Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος δεν έχει ήδη JB. Μπορεί να κάνει ένα απλό update στην 3.1.3 κανονικά και επίσημα και μετά να κάνει το Jailbreak του με το Spirit.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φίλος δεν έχει ήδη JB. Μπορεί να κάνει ένα απλό update στην 3.1.3 κανονικά και επίσημα και μετά να κάνει το Jailbreak του με το Spirit.

 

Ναι φίλε ξανά είδα τον οδηγό σου και το ξεκαθάρισα!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Διακόπτω τη ροή της συζήτησης του Spirit για να ρωτήσω επιπλέον το εξής.

Εάν κάνω jailbreak με το blackra1n, ώντας στην 3.1.2, και θελήσω να κάνω restore, αυτομάτως δεν θα με πάει στην 3.1.3?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Διακόπτω τη ροή της συζήτησης του Spirit για να ρωτήσω επιπλέον το εξής.

Εάν κάνω jailbreak με το blackra1n, ώντας στην 3.1.2, και θελήσω να κάνω restore, αυτομάτως δεν θα με πάει στην 3.1.3?:worry:

 

Ναι, έτσι όπως είναι τα πράγματα ακόμα, πριν βγάλει η apple καμιά καινούργια έκδοση..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες εφαρμογες με αλλο itunes account Αγορασμενες και μερικες με αλλο Account αγορασμενες.

 

Ειμαι ηδη στην 3.1.3.

 

Θελω να κανω backup πρωτα πριν γινει οτιδηποτε...

 

Καμια ιδεα; Γιατι δε μπορω να κανω ουτε backup κανονικα, λεει οτι θα μου σβησει τις εφαρμογες ktl...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 3.1.2 jailbroken με blackra1n και με itunes 9.0. Να κάνω update στην 3.1.3 και restore ? Μπερδεύτηκα λίγο...

Restore στην 3.1.3, set up as new και Run το Spirit.

Θα τα χάσεις όλα όμως εκτός κι αν ακολουθήσεις τους οδηγούς του CarpeNoctum για να κάνεις backup ό,τι χρειάζεσαι.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

Εκλεισα την συσκευη για να αλλαξω καρτα και αναβει δειχνει το μηλο για 4 δευτερα και σβηνει, ειμαι σε 3.1.2 jb τι τρεχει και δεν αναβει??

 

επειγον

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

Εκλεισα την συσκευη για να αλλαξω καρτα και αναβει δειχνει το μηλο για 4 δευτερα και σβηνει, ειμαι σε 3.1.2 jb τι τρεχει και δεν αναβει??

 

επειγον

Home Button και On/Off για 15 δευτερόλεπτα.

 

Αν επιπλέον έχεις νέα bootrom, τότε τρέχεις και το blackra1n.

 

Αν πάλι δεν δουλέψει, νομίζω ότι δεν θα μπορέσεις να αποφύγεις το restore με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Restore στην 3.1.3, set up as new και Run το Spirit.

Θα τα χάσεις όλα όμως εκτός κι αν ακολουθήσεις τους οδηγούς του CarpeNoctum για να κάνεις backup ό,τι χρειάζεσαι.:)

Όλα καλά! Με τις οδηγίες του CarpeNoctum έκανα backup-update-jailbreak-restore οτι ήθελα από Cydia, και τώρα επαναφέρω τις εφαρμογές μου από το Itunes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος γιατο τι κανουμε μετα το νεο jail? βασικα θελω να το κανω στο i pod μου αλλα δεν το εχω ξανα κανει στο παρελθόν κ δεν ξερω πως να περασω μετα τις εφαρμογες , που να τις βρω κτλπ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος γιατο τι κανουμε μετα το νεο jail? βασικα θελω να το κανω στο i pod μου αλλα δεν το εχω ξανα κανει στο παρελθόν κ δεν ξερω πως να περασω μετα τις εφαρμογες , που να τις βρω κτλπ

 

[Οδηγός/FAQ] Τι είναι το Jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

Restore στην 3.1.3, set up as new και Run το Spirit.

