Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να περασω τα ελληνικα στην συσκευη μου(touch hd) στην official rom αλλα για καποιο λογω δεν γινετε..τι παιζει ξερει κανεις..?ευχαριστω Edited by kaykis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να περασω τα ελληνικα στην συσκευη μου(touch hd) στην official rom αλλα για καποιο λογω δεν γινετε..τι παιζει ξερει κανεις..?ευχαριστω

 

Δηλαδή γιατί δεν γίνετε, πες μας τι συμπτώματα παρουσιάζει ο ασθενής!!!! :lol:

 

Αυτό το είδες? Εξελληνισμός αγγλικού μενού σε ελληνικές συσκευές. :)

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτά πάνε πακέτο .

 

Και εγώ κάτι τέτοιο θυμάμαι.... Το λινκ παραπέμπει σε HD2(μν γίνει κανένα μπέρδεμα)

Edited by makis21
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γιατί δεν γίνετε, πες μας τι συμπτώματα παρουσιάζει ο ασθενής!!!! :lol:

 

Ενταξει ο ασθενης συνηλθε..:p .Τωρα δεν ξερω ακριβως γτ δεν το δεχοταν..Γενικα παντως το κινητακι σερνετε παρα πολυ(κολλαει) και δεν ξερω το γιατι..Τι να του κανω..? Καμμια αναβαθμιση κατι υπαρχει δεν το μπορω αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ο ασθενης συνηλθε..:p .Τωρα δεν ξερω ακριβως γτ δεν το δεχοταν..Γενικα παντως το κινητακι σερνετε παρα πολυ(κολλαει) και δεν ξερω το γιατι..Τι να του κανω..? Καμμια αναβαθμιση κατι υπαρχει δεν το μπορω αλλο..

 

Έκανες hard reset μετά τν εγκατάσταση των Ελληνικών? Αν όχι, κανε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες hard reset μετά τν εγκατάσταση των Ελληνικών? Αν όχι, κανε.

 

τα εκανα ολα κομπλε μπηκαν τα ελληνικα...αλλα νιωθω οτι σερνετε ακομα(αργει σε καποια προγραμματα)...?

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα κομπλε μπηκαν τα ελληνικα...αλλα νιωθω οτι σερνετε ακομα(αργει σε καποια προγραμματα)...?

 

Δεν ξέρω τι να πω φίλε μου.... Μήπως είναι ιδέα σου?

 

Δηλαδή είχες κανένα από τα καινούρια κινητά που κυκλοφορούν και τώρα που γύρισες στο HD σου φαίνεται αργό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω φίλε μου.... Μήπως είναι ιδέα σου?

 

Δηλαδή είχες κανένα από τα καινούρια κινητά που κυκλοφορούν και τώρα που γύρισες στο HD σου φαίνεται αργό?

 

εχω το htc touch hd (ακομα) αλλα και το htc 7 trophy, το πρωτο απλα σερνεται

htc touch hd(699 euro) htc 7 trophy(199 euro)

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω φίλε μου.... Μήπως είναι ιδέα σου?

 

Δηλαδή είχες κανένα από τα καινούρια κινητά που κυκλοφορούν και τώρα που γύρισες στο HD σου φαίνεται αργό?

 

Oχι μονο το HD εχω...Καμια καινουργια σοβαρη ROM κυκλοφορει(κυριως ελληνικη)...?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

Υπάρχει κάποιο "αξιόλογο" και με λογικές τιμές μαγαζί για να πάω το HD μου για αλλαγή οθόνης και digitizer.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τι εγινε το κλεισατε το μαγαζι; Δεν απανταει κανεις εδω;

 

Αυτό που ζητάς (αν θυμάμαι καλά) είναι γραμμένο κάτω από την μπαταρία, έχει αριθμούς και γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο το HD εχω...Καμια καινουργια σοβαρη ROM κυκλοφορει(κυριως ελληνικη)...?

 

Οι Ελληνικές λογικά είναι discontinued...

Από wwe, αρκετά καλή και δημοφιλής τώρα τελευταία είναι η edge.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ειχαν προβλημα τα HD σχετικα με brickαρισματα στα καλα του καθουμενου??

 

ειχα το δικο μου στη τσεπη, το βγαζω να δω την ωρα και η οθονη κολλαει στη φαση παω να σβησω αλλα δεν σβηνω, ξερετε οταν αχνοφαινεται το φοντο. Μονο με βγαλσιμο μπαταριας μπορουσα να κανω κατι, μπουταρε αλλα κολλαγε στην πρασσινη οθονη των windows. Κανα δυο φορες αυτο και απο κει και περα κολλαει στην αρχικη μαυρη οθονη με τα γραμματακια κατω δεξια. Ρεσετ πατησα, παλι τιποτα. Υπαρχει καποιος αλλος συνδυασμος κουμπιων (δεν εχει κ πολλα το ατιμο) η καποιο tool μπας και το σωσω??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ειχαν προβλημα τα HD σχετικα με brickαρισματα στα καλα του καθουμενου??

 

ειχα το δικο μου στη τσεπη, το βγαζω να δω την ωρα και η οθονη κολλαει στη φαση παω να σβησω αλλα δεν σβηνω, ξερετε οταν αχνοφαινεται το φοντο. Μονο με βγαλσιμο μπαταριας μπορουσα να κανω κατι, μπουταρε αλλα κολλαγε στην πρασσινη οθονη των windows. Κανα δυο φορες αυτο και απο κει και περα κολλαει στην αρχικη μαυρη οθονη με τα γραμματακια κατω δεξια. Ρεσετ πατησα, παλι τιποτα. Υπαρχει καποιος αλλος συνδυασμος κουμπιων (δεν εχει κ πολλα το ατιμο) η καποιο tool μπας και το σωσω??

 

 

Προσοχή!!! θα χαθούν τα πάντα από την μνήμη του τηλεφώνου.

 

To perform a HTC Touch HD hard reset

 

 

1. With the device turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then briefly press the POWER button.

2. Continue pressing the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons until you see this message on the screen.

3. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

4. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

Link to comment
Share on other sites

To "προσπάθειες" το έγραψα κρίνοντας από αυτά που βλέπω στο αντίστοιχο νήμα στο xda σε σχέση με αυτό στο leo.Αν έχεις όρεξη για ψάξιμο μπορείς να διαβάσεις στο θέμα και να δεις τι ακριβώς παίζει
Link to comment
Share on other sites

τελικά άκυρο το πείραμα. ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το touch της οθόνης. αυτό μου είχε συμβεί και παλιότερα, όταν δεν είχε κλείσει χρόνο ακόμη, την ώρα που πήγαινα να διαβάσω ένα sms κόλλησε η οθόνη, τώρα έγινε την ώρα που πήγα να τραβήξω μια φωτογραφία. η συσκευή λειτουργεί κανονικά. τότε την είχα στείλει στην ACE Hellas και θυμάμαι ότι ήταν κάποιο πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί σε πολλές ίδιες συσκευές, είχε αναφερθεί σαν bug της συσκευής, και έγινε η αντικατάσταση οθόνης (ή της touch μεμβράνης).

οπότε τώρα μάλλον το βλέπω για άχρηστο. πριν ένα χρόνο το ίδιο μου εμφανίστηκε και στο Touch Criuse (Polaris). Έκανα πειράματα και ξεβίδωσα την συσκευή. Χωρίς να πειράξω τίποτα, όταν την ξαναέκλεισα λειτούργησε κανονικά το touch της οθόνης. θα ασχοληθώ με λύσιμο/δέσιμο και σε αυτή την συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά άκυρο το πείραμα. ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το touch της οθόνης. αυτό μου είχε συμβεί και παλιότερα, όταν δεν είχε κλείσει χρόνο ακόμη, την ώρα που πήγαινα να διαβάσω ένα sms κόλλησε η οθόνη, τώρα έγινε την ώρα που πήγα να τραβήξω μια φωτογραφία. η συσκευή λειτουργεί κανονικά. τότε την είχα στείλει στην ACE Hellas και θυμάμαι ότι ήταν κάποιο πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί σε πολλές ίδιες συσκευές, είχε αναφερθεί σαν bug της συσκευής, και έγινε η αντικατάσταση οθόνης (ή της touch μεμβράνης).

οπότε τώρα μάλλον το βλέπω για άχρηστο. πριν ένα χρόνο το ίδιο μου εμφανίστηκε και στο Touch Criuse (Polaris). Έκανα πειράματα και ξεβίδωσα την συσκευή. Χωρίς να πειράξω τίποτα, όταν την ξαναέκλεισα λειτούργησε κανονικά το touch της οθόνης. θα ασχοληθώ με λύσιμο/δέσιμο και σε αυτή την συσκευή. :)

Άλλο πάλι κι αυτό. Καλά, χαλάει το digitizer?

Εμένα ώρες ώρες, εκεί που σερφάρω (και μόνο τότε), τρώει restart... Μάλλον πάω για άλλη ROM!

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο Χανια...Χωρις χτυπημα ενω λειτουργει το lcd το digitizer μαλλον τα επεξε γαιτι δε πατιεται τιποτα...παραγγειλα ενα απο ebay με 10 δολλαρια...ειναι ευκολο να το περασω....οδηγιες?...εχω htc touch hd t8282
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...