Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δεν κάνω λάθος στην πιστώτα δίνεις none και μία έγκυρη διέυθυνση από τας αμέρικας!! Και done!!:)

 

μολις το τελειωσα...thanks....

 

ααα thanks και για το ifile...:)

Link to comment
Share on other sites

μολις το τελειωσα...thanks....

 

ααα thanks και για το ifile...:)

 

........;)...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατι δεν μου προχωράει οταν δινω none στο credit card????
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εφαρμογή ανάγνωσης .pdf αρχείων που να επιτρέπει *μεγάλο* ζουμ στο αρχείο; Το Discover και το MobileFiles που χρησιμοποιώ επιτρέπουν το ζουμ μέχρι ενός σημείου, που μερικές φορές δυσχεραίνει την ανάγνωση του pdf. Επειδή δεν έχω βρει εφαρμογή που να κάνει μεγαλύτερο ζουμ, σκέφτομαι μήπως οφείλεται σε κάποιο περιορισμό του λειτουργικού...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εφαρμογή ανάγνωσης .pdf αρχείων που να επιτρέπει *μεγάλο* ζουμ στο αρχείο;

 

Έχεις δοκιμάσει Stanza? Γενικώς, αν έχεις απορίες σχετικά με pdf reading θα ήταν καλύτερο να τις μεταφέρεις σε αυτό εδώ το forum :).

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Kαι το Stanza έχω, αλλά εγώ ψάχνω για εφαρμογή που να δέχεται ασύρματα ένα pdf (πχ Memory Stick, Air Sharing κλπ) και να μπορεί να κάνει μεγάλο ζουμ στο αρχείο- τέτοια μέχρι στιγμής δυνατότητα δεν έχω δει και έχω εγκαταστήσει τα περισσότερα από αυτά. Καταλήγω ότι μάλλον πρόκειται για περιορισμό του iPhone στο ζουμ που μπορεί να κάνει. Ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να διορθωθεί κι αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αυτό που προσπαθείς να κανεις είναι να ζουμάρεις κάπου στο κέντρο της σελίδας, σε κάποιο γράφημα ας πούμε, έτσι δεν είναι? Διότι όλοι οι readers σου επιτρέπουν να ζουμάρεις εκμηδενίζοντας τελείως τα περιθώρια και ακόμα παραπέρα. Επομένως εσύ ψάχνεις κάποιο zoom το οποιο να κόβει ας πούμε και το 50% του περιεχομενου, σωστά? Αν ισχύει αυτό δυο λύσεις μπορώ να σκεφτώ.

 

Πρώτον (όχι και το καλύτερο), τραβάς ένα screenshot του σημείου που σε ενδιαφέρει. Μέσω του photo viewer έχεις μεγαλύτερο zoom. Δεύτερον, χρησιμοποιείς ένα πρόγραμμα όπως το Stanza και στο βαθμό που το αρχείο στο επιτρέπει αλλάζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς (αν είναι κείμενο αυτό που προσπαθείς να ζουμάρεις και όχι σχέδιο). Τα αρχεία στο Stanza μεταφέρονται μέσω Wi-Fi πολύ εύκολα.

 

Edit. Προσπαθούσα να θυμηθώ ένα pdf reader που υποστηρίζει annotations και bookmarks και το θυμήθηκα. Λέγεται Annotator και σύμφωνα τουλάχιστον με τα λεγόμενα της εταιρείας υποστηρίζει μεγάλο zoom:

 

http://www.jbrink.net/annotater/images/about/ss/fingerAnnot.jpg

 

Για περισσότερα δες εδώ.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω πουλησει σε ενα φιλο ενα iphone,ξερει κανεις πως γινεται οταν μπαινει στο apple store apo to iphone για να κατεβασει μια εφαρμογη και του ζηταει το user name kai to pass να αλλαξει τα στοιχεια και να βαλει τα δικα του?γιατι εχει ακομα τα δικα μου!????ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω πουλησει σε ενα φιλο ενα iphone,ξερει κανεις πως γινεται οταν μπαινει στο apple store apo to iphone για να κατεβασει μια εφαρμογη και του ζηταει το user name kai to pass να αλλαξει τα στοιχεια και να βαλει τα δικα του?γιατι εχει ακομα τα δικα μου!????ευχαριστω!

