Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά είναι εφαρμογές που χρησιμοποιούν push notifications ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως σωστά ανέφερε και ο Ανδρέας, μην μπερδεύουμε τα push services με την δυνατότητα για background applications...... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά το βρίσκω παράλογο αυτό που συμβαίνει με το iPhone. Σαν χρήστης Macindosh και γενικότερα λάτρης της Apple φιλοσοφίας περίμενα 2 χρόνια να πάρω iphone ελπίζοντας να γλιτώσω τις παιδικές του ασθένειες και τελικά και πάλι βλέπω ελλείψεις.

Task manager και file managers γνωρίσαμε πρώτη φορά το 2003 και τώρα είμαστε 6 χρόνια μετά. Ήταν αυτά που έκαναν ένα απλό κινητό smartphone.

Δεν ήθελα να το πειράξω το κινητό με jailbrakes κλπ αλλά θα με αναγκάσουν.

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα,

 

πως φτιαχνουμε λογαριασμο στο ιtunes χωρις πιστωτικη καρτα?

 

ευχαριστω

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα,

 

πως φτιαχνουμε λογαριασμο στο ιtunes χωρις πιστωτικη καρτα?

 

ευχαριστω

 

http://www.simonblog.com/2009/04/14/how-to-register-an-itunes-app-store-account-without-credit-card/

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βαριέται πολύ απλά αυτό που λέει είναι ότι βρίσκεις μια δωρεάν εφαρμογή, πατάς Download και θα σας πει ότι πρέπει να κάνετε account. Όταν πάτε να δημιουργήσετε τότε εκεί που έχει επιλογή για κάρτα θα έχει και μια επιλογή None ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται εστω και προπληρωμενη καρτουλα και δουλευει μια χαρα. Να ρωτησω επειδη εχω το Iphone 2G απο ενα φιλαρακι μου με την εκδοση 3.0 ποια δωρεαν εφαρμογη ειναι καλη για gps και επισης για Πυξιδα, κατεβασα μια εφαρμογη αλλα δεν νομιζω οτι δουλευει..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά το βρίσκω παράλογο αυτό που συμβαίνει με το iPhone. Σαν χρήστης Macindosh και γενικότερα λάτρης της Apple φιλοσοφίας περίμενα 2 χρόνια να πάρω iphone ελπίζοντας να γλιτώσω τις παιδικές του ασθένειες και τελικά και πάλι βλέπω ελλείψεις.

Task manager και file managers γνωρίσαμε πρώτη φορά το 2003 και τώρα είμαστε 6 χρόνια μετά. Ήταν αυτά που έκαναν ένα απλό κινητό smartphone.

Δεν ήθελα να το πειράξω το κινητό με jailbrakes κλπ αλλά θα με αναγκάσουν.

 

Όσες εφαρμογές αφορούν την επεξεργασία αρχείων έχουν το δικό τους file manager.

 

Όσον αφορά τον task manager, κανονικά δε θα πρέπει να τον χρειάζεσαι. Η διαχείριση της μνήμης είναι δουλειά του OS και όχι του χρηστη. Στα WM έχεις task manager γιατί αυτοί που το σχεδίασαν ομολογούν πως δεν έλαβαν up' όψη τους τους περιορισμούς που ενέχονται στη διαχείριση των πόρων σε μια τόσο μικρή συσκευή όπως ένα smartphone.

 

Δε μιλάμε λοιπόν για παιδικές ασθένειες αλλα για ενσυνείδητες επιλογές της Apple οι οποιες έχουν εν πολλοίς δικαιωθεί.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται εστω και προπληρωμενη καρτουλα και δουλευει μια χαρα. Να ρωτησω επειδη εχω το Iphone 2G απο ενα φιλαρακι μου με την εκδοση 3.0 ποια δωρεαν εφαρμογη ειναι καλη για gps και επισης για Πυξιδα, κατεβασα μια εφαρμογη αλλα δεν νομιζω οτι δουλευει..

 

Λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω αλλα η πυξιδα ειναι χαρακτηριστικο του iphone 3gs και το gps ενσωματωθηκε στο iphone 3g και 3gs αλλα οχι στο 2g οποτε η δυνατοτητα πλοηγησης ειναι ανυπαρκτη στο iphone 2g

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Με 2,39€ πήρα χθες το Zenonia. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ παιχνίδι, τεράστειο, με καλή πλοκή αν και τα γραφικά του θα μπορούσαν να είναι κάπως καλύτερα, θυμίζουν ιαπωνικά κόμικ :P

Συστήνεται για αγορά με χίλια!

