Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καποια εφαρμογή που να μπορεις οταν εχεις συνδεδεμενο το iPhone με το PC, να βλέπεις την οθόνη του iPhone στο PC και να μπορεις να το χειριστείς απο εκεί?

Κάτι σαν το MyMobiler στα PPC για οσους ξερουν.

Το MyMobiler μας δινει την δυνατότητα να κάνουμε τα παντα απο το πληκτρολογιο του υπολογιστή μας. Να στειλουμε sms, mail, να βιντεοσκοπίσουμε οτι ακριβως δείχνει η οθόνη του iphone, screenshots κ.λ.π.

 

Βοηθα πολυ σε οσους συνηθιζουν να εχουν την συσκευη συνδεδεμενη με το PC οσο δουλευουν στο γραφειο η στο σπιτι.

 

 

Aυτο το κάνω περνώντας από το cydia το veency και μία εφαρμογή vnc στον υπολογιστή βλέπεις την οθόνη και το δουλεύεις με το mouse... (Σε mac δουλεύω)

 

Στο app store υπάρχουν κάποιες εφαρμογές vnc, αλλά αν κάνω λάθος βλέπεις μόνο τον υπολογιστή στο iPhone...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το κάνω περνώντας από το cydia το veency και μία εφαρμογή vnc στον υπολογιστή βλέπεις την οθόνη και το δουλεύεις με το mouse... (Σε mac δουλεύω)

 

Στο app store υπάρχουν κάποιες εφαρμογές vnc, αλλά αν κάνω λάθος βλέπεις μόνο τον υπολογιστή στο iPhone...

 

Ευχαριστω θα το ψάξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε εαν διατιθενται στην ελλαδα οι itunes cards;

και αν ναι απο που;

αν οχι με ποιον τροπο θα μπορουσα να προμηθευτω καποια appli χωρις την χρηση πιστωτικης;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που βρισκει δικτυα wifi σαν ρανταρ ομως ωστε να ξερεις η καθε πηγη απο ποια πλευρα προερχεται?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που βρισκει δικτυα wifi σαν ρανταρ ομως ωστε να ξερεις η καθε πηγη απο ποια πλευρα προερχεται?

Ψάξε για το WiFi-FoFum. Κάνει και αυτό που ζητάς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα βάλει στην αρχή το Navigon αλλά μόνο για Ελλάδα. Σήμερα του πέρασα το Navigon που είναι για όλη την Ευρώπη αλλά όταν το ανοίγω βλέπω οτι πάλι έχει μόνο τον χάρτη της Ελλάδας. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Υπόψιν οτι μόλις το πέρασα στο itunes με ρώτησε εάν θέλω να αντικαταστήσω το παλιό αρχείο με το καινούργιο και του πάτησα yes. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Ok το βρήκα και το έβαλα. Αφού έφαγα την ξενέρα με τα ζώα που το φτιάξανε, οι οποίοι έχουν βάλει τα Σκόπια ως Μακεδονία, θέλω να ρωτήσω εάν στην Full Europe έκδοση δεν μπορούμε να ακούμε να μιλάει στα Ελληνικά;

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Αναζητώντας κάποιο προγραμμα τύπου office. Καταληγω στο mobile office & στο documents to go. Βασικό είναι η υποστήριξη ελληνικών. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο από τα 2 ή και τα 2?

 

επιπλέον, αναζητώ 1 προγραμμα διαχειρησης αρχείων ώστε να έχω μαζί μου το my documents. ΒΑΣΙΚΌ:: η υποστήριξη ελληνικών ονομάτων των αρχείων και των φακέλων !!

Link to comment
Share on other sites

^^^Δημιούργησα στα γρήγορα ένα docx αρχείο με τίτλο και περιεχόμενο στα ελληνικά. Κανένα πρόβλημα με το Docs2Go και με το συγχρονισμό του από/προς laptop :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εφαρμογη που μετρα των ογκο των δεδομενων οταν χρησιμοποιεις 3g ???

ογκο δεδομενων απο το browsing τις εφαρμογες του youtube ακομη και τα δεδομενα του a-gps.

γιατι αν χασεις τη μπαλα με τις ογκοχρεωσεις οι λογαριασμοι δεν δειχνουν ελεος.

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μετρητης στα settings του τηλεφώνου. Κανε του ένα reset την ημέρα που ξεκινάει η καινούρια χρέωση.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

σε 3GS που δεν είναι πειραγμένο (αγορασμένο από Ελλάδα) θέλω να περάσω το σπασμένο iGoMyWay, αλλά μου πετάει error 0xE8008001 και με παραπέμπει στο troubleshooting applications στο official της apple!

Μήπως φταίει που δεν το'χω "σπάσει" .. ή είναι η ιδέα μου;; (Μέχρι τώρα είχα 2G σπασμένο, οπότε δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ποτέ).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το έχεις κάνει Jailbreak πως να δεχθεί εφαρμογές σπασμένες? Χρειάζεται Jailbreak ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το έχεις κάνει Jailbreak πως να δεχθεί εφαρμογές σπασμένες? Χρειάζεται Jailbreak ;)

 

:lol::lol: hahaha .. got the message, mate!! :X

 

 

υπάρχει καμιά free εφαρμογή με χάρτες + navigation ??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μπα co-mod δεν υπαρχει τιποτα που να μην σου γδερνει την τσεπη....ακολουθα την διαδικασια για jailbreak που ειναι γραμμενη μεσα στην ενοτητα iphone guides και ασε το κινητο σου να παρει βγαλει φτερα... ;)
Link to comment
Share on other sites

με στραγαλια ...

