Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα αναβαθμιση στο itunes και αυτην την φορα μου κατεβασε το ios4 και οχι την 3.1.3 που πηγαινε να κατεβασει πριν και εβγαζε σφαλμα.τωρα εχει μεινει το τηλεφωνο με το σημα του καλωδιου συνδεσης και κατεβαινει το λογισμικο,λες να προχωρησει?/

 

παιδια μια βοηθεια δεν αντεχω αλλο.κατεβασα το ios4 αλλα δεν εκανε αναβαθμιση τελικα!δεν ξερω τι εγινε και εχει κολλησει το μηλο ακομα ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει? Εχει βγει jailbreak για την 4.0 ή απλως εμεις περναμε την 4.0 οπως οταν ειχε πρωτοδοθει στους app developers?
Link to comment
Share on other sites

Στο iclarified.com θα βρεις links και για παλιες ipsw.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.απο που θα κατεβασω το ipsw της 3.1.3 για να κανω downgrade σε αυτην απο το ios4 που ειμαι????

 

Να υποθέσω ότι έχουν κρατηθεί τα ανάλογα αρχεία στον server του sauric αλλιώς δεν έχει downgrade..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στο itunes και αυτην την φορα μου κατεβασε το ios4 και οχι την 3.1.3 που πηγαινε να κατεβασει πριν και εβγαζε σφαλμα.τωρα εχει μεινει το τηλεφωνο με το σημα του καλωδιου συνδεσης και κατεβαινει το λογισμικο,λες να προχωρησει?/

 

παιδια μια βοηθεια δεν αντεχω αλλο.κατεβασα το ios4 αλλα δεν εκανε αναβαθμιση τελικα!δεν ξερω τι εγινε και εχει κολλησει το μηλο ακομα ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

Θα προχωρήσει μόνο με Shift+Restore και Set up as new device μετά το Restore.

 

Το να χάσεις όλα σου τα δεδομένα, πλην επαφών, μουσικής, φωτογραφιών, βίντεο, είναι πλέον μονόδρομος ειδικά τώρα που είσαι με jailbroken έκδοση.

 

Λίγη υπομονή μέχρι να βγει jailbreak για την iOS 4 και μετά πέταξε του τα μάτια απ' έξω! :p Μέχρι τότε, καθαρή συσκευή με την καίνουρια έκδοση iOS 4.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα προχωρήσει μόνο με Shift+Restore και Set up as new device μετά το Restore.

 

Το να χάσεις όλα σου τα δεδομένα, πλην επαφών, μουσικής, φωτογραφιών, βίντεο, είναι πλέον μονόδρομος ειδικά τώρα που είσαι με jailbroken έκδοση.

 

Λίγη υπομονή μέχρι να βγει jailbreak για την iOS 4 και μετά πέταξε του τα μάτια απ' έξω! :p Μέχρι τότε, καθαρή συσκευή με την καίνουρια έκδοση iOS 4.:rolleyes:

 

Κάτι ψήνει πάλι ο geohot....:D

 

Kαι το όνομα της εφαρμογής Pwned4Life!!!

 

Αναμένετε λοιπόν..;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψήνει πάλι ο geohot....:D

 

Kαι το όνομα της εφαρμογής Pwned4Life!!!

 

Αναμένετε λοιπόν..;)

Μακάρι να βγει σύντομα, να μην υπάρχει πρόβλημα με νέες και παλιές bootroms(να τις καλύπτει όλες με ένα πρόγραμμα j/b) και φυσικά να γίνεται με το πάτημα ενός απλού κουμπιού like Blackra1n...:cool:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να κανει update στην πρωτη σελιδα του thread ωστε να υπαρχουν πληροφοριες για το jailbreak του os 4.0?οπως ειναι λογικο ειναι αδυνατον να βρεθει ακρη σε 100+ σελιδες για το θεμα αυτο.Να απαντηθουν οι ερωτησεις που αφορουν ολους.Βγηκε jailbreak για την 4.0?Αν ναι για ποιες συσκευες?Απο που το κατεβαζουμε?Για ποια bootroms και πως διαπιστωνω ποια εχω εγω?Οποιος ξερει και μπορει ας αναλαβει παρακαλω να φτιαξει εναν οδηγο για jailbreak στην 4.0 οπως οι πολυ ωραιοι οδηγοι που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα και ευκολα μπορει ακομα κ ενα νεο μελος να βρει και να διαβασει
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κρατησει τα shsh αλλα εχω ενα προβλημα δεν βρισκω links για την 3.1.3 ipsw

ΑΚΥΡΟ τα βρηκα!!!

