Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω απενεργοποιησα τα ikeyex πληκτρολογια και με το που παταω να γραψω το username μου κρασαρει...πρεπει να αφαιρεσω και clipy και sbsettings??

 

απενεργοποιησα και sounds για keyboard και clipy και ακομα κρασαρει οταν παω να κανω login...τι γινεται??

 

μολις ειδα update του mobile substrate....μαλλον λυθηκε το θεμα...

 

τελικα καταφερα να κανω login αλλα ακομα κρασαρει μετα απο 30-40 sec...

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα update του mobile substrate....μαλλον λυθηκε το θεμα...

 

τελικα καταφερα να κανω login αλλα ακομα κρασαρει μετα απο 30-40 sec...

 

Μετά το update του mobile substrate το skype λειτουργεί μια χαρά σε μένα χωρίς να κρασάρει καθόλου (είτε σε chat, είτε σε κλήση). [έχω iphone 2G στο 2.2.1 jailbroken]

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update του mobile substrate το skype λειτουργεί μια χαρά σε μένα χωρίς να κρασάρει καθόλου (είτε σε chat, είτε σε κλήση). [έχω iphone 2G στο 2.2.1 jailbroken]

 

εμενα μου κρασαρει συνεχως...προσπαθω να κανω test call και με πεταει στα 30-40 sec...:mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν πανε στο διαλο λεω γω και αυτοι και το skype τους. Μας τα ζαλισαν που μας τα ζαλισαν με τις ανωμαλίες τους στο beejive , τωρα θα μας απαγορέψουν να κανουμε και jailbreak. Θα μου απαγορέψουν δλδ εμένα να βάλω ενα wallpaper ή ενα theme στο κινητο ΜΟΥ, για να μη μου κρασάρει το skype. Ε να το βάλετε εκει π ξέρετε και το Skype..!
Link to comment
Share on other sites

ρε δεν πανε στο διαλο λεω γω και αυτοι και το skype τους. Μας τα ζαλισαν που μας τα ζαλισαν με τις ανωμαλίες τους στο beejive , τωρα θα μας απαγορέψουν να κανουμε και jailbreak. Θα μου απαγορέψουν δλδ εμένα να βάλω ενα wallpaper ή ενα theme στο κινητο ΜΟΥ, για να μη μου κρασάρει το skype. Ε να το βάλετε εκει π ξέρετε και το Skype..!

 

Υπάρχει ένα ενδιαφέρον άρθρο στο iLounge σχετικά με αυτό που λες, με τίτλο iPhone developer: App piracy more widespread than most realize.

 

Οι δημιουργοί του BeeJive ΙΜ έχουν εντοπίσει ότι 60% της δραστηριότητας της εφαρμογής τους προέρχεται από πειρατικές εκδόσεις: “This will hopefully be a temporary state, mostly due to the ‘newness’ of the App Store. It is like the Wild West.”

 

Η απάντηση έρχεται από μία άλλη ομάδα δημιουργών, αυτή του Enigmo: “Like any piracy scheme, it’s just a matter of time until hackers find their way around,” Greenstone said. “There are things we can do as developers, but since the piracy rate is so low, my thought is ‘Who cares? It’s not even worth the trouble.’” Η δική τους εφαρμογή είχε ποσοστό 5% πειρατείας την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας της και έπειτα το ποσοστό είναι σχεδόν μηδενικό.

 

Νομίζω ότι με τη δημιουργία του App Store επετεύχθη πλέον ορθότερη καθιέρωση τιμολογιακής πολιτικής από μεριάς των δημιουργών. Αν θυμάμαι καλά, το enigmo αρχικά είχε αρκετά υψηλότερη τιμή από την παρούσα. Το BeeJive είναι από τις ακριβότερες εφαρμογές στο App Store και η αλήθεια είναι ότι δεν προσφέρει κάτι αντίστοιχο της υψηλής της τιμής. Οι τιμές πλέον διαμορφώνονται με βάση πόσα είναι διατεθειμένοι οι χρήστες να καταβάλουν για την απόκτηση τους και όχι πόσο θεωρούν οι δημιουργοί ότι αξίζει η εφαρμογή που έχουν δημιουργήσει. Γι' αυτό βλέπουμε σε πολλές εφαρμογές τις τιμές να κατρακυλάνε με την πάροδο του χρόνου ενώ οι εφαρμογές που αξίζουν τα λεφτά τους παραμένουν σταθερές στις τιμές που ζητάνε. Το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα για 'μένα αποτελεί το mbox. Όσοι το έχετε εγκαταστήσει θα έχετε διαπιστώσει με την έκδοση 2.0 ότι δεν πήγε χαμένο ούτε 1 ευρώ από τα χρήματα που έχετε καταβάλει για την απόκτηση του!

