Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει εδω και κατι μέρες το update του iFrappe για την 3.0 , στο apple store. Δεν έχει βγεί όμως η συγκεκριμένη εκδοση στα πειρατικά.

 

Απαράδεκτο ! να διαμαρτυρηθείς στον developer !!!!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σπερα παιδες.Μια ερωτηση.Εχω το iphone edge 16gb 2g και θελω να περασω κατι παιχνιδια.Εχω κατεβασει καποια παιχνιδια απο το ιντερνετ και δεν μπορω να τα περασω μεσω του itunes.Τι προτεινετε???
Link to comment
Share on other sites

Σπερα παιδες.Μια ερωτηση.Εχω το iphone edge 16gb 2g και θελω να περασω κατι παιχνιδια.Εχω κατεβασει καποια παιχνιδια απο το ιντερνετ και δεν μπορω να τα περασω μεσω του itunes.Τι προτεινετε???

 

jailbreak έχεις κάνει; appsync έχεις εγκαταστήσει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...υπάρχει κάποιο (δωρεάν καλύτερα) πρόγραμμα για να ταξινομεί κάποιος την μουσιική του μέσα στο κινητό;

και έπειτα,ένα πρόγραμμα καλό για να ανιχνέυει wifi δίκτυα και να συνδέεται σε αυτά (πέραν του κινητού )

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

jailbreak έχεις κάνει; appsync έχεις εγκαταστήσει;

 

 

 

Ναι το εχω κανει.Οχι δεν το εχω εγκαταστησει.Μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω κανει.Οχι δεν το εχω εγκαταστησει.Μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω???

 

ρίξε μια ματιά εδώ και θυμήσου ότι πριν περάσεις τα παιχνίδια πρέπει να εγκαταστήσεις μέσω itunes μια free εφαρμογή.......;)

 

καλησπέρα...υπάρχει κάποιο (δωρεάν καλύτερα) πρόγραμμα για να ταξινομεί κάποιος την μουσιική του μέσα στο κινητό;

και έπειτα,ένα πρόγραμμα καλό για να ανιχνέυει wifi δίκτυα και να συνδέεται σε αυτά (πέραν του κινητού )

 

Καλύτερο πρόγραμμα από το ipod σε συνδυασμό με το itunes δεν νομίζω να υπάρχει γενικά. Αρκεί να έχεις την βιβλιοθήκη σου στο itunes οργανωμένη και έτσι θα εξασφαλίσεις ότι θα είναι οργανωμένη και στο ipod στο κινητό. Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

 

όσον αφορά το πρόγραμμα για το wifi ρίξε μια ματιά σε αυτό http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=288387104&mt=8.

 

είναι και free.... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...υπάρχει κάποιο (δωρεάν καλύτερα) πρόγραμμα για να ταξινομεί κάποιος την μουσιική του μέσα στο κινητό;

και έπειτα,ένα πρόγραμμα καλό για να ανιχνέυει wifi δίκτυα και να συνδέεται σε αυτά (πέραν του κινητού )

 

Πολύ καλό είναι το WiFiFoFum! Δεν είναι όμως free.

 

----------------

Now playing on FoxyPlayer: Podcast Download

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

απλά είπα να γλιτώσω για τον πρώτο καιρό το jailbreak ,αλλά άλλαξα γνώμη :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ και θυμήσου ότι πριν περάσεις τα παιχνίδια πρέπει να εγκαταστήσεις μέσω itunes μια free εφαρμογή.......;)

 

Δεν πρέπει να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή πλέον στο ΟΣ3.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή πλέον στο ΟΣ3.

 

Παίζει κατευθείαν? δεν το γνώριζα, ευχαριστώ..... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθησεί....

 

έχω το iphone G2 και πριν απο λίγες μέρες πέρασα το Jailbreak 3.0 OS και ξεκλείδωσα και την SIM για να βλέπει WIND. Δούλευε κανονικότατα μέχρι που κάποια στιγμή χθές σταμάτησε να λειτουργεί το dial (το εικονίδιο που έχει το τηλέφωνο) και μπορώ να πάρω τηλέφωνο μόνο τισ αποθηκευμένες επαφές.