Link to comment
Share on other sites

Mια ακομα ερωτηση, τοτε πως απεγκαθιστουμε εφαρμογες απο το app store για να βλαω αλλες? Καποιος φιλος μου ελεγε για το Χ πατημενο αλλα δεν γινεται...
Link to comment
Share on other sites

Mια ακομα ερωτηση, τοτε πως απεγκαθιστουμε εφαρμογες απο το app store για να βλαω αλλες? Καποιος φιλος μου ελεγε για το Χ πατημενο αλλα δεν γινεται...

Πατάς συνεχόμενα επάνω σε μία εφαρμογή / ένα παιχνίδι για 3 το πολύ δευτερόλεπτα, πατάς το Χ (αριστερά επάνω) και αν θες βάζεις και αστεράκια ανάλογα με το πόσο καλό είναι. Στα χακαρισμένα παιχνίδια δεν μπορείς να βάλεις αστέρια. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και περισσότερα από 3 δευτερόλεπτα. Βασικά το πατάς μέχρι να αρχίζουν να τρέμουν και τότε εμφανίζεται το Χ. Εργοστασιακές εφαρμογές δεν μπορείς να τις φύγεις ούτε και αυτές του Cydia εκτός και αν βάλεις το CyDelete ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το cydia μπορεις να αφαιρέσεις απο τις επιλογές που έχεις μεσα απο το τικάρισμα μιας εφαρμογής και απο ότι θυμάμαι υπάρχει επιλογή για αφαίρεσή της.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται ότι μπορείς να τις αφαιρέσεις και μέσα από το πρόγραμμα ;) Απλά για να τις αφαιρείς από το SpringBoard θέλεις το CyDelete
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τιποτα για την εφαρμογη always on pc (appstore)?ρωταω αν καποιος την εχει δοκιμασει να μας πει τις εντυπωσεις του γιατι σκεφτομαι να την κατεβασω αλλα επειδη κανει 24 euro θα ηθελα να παρω το μικροτερο ρισκο...
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κατεβασω ενα application με εορτολογιο ημερολογιο υπενθυμησεις γενεθλιων επετειων κτλ.... ποιο εχετε να μου προτινεται??? ευχαριστωωωωωωωωωωωω
Link to comment
Share on other sites

Για δωρεάν το Giortes, για εμπορική το Eortologio (με σαφώς περισσότερες λειτουργίες). Δες και τα δύο και αποφάσισε.
Link to comment
Share on other sites

@JENNY_77 Εκτός από αυτά που σου πρότεινε ο CarpeNoctum, υπάρχει το Eortes και το Eortes Lite (δωρεάν), http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2935396#post2935396. Θα τα βρεις στο Apple Store.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μου είπανε για ένα application for fun που έχει ψαράκια, κι αν βάλεις το δάχτυλο σου στην οθόνη και το αφήσεις το ψαράκι έρχεται και στο δαγκώνει ...

Το'χει ακουστά κανείς;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως το Windows Live Messenger?Ναι ξέρω ότι είναι της apple το κινητό αλλά λέω μήπως υπάρχει τίποτα σπασμένο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως το Windows Live Messenger?Ναι ξέρω ότι είναι της apple το κινητό αλλά λέω μήπως υπάρχει τίποτα σπασμένο.

Δεν υπάρχει MSN. Μπορείς όμως να βάλεις το IM+.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!

 

μπορειτε να μου προτινετε εαν γνωριζεται την καλυτερη εφαρμογη για ναυτικους χαρτες και πληροφοριες κατα τη πλευση κυριως για ελλαδα??? ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!

 

μπορειτε να μου προτινετε εαν γνωριζεται την καλυτερη εφαρμογη για ναυτικους χαρτες και πληροφοριες κατα τη πλευση κυριως για ελλαδα??? ευχαριστω!!!!

 

Τζένη στο ελληνικό κατάστημα είναι στο Top100 το Marine:Mediterranean. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δες τα σχόλια αυτών που το αγόρασαν.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τζένη στο ελληνικό κατάστημα είναι στο Top100 το Marine:Mediterranean. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δες τα σχόλια αυτών που το αγόρασαν.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ miky μου να σαι καλα :):D

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...