Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειχα δοκιμαση αυτο με καρτα ατ&τ και δεν εγινε τπτ. με καρτα τησ κυπρου (απο κυπρο ειμαι) δεν εχω δοκιμαση. υπαρχει περιπτωση να γινει activate?

 

Τι να σε πω... Εγώ το έχω κάνει σε ένα πριν ένα μήνα και το έκανε activate χωρίς 2η κουβέντα..

 

Πραγματικά δεν θυμάμαι τι είχα μέσα, για προσπάθησε..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σε πω... Εγώ το έχω κάνει σε ένα πριν ένα μήνα και το έκανε activate χωρίς 2η κουβέντα..

 

Πραγματικά δεν θυμάμαι τι είχα μέσα, για προσπάθησε..

 

μπορω να το κανω activate με custom firmware?

δοκιμασα και με σιμ κυπριακη και με αμερικανικη (οχι την δικη του καρτα, καπιου αλλου iphone) και τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια του κανω restore μεσα απο το iphone οχι μεσω itunes και εδω και μιαμιση ωρα βλεπω το μηλο και το σημα το κυκλικο του loading.Ειναι normal η ν αρχισω να ανησυχω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια του κανω restore μεσα απο το iphone οχι μεσω itunes και εδω και μιαμιση ωρα βλεπω το μηλο και το σημα το κυκλικο του loading.Ειναι normal η ν αρχισω να ανησυχω?

 

Πως έκανες restore μέσα από το iPhone? Εννοείς έκανες επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων? Εάν το κινητό σου ήταν jailbreaked, τότε δυστυχώς το κινητό έχει κολλήσει και ο μόνος τρόπος να το επαναφέρεις είναι μέσω restore από το iTunes.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

το συνδεω με itunes αλλα δε βλεπω χαιρι!!!

 

Το εχω jailbreak δε συνδεεται στο itunes τωρα.Pls help!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by DjArte
Link to comment
Share on other sites

Το εχω jailbreak δε συνδεεται στο itunes τωρα.Pls help!!!!!!!!!!!!!!!

 

Βάλτο πρώτα σε DFU mode για να το δει το iTunes. Πληροφορίες για το πως μπαίνει σε DFU mode εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το εχω jailbreak δε συνδεεται στο itunes τωρα.Pls help!!!!!!!!!!!!!!!

με καλυψε ο συναδελφος...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Επανελχομαι με μια χαζη ερωτηση.........επειδη δεν μπορω να συνδεθω με bluetouth για ανταλλαγη αρχειων με αλλες συσκευες.......υπαρχει κατι που πρεπει να κανω για να μπορω?

π.χ καινενα προγραμματακι κατι εμπαση περιπτωση ή αδικως κοπος?:wacko:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Επανελχομαι με μια χαζη ερωτηση.........επειδη δεν μπορω να συνδεθω με bluetouth για ανταλλαγη αρχειων με αλλες συσκευες.......υπαρχει κατι που πρεπει να κανω για να μπορω?

π.χ καινενα προγραμματακι κατι εμπαση περιπτωση ή αδικως κοπος?:wacko:

Αν έχεις κάνει jailbrake τότε μπορείς να περάσεις το iBluenova από το Cydia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει jailbrake τότε μπορείς να περάσεις το iBluenova από το Cydia.

 

Ωραια φιλε μου.

Ευχαριστω πολυ...εχω κανει jailbrake και θα το κανω :)

Εαν δεν εχεις jailbrake ?...επειδη σκεφτομαι να το βγαλω υπαρχει τροπος?

Μαλλον εχω να ριξω πολυ διαβασμα ε?

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε μου.

Ευχαριστω πολυ...εχω κανει jailbrake και θα το κανω :)

Εαν δεν εχεις jailbrake ?...επειδη σκεφτομαι να το βγαλω υπαρχει τροπος?

Και κατι ακομα......οταν ανοιγω το Cydia μου κανει μερικες φορες κατι σαν αναβαθμηση....οπως τωρα που το ανοιξα να παρω το ibluennova...τι ακριβως συμβαινει?

Μαλλον εχω να ριξω πολυ διαβασμα ε?

 

1) Αν δεν είναι JB η συσκευή δεν γίνεται να έχεις το bluetooth για μεταφορά δεδομένων..

 

2) Αυτό το κάνει γιατί κάνει έλεγχο στα repo για καινούργια πράγματα και ανανεώνει τους φακέλους σου, και αν έχει σε κάποια εφαρμογή update.

