Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες νεο κατοχο και εγω τωρα και 2 μερες.

 

Κάποιες ερωτησεις :

 

1- H οθονη σβινει κατα την διαρκεια μιας κλησης γεγονός λιαν εκνευριστηκο εαν θελεις να πληκτολογησεις αριθμους πχ κατα την διαρκεια του τηλεφωνήματος.

Υπάρχει λυση να μην σβήνει καθολου η οθονη οση ωρα μιλάς?

 

2- Η συσκευή εχει ROM : 1.14.40.3 10/24/08 Υπάρχει νεοτερη official και πως γινεται το φλασαρισμα?

 

3- Το CD δεν ειχε κανενα προγραμμα διαχείρισης της συσκευή πχ οπως το Nokia Suite που ειχε το Ν73 που ειχα πριν. Το συνδεω στο PC και δεν δουλευει ο συγρονισμός.

 

4 - Πως προσθέτω στο library photo που εχουν σωθεί στη memory card?

 

ευχαριστώ προκαταβολικα :)

 

Ειναι η πρωτη επαφη με touch screen και μου εχουν γινει τα νευρα τσαταλια. Καμια σχεση με την ευχριστία του Ν73.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια σχεση με την ευχριστία του Ν73.

Ναι αλλά σε ταχύτητα??

 

2- Η συσκευή εχει ROM : 1.14.40.3 10/24/08 Υπάρχει νεοτερη official και πως γινεται το φλασαρισμα?

Ναι υπάρχει η 1,19 αν θυμάμαι καλά.

 

1- H οθονη σβινει κατα την διαρκεια μιας κλησης γεγονός λιαν εκνευριστηκο εαν θελεις να πληκτολογησεις αριθμους πχ κατα την διαρκεια του τηλεφωνήματος.

Υπάρχει λυση να μην σβήνει καθολου η οθονη οση ωρα μιλάς?

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13373

Ίσως υπάρχει και άλλος τρόπος αλλα αυτός δουλεύει σίγουρα.

 

3- Το CD δεν ειχε κανενα προγραμμα διαχείρισης της συσκευή πχ οπως το Nokia Suite που ειχε το Ν73 που ειχα πριν. Το συνδεω στο PC και δεν δουλευει ο συγρονισμός.

Αν έχεις Vista κατέβασε το Windows Mobile Device Center (ψάξε στο google), αλλά εαν έχεις XP βάλε το ActiveSync

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

1- H οθονη σβινει κατα την διαρκεια μιας κλησης γεγονός λιαν εκνευριστηκο εαν θελεις να πληκτολογησεις αριθμους πχ κατα την διαρκεια του τηλεφωνήματος.

Υπάρχει λυση να μην σβήνει καθολου η οθονη οση ωρα μιλάς?

 

 

Δες αυτο είναι πολυ καλο και χρησιμο μαλλον ειναι αυτο που θες.Εγω το χρησιμοποιω ηδη.

Καλως ηρθες στην παρεα μας

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε ταχύτητα??

 

 

Ναι υπάρχει η 1,19 αν θυμάμαι καλά.

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13373

Ίσως υπάρχει και άλλος τρόπος αλλα αυτός δουλεύει σίγουρα.

 

 

Αν έχεις Vista κατέβασε το Windows Mobile Device Center (ψάξε στο google), αλλά εαν έχεις XP βάλε το ActiveSync

 

Πρεπει να στεισω και το outlook??

 

Δες αυτο είναι πολυ καλο και χρησιμο μαλλον ειναι αυτο που θες.Εγω το χρησιμοποιω ηδη.

Καλως ηρθες στην παρεα μας

 

 

καλως σας βρηκα και ευχαριστώ για την βοηθεια σας παιδες

 

Κατι αλλο Εχω ΤIBO 4150 με Destinator 7 To HD ηρθε με μια εφαρμογή NGate κατι τετοιο που δεν μου γεμιζει το ματι Μπορω να την βγαλω και να εγκαταστησω το Destinator? (απλα copy τα files στη memory card??)

 

ps O ασχετος οεο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να στεισω και το outlook??

 

 

 

 

καλως σας βρηκα και ευχαριστώ για την βοηθεια σας παιδες

 

Κατι αλλο Εχω ΤIBO 4150 με Destinator 7 To HD ηρθε με μια εφαρμογή NGate κατι τετοιο που δεν μου γεμιζει το ματι Μπορω να την βγαλω και να εγκαταστησω το Destinator? (απλα copy τα files στη memory card??)

