άνοιξε το outlook και δες είναι μέσα οι επαφές σου?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση itunes ειναι η τελευταία,ολα ειναι τσεκαρισμένα και δουλεύαν άψογα πριν το restore. Εχω κάνει 10 επανεγκαταστάσεις το itunes αλλα τίποτα.Ναι οι επαφές μέσα ειναι δεν εχει πειραχτεί τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση itunes ειναι η τελευταία,ολα ειναι τσεκαρισμένα και δουλεύαν άψογα πριν το restore. Εχω κάνει 10 επανεγκαταστάσεις το itunes αλλα τίποτα.Ναι οι επαφές μέσα ειναι δεν εχει πειραχτεί τίποτα

 

Δεν νομίζω να φταίει το γεγονός ότι δεν προχώρησες στο spirit αλλά και από την άλλη δεν θα χάσης τίποτα αν κάνεις jb και ξαναδοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα.εδω και καιρο κανα 6 μηνο οταν στελνω mms με video στο κινητο το αποδεκτη η φτανει μονο ο ηχος η μια σκατοποιοτητα βιντεο που δε μπορεις να διακρινεις τιποτα.εχω αλλαξει 2 iphone 3gs το ενα με 3.1.2 κ με 3.1.3.το χει παρατηρησει κανεις αλλος;Το κινητο του αποδεκτη κ τις 3 φορες ηταν lg shine.λετε να φταιει αυτο;
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να δεις αν γίνεται και σε άλλους αποδέκτες..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα.εδω και καιρο κανα 6 μηνο οταν στελνω mms με video στο κινητο το αποδεκτη η φτανει μονο ο ηχος η μια σκατοποιοτητα βιντεο που δε μπορεις να διακρινεις τιποτα.εχω αλλαξει 2 iphone 3gs το ενα με 3.1.2 κ με 3.1.3.το χει παρατηρησει κανεις αλλος;Το κινητο του αποδεκτη κ τις 3 φορες ηταν lg shine.λετε να φταιει αυτο;

 

Το πιο πιθαν ειναι αυτο γιατι υποψιαζομαι οτι το iPhone τραβαει πολυ καλυτερο video απο το shine..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ εστεινα σε νοκια 6500. Τιποτα. Παλι τα ιδια. Υπαρχει αλλοιωση στο βιντεο που λαμβανει ο αποδεκτης σε τετοιο βαθμο που δεν καταλαβαινει τι βλεπει.τι στο καλο.και στο προηγουμενο 3gs το ιδιο προβλημα ειχα. Τι μπορει να φταιει;
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό βρε παιδιά!

 

Το MMS έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα. Ας πάρουμε πρώτα μια φωτογραφία. Η μέγιστη ανάλυση που χωράει στο MMS είναι 640x480, συνεπώς ό,τι ανάλυση μεγαλύτερη και να έχει η φωτογραφία, το MMS θα την μετατρέψει αυτόματα σε 640x480.

 

Άντιστοιχα, αν τραβήξεις ένα video, που στην προκειμένη, το video του iPhone έχει σαφέστατα υψηλή ανάλυση, το MMS θα μετατρέψει το video σε ανάλυση 176x144 αν θυμάμαι καλά. Δε θέλει και πολύ, λοιπόν, με τέτοια ανάλυση να παραμορφωθεί τελείως το video.;)

 

Η λύση σε αυτό το θέμα όπως και στις φωτογραφίες, είναι αποστολή με email:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει πλεον περιορισμος στην αναλυση για MMS. Απλως υπαρχει οριο μεγεθους καθε MMS που πρεπει να διαφερει απο εταιρεια σε εταιρεια...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ισώς και να μην έχεις άδικο αλλά σκέψου ότι ένα video από iPhone με την ανάλυση που έχει, τι χωρητικότητα θα έχει.

Δε νομίζω, λοιπόν, να έχουν απελευθερώσει τόσο το μέγεθος του MMS:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω το 3gs με την εκδοση 3.1.2 και τη νεα botrum.

ειναι ξεκλειδωτο εδω κ μηνες με jailbreak blackRa1n.

 

Χωρις να προσεξω τη σειρα, ετρεξα το spirit.

Με το που εκλεισε το κινητο, μου ζηταει συνδεση με το itunes.

Τρεχω και παλι το blackRa1n αλλα μετα απο λιγο σβηνει η φωτογραφια κ ξαναεμφανιζεται το μηλο με το γνωστο μηνυμα του Restore.

 

1. Yπαρχει τροπος να μου ανοιξει το τηλεφωνο?

2. Αν κανω Restor θα χασω τις επαφες, μηνυματα, προγραμματα κλπ?

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΩΤΕΡΟ-ΕΙΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

εχω το 3gs με την εκδοση 3.1.2 και τη νεα botrum.

ειναι ξεκλειδωτο εδω κ μηνες με jailbreak blackRa1n.

 

Χωρις να προσεξω τη σειρα, ετρεξα το spirit.

Με το που εκλεισε το κινητο, μου ζηταει συνδεση με το itunes.

Τρεχω και παλι το blackRa1n αλλα μετα απο λιγο σβηνει η φωτογραφια κ ξαναεμφανιζεται το μηλο με το γνωστο μηνυμα του Restore.

 

1. Yπαρχει τροπος να μου ανοιξει το τηλεφωνο?

2. Αν κανω Restor θα χασω τις επαφες, μηνυματα, προγραμματα κλπ?

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΩΤΕΡΟ-ΕΙΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ

 

Καλησπέρα!!

