Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TF3d ή manilla είναι το touch flow 3D, το κέλυφος που έχει φτιάξει η HTC για τις συσκευές της από το Diamond και έπειτα. Ουσιαστικά πας στο tab photos, βρίσκεις την φώτο που θες κάνεις κλικ πάνω της να ανοίξει σε μεγάλη, ξανά κλικ να βγει το κάτω μενού, επιλέγεις το κουμπί δεξιά και από το μενού επιλέγεις save to contact.

 

Φιλε μου δουλεψε τελεια!!! Σε ευχαριστω πολυ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.imageshack.gr/files/wwv7nvuo4xyrosonuqz9.png' alt='wwv7nvuo4xyrosonuqz9.png'>http://www.imageshack.gr/files/iezx0y5qfum3to8e07d6.png

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-4361649454586888838

 

Δεν ξερω αν καποιος το εχει ξαναποσταρει αλλα εκει που εψαχνα βρηκα μια απιστευτη εφαρμογη που η εναλλαγη μεταξυ today και TF3d γινεται ταχυτατα (δειτε και το video) , χωρις καμια απολυτως επιπτωση στην ταχυτητα η στη μνημη !!!!!!

TFdetacher !!!!

οποις την θελει εδω ειναι

http://tfdetacher.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=23681

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB

2. Run the configuration app

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo 3D in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

TF3d ή manilla είναι το touch flow 3D, το κέλυφος που έχει φτιάξει η HTC για τις συσκευές της από το Diamond και έπειτα. Ουσιαστικά πας στο tab photos, βρίσκεις την φώτο που θες κάνεις κλικ πάνω της να ανοίξει σε μεγάλη, ξανά κλικ να βγει το κάτω μενού, επιλέγεις το κουμπί δεξιά και από το μενού επιλέγεις save to contact.

 

 

Thnaks παλικάρι :)

Link to comment
Share on other sites

@Zaharakis:

 

Περιμενουμε εντυπωσεις απο την V9 του Λαυρεντη.........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καποιος το εχει ξαναποσταρει αλλα εκει που εψαχνα βρηκα μια απιστευτη εφαρμογη που η εναλλαγη μεταξυ today και TF3d γινεται ταχυτατα (δειτε και το video) , χωρις καμια απολυτως επιπτωση στην ταχυτητα η στη μνημη !!!!!!

TFdetacher !!!!

 

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB

2. Run the configuration app

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo 3D in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins)

 

 

To εκανα εγκατασταση αλλα πως δουλευει Εβαλε ενα σωρο νεα εικονιδια αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα στο τηλεφωνο μετα απο restart

Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια για το πως και που το κανουμε εγκατασταση.και μετα την εγκατασταση τι ακριβως κανουμε?

ευχαριστω προκαταβολικα

kostas
Link to comment
Share on other sites

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB στην κυρια μνημη

2. Run TFConfig (important!!!) απαραιτητο !!!! απο εκει πατε στο config και κανετε οτι θελετε (αντιστοιχηση κουμπιων)

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins) (στο today απενεργoποιηστε το tf3d!!! και βαλτε οτι θελετε αλλο ) !!!!!!!!!!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480475

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB στην κυρια μνημη

2. Run TFConfig (important!!!) απαραιτητο !!!! απο εκει πατε στο config και κανετε οτι θελετε (αντιστοιχηση κουμπιων)

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins) (στο today απενεργoποιηστε το tf3d!!! και βαλτε οτι θελετε αλλο ) !!!!!!!!!!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480475

 

 

Το layout που διχνεις στις φωτό καιρος κουμπια κλπ αφορα αλλα προγραμματα που εγκατεστησες μετα? Γιατι μετα την εγκατασταση εκλεισα το tf3d και εχω μια μεγαληηη κενή οθονη με 2 κουμπια κατω Επαφες Ημερολογιο (σε κειμενο)

 

Μια ακομη ερωτηση και sorry που σε πριζω

Μπορω να βγαλω το logo της Cosmote οταν κανει startup το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

[/img]

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-4361649454586888838

 

Δεν ξερω αν καποιος το εχει ξαναποσταρει αλλα εκει που εψαχνα βρηκα μια απιστευτη εφαρμογη που η εναλλαγη μεταξυ today και TF3d γινεται ταχυτατα (δειτε και το video) , χωρις καμια απολυτως επιπτωση στην ταχυτητα η στη μνημη !!!!!!

TFdetacher !!!!

οποις την θελει εδω ειναι

http://tfdetacher.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=23681

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB

2. Run the configuration app

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo 3D in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins)

 

Μαριε εχεις χασει επεισοδια με την ολη σου ενασχοληση με το X1 :lol:

 

πολυ καλη εφαρμογη που δουλευαμε καιρο τωρα αλλα ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ builds του tf3d..

