Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hard Reset is your friend :p :p :lol: Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ίσως να σου δημιούργησε κάποιο άλλο πρόγραμμα πρόβλημα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hard Reset is your friend :p :p :lol: Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ίσως να σου δημιούργησε κάποιο άλλο πρόγραμμα πρόβλημα

 

:lost::hypno::knife:με τιποτα ομως!!!οσο μπορεσω να το γλιτωσω θα το αφησω ετσι!θενκς παντως που ασχοληθηκες!

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Άσε που θα μπει ο athanaso να σου πει αν ξέρει τίποτα. Εκείνος ξέρει τα πάντα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τσουκ, δεν γινετε το δοκιμασα αλλα,δεν σου ζητα να κανεις transparency level (μαλλον εχουν ξεχασει να το βαλουν σαν επιλογη) για να το ρυθμισεις,στο καρφωνει κατευθειαν

 

Η λύση είναι : Resco Photo Viewer Professional

 

Εχει επιλογή για αυτό που θες, το κάνει τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να ακουσουμε radio μεσω bluetooth stereo A2DP??? ξερω οτι πρεπει να του συνδεσουμε τα ακουστικα σαν κεραια για να δουλεψει, αλλα και παλι ο ηχος δεν μεταφερεται στο bluetooth A2DP.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

τσουκ, δεν γινετε το δοκιμασα αλλα,δεν σου ζητα να κανεις transparency level (μαλλον εχουν ξεχασει να το βαλουν σαν επιλογη) για να το ρυθμισεις,στο καρφωνει κατευθειαν

 

Anoikse to pictures & video programa apo ta start->programs

 

kane klik stin photo pou theleis kai epelekse set as today backgroud

 

se dinei epilogi gia to transparency level ekei balto 0 kai tha einai ok

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να ακουσουμε radio μεσω bluetooth stereo A2DP??? ξερω οτι πρεπει να του συνδεσουμε τα ακουστικα σαν κεραια για να δουλεψει, αλλα και παλι ο ηχος δεν μεταφερεται στο bluetooth A2DP.

 

εγω αυτο χρησιμοποιω καιρο τωρα:)

 

http://www.accessoryjack.com/-strse-171/i.Tech-Clip-Radio-Bluetooth/Detail.bok

 

edit

 

δοκιμαζω σημερα μια εξωφρενικα γρηγορη ρομ :blink::blink:

 

δεν εχω ξαναδουλεψει pda με τετοια ταχυτητα αποκρισης :blink:

 

αν ειναι και σταθερη(μεχρι στιγμης πεταει) δεν με βλεπω να αλλαζω τηλ για πολυ καιρο :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki ποια είναι αυτή η rom?

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δηλώσω το Phone Keypad σαν μόνιμη keyboard? Όλο μου το αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

zaharaki ποια είναι αυτή η rom?

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δηλώσω το Phone Keypad σαν μόνιμη keyboard? Όλο μου το αλλάζει...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1170543&postcount=5

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δηλώσω το Phone Keypad σαν μόνιμη keyboard? Όλο μου το αλλάζει...

 

Πλεον ολοι λενε οτι με το SIPChange, αν ορισεις την τιμη του Initial Delay σε 50 sec. :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα του μανιλα τελικα αυτο με το πληκτρολογιο.

στις ρομς με την νεα εκδοση του μανιλα δεν υπαρχει αυτο το bug..

ακομη και στα 5" να το βαλεις το sipchange θα ορισει τοο πληκτρολογιο που εσυ θελεις. :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται επειδή κατά καιρούς πολύς κόσμος μαζί με μένα τον απασχολεί πως να σταματήσει να συνδέεται το τηλ στο ιντερνετ μέσω gprs για να μην χρεώνεται, αλλά μόνο με wlan, η λύση που βρίκα είναι η εξής:

 

Πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις και στη καρτέλα συνδέσεις, μετά επιλέγουμε το εικονίδιο που λέει συνδέσεις και ανοίγει ένα παράθυρο με δύο tabs. Στο tab που λέει εργασίες στο πάνω μέρος έχει κάποιο όνομα με το παρόχο και τις ρυθμίσεις που συνδέεται το τηλ στο ιντερνετ, π.χ. εμένα μου λέει Cosmote ιντερνετ. Από κάτω έχει τρεισ επιλογές -λινκ. Επιλέγουμε το τελευταίο που λέει "Διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων" και μας ανοίγει ένα καινούργιο παράθυρο με τρία tabs. Στο tab"Modem" Θα εχει επιλεγμένη μια σύνδεση με το όνομα του παρόχου π.χ. εμένα είχε μία με το όνομα Cosmote Internet. Επιλέγουμε το κουμπί που λέει "Νέο..." και στο καινούργιο που δημιούργούμε το αφήνουμε κενό ρυθμίσεων, απλά του δίνουμε ένα όνομα για να το ξεχωρίζουμε. Μετά επιλέγουμε αυτό που δημιουργήσαμε σαν συνδεση ( ΠΡΟΣΟΧΗ δεν αφήνουμε επιλεγμένο το"Αυτόματη Επιλογή") πατάμε οκ δυο φορές και τέλος. Σε περίπτωση που θέλουμε να συνδεθούμε με το gprs κάποια στιγμή απλά πάμε στο παράθυρο και αλλάζουμε τις ρυθμίσεις στο tab modem στις αρχικές.