 

Παρεμπιπτόντως, το mbox με την αναβαθμιση του στην 2.0 προσφέρεται σε έκπτωση 50% (για περιορισμένο χρόνο) για όσους ενδιαφέρονται!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα πως θα το δει ο καθένας. Εγω πιστευω οτι καλά κανει ο κόσμος στη συγκεκριμενη περίπτωση και στρέφεται στην πειρατεία.Αυτος ο κοσμος προφανώς δεν κατέβασε το iPhone απο κανα site με warez! Πλήρωσε και το αγόρασε... δν μπορεί να του λένε για να βάλεις msn τωρα σκάσε αλλα 15 ευρω! Το iphone σάρωσε σε πωλήσεις για τις δυνατότητες του (συναρτήσει τιμής) και όχι γι αυτα που προσφέρει "παρθένο". Αμα υπολογίσει κανένας το κοστος του κινητού μαζί με το κόστος διάφορων εφαρμογών που θα χρειαστεί, ίσως φτάσει και στη διπλάσια τιμή. Αν δεν υπήρχαν και οι *****αρισμένες εφαρμογες ειναι σιγουρο οτι το iphone θα είχε αισθητά λιγότερες πωλήσεις. Δεν επικροτώ την πειρατεία αλλα είμαι κατα της εκμετάλευσης. Ειδικά σε ότι αφορά το jailbreak, απ τη στιγμή που εχω αγοράσει τη συσκευή ειναι δικαιωμά μου να κάνω οτι θέλω, ακομα και να τη χαλάσω... δηλαδή θα μου απαγορέψουν να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο που σε τόσες εκδοσεις οι ίδιοι έχουν παραλείψει η' να προσαρμόσω τη συσκευή ανάλογα με τα γουστα μου και τισ προτιμησεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεις κι εσύ είναι ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας.

 

Για προσαρμογή της συσκευής στις ανάγκες σου με το Jailbreak θα συμφωνήσω 100%!

 

Για το Beejive δεν θα συμφωνήσω ότι είναι καλύτερα να το βάλεις πειρατικό, θα έλεγα ότι είναι καλύτερα να βάλεις κάποιο άλλο αν δεν θέλεις να δώσεις τα χρήματα γι' αυτό, υπάρχουν αξιόλογες εναλλακτικές με λιγότερα ή καθόλου χρήματα. Αλλά εφόσον υπάρχει η πρόσβαση στο πειρατικό, η επιλογή είναι δική σου και κανείς δεν θα σε κατηγορήσει γι' αυτό, θα ήταν υποκριτής αν το έκανε.

 

Όσο γι' αυτό που αναφέρεις για την αγορά της συσκευής, για 'μένα εκεί εντοπίζεται το οξύμωρο στην συμπεριφορά μας ως καταναλωτές. Γιατί πληρώνουμε για συσκευές, συνήθως μάλιστα αρκετά χρήματα αλλά αρνούμαστε να κάνουμε το ίδιο για τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε σ' αυτές; Και μάλιστα, είμαστε διατεθειμένοι να αλλάξουμε τις συσκευές μας έπειτα από 1 χρόνο χρήσης για να πάρουμε καινούριες αλλά το βρίσκουμε παράλογο να πληρώσουμε 50-100€/χρόνο για εφαρμογές. Δεν νομίζω ότι η νοοτροπία αυτή είναι σωστή. Είναι σαν να αγοράζεις αμάξι και να κλέβεις το dvd player γιατί δεν περιλαμβάνεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν πανε στο διαλο λεω γω και αυτοι και το skype τους. Μας τα ζαλισαν που μας τα ζαλισαν με τις ανωμαλίες τους στο beejive , τωρα θα μας απαγορέψουν να κανουμε και jailbreak. Θα μου απαγορέψουν δλδ εμένα να βάλω ενα wallpaper ή ενα theme στο κινητο ΜΟΥ, για να μη μου κρασάρει το skype. Ε να το βάλετε εκει π ξέρετε και το Skype..!

 

Μετά τα updates από cydia το skype δουλεύει μια χαρά !

 

Μετά απο update του substrate σήμερα πριν λίγο πάπαλα το skype !! , μην το βάλετε όσοι εγκαταστήσατε το πρώτο update του substrate μετά που βγήκε το skype.

iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα updates από cydia το skype δουλεύει μια χαρά !

 

Μετά απο update του substrate σήμερα πριν λίγο πάπαλα το skype !! , μην το βάλετε όσοι εγκαταστήσατε το πρώτο update του substrate μετά που βγήκε το skype.

 

Μετά απο update του substrate σήμερα πριν λίγο πάπαλα το skype !! , μην το βάλετε όσοι εγκαταστήσατε το πρώτο update του substrate μετά που βγήκε το skype.

iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα χθές σε ενα γερμανικό Site αλλα δεν μπορω να θυμηθώ σε πιο

Πάντος έλεγε για το Skype και οτι για να δουλέψει σωστα σε Jailbraik κινητο πρέπει να κατεβάσεις ενα Προγραμμα απο το Cydia και να προσθεσεις μια γραμμη του Skype στο Source Code (αν καταλαβα καλα)...

 

EDIT:

 

Το βρήκα

Ein Tipp für alle Jailbreaker, die Skype auch übers Mobilfunknetz nutzen wollen:
Einfach "VoipOver3G" aus Cydia installieren und in der Datei /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/VoIPover3G.plist den Eintrag com.skype.skype hinzufügen. Schon klappt es auch ohne WLAN (mit o2 getestet).

So sollte es dann aussehen:

Filter = {Bundles = ("com.Fringland.Fring", "com.apple.AppStore", "com.audiofile.Interstate", "com.apple.MobileStore", "com.skype.skype");};

 

Λοιπόν, κατεβάζουμε απο το Cydia το App VoipOver3G και στο Αρχείο

/Library/MovileSubstrate/DynamicLibraries/VoIPocer3G.plist και προσθέτουμε com.skype.skype. Και δουλεύει και χωρίς W-LAN (Wifi)

(Δοκιμασμένο με Ο2 Γερμανίας).

 

Ετσι θα πρέπει να φένεται στο Αρχείο:

 

Filter = {Bundles = ("com.Fringland.Fring", "com.apple.AppStore", "com.audiofile.Interstate", "com.apple.MobileStore", "com.skype.skype");};

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο update του substrate σήμερα πριν λίγο πάπαλα το skype !! , μην το βάλετε όσοι εγκαταστήσατε το πρώτο update του substrate μετά που βγήκε το skype.

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν παιζει σε δυο jailbroken 3g και σε ενα μαμισιο 2g με 3.0 software...

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω οτι δεν παιζει σε δυο jailbroken 3g και σε ενα μαμισιο 2g με 3.0 software...

 

Πάει το skype και δεν βλέπω και φως από cydia μεριά. Κρίμα γιατί όταν δούλεψε ,πρίν κάνω το update που είδα στο cydia , φαινόταν να τα πηγαίνει μια χαρά :(

iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

Εμένα και μετά το update μια χαρά μου δουλεύει!

 

Ίσως είναι κάποια από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το substrate που ευθύνεται και όχι το ίδιο το substrate. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις SBSettings, Clippy κλπ. Στη δική μου συσκευή έχω μόνο iKeyEx για τα ελληνικά πληκτρολόγια και το έχω χρησιμοποιήσει μέχρι και 20-30 λεπτά χωρίς crashάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

Εμένα και μετά το update μια χαρά μου δουλεύει!

 

Ίσως είναι κάποια από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το substrate που ευθύνεται και όχι το ίδιο το substrate. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις SBSettings, Clippy κλπ. Στη δική μου συσκευή έχω μόνο iKeyEx για τα ελληνικά πληκτρολόγια και το έχω χρησιμοποιήσει μέχρι και 20-30 λεπτά χωρίς crashάρισμα.

 

Πρέπει νά'σαι απ'τους τυχερούς. Έβαλες και τα δυο updates που έβγαλε μετά την κυκλοφορία του skype ? Πάντως και στο blog του ispazio γίνεται κακός χαμός μετά το δεύτερο update . Δοκίμασα uninstall και τα δυο που γράφεις , μ'άφησε να κάνω sign in και στα 40 δευτ. κράσαρε .

 

Πρέπει νά'σαι απ'τους τυχερούς. Έβαλες και τα δυο updates που έβγαλε μετά την κυκλοφορία του skype ? Πάντως και στο blog του ispazio γίνεται κακός χαμός μετά το δεύτερο update . Δοκίμασα uninstall και τα δυο που γράφεις , μ'άφησε να κάνω sign in και στα 40 δευτ. κράσαρε .

 

 

 

Μετά από uninstall sbsettings, clippy , έβγαλα και το mobile substrate , δοκίμασα test call όλα εντάξει , τερμάτισα την κλήση χωρίς να βγώ πέρασαν κανα δυό λεπτά και κάτι όλα εντάξει τα είδα. Αύριο θα δοκιμάσω και κλήση σε τηλέφωνο σε usa να δω μήπως τελικά σταθεροποιήθηκε και δουλεύει σωστά.

iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

Free account στο Αμερικάνικο App Store.

 

Πάντως είναι πολύ αξιόλογη εφαρμογή, αξιοποιεί όλες τις λειτουργίες του Yahoo! και ακόμη περισσότερες (προσφέρει δυνατότητα διαχείρισης λογαριασμών email και εκτός Yahoo! και άλλα πολλά).

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν υπαρχει free εφαρμογη στο app store (εχω iphone 3g - χωρις jailbreak) που να επιτρεπει τη διαγραφη ενος μεμονωμενου μηνυματος και οχι ολων;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν υπαρχει free εφαρμογη στο app store (εχω iphone 3g - χωρις jailbreak) που να επιτρεπει τη διαγραφη ενος μεμονωμενου μηνυματος και οχι ολων;

 

Απ'όσο ξέρω όχι. Αν δεν θες jailbrake κάνε υπομονή μέχρι το καλοκαίρι που θα βγει η f/w 3.0 που το επιτρέπει ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

και πως κανουμε free account στο αμερικανικο??:wacko:

 

Aν δεν κάνω λάθος στην πιστώτα δίνεις none και μία έγκυρη διέυθυνση από τας αμέρικας!! Και done!!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...