Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχαμε κατσει παρεα με ενα φιλο και αλλαξαμε ενα αλλα η διαδικασια ειναι μπιζιλη..πολλη ζεσταμα προσοχη να μην σπασει η οθονη,να κολλησει μετα ευθεια,κτλ..με τα πολλα το αλλαξαμε αλλα το digitizer δεν δουλευε τελικα σωστα και ετσι παραγειλε ενα αλλο κομπλε μαζι με lcd+frame και απλα βιδωνεις πανω το board και εισαι ετοιμος με 20-25ε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω.....είχα αλλάξει κι εγώ σε ένα μόνο το digitizer και πήγε υπερ πίστεως και το παλιό και το καινούργιο.....αχταρμάς έγιναν για να μπει και δεν έπιασε καλά. Μετά έκανα τη λύση που λέει ο φίλος πήρα ένα κομπλέ ενωμένο και βρήκα την υγειά μου. Πιο εύκολο στην τοποθέτησή του.

Καλή επιτυχία.

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα στην παρεα και καλη Σαρακοστη!Επεσε στα χερια μου ενα Blackstone με την ρομ της Ace.Πολυ δυσκολη ρε παιδια!Ψαχνω για ρομ του Panosha black pearl αλλα πεφτω σε dead links.Μπορει καποιος να μας βοηθησει?

Συγχρονισμο με Google μεσω exchange server δεν με αφηνει!Στο Hd2 που εχω ολα καλα!

Ευχαριστω πολυ που με ακουσατε!

Αν εχετε και καποια αλλη καλη και γρηγορη ρομ ελληνικη δωστε!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σας !!! θέλω την βοήθεια σας , Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε κατω ,δεν ήταν η πρώτη φορά αλλα μάλλον η τελευταία. το ανοίγω και βλέπω οτι δεν λειτουργεί η οθόνη αφής :( !!!! Δεν μπορούσα να καταχωρήσω το pin !!!! Πάταγα όπου να ναι και τελικά μπήκα χωρίς το pin , πατάω πάνω πάνω εκει που έχει την ώρα και παίρνει τηλέφωνο την τελευταία κλήση που είχα, φυσικά σταματάει μετά απο λίγο γιατί δεν έχω μπει με το pin . Δεν ξέρω φτιάχνεται ??? αξίζει ?? το κακό είναι πως θα πάρω αυτά που έχω στο τηλέφωνο ,φωτογραφίες ,τηλέφωνα.!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πετα το. Παρε android να δεις την υγεια σου,

Και εγω παιδευοομουν με δαυτο μεχρι που πηρα το note2 κ σωθηκα.

Καμια σχεση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !!! θέλω την βοήθεια σας , Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε κατω ,δεν ήταν η πρώτη φορά αλλα μάλλον η τελευταία. το ανοίγω και βλέπω οτι δεν λειτουργεί η οθόνη αφής :( !!!! Δεν μπορούσα να καταχωρήσω το pin !!!! Πάταγα όπου να ναι και τελικά μπήκα χωρίς το pin , πατάω πάνω πάνω εκει που έχει την ώρα και παίρνει τηλέφωνο την τελευταία κλήση που είχα, φυσικά σταματάει μετά απο λίγο γιατί δεν έχω μπει με το pin . Δεν ξέρω φτιάχνεται ??? αξίζει ?? το κακό είναι πως θα πάρω αυτά που έχω στο τηλέφωνο ,φωτογραφίες ,τηλέφωνα.!!

 

Υπαρχη ενα προγραμμα που βλεπης την οθονη του τηλ στο pc και το δουλευης απο το pc συνδεωντας το τηλ με το usb cable , Το εχω στο HTC HD μου και οταν ειχα καποια φορα black οθονη το δουλεψα απο κη τελεια , Αυριο αν το βρω το εχω στην δουλεια στο λεω πιο ειναι . Ειναι απλο και ευκολο .

 

ps.ΤΟ βρηκα λεγετε (( MyMobiler )) μην με ρωτας απο που και πως γιατι το ειχα βαλη προ 5ετιας !!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και το κατέβασα,απο οτι βλέπω δεν είναι δύσκολο , τωρα πρέπει να σκεφτώ το τι θα κάνω αν θα το φτίαξω η αν θα πάει στο κουτι με τα υπόλοιπα χαλασμενα κινητά μου!!! :D ,σε ευχαριστώ Νίκο!!!!
Link to comment
Share on other sites

τωρα πρέπει να σκεφτώ το τι θα κάνω αν θα το φτίαξω η αν θα πάει στο κουτι με τα υπόλοιπα χαλασμενα κινητά μου!!! :D ,σε ευχαριστώ Νίκο!!!!

 

Πραγματικά δύσκολη ερώτηση... εγώ το δικό μου το είχα αφήσει στην άκρη όταν χάλασε η οθόνη του και μέχρι να φτιαχτεί το είχα αλλάξει με ένα ZTE Blade. Πάνω που πήγα να γυρίσω στο Blackstone (στιβαρή κατασκευή βλέπεις και πολύ βολικό μέγεθος) βρίσκεται φίλος και σχεδόν μου χαρίζει ένα LG Optimus 7 (με Windows Phone 7.5) - αυτά έγιναν εδώ και 2-3 χρόνια. Σε κάποια φάση τα παίζει το LG (πριν 2 μήνες) και σκέφτομαι να αναστήσω το Blackstone: Φλασάρω μια υποτίθεται ελαφριά ROM, το στήνω αλλά και πάλι το βλέπω να καθυστερεί και να μην έχει πλέον τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ καθημερινά, οπότε πάλι έμεινε στο συρτάρι...

 

Συμπέρασμα: Το Blackstone το είχα χαρεί όσο κανένα άλλο κινητό στην εποχή του και πραγματικά το είχα λυώσει. Πλέον όμως δείχνει τα χρόνια του, η μπαταρία του έχει πέσει (ακόμα και η δεύτερη), νέες εφαρμογές δεν βγαίνουν εδώ και χρόνια για Windows Mobile και γενικά φαίνεται να σέρνεται... ίσως είναι καλή ιδέα να το γυρίσω στη μαμίσια ROM και όχι στην WM6.5 με Sense κλπ. που του φορτώνω τελευταία. Προσωπικά το έχω στην άκρη για δεύτερο σε περίπτωση που γίνει κάτι με το κινητό που χρησιμοποιώ αλλά δε νομίζω να μπορούσα να το χρησιμοποιώ καθημερινά πλέον.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...