 

ps O ασχετος οεο. :)

 

Δεν εχεις Outlook; Πρεπει να στο στησεις. Το Destinator 7 παιζει μια χαρα οπως και τα Igo. Προσωπικα εχω και τα 2 αλλα προτιμω το Destinator εχει καλυτερους χαρτες. Ελπιζω να εχεις τις εφαρμογες. Αλλιως λιγο ψαξιμο και ολα βρισκονται. Υπαρχουν εκδοσεις που απλα κανεις copy στην SD και αλλες που κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να στεισω και το outlook??

Αν θα κάνεις συγχρονισμό με επαφές και τέτοια ναι.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου μια τιμή στο μητρώο που μικραίνω το μέγεθος των γραμματοσειρών ; οπου να επηρεάζεται η today screen. δεν εννοώ το μέγεθος των μενού. :)
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις Outlook; Πρεπει να στο στησεις. Το Destinator 7 παιζει μια χαρα οπως και τα Igo. Προσωπικα εχω και τα 2 αλλα προτιμω το Destinator εχει καλυτερους χαρτες.

 

Το dest ειναι σαν να παιζει παιχνιδι σε gameboy και το igo σε psp. Βεβαια το Σαββατο βραδυ μου ελεγε να παω με την golfo μου απο κατι σκαλια στην Ηλιουπολη!!! και καλα να μου ελεγε να τα κατεβω....κατι θα εκανα!!!:lol::lol: ...αλλα αυτο ηθελε να τα ανεβω!!

Ευτυχως που ειμαι ιχνιλατης και βρηκα το δρομο!

Παρ ολα αυτα το dest δεν το εχω βαλει ακομα....δεν μου γεμιζει το ματι! απο γραφικα και μονο! Δεν εδωσα τοσα λευτα για βαση brodit για να βλεπω τους χαρτες του dest:nagger::stupid:

 

Γνωμη μου να τα βαλεις και τα δυο και οποιο σου αρεσει....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι προβλημα της βονταφον αλλα τωρα τελευταια εχω προβλημα στην συνομιλια,ειτε δεν με ακουν ειτε το αντιθετο-με σημα δυο γραμμες- ωρες ωρες ενω πατω το κουμπι για κληση καθυστερει παααααρα πολλη να καλεσει,αλλες φορες ενω χτυπαει 2 φορες μετα πεφτει η συνδεση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχω καποιες ερωτησεις

1. υπαρχει περιπτωση να φυγουν η να μειωθουν γραντουνιες απο την οθονη?

2. σε οσους εχουν βαλει την 8 του λαυρεντη τους δουλευει το ροτεισιον στο μανιλα?

3. υπαρχει δυνατοτητα να αναγνωριζει το worldcard mobile ελληνικους χαρακτηρες??

για δες αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912265
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι προβλημα της βονταφον αλλα τωρα τελευταια εχω προβλημα στην συνομιλια,ειτε δεν με ακουν ειτε το αντιθετο-με σημα δυο γραμμες- ωρες ωρες ενω πατω το κουμπι για κληση καθυστερει παααααρα πολλη να καλεσει,αλλες φορες ενω χτυπαει 2 φορες μετα πεφτει η συνδεση

 

 

κατι σου βαραινει πολυ το τηλ...κοιτα τι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο...:O

 

Υπαρχει καπου μια τιμή στο μητρώο που μικραίνω το μέγεθος των γραμματοσειρών ; οπου να επηρεάζεται η today screen. δεν εννοώ το μέγεθος των μενού. :)

 

για τις γραμματοσειρες υπαρχουν αρχεια fonts που τα βαζεις αν θυμαμαι καλα,στον φακελο windows/fonts για γραμματοσειρες ..ελπιζω να ξερει καποιος πιο πολλα για αυτο το θεμα και να σε βοηθησει,δεν εχω ασχοληθει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παρ ολα αυτα το dest δεν το εχω βαλει ακομα....δεν μου γεμιζει το ματι! απο γραφικα και μονο! Δεν εδωσα τοσα λευτα για βαση brodit για να βλεπω τους χαρτες του dest:nagger::stupid:

 

Το θέμα είναι με ποιο θέλεις να κάνεις αξιόπιστα τη δουλειά σου και αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από τους αισθητικούς λόγους που αναφέρεις. Και σε αυτό το Destinator (καλώς ή κακώς) δεν έχει αντίπαλό (ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με τα εξης κουλα;;

 

το hd συνδεεται κανονικα σε opera ή ie αλλα δεν μπαίνει με τιποτα στο msn!:wacko:λεει οτι εχει προβλημα με τον διακομιστη..