στην καινουρια μανιλα δεν δουλευουν ουτε αυτο αλλα ουτε τα nda wearher,και weather face database!!κρασσαρει το tf3d:!:

 

@Zaharakis:

 

Περιμενουμε εντυπωσεις απο την V9 του Λαυρεντη.........

 

φιλε μου εχω προβλημα αν εχεις καταλαβει με το ολο πακετο τουτ tf3d μεσα στο κινητο μου....ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ...ΤΟ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ....

εχω την ρομ που εχω στην υπογραφη μου και απολαμβανω τα αποτελεματα καθημερινα :)

 

και καθε νεα ρομ που βγαινει στηριζεται στο tf3d....κατι που εμενα με αφηνει ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδιαφορο!

ετσι και η ρομ του Λαυρεντη...εχεις ενα τελειως ΝΕΟ τηλ στα χερια σου φλασαροντας την!

νεα στοιχεια και full finger friendly μενου...

ενα νεο τηλ ομως που εμενα με κανει να βγαζω σπυρια.....λογω μανιλα...:mad:

μην περιμενετε αλλες λεπτομερειες απο εμενα,θα την φλασαρετε μονοι σας και θα δειτε ;)

καντε λιγο υπομονη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να κάνω install από τα cd της συσκευής κάποια προγράμματα και μου βγάζει το εξής μύνημα το HTC..."unable to install application.Please update your devise ROM...κτλ".
Link to comment
Share on other sites

Μαριε εχεις χασει επεισοδια με την ολη σου ενασχοληση με το X1 :lol:

 

πολυ καλη εφαρμογη που δουλευαμε καιρο τωρα αλλα ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ builds του tf3d..

στην καινουρια μανιλα δεν δουλευουν ουτε αυτο αλλα ουτε τα nda wearher,και weather face database!!κρασσαρει το tf3d:!:

 

 

 

φιλε μου εχω προβλημα αν εχεις καταλαβει με το ολο πακετο τουτ tf3d μεσα στο κινητο μου....ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ...ΤΟ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ....

εχω την ρομ που εχω στην υπογραφη μου και απολαμβανω τα αποτελεματα καθημερινα :)

 

και καθε νεα ρομ που βγαινει στηριζεται στο tf3d....κατι που εμενα με αφηνει ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδιαφορο!

ετσι και η ρομ του Λαυρεντη...εχεις ενα τελειως ΝΕΟ τηλ στα χερια σου φλασαροντας την!

νεα στοιχεια και full finger friendly μενου...

ενα νεο τηλ ομως που εμενα με κανει να βγαζω σπυρια.....λογω μανιλα...:mad:

μην περιμενετε αλλες λεπτομερειες απο εμενα,θα την φλασαρετε μονοι σας και θα δειτε ;)

καντε λιγο υπομονη :)

 

 

 

Ναι το εχω καταλαβει αλλα μαλλον δεν ημουν πολυ σαφης....

Ενοουσα απο θεμα σταθεροτητας και bugs πως συμπεριφερεται.

Ενοειται πως η χρησιμοποιηση οποιοδηποτε μπιχλιμπιδιων και eye candy ειναι καθαρα θεμα προσωπικου γουστου και συνηθειας. Εμενα ας πουμε το TF3d μου αρεσει παρα πολυ! Θεωρω οτι ειναι παρα πολυ ευχηστο και εξυπνο.

Απλα ξεροντας οτι γνωριζεις και μιλας με τον λαυρεντη, ηθελα μια πρωτη εντυπωση εστω και αν δεν ειναι δικια σου, απο οτι εχεις ακυσει, γιατι η 8 που εχω τωρα δεν με εχει ικανοποιησει εντελως (παλι ενθουσιασμενος ειμαι αλλα περιμενω κατι καλυτερο!!)

Ευχαριστω για τη βοηθεια :D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Συγνωμη που ρωτω κατι τι οποιο σιγουρα εχει ξαναειπωθει...

το ραδιοφωνο εχει RDS ή ΟΧΙ?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Συγνωμη που ρωτω κατι τι οποιο σιγουρα εχει ξαναειπωθει...

το ραδιοφωνο εχει RDS ή ΟΧΙ?

 

ευχαριστω!

 

Και βεβαια εχει! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να κάνω install από τα cd της συσκευής κάποια προγράμματα και μου βγάζει το εξής μύνημα το HTC..."unable to install application.Please update your devise ROM...κτλ".

 

εχεις συνδεσει την συσκευη σου με τον υπολογιστη ?

το εχει διαβασει το τηλ ο υπολογιστης σου και ειναι συνδεμενεο μεσω active synch?

 

Ναι το εχω καταλαβει αλλα μαλλον δεν ημουν πολυ σαφης....

Ενