Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα την τελευταία Lite έκδοση που λέει 100% νέο ΟΕΜ με το manilla. Απλά πάει σφαίρα. Τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει ένας παροξυσμός και φλασάρω ανά 2 μέρες περίπου. Τέτοια ταχύτητα δεν έχω πετύχει.

 

ειναι και αυτη πολυ γρηγορη,αλλα......εχει μανιλα :lol:

 

και αυτο το ηλιθιο προβλημα με τις ειδοποιησεις στην πανω μπαρα της οθονης :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

guys καποιο αλλο προγραμμα εκτος του resco photo viewer pro για να κανω κανω screen capture με δυνατοτητα επιλογης πληκτρου συντομευσης υπαρχει για να εωεργοποιειτε το app και να κανει capture?η ζηταω πολλα????:p:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις link...γιατι τα ποιο πανω δε λειτουργουν

 

ποια λινκς δεν λειτουργουν φιλε μου ;:blink:

 

zaharaki την τρεχω και εγω κανα δυο ημερεσ ....τρομερη..

 

ολες οι ρομ του ειναι εκνευριστικα:lol: γρηγορες:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Μένω Ηγουμενίτσα και δεν έχει την πόλη μου στο panel του καιρού...Τι μπορώ να κάνω?

 

κανένας...??

Link to comment
Share on other sites

κανένας...??

 

Δές και διάβασε εδώ.

 

guys καποιο αλλο προγραμμα εκτος του resco photo viewer pro για να κανω κανω screen capture με δυνατοτητα επιλογης πληκτρου συντομευσης υπαρχει για να εωεργοποιειτε το app και να κανει capture?η ζηταω πολλα????:p:p:lol:

 

Spb screenshot.

Link to comment
Share on other sites

zaxaraki δεν μπορω να το κατεβασω το radio...στο τελοσ λεει οτι δεν μπορει να αποθηκυτει........
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

zaxaraki δεν μπορω να το κατεβασω το radio...στο τελοσ λεει οτι δεν μπορει να αποθηκυτει........

 

ποιο απο τα 2?:confused:

 

edit

 

και τα δυο κατεβαινουν κανονικα...τσεκαρε το παλι.δεν υπαρχει κανενα προβλημα

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

τελικα εβαλα αυτο. Τo sipchange πρέπει να ειναι ανοιχτό για να εχει default keyboard το Phone Keypad

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι καποιοι επιμενετε σε contacts managers apps???

 

ποιος ο λογος και που η αναγκη για μια τετοια εφαρμογη ??:confused:

 

ειλικρινα δεν εχω καταλαβει σε τι μπορει (πραγματικα )να εξυπηρετει μια τετοιου ειδους εφαρμογη στα wm :O

 

μπορει καποιος να μου εξηγησει σε τι του ειναι,επιμενω σε αυτο,απαραιτητη μια τετοια 3d party εφαρμογη??

[/img] http://www.imageshack.gr/files/89rbtej81f1zrmxyufm8_thumb.png http://www.imageshack.gr/files/z9ycdxdzuq259ywyt9vs_thumb.png' alt='z9ycdxdzuq259ywyt9vs_thumb.png'>

 

anyway το καλο με τα winmobiles ειναι ακριβως αυτο το skining :lol:

Δημητρη αν μπορεις και εχεις την διαθεση κανεις ενα οδηγο με αναλυτικες οδηγιες πως περναμε τις rom και τα radio ??? απο την αρχη , hardsll klp ωστε να μπορουμε να flasaroyme χωρις να μας κοβεται η ανασα ?? :wacko:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Δές και διάβασε εδώ.

 

 

 

Spb screenshot.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δημητρη αν μπορεις και εχεις την διαθεση κανεις ενα οδηγο με αναλυτικες οδηγιες πως περναμε τις rom και τα radio ??? απο την αρχη , hardsll klp ωστε να μπορουμε να flasaroyme χωρις να μας κοβεται η ανασα ?? :wacko:

 

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες εδώ από τον Πάνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιες ερωτησεις

1. υπαρχει περιπτωση να φυγουν η να μειωθουν γραντουνιες απο την οθονη?

2. σε οσους εχουν βαλει την 8 του λαυρεντη τους δουλευει το ροτεισιον στο μανιλα?

3. υπαρχει δυνατοτητα να αναγνωριζει το worldcard mobile ελληνικους χαρακτηρες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ της τυελευταιας rom του λαυρεντηυ και της τελευταιας του πανου ... μπορει κανεις να με βοηθησει ποια ειναι καλυτερη ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αλλη ελληνικη ρομ φιλε μου..

Ο Πάνος δεν βγάζει πλέον ?? Έχει καιρό να μπω στο navimania να δω, πάντως αν θυμάμαι πιο παλιά είχε βγάλει ελληνική.

1. υπαρχει περιπτωση να φυγουν η να μειωθουν γραντουνιες απο την οθονη?

Να μειωθούν μόνο αν αλλάξεις οθόνη! Τώρα αν δεν θες να δημιουργηθούν άλλα τότε βάλε screen protector

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ της τυελευταιας rom του λαυρεντηυ και της τελευταιας του πανου ... μπορει κανεις να με βοηθησει ποια ειναι καλυτερη ?