 

Θα πρέπει να κάνει sync με το iTunes το δικό του που έχει τα δικά του στοιχεία!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

@JG4: Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις. Θα κοιτάξω τις εφαρμογές που αναφέρεις. Βασικά ενδιαφέρομαι να βλέπω το κείμενο ενός pdf αρχείου σε ζουμ της επιλογής μου διότι μερικές φορές το κείμενο είναι μικρό σε στάνταρ ζουμ και δυσανάγνωστο- όχι ότι είναι άσχημα να βλέπεις και τα γραφήματα σε μεγάλο ζουμ. Χρησιμοποιώ (-ούσα) το MobileFiles της QuickOffice διότι επιτρέπει το συγχρονισμό με το iDisk του MobileMe στο οποίο και αφήνω συνήθως αρχεία που μπορεί να ενδιαφέρουν...
Link to comment
Share on other sites

μην βαρατε γιαυτο που θα ρωτησω αλλα εχω ριξει πολυ διαβασμα για ολα τα αλλα του iphone αλλα δεν προλαβα να διαβασω πολλα για το store. για να κανω λογαριασμο πρεπει να βαλω πιστωτικη ?αν για παραδειγμα θελω να κατεβασω για αρχη μονο free τη κανω?και αν χρειαζετε γινετε να βαλω προπληρομενη και πια δουλευει απο ολες?thanks παιδια και σορυ αν εχει απαντηθει πολες φορες:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αν πας να κατεβάσεις μια free εφαρμογή θα σου ζητήσει λογαριασμό.Τότε θα τον δημιουργήσεις και απλά θα επιλέξεις να μην βάλεις κάρτα. Τώρα από κει και πέρα μπορείς να βάλεις μια προπληρωμένη αν και δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα αφού η προπληρωμένη θα είναι Visa ή κάτι άλλο που θα δέχεται
Link to comment
Share on other sites

Αν πας να κατεβάσεις μια free εφαρμογή θα σου ζητήσει λογαριασμό.Τότε θα τον δημιουργήσεις και απλά θα επιλέξεις να μην βάλεις κάρτα. Τώρα από κει και πέρα μπορείς να βάλεις μια προπληρωμένη αν και δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα αφού η προπληρωμένη θα είναι Visa ή κάτι άλλο που θα δέχεται

 

απο οσο προσπαθησα δεν μπορεσα να προσπερασω την σελιδα που σου ζηταει την καρτα χωρις να επιλεξω.θα παω να βγαλω μια prepaid,

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Εχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές (αρκετά σπάνια βέβαια) μία εφαρμογή που κατεβάζω στο iTunes δεν εγκαθίσταται στο iPhone ούτε στον επόμενο συγχρονισμό ούτε σε κάποια άλλη στιγμή. Το είχα παρατηρήσει παλιότερα με free apps αλλά τώρα έγινε με μία εφαρμογή που πλήρωσα και βέβαια δεν θέλω να την ξαναπληρώσω κατεβάζοντάς την κατευθείαν στο iPhone. Συνέβη σε άλλον; Καμμιά ιδεά για το πως να ¨αναγκάσω¨ την εφαρμογή να εγκατασταθεί στο iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Εχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές (αρκετά σπάνια βέβαια) μία εφαρμογή που κατεβάζω στο iTunes δεν εγκαθίσταται στο iPhone ούτε στον επόμενο συγχρονισμό ούτε σε κάποια άλλη στιγμή. Το είχα παρατηρήσει παλιότερα με free apps αλλά τώρα έγινε με μία εφαρμογή που πλήρωσα και βέβαια δεν θέλω να την ξαναπληρώσω κατεβάζοντάς την κατευθείαν στο iPhone. Συνέβη σε άλλον; Καμμιά ιδεά για το πως να ¨αναγκάσω¨ την εφαρμογή να εγκατασταθεί στο iPhone?