λοιπον μολις ειδα κατι.στον οδηγο που εχει για να κανω downgrade λεει κατω κατω "Αν βγει μήνυμα λάθους με κωδικό 1015 ακολουθήστε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ" αλλα στο εδω δεν εχει λινκ!! ουτε στο πιο κατω!!

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα.ειμαι με μακ.και δεν μπορω να ξεπερασω το σφαλμα 1015 στο downgrade .τι να κανω??

 

Για δοκίμασε αυτό:

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/οδηγός-αντιμετωπίζοντας-το-error-1015-κατά-τη/

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψήνει πάλι ο geohot....:D

 

Kαι το όνομα της εφαρμογής Pwned4Life!!!

 

Αναμένετε λοιπόν..;)

 

Δυστυχως για ολους τους iphone lovers αυτη η ειδηση διαψευστηκε απο τον ιδιο τον geohot

 

\

In Berlin where there are no Apple stores. USA in world cup! No plans for new jailbreak. Stop asking.

10:06 PM Jun 23rd via web

 

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για ολους τους iphone lovers αυτη η ειδηση διαψευστηκε απο τον ιδιο τον geohot

 

\

 

 

Ναι έ?? Τότε παιδιά αν δεν το δούμε επίσημα στο διαδίκτυο δεν ξανά ποστάρουμε είδηση..:)

 

Εγώ γιαυτό δεν βάζω official ποτέ και έτσι με το Pwnage tool που βγάζει έγκαιρα εργαλείο για όσους είναι ήδη jb, το σπάω άμεσα..:rolleyes:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Λοιπόν τα πράγαμτα έχουν ώς εξής:

 

Έχω iPhone 3GS old bootrom, iTunes 9.2, Mac/Windows. Είμαι με iOS 4 official. Έχω κρατήσει τα SHSH αρχεία ΜΟΝΟ της 3.1.3 στον server του Saurik. Κατάφερα να γυρίσω(downgrade) σε 3.1.3 για να προσπαθήσω να πάω σε custom iOS 4 pwnage. Εδώ αρχίζει το πρόβλημα. Ενώ κατάφερα και γύρισα σε 3.1.3 για να περάσω το custom iOS 4 μέσω pwnage λέει ότι δεν πρέπει να έχει γίνει jailbreak η 3.1.3 με Spirit. Ωραία λέω θα ψάξω για άλλο πρόγραμμα. Δοκιμάζω με pwnage για 3.1.3 δεν γίνεται με τίποτα μου βγάζει error 1600 και αν θυμάμαι καλά και το error " his device isn't eligible for the requested build" Δοκιμάζω με "sn0wbreeze" τα ίδια.

 

Με λίγα λόγια για να μην σας κουράζω έχοντας ώς δεδομένα όλα τα παραπάνω μπορώ να περάσω custom iOS 4? Θέλω σίγουρη απάντηση απο κάποιον που ξέρει ή απο κάποιον που το έχει καταφέρει έχοντας ώς δεδομένα τα δικά μου, γιατί το να ξαναπάω σε 3.1.3 και να δοκιμάζω τρόπους που ίσως δουλέψουν δεν το ξανακάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Edited by kdiamant
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Λοιπόν τα πράγαμτα έχουν ώς εξής:

 

Έχω iPhone 3GS old bootrom, iTunes 9.2, Mac/Windows. Είμαι με iOS 4 official. Έχω κρατήσει τα SHSH αρχεία ΜΟΝΟ της 3.1.3 στον server του Saurik. Κατάφερα να γυρίσω(downgrade) σε 3.1.3 για να προσπαθήσω να πάω σε custom iOS 4 pwnage. Εδώ αρχίζει το πρόβλημα. Ενώ κατάφερα και γύρισα σε 3.1.3 για να περάσω το custom iOS 4 μέσω pwnage λέει ότι δεν πρέπει να έχει γίνει jailbreak η 3.1.3 με Spirit. Ωραία λέω θα ψάξω για άλλο πρόγραμμα. Δοκιμάζω με pwnage για 3.1.3 δεν γίνεται με τίποτα μου βγάζει error 1600 και αν θυμάμαι καλά και το error " his device isn't eligible for the requested build" Δοκιμάζω με "sn0wbreeze" τα ίδια.