 

Ισως κάποια να γνωρίζεις, αλλά αν θες ρίξε μία ματιά εδώ και θα αρχίζεις να καταλαβαίνεις πολλά πράγματα γι αυτή την συσκευή! Και εμείς εδώ είμαστε!:)

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

Πληροφορίες Jailbreaking για αρχάριους

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαρστω πολυ για τη βοηθεια σας...η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να κατσω απο την αρχη να διαβασω τοσο πολλες σελιδες και για εναν που ασχολειται πρωτη φορα με ενα καινουριο αντικειμενο στην αρχη τα βλεπει λιγο σκουρα.

Η βοηθεια σας ειναι σημαντικη...θα κατσω και θα διαβασω τα λινκ που μου εδωσες avid.....και να φανταστεις οτι ενας λογος που ηθελα να στειλω το iphone ηταν οτι δεν μπορουσα να συνδεθω με αλλες συσκευες χωρις να ξερω οτι υπαρχει αυτο το προγραμματακι...και τρελαθηκα λεω ΑΜΑΝ τι τηλεφωνο ειναι αυτο?

Χαχαχαχα.....και σκεφτηκα την ιδεα δε ρωταω μπας και υπαρχει κατι? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία εφαρμογή που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ προσωπικά.

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και επιλογές.. ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου επαθε το εξης προβλημα με το iPhone του.

 

Μετα απο μια ατυχη στιγμη το iPhone του εκανε αναβαθμιση και κλειδωθηκε καθως ειναι απο Αγγλια.Τωρα λειτουργει μονο σαν iPod Touch...

 

Υπαρχει τροπος να ανατρεψει την διαδικασια ή να το ξανακανει να δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αναμένουμε από άυριο που θα ανακοινωθεί το 4OS..

Λογικά μετά την κυκλοφορία του σύντομα θα βγει κάποιο εργαλείο..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβαση ενα δυο παιχνιδια απο Cydia που δεν μου αρεσανε και θελω να τα απεγκαταστησω..........παταω πανω μεχρι να τρεμοπαιζουν τα εικονειδια αλλα δεν μου εμφανιζει το (x) πανω στα εικονειδια...σβινονται με διαφορετικο τροπο?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβαση ενα δυο παιχνιδια απο Cydia που δεν μου αρεσανε και θελω να τα απεγκαταστησω..........παταω πανω μεχρι να τρεμοπαιζουν τα εικονειδια αλλα δεν μου εμφανιζει το (x) πανω στα εικονειδια...σβινονται με διαφορετικο τροπο?

Ευχαριστω :)

 

μεσο cydia. βρισκεις το προγραμα η παιχνιδι και το κανεις unistall. ιδια διαδικασια με το install. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Λοιπον η ιστορια εχει ως εξης.Είχα παρει το iphone 3gs με την νεα bootrom.Έκανα jb πετυχε κανονικα φυσικα υπηρχε το προβλημα με το οτι ηθελε pc μετα το restart.το ξανα εκανα κανονικο...ερωτηση..ειχα περασει το cydia υπαρχει περιπτωση να εχουν κρατηθει αυτοματα τα SHSH??και κατι ακομα.εγω από τοτε που το εκανα χαθηκα λιγο και επειδη βαρεθηκα να το ψαχνω εκανα αναβαθμιση στην 3.1.3 αν θυμαμαι καλα που ειναι η τελευταια.τι να κανω τωρα??να περασω ios4 που θα βγει σε 2 βδομαδες??θα μπορω να κανω jb?αν οχι τι μπορω να κανω στην 3.1.3 που ειμαι τωρα??γινεται να κανω κατι?ευχαριστω..!
Link to comment
Share on other sites

HELP.............Πηγα να κανω επαναφορα ρυθμησεων και μου εχει κολληση στο μηλο βγαινει απο κατω ενα αστερακι που φορτωνει και σβηνει και ξανακανει το ιδιο...το εχει κανει 4 φορες...ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

HELP.............Πηγα να κανω επαναφορα ρυθμησεων και μου εχει κολληση στο μηλο βγαινει απο κατω ενα αστερακι που φορτωνει και σβηνει και ξανακανει το ιδιο...το εχει κανει 4 φορες...ξερει κανεις τιποτα?

 

Αν ήταν JB κακός το έκανες..

Η μόνη λύση restore..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια εχω χαθει......εχω εδω και 1,1/2 ωρα το μηλο με μια μαυρη οθονη και εχω σαστιση.δεν ξερω πως να κανω ρεστορε...ειναι κολλημενο
Link to comment
Share on other sites

Σβήστο και πάτα παρατεταμένα το home buton και μόλις το κάνεις σύνδεσε το στο υπολογιστή με ανοιχτο το itunes χωρις να αφήσεις το κουμπι μόλις δεις το σήμα του itunes αστο και κανε restore..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...