Εισαι σιγουρος οτι και δεν κατεβαινει και σου "τρωει" χρηματα? Αν οχι, μπορει απλως να μην την κατεβαζει στο κινητο, αλλα δηλωνεται στο λογαριασμο σου.. Συμβαινει πολλες φορες αυτο(το 2ο..)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι και δεν κατεβαινει και σου "τρωει" χρηματα? Αν οχι, μπορει απλως να μην την κατεβαζει στο κινητο, αλλα δηλωνεται στο λογαριασμο σου.. Συμβαινει πολλες φορες αυτο(το 2ο..)

 

Είμαι σίγουρος ότι και κατέβηκε (την βλέπω στο iTunes) και την πλήρωσα. Αλλά δεν εγκαθίσταται στο iPhone με το συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν στο κινητό δε μπορείς να την κατεβάσεις? (χωρίς συγχρονισμό)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν στο κινητό δε μπορείς να την κατεβάσεις? (χωρίς συγχρονισμό)

 

Προφανώς. Αλλά δεν θέλω να την ξαναπληρώσω- και κυρίως θέλω να μάθω τι φταίει. Στο Apple Discussions βρήκα κάτι σχετικό- ίσως να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει το iPhone στη 2.2.1- έχω τη 2.2. Το θεωρούσα λιγάκι περιττό, έλεγα να βάλω την 3.0 κατευθείαν, αλλά θα το κάνω έτσι για να φύγει η αμφιβολία...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να την ξαναπληρώσεις, όσες φορες και αν την κατεβάσεις και με οποιοδήποτε τρόπο. Τουλάχιστον έτσι έχει συμβεί με μένα. Αν έχεις και το email που σου έστειλε η Apple την πρώτη φορα ακόμα καλύτερα....

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Αλλά δεν θέλω να την ξαναπληρώσω- και κυρίως θέλω να μάθω τι φταίει. Στο Apple Discussions βρήκα κάτι σχετικό- ίσως να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει το iPhone στη 2.2.1- έχω τη 2.2. Το θεωρούσα λιγάκι περιττό, έλεγα να βάλω την 3.0 κατευθείαν, αλλά θα το κάνω έτσι για να φύγει η αμφιβολία...

Σε κάθε εφαρμογή λέει δίπλα ποιο firmware πρέπει να έχεις. Δυστυχώς μερικές απαιτούν το 2.2.1.

Και εγώ που έχω το 2.2 ενώ έχω κανονικά τις εφαρμογές στο itunes δεν περνάνε στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, για να είσαι και σίγουρος ότι δε θα ξαναπληρώσεις κάποια εφαρμογή πήγαινε στο iTunes\Account Information\ Purchase History και λογικά θα δεις την εφαρμογή εκεί μέσα. Αν σε χρεώσουν ποτε εις διπλούν μπορείς να πατήσεις το Report a problem που βρίσκεται κάτω δεξιά στην ίδια σελίδα.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κατ'αρχήν. Μήπως έχει κατεβάσει κανεις το quickoffice για να μας πει εντυπώσεις ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Στο Apple Discussions βρήκα κάτι σχετικό- ίσως να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει το iPhone στη 2.2.1- έχω τη 2.2. Το θεωρούσα λιγάκι περιττό, έλεγα να βάλω την 3.0 κατευθείαν, αλλά θα το κάνω έτσι για να φύγει η αμφιβολία...

 

Aναβάθμισα σήμερα το firmware σε 2.2.1 και το πρόβλημα των εφαρμογών λύθηκε. Ολες πέρασαν κανονικά στο iPhone. Συνεπώς, πρέπει πρώτα να βάζουμε την τελευταία έκδοση και μετά να μιλάμε για προβλήματα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...