 

Μάλλον το μπλόκαρες με τα τόσα που το έκανες και μετά το λάθος, το spirit θέλει καθαρή συσκευή, και τώρα δεν υπάρχει γυρισμός αν σου βγάζει το γνωστό εικονίδιο..

 

Αν με hard reset δεν επανέρχεται τότε μόνο restore στην 3.1.3 κάνεις, και δυστυχώς θα χαθούν όλα.. Δεν έχεις backup στο υπολογιστή?? Και δεν μιλάω για το backup τις συσκευής που κάνουμε το iTunes γιατί αυτό μετά το restore δεν μπορείς να το επαναφέρεις αν κάνεις jb με το spirit, μιλάω για επαφές και apps...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Μάλλον το μπλόκαρες με τα τόσα που το έκανες και μετά το λάθος, το spirit θέλει καθαρή συσκευή, και τώρα δεν υπάρχει γυρισμός αν σου βγάζει το γνωστό εικονίδιο..

 

Αν με hard reset δεν επανέρχεται τότε μόνο restore στην 3.1.3 κάνεις, και δυστυχώς θα χαθούν όλα.. Δεν έχεις backup στο υπολογιστή?? Και δεν μιλάω για το backup τις συσκευής που κάνουμε το iTunes γιατί αυτό μετά το restore δεν μπορείς να το επαναφέρεις αν κάνεις jb με το spirit, μιλάω για επαφές και apps...

hard reset δεν ξερω τι ειναι...μηπως που πατας τα δυο πληκτρα μαζι για 10''?

αν ναι, τοτε το 'κανα αλλα τζιφος...

Αυτο που με νοιαζει δεν ειναι οι εφαρμογες που εχω μεσα αλλα οι επαφες μου!!!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: δεν εχω κανει ΠΟΤΕ backup!!!

Oταν κανω Restor σε ποιο σημειο θα το επαναφερει το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

hard reset δεν ξερω τι ειναι...μηπως που πατας τα δυο πληκτρα μαζι για 10''?

αν ναι, τοτε το 'κανα αλλα τζιφος...

Αυτο που με νοιαζει δεν ειναι οι εφαρμογες που εχω μεσα αλλα οι επαφες μου!!!

 

Αυτό είναι... Τότε πας για restore φίλε μου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πια..

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: δεν εχω κανει ΠΟΤΕ backup!!!

Oταν κανω Restor σε ποιο σημειο θα το επαναφερει το τηλεφωνο?

 

Όπως όταν το έβγαλες από το κουτί...:(

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι... Τότε πας για restore φίλε μου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πια..

 

 

 

Όπως όταν το έβγαλες από το κουτί...:(

 

δυστυχως εχασα τα παντα απο μια βλακεια μου, ενα πατημα κουμπιου χωρις σκεψη!!!

τωρα εμαθα πως ο ενθουσιασμος "σκοτωνει" το iphone!!!:X

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχασα τα παντα απο μια βλακεια μου, ενα πατημα κουμπιου χωρις σκεψη!!!

τωρα εμαθα πως ο ενθουσιασμος "σκοτωνει" το iphone!!!:X

 

Το iTunes κάνει αυτόματα backup .. Δεν το έχεις συνδέσει ποτέ στο pc;

Πήγαινε iTunes-edit-preferences-device.. Και δες εάν υπάρχει backup.. Εάν ναι τότε μπορείς με δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής να κανείς restore from backup..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτικα? εχω το 3g και θελω να το βαλω στην 3.1.3 .αν το κανω update θα μπορεσω να το κανω jailbreak με το spirit??? σας ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτικα? εχω το 3g και θελω να το βαλω στην 3.1.3 .αν το κανω update θα μπορεσω να το κανω jailbreak με το spirit??? σας ευχαριστω...

 

Θα μπορέσεις μόνο εάν το κινητό δεν ήταν ήδη jailbreaked. Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να το σετάρεις σαν καινούριο και να κάνεις restore. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσεις μόνο εάν το κινητό δεν ήταν ήδη jailbreaked. Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να το σετάρεις σαν καινούριο και να κάνεις restore. ;)

ok σ ευχαριστω πολυ μολις το εφτιαξα :)))

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση ...πάλι, έχω το iTune στο PC μου αλλά σε παλιά έκδοση, κάπου στην 8.2.χ.χ

Το ερώτημα είναι πως αφού σε γενικές γραμμές δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με αυτή την έκδοση να περάσω την τελευταία.? Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα, το λέω έτσι γιατί στο τελευταίο jb που έκανα δεν μου εμφανίζει την επιλογή που μπορώ από το iPhone να πάρω η να δώσω internet μέσω USB η bluetooth αν θυμάμαι καλά.

 

Να περάσω την τελευταία version iTune η όχι.?

 

Το jb που έχω τώρα είναι στην έκδοση 3.1.2 που κατα τα άλλα μου δουλεύει μια χαρά. (Συσκευή ξεκλείδωτη - Vodafone.)

Χαιρετώ.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το iphone μου 3GS ειναι jailbroken 3.1.2 old bootrom

δεν μου βρίσκει κανένα ασύρματο δίκτυο.

ειναι η 2η φορα που το αντιμετοπιζω αυτο.

την πρωτη φορα εκανα reset networks και μπλοκαρε οποτε εκανα restore και ολα καλα.

σημερα αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα αλλα φοβαμε να κανω reset για να μην θελει ξανα restore. και οπως ειδα αλλες μερεσ ο saurik αντιμετωπιζει προβλημα με το server αφου βγηκε το spirit.

 

καμια λυση?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...