 

free ειναι το im+

 

Μάλλον κοιτάς την free έκδοση που είναι με διαφημίσεις και κάποιους περιορισμούς.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

βρηκα την full

 

Για να περάσεις την full έκδοση δύο τρόποι υπάρχουν.

 

1) Νόμιμος τρόπος. Κάνεις λογαριασμό στο itunes και την αγοράζεις μέσω του appstore.

2) Μη νόμιμος τρόπος. Την βρίσκεις "σπασμένη" από τα σχετικά μαγαζιά και απλά την συγχρονίζεις μέσω itunes αφού βέβαια έχεις κάνει πριν όλη την προεργασία για να μπορεί το κινητό σου να δέχεται "σπασμένες" εφαρμογές.

 

Εσύ σε ποια από τις δύο παραπάνω κατηγορίες ανήκεις?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις την full έκδοση δύο τρόποι υπάρχουν.

 

1) Νόμιμος τρόπος. Κάνεις λογαριασμό στο itunes και την αγοράζεις μέσω του appstore.

2) Μη νόμιμος τρόπος. Την βρίσκεις "σπασμένη" από τα σχετικά μαγαζιά και απλά την συγχρονίζεις μέσω itunes αφού βέβαια έχεις κάνει πριν όλη την προεργασία για να μπορεί το κινητό σου να δέχεται "σπασμένες" εφαρμογές.

 

Εσύ σε ποια από τις δύο παραπάνω κατηγορίες ανήκεις?

 

Αν και δεν απευθύνεται σε μένα η ερώτηση .. εγώ έχω κατεβάσει το im+ σπασμένο, γιατί το χρησιμοποιούσα στο 2G, και στο sync που έκανα περάστηκε και στο 3GS (το οποίο όπως έχω πει κ πιο πάνω δεν είναι πειραγμένο) , και λειτουργεί μια χαρά .. Αλλά για να "καλύψουμε" τυχόν "ελλείψεις" .. θυμήστε μου από που βλέπουμε αν είναι full version?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν απευθύνεται σε μένα η ερώτηση .. εγώ έχω κατεβάσει το im+ σπασμένο, γιατί το χρησιμοποιούσα στο 2G, και στο sync που έκανα περάστηκε και στο 3GS (το οποίο όπως έχω πει κ πιο πάνω δεν είναι πειραγμένο) , και λειτουργεί μια χαρά .. Αλλά για να "καλύψουμε" τυχόν "ελλείψεις" .. θυμήστε μου από που βλέπουμε αν είναι full version?

 

Η διαφορά στις δύο εκδόσεις lite και full είναι ότι στην lite εμφανίζονται κάποια διαφημιστικά banners και επίσης δεν έχεις πρόσβαση σε κάποιους λογαριασμούς όπως του facebook και του skype.

 

Aυτό που αναφέρεις πάντως με την "σπασμένη" version που πέρασε σε μη πειραγμένο 3gs είναι κάτι που πρακτικά δεν μπορεί να έχει συμβεί. Είσαι σίγουρη ότι έχεις περάσει "σπασμένη¨έκδοση? :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στις δύο εκδόσεις lite και full είναι ότι στην lite εμφανίζονται κάποια διαφημιστικά banners και επίσης δεν έχεις πρόσβαση σε κάποιους λογαριασμούς όπως του facebook και του skype.

 

Aυτό που αναφέρεις πάντως με την "σπασμένη" version που πέρασε σε μη πειραγμένο 3gs είναι κάτι που πρακτικά δεν μπορεί να έχει συμβεί. Είσαι σίγουρη ότι έχεις περάσει "σπασμένη¨έκδοση? :confused:

 

σίγουρη δεν είμαι για τπτ .. έχω προσλάβει πολλές πληροφορίες τελευταία .. κ μπορεί να λέω κ ασυναρτησίες ..

τελικά .. το'ψαξα και μάλλον λάθος έχω. αυτό που έχω είναι το lite. βέβαια εμένα ούτως η άλλως δεν με ενδιέφερε το chat του fb, ή του skype, αφού και για τα 2 υπάρχουν διαφορετικές εφαρμογές..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σίγουρη δεν είμαι για τπτ .. έχω προσλάβει πολλές πληροφορίες τελευταία .. κ μπορεί να λέω κ ασυναρτησίες ..

τελικά .. το'ψαξα και μάλλον λάθος έχω. αυτό που έχω είναι το lite. βέβαια εμένα ούτως η άλλως δεν με ενδιέφερε το chat του fb, ή του skype, αφού και για τα 2 υπάρχουν διαφορετικές εφαρμογές..

 

τώρα μιλάς σωστά.... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και μιλάμε για το IM+, σε σας δουλεύει το push στο facebook chat? Στο messenger μια χαρά αλλά στο fb φαίνομαι online αλλά δεν μου έρχεται τίποτα...
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...