 

και δευτερον, παλευω εδω και μερες να περασω κατι τραγουδια αλλα ορισμενα ενω ειναι mp3 δεν τα παιρνει..γιατι;;:(

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

O καθένας με τα γούστα του τελικά. Εγω το βρήσκω υπερβολικά βολικό να σβήνει. Αναμένει αν είναι όλο κ κάτι θα πατηθεί με το μάγουλο :D

 

Και λέω εγώ δεν θα ρωτήσει ?? :p :p (αστιεύομαι)

Έχει αισθητήρα φωτός.

 

Πραγματικά τώρα με ψάρωσε ακόμη περισσότερο το HD

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα μου βγηκε το εξης προβλημα ....

 

παω να γραψω ενα μηνυμα και βλεπω οτι δεν μπορω να βαλω το πληκτρολογιο να γραφει γραμματα ...ειναι στο mode για αριθμους και συμβολα ...και οταν παταω το ABC για να παω σε Mode για γραμματα δεν κανει τπτ ...παραμενει στους αριθμους ...αυτο γινεται σε ολων των ειδων τα πληκτρολογια που εχει και σε ολα τα προγραμματα που χρησιμοποιουν το πληκτρολογιο ..αρα δεν μπορω να γραψω τπτ τωρα ..τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι με ποιο θέλεις να κάνεις αξιόπιστα τη δουλειά σου και αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από τους αισθητικούς λόγους που αναφέρεις. Και σε αυτό το Destinator (καλώς ή κακώς) δεν έχει αντίπαλό (ακόμα).

 

Απ οτι ειδες κοροιδευω αυτα που λεω.... Προς το παρον δεν μου εχει χρειαστει να παω καπου και να κανει λαθος το igo, εκτος απο τα σκαλια προχτες βραδυ που βρηκα την ακρη μονος μου. Αλλα και το dest μου ελεγε να κανω αναστροφη σε εθνικη οδο (μαλλον νομιζε οτι ειχα μπει στον παραδρομο δεξια και μου ελεγε να περασω κατω απο την Εθνικη).

Απλα ηθελα να τονιζω με το προηγουμενο ποστ οτι ειναι μαγικη η οθονη του HD και σε συνδιασμο με το igo ειναι απολαυση!! Το εχω βαλει 2-3 φορες απλα να τρεχει και να βλεπω το δρομο....χωρις να εχω βαλει προορισμο.

 

 

 

Ασχετο!!

Σημερα επεσε στα χερια μ ενα ομνια στη σχολη!! Απαραδεκτη οθονη..... Σαν να συγκρινεις EIZO 24" S-PVA με Turbo-X 20" NT:X:X:X

Δεν μου εκανε αισθηση ουτε καν να κατσω να το ψαξω λιγο.... ασε που ο τυπος δεν ειχε κανει σωστο align screen και δεν μπορουσες να το δουλεψεις με το δακτυλο καθολου!! Στο HD πλεον το πενακι και να το χασω που λεει ο λογος δεν θα με πειραξει. Και ουτε καν softreset δεν εχει χρειαστει λογω κολληματος εδω και 2 βδομαδες που εχω στησει την 7.5 του Λεο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι προβλημα της βονταφον αλλα τωρα τελευταια εχω προβλημα στην συνομιλια,ειτε δεν με ακουν ειτε το αντιθετο-με σημα δυο γραμμες- ωρες ωρες ενω πατω το κουμπι για κληση καθυστερει παααααρα πολλη να καλεσει,αλλες φορες ενω χτυπαει 2 φορες μετα πεφτει η συνδεση

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ περίπου.Vodafone έχω και εγώ και παρόλο που είχα 2 γραμμές μου κοβόταν η σύνδεση αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα ήτανε ότι δε με ακούγανε.Είχα μεγάλο πρόβλημα, δοκίμασα και με άλλες κάρτες sim, άλλα δίκτυα αλλά τίποτα.Έκανα hard reset αλλά εξακολουθούσε να κάνει τα ίδια.Εμένα όμως είχε φάει ένα γερό πέσιμο και έχω ακούσει ότι μπορεί ένα κινητό μετά απο πτώση να κάνει τέτοια κουλά με το σήμα.