Θα τα χάσεις όλα όμως εκτός κι αν ακολουθήσεις τους οδηγούς του CarpeNoctum για να κάνεις backup ό,τι χρειάζεσαι.:)

 

Ειμαι και εγώ με 3.1.2 και με νέα bootrom και jailbreak me blackrain. Αυτό σημαίνει σε κάθε restart χρειάζομαι pc για να ανοίξω το κινητό

με την διαδικασία που αναφέρεις και το spirit χρειάζεται πάλι σύνδεση με pc για να ανοίξει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος του iphone 3gs με την τελευταία bootrom και πρόσφατα έκανα update από την 3.1.2 στην 3.1.3 έκδοση του firmware.Έκανα το jailbrake με spirit,όλα πήγαν καλά,αλλά από τώρα ξεκίνησε η ταλαιπωρία!!!Καταρχήν δεν μπορώ να περάσω εφαρμογές γιατί το αγγλοκινέζικο pcsuite δεν υποστηρίζει την 3.1.3.Δεύτερον, δεν βρίσκω appsync για την 3.1.3 και τέλος από το fontswap δεν μπορώ να εγκαταστήσω fonts εξολοκλήρου στο σύστημα,σε ορισμένες περιπτώσεις αλλάζουν,σε άλλες παραμένουν τα εργοστασιακά fonts....Θα ήθελα την βοήθειά σας παρακαλώ...

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγώ με 3.1.2 και με νέα bootrom και jailbreak me blackrain. Αυτό σημαίνει σε κάθε restart χρειάζομαι pc για να ανοίξω το κινητό

με την διαδικασία που αναφέρεις και το spirit χρειάζεται πάλι σύνδεση με pc για να ανοίξει το κινητό;

 

ακυρη η ερωτηση

 

βρηκα τον οδηγο και πηρα τις απαντησεις που ηθελα

 

ηδη κανω restore!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγώ με 3.1.2 και με νέα bootrom και jailbreak me blackrain. Αυτό σημαίνει σε κάθε restart χρειάζομαι pc για να ανοίξω το κινητό

με την διαδικασία που αναφέρεις και το spirit χρειάζεται πάλι σύνδεση με pc για να ανοίξει το κινητό;

 

Στην 3.1.3 που το αναβάθμισα δεν χρειάζεται jb σε κάθε restart..

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος του iphone 3gs με την τελευταία bootrom και πρόσφατα έκανα update από την 3.1.2 στην 3.1.3 έκδοση του firmware.Έκανα το jailbrake με spirit,όλα πήγαν καλά,αλλά από τώρα ξεκίνησε η ταλαιπωρία!!!Καταρχήν δεν μπορώ να περάσω εφαρμογές γιατί το αγγλοκινέζικο pcsuite δεν υποστηρίζει την 3.1.3.Δεύτερον, δεν βρίσκω appsync για την 3.1.3 και τέλος από το fontswap δεν μπορώ να εγκαταστήσω fonts εξολοκλήρου στο σύστημα,σε ορισμένες περιπτώσεις αλλάζουν,σε άλλες παραμένουν τα εργοστασιακά fonts....Θα ήθελα την βοήθειά σας παρακαλώ...

για το συγχρονισμο των εφαρμογων περνα το appsync 3.1 κ θα εισαι οκ. Για τα υπολοιπα δεν ξερω φιλε μου

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

για το συγχρονισμο των εφαρμογων περνα το appsync 3.1 κ θα εισαι οκ. Για τα υπολοιπα δεν ξερω φιλε μου

 

Το έχω περάσει ήδη αλλά δεν κάνει συγχρονισμό....

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια μικρή ερώτηση. 'Εκανα τελικά jailbreak με spirit σε 3gs με 3.1.2 και μέχρι τώρα όλα καλά. Απλά στο cydia δεν βρίσκω σχεδόν καμία εφαρμογή απο αυτές που ψάχνω (για navigation γνωστών εταιριών). Κάνω κάτι λάθος ή λόγω φόρτου έχουν αποσυρθεί απο τον server ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά την βρήκα την άκρη αλλά έχω άλλο πρωτοφανές πρόβλημα τώρα....Στο appstore η διευθυνση που μου εμφανίζει και ζητάει κωδικό για να κατεβάσω προγράμματα δεν είναι η δικιά μου αλλά αυτή:

poulis84@yahoo.com

Πως την αλλάζω για να βάλω την δική μου???

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Restore στην 3.1.3, set up as new και Run το Spirit.

Θα τα χάσεις όλα όμως εκτός κι αν ακολουθήσεις τους οδηγούς του CarpeNoctum για να κάνεις backup ό,τι χρειάζεσαι.:)

 

Για να μη χάσεις ούτε backup ούτε τίποτα και για να έχεις καθαρό 3.1.3, βάλτο σε DFU mode, κάνε restore από itunes σε 3.1.3, κάνε spirit και μετά επανέφερε το backup σου όπως ακριβώς ήταν...