 

 

η τελευταια του Λαυρεντη (V8)δεν ειναι οτι καλυτερο.

 

η 7.5 ειναι η καλυτερη του μεχρι στιγμης.

 

οποτε αν ειναι να διαλεξεις εισαι αναμεσα στου Πανου και την 7.5 του Λαυρεντη και οχι την 8 ;)

 

παντως οι ρομς του Πανου φημιζονται για την σταθεροτητα τους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εσυ φικλε ζαχαρακη μεταξυ της 7,5 και του μαργαριταριου τι συστηνεις ? προτιμω μια που να ειναι πιο finger friendly γιατι δεν εχω βαλει ακομα προστατευτικο οθονης πρειμενω απο ebay!!
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

προτιμω μια που να ειναι πιο finger friendly

 

τοτε μην βιαζεσαι και περιμενε για την νεα του Λαυρεντη (V9) :rolleyes:

 

ο ορισμος της finger friendly rom :ninja:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι ακόμη κ η μανήσια του HD δε χρειάζεται πενάκι. Εγώ πλεον δε μπορώ να χρησιμοποιήσω πενάκι είναι πολύ μεγάλα όλα για το δάχτυλο, ακόμη και σε κατάσταση οδήγησης!
Link to comment
Share on other sites

Όντως το HD ήταν το μόνο PPC που λειτούργησα και δεν χρειαζόταν γραφίδα (Μερικά που χειρίστηκα είναι το Kaiser, Omnia, Diamond, Touch Pro, HTC Touch και άλλα που δεν θυμάμαι). Βέβαια αν έχεις πολύ μεγάλα δάχτυλα τότε δεν μπορείς.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

στο Artemis χρειαζόμουν πενάκι, αν κ το mouse που είχε εκείνη η συσκευή ήταν το κάτι άλλο. Η εντελώς επίπεδη οθόνη του Touch Cruise μου έλυσε τα χέρια από το πενάκι, σε ελάχιστα σημεία. Πλέον το HD είναι για.. "πολλά δάχτυλα".. :D κρίμα που δεν έχουν βγάλει ακόμη multi touch οθόνες, όπως η απλά ΤΕΛΕΙΑ οθόνη του iPhone.

 

Δεν έχει σχέση το χοντρό κ λεπτό δάχτυλο, είναι θέμα συνήθειας, αν αρχίσεις να βαριέσαι να βγάζεις το πενάκι θα δεις ότι όλα γίνονται με τα δάχτυλα.

 

Άσχετο, έχω παρατηρήσει κάποιες φορές στο HD να χάνει τον φωτισμό η οθόνη. Πχ. φορτώνω το Contacts που έχει άσπρο background κ βλέπω ότι κάπου χάνει ελάχιστα ο φωτισμός κ ξαναεπανέρχεται. Πρέπει να το προσέξεις για το δεις. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό? Δεν λέω οτι σβήνει η οθόνη ή κάτι έντονο στη διαφορά φωτεινότητας. Η διαφορά είναι αρκετά μικρή αλλά το παρατήρησα κ είπα να το πω.

Link to comment
Share on other sites

 

Άσχετο, έχω παρατηρήσει κάποιες φορές στο HD να χάνει τον φωτισμό η οθόνη. Πχ. φορτώνω το Contacts που έχει άσπρο background κ βλέπω ότι κάπου χάνει ελάχιστα ο φωτισμός κ ξαναεπανέρχεται. Πρέπει να το προσέξεις για το δεις. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό? Δεν λέω οτι σβήνει η οθόνη ή κάτι έντονο στη διαφορά φωτεινότητας. Η διαφορά είναι αρκετά μικρή αλλά το παρατήρησα κ είπα να το πω.

 

start/settings/system/power/backlight ξετσεκαρισε το auto adjaust backlight και ρυθμισε την φωτεινοτητα εκει που θες εσυ να ειναι σταθερη :D

 

καρχαρια θα σε μαλωσω :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

 

χεχε! δε την είχα προσέξει καν αυτή την επιλογή! Τελικα έχει περισσότερο φωτισμό απ ότι πίστευα :D Να ρωτήσω κάτι σχετικό. Μήπως όμως είναι καλύτερα να το αφήσω στο auto adjust? Γιατί το ρωτάω.. σε προηγούμενες συσκευές είχα πρόβλημα την μέρα. Δλδ για να δεις την μέρα τι δείχνει η οθόνη ήθελα full φωτισμό, αντιθέτως την νύχτα ήθελε λιγότερο φωτισμό για να μη στραβωθείς. Τώρα, εκτός κ αν είναι θέμα συσκευής/οθόνης, δεν έχω το πρόβλημα αυτό. Από που καταλαβαίνει κ προσομειώνει την φωτεινότητα ανάλογα?

 

Μωρε.. όχι μάλωμα. Ξύλο θέλω :D

Link to comment
Share on other sites

Από που καταλαβαίνει κ προσομειώνει την φωτεινότητα ανάλογα?

Και λέω εγώ δεν θα ρωτήσει ?? :p :p (αστιεύομαι)

Έχει αισθητήρα φωτός.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...