Το έστειλα αντιπροσωπεία μέσω Πλαισίου απο όπου το είχα αγοράσει και μου είπανε ότι το διορθώσανε.Βέβαια δεν έφτασε ποτέ στα χέρια μου διότι κατα τη μεταφορά το κινητό χάθηκε και δώσανε εντολή να μου δώσουνε καινούργιο :rolleyes:.

Ελπίζω να μην έχεις το οποιοδήποτε πρόβλημα και μακάρι να μην έχεις το πρόβλημα που είχα και εγώ.Καλού κακού αν δεν έχεις βρεί λύση κάνε ένα Hard reset..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Εψαξα να βρω πως μπορω να στειλω 160 χρακτηρες σε sms με το finger keyboard αλλα τπτ!! Το εστειλα μικρα, το εστειλα κεφαλαια, απενεργοποιησα το unicode, το ξαναενεργοποιησα αλλα τιποτα! Παρακαλω εχουμε καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Εψαξα να βρω πως μπορω να στειλω 160 χρακτηρες σε sms με το finger keyboard αλλα τπτ!! Το εστειλα μικρα, το εστειλα κεφαλαια, απενεργοποιησα το unicode, το ξαναενεργοποιησα αλλα τιποτα! Παρακαλω εχουμε καμια ιδεα?

 

Απο ότι λένε και άλλοι 160 χαρακτηρες-κεφαλαια-μόνο σε συσκευες με official rom της ace.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι λένε και άλλοι 160 χαρακτηρες-κεφαλαια-μόνο σε συσκευες με official rom της ace.

 

μαλιστα :(:cry:

 

και μια αλλη ερωτηση:

οταν βαζω στα favorite contacts μια επαφη μου με φωτο 320 χ 240 μου την εμφανιζει θολη ενω η φοτο ειναι αψογη σαν αρχικο αρχειο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O καθένας με τα γούστα του τελικά. Εγω το βρήσκω υπερβολικά βολικό να σβήνει. Αναμένει αν είναι όλο κ κάτι θα πατηθεί με το μάγουλο :D

Πραγματικά τώρα με ψάρωσε ακόμη περισσότερο το HD

 

 

και εγω ετσι το εχω :)

 

και τρομερη οικονομια μπαταριας κανεις σε κλησεις με μεγαλη διαρκεια αλλα και δεν εχεις τον φοβο να ακουμπησεις την οθνη με το μαγουλο οπως λες ;)

εμενα παντως αυτο που πολλοι το θεωρουν bug :confused:,με βολευει απιστευτα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα :(:cry:

 

και μια αλλη ερωτηση:

οταν βαζω στα favorite contacts μια επαφη μου με φωτο 320 χ 240 μου την εμφανιζει θολη ενω η φοτο ειναι αψογη σαν αρχικο αρχειο....

 

την φωτό την έχεις τραβήξει με το HD;;;;αν όχι τότε δοκίμασε και αυτή τη μέθοδο και βλέπουμε...;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μια αλλη ερωτηση:

οταν βαζω στα favorite contacts μια επαφη μου με φωτο 320 χ 240 μου την εμφανιζει θολη ενω η φοτο ειναι αψογη σαν αρχικο αρχειο....

 

Πήγαινε να αλλάξεις την εικόνα μέσα από το μενού του TF3D στο σχετικό tab των επαφών και επέλεξε την ίδια εικόνα. Μετά θα φαίνεται άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να αλλάξεις την εικόνα μέσα από το μενού του TF3D στο σχετικό tab των επαφών και επέλεξε την ίδια εικόνα. Μετά θα φαίνεται άψογα.

 

 

ποιο ειναι αυτο το TF3d?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι αυτο το TF3d?

 

TF3d ή manilla είναι το touch flow 3D, το κέλυφος που έχει φτιάξει η HTC για τις συσκευές της από το Diamond και έπειτα. Ουσιαστικά πας στο tab photos, βρίσκεις την φώτο που θες κάνεις κλικ πάνω της να ανοίξει σε μεγάλη, ξανά κλικ να βγει το κάτω μενού, επιλέγεις το κουμπί δεξιά και από το μενού επιλέγεις save to contact.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...