Ο συγκεκριμένος τρόπος είναι εναλλακτικός της εγκατάστασης του nodata που προτείνουν παλύ χρήστες εδώ και που πιστεύω δεν είναι και τόσο πρακτικό τελικά. Με το τρόπο αυτό αν σας αποσυνδεθεί καμιά φορά το wlan το κιν θα προσπαθήσει να μπει με gprs αλλά οι ρυθμίσεις δεν θα του το επιτρέπουν και θα σας βγαίνει ένα μήνυμα ότι προσπάθησε να συνδεθεί αλλά αυτό δεν ήταν εφικτό και τέλος. Εγώ έτσι το δουλεύω εδώ και καιρό και πραγματικά δεν υπαρχει κανένα προβλημα. Επίσης τα MMS δουλεύουν και αυτά μιας και οι ρυθμίσεις τους είναι άλλες.

 

Και ένα ερώτημα:

 

Βρίκα μια εφαρμογή από τη Vito AstroNavigator II v2.02. Η συγκεκριμένη στη προηγούμενη έκδοση της δεν δούλευε στη συσκευή μας. Σ' αυτήν στους xda είδα σε μια λίστα που έχουν με εφαρμογές που δουλεύουν για το HD ότι λειτουργεί. Ισχύει? Ξέρει κάποιος? Ή η λίστα είναι ότι να ναι? Είναι μια εφαρμογή που βρίσκει το στίγμα σου μέσω gps και σου χαρτογραφεί τα αστέρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θα θελα να ρωτήσω κάτι για τα προστατευτικά οθόνης από το e-shop.Αν τα έχει χρησημοποιήσει κάποιος και αν είναι ευχαριστημένος.Να τα εμπιστευτώ?Και κάτι άλλο, κατέβασα το Destinator 7, το πέρασα κανονικά και ανοίγει,βλέπω τους χάρτες και όλα τα tabs αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ ώστε να δουλεύει το gps.Δεν έκανα κάτι άλλο,μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ή κάτι άλλο.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα.Θα θελα να ρωτήσω κάτι για τα προστατευτικά οθόνης από το e-shop.Αν τα έχει χρησημοποιήσει κάποιος και αν είναι ευχαριστημένος.Να τα εμπιστευτώ?

 

Για τέτοια πράγματα προτείνω e-bay. Μακράν περισσότερες επιλογές για όλα τα γούστα και μακράν καλύτερες τιμές.

 

Και κάτι άλλο, κατέβασα το Destinator 7, το πέρασα κανονικά και ανοίγει,βλέπω τους χάρτες και όλα τα tabs αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ ώστε να δουλεύει το gps.Δεν έκανα κάτι άλλο,μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ή κάτι άλλο.

Thanks

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Destinator και βάλε COM4/4800/NMEA.

 

Αλλιώς βάλε το GPS Test, τρέξτο να να βρει τη θύρα του GPS μόνο του και μετά άστο να βρει και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά μπες με το Destinator και λογικά θα κλειδώσει και αυτό. Μετά δεν το χρειάζεσαι στο GPS Test στο εξής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω την ταχύτητα δεδομένων την έχω 115200 .. πειράζει?

 

Δεν κερδίζεις τίποτα. Εάν σου δουλεύει κανονικά... άστο όπως είναι. Αλλιώς κάνε δοκιμές και βάλε όποιο σου δίνει την εντύπωση ότι κάνει το Destinator να δουλεύει καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανα παλι στα γνωστα μας λημερια χεχεχχε ( για τον φιλο μου δημητρη , τελικα ειχες δικαιο:))

http://www.imageshack.gr/files/zn01x8zk9x9e8mixrupq.png' alt='zn01x8zk9x9e8mixrupq.png'>

 

Βεβαια συνεχιζω να συνχαινομαι το tf3d

Μου αρεσει καλυτερα ετσι :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ξανα παλι στα γνωστα μας λημερια χεχεχχε ( για τον φιλο μου δημητρη , τελικα ειχες δικαιο:))

[/img]

 

Βεβαια συνεχιζω να συνχαινομαι το tf3d

Μου αρεσει καλυτερα ετσι :)

 

καλως ..(ξανα :lol:) ηρθες Μαριε !!

κανε λιγο υπομονη ...μιας και εσενα οπως και εμενα δεν σου αρεσει το tf3d...

 

θα ετοιμασω ενα πακετακι για οσους ειναι σαν και μας :rolleyes:

 

δλδ σε οσους θελουν να φλασαρουν αλλη ρομ και δεν τους αρεσουν τα φρου φρου και τα αρωματα ....αλλα θελουν πανω απο ολα ενα γρηγορο και σταθερο τηλ :p

 

edit...

 

τι βλεπω ? ελληνικη ρομ??????????? ακομη δεν αλλαξες ρομ??εχεις αργησει χαρακτηριστικα !!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μεγεια..μεγεια

βλεπω το εστησες κι'ολας

το τερατακι..:lol::lol:

 

ε αφου με ξερεις :lol::lol::lol:

 

καλως ..(ξανα :lol:) ηρθες Μαριε !!

κανε λιγο υπομονη ...μιας και εσενα οπως και εμενα δεν σου αρεσει το tf3d...

 

θα ετοιμασω ενα πακετακι για οσους ειναι σαν και μας :rolleyes:

 

δλδ σε οσους θελουν να φλασαρουν αλλη ρομ και δεν τους αρεσουν τα φρου φρου και τα αρωματα ....αλλα θελουν πανω απο ολα ενα γρηγορο και σταθερο τηλ :p

 

 

αντε δημητρακη δωσε τα φωτα σου

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...