 

Με λίγα λόγια για να μην σας κουράζω έχοντας ώς δεδομένα όλα τα παραπάνω μπορώ να περάσω custom iOS 4? Θέλω σίγουρη απάντηση απο κάποιον που ξέρει ή απο κάποιον που το έχει καταφέρει έχοντας ώς δεδομένα τα δικά μου, γιατί το να ξαναπάω σε 3.1.3 και να δοκιμάζω τρόπους που ίσως δουλέψουν δεν το ξανακάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Μισό, προσπαθείς από 3.1.3 official να περάσεις την 4/??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πείς και ετσι. Τώρα που σου γράφω έχω την iOS 4 official, αλλά μπορώ με downgrade να γυρίσω σε 3.1.3 official.

 

EDIT: Τώρα διάβασα καλύτερα το μήνυμά σου. Όταν είχα την 3.1.3 προσπαθούσα να την κάνω jailbreak για να περάσω την custom iOS 4 αλλά δεν μπορούσα με τίποτα.

Edited by kdiamant
Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο που χρησιμοποιείς για jailbreak στην iOS 4 έστω και με custom, τονίζει ότι το κινητό ΔΕΝ πρέπει να έχει γίνει jailbreak με Spirit.

 

Συνεπώς, ή μένεις στην 3.1.3 jailbroken με Spirit ή σε καθαρή iOS 4 μέχρι να βγει κι επίσημα jailbreak.

 

Η απορία μου όμως, είναι η εξής. Από τη στιγμή που έχεις old bootrom, γιατί μπλέχτηκες με Spirit και δεν έμεινες στο Blackra1n?:X (ώστε να μπορούσες τώρα να έχεις jailbroken συσκευή με custom iOS 4)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο που χρησιμοποιείς για jailbreak στην iOS 4 έστω και με custom, τονίζει ότι το κινητό ΔΕΝ πρέπει να έχει γίνει jailbreak με Spirit.

 

Συνεπώς, ή μένεις στην 3.1.3 jailbroken με Spirit ή σε καθαρή iOS 4 μέχρι να βγει κι επίσημα jailbreak.

 

Η απορία μου όμως, είναι η εξής. Από τη στιγμή που έχεις old bootrom, γιατί μπλέχτηκες με Spirit και δεν έμεινες στο Blackra1n?:X (ώστε να μπορούσες τώρα να έχεις jailbroken συσκευή με custom iOS 4)

 

Γιατί δεν περίπενα ότι θα έχω ποτέ πρόβλημα με το Spirit σε μελλοντικό jailbreak. Όσο γιατί πέρασα την 3.1.3 για τον προηγούμενο λόγο και γιατί απλά με ήθελα να δώ με την μπαταρίας τι παίζει με την 3.1.3. Ποιό πολύ βλακεία μου.

 

EDIT: Επίσης δεν περίμενα ότι θα μπορώ να γυρίσω σε 3.1.3 και δεν θα υπάρχει άλλος εργαλείο πέρα του Spirit για jailbreak. Με το pwnage tool γιατί δεν μπορώ να κάνω δουλειά μου?

Edited by kdiamant
Link to comment
Share on other sites

Με το pwnage tool γιατί δεν μπορώ να κάνω δουλειά μου?

Διότι ο οδηγός αυτό λέει. Προφανώς κάποιο bug-exploit ή ασυμβατότητα-ασυμφωνία μεταξύ των 2 προγραμμάτων :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Διότι ο οδηγός αυτό λέει. Προφανώς κάποιο bug-exploit ή ασυμβατότητα-ασυμφωνία μεταξύ των 2 προγραμμάτων :rolleyes:

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι ενοείς. Εγώ λέω γιατί να μην μπορώ να κάνω jailbreak στην 3.1.3 με το αντίστοιχο εργαλείο pwnage για την 3.1.3?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι ενοείς. Εγώ λέω γιατί να μην μπορώ να κάνω jailbreak στην 3.1.3 με το αντίστοιχο εργαλείο pwnage για την 3.1.3?

 

Άλλη ερώτηση έχεις την καινούργια bootrom??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...