Link to comment
Share on other sites

έχω tethered iphone 3.1.2. Με blackrain bootαρε σωστά τις λίγες φορές που χρειάστικε να το bootaro, μέχρι εχθές που τελείωσε εντελώς η μπαταρία και έπρεπε να το συνδέσω πάλι στο pc και να ξανατρέξω το blackrain. Παρόλα αυτά αφού βγαίνει το icon του itunes, τρέχω το blackrain, βγαίνει η φάτσα του geohot και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα το iphone σβήνει. To black rain window συνεχίζει να μου λέει ότι περιμέντε να κάνει reboot η συσκευή, φυσικά όσο και να περιμένω δε κάνει τίποτα. Αφού το ανάψω πάλι μου βγάζει το icon του itunes ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια μικρή ερώτηση. 'Εκανα τελικά jailbreak με spirit σε 3gs με 3.1.2 και μέχρι τώρα όλα καλά. Απλά στο cydia δεν βρίσκω σχεδόν καμία εφαρμογή απο αυτές που ψάχνω (για navigation γνωστών εταιριών). Κάνω κάτι λάθος ή λόγω φόρτου έχουν αποσυρθεί απο τον server ?

 

Δεν υπάρχουν σπασμένα προγράμματα μέσα στο cydia. Δες μια σελίδα πίσω τον Οδηγό για το τι είναι το cydia.

 

Παίδες τελικά την βρήκα την άκρη αλλά έχω άλλο πρωτοφανές πρόβλημα τώρα....Στο appstore η διευθυνση που μου εμφανίζει και ζητάει κωδικό για να κατεβάσω προγράμματα δεν είναι η δικιά μου αλλά αυτή:

poulis84@yahoo.com

Πως την αλλάζω για να βάλω την δική μου???

 

Edit το account σου κάνε, αλλά αν αυτό το email δεν είναι δικό σου τότε υπάρχει θέμα. Πώς εμφανίστηκε εκεί;

 

Για να μη χάσεις ούτε backup ούτε τίποτα και για να έχεις καθαρό 3.1.3, βάλτο σε DFU mode, κάνε restore από itunes σε 3.1.3, κάνε spirit και μετά επανέφερε το backup σου όπως ακριβώς ήταν...

 

Η επαναφορά του backup επαναφέρει και σκουπίδια από προηγούμενα JB. Αν δεν γίνει η συσκευή set up as new πώς θα καθαρίσει πλήρως;

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς καλησπέρα και συγχαρητήρια για την παρέα και τη συνεργασία.

Καινούριος και στο Forum και στο i-phone, οπότε τα φώτα σας παρακαλώ και "συγνώμη" προκαταβολικά για τυχόν πατάτες που θα γράψω. Διάβασα αρκετά στο forum πριν γράψω και αρκετές μου απορίες καλύφθηκαν ενώ μου δημιουργήθικαν κάποιες άλλες!

Μου έφεραν ενα i-phone απο Αμερική, που χρησιμοποιούσε ο αδελφός ενος φίλου, το οποίο είναι 8GB

Αρχικά δε δούλευε καθόλου (ήθελε sim card) και ήταν κλειδωμένο σε αυτή την οθόνη.

Το έδωσα στο γνωστό του γνωστου.... κλπ κλπ και τελικα ώ του θαύματος το τηλ ανοίγει, δυστυχώς όμως δε βρήσκει δίκυο τηλεφώνου. Η απάντηση είναι πως: έχει αναβαθμίσει την έκδοση νόμιμα στο 3.1.3 και δεν έχει σπάσει ακόμα:blink:

Γενικά -όπως έγραψα ήδη- δεν εχω ξαναπιάσει i=phone στα χέρια μου και δεν έχω ιδέα.

Να ρωτήσω κάποια πράγματα:

πιο μοντέλο έχω, 3G ή 3GS?

Απο τις πληροφορίες που μπορεσα να δώ αναφέρει τα παρακάτω:

έκδοση : 3.1.3 (7Ε18)

φορέας: VF GR 5.0

Αρ. Σειράς: 87904PURY7H

model: MB702LL

 

Έχει σπάσει σωστά το τηλ ή οχι?

Η έκδοση αυτή όντως δε σπάει?

Ότι παραπάνω γράψετε απο πληροφορίες, ευπρόσδεκτες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...