Δεν βλέπω εισερχόμενες κλήσεις. Το πρόγραμμα ανοίγει για 3" και κλείνει.

Έχω κάνει restart την συσκευή αλλά τίποτα..........

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω χωρίς να χρειαστεί να τα ξανα περάσω όλα ??? Ή κάποιο πρόγραμμα που να αντικαθιστά το γνήσιο ??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κατεβασα εκανα και το fix user dir permissions 2 φορες εσβησα και την συσκευη μετα αλλα τιποτα ......... καμια αλλή ιδεα ????
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει εδω και κατι μέρες το update του iFrappe για την 3.0 , στο apple store. Δεν έχει βγεί όμως η συγκεκριμένη εκδοση στα πειρατικά.

 

Την εκανα την αναβαθμιση αλλα παλι δε μπορεις να πιεις φραπε (μεσω itunes παντα μιλαω)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κάποια εφαρμογή που να ελευθερώνει μνήμη κ να δουλεύει καλά στην 3.0?

Το freememory δεν ελευθερώνει μνήμη "σωστά" στην 3.0 κ το MemoryInfo μπερδεύει τη φόρτιση με το % που έχει για τη μπαταρία.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κάποια εφαρμογή που να ελευθερώνει μνήμη κ να δουλεύει καλά στην 3.0?

Το freememory δεν ελευθερώνει μνήμη "σωστά" στην 3.0 κ το MemoryInfo μπερδεύει τη φόρτιση με το % που έχει για τη μπαταρία.

 

Δοκίμασε να περάσεις την εφαρμογή istat και από εκεί να χρησιμοποιήσεις την συγκεκριμένη επιλογή. :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις την εφαρμογή istat και από εκεί να χρησιμοποιήσεις την συγκεκριμένη επιλογή. :)

 

Δε διάβασα να είναι 3.0 tested, γιαυτό δεν την έχω δοκιμάσει. Τη χρησιμοποιείς εσύ?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα να είναι 3.0 tested, γιαυτό δεν την έχω δοκιμάσει. Τη χρησιμοποιείς εσύ?

 

Ναι κανονικά, ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Είναι νωρίς να δω αν παίζει απροβλημάτιστα αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις ;)

Δεν έχει να βλέπεις τι proccesses τρέχουν, ε?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Είναι νωρίς να δω αν παίζει απροβλημάτιστα αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις ;)

Δεν έχει να βλέπεις τι proccesses τρέχουν, ε?

 

Όχι δεν έχει κάτι τέτοιο, μπορείς όμως σε περίπτωση που είσαι με jail συσκευή να περάσεις πακέτο από cydia που δείχνει όλα τα running processes.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει κάτι τέτοιο, μπορείς όμως σε περίπτωση που είσαι με jail συσκευή να περάσεις πακέτο από cydia που δείχνει όλα τα running processes.

 

JB είμαι αλλά μη μου πεις για SBSettings :)

Θέλω τη RAM κ τη μπαταρία μου :p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

JB είμαι αλλά μη μου πεις για SBSettings :)

Θέλω τη RAM κ τη μπαταρία μου :p

 

Θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο για παράδειγμα εάν δεν το έχεις δοκιμάσει ήδη.

:wink:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει καποια εφαρμογή που να μπορεις οταν εχεις συνδεδεμενο το iPhone με το PC, να βλέπεις την οθόνη του iPhone στο PC και να μπορεις να το χειριστείς απο εκεί?

Κάτι σαν το MyMobiler στα PPC για οσους ξερουν.

Το MyMobiler μας δινει την δυνατότητα να κάνουμε τα παντα απο το πληκτρολογιο του υπολογιστή μας. Να στειλουμε sms, mail, να βιντεοσκοπίσουμε οτι ακριβως δείχνει η οθόνη του iphone, screenshots κ.λ.π.

 

Βοηθα πολυ σε οσους συνηθιζουν να εχουν την συσκευη συνδεδεμενη με το PC οσο δουλευουν στο γραφειο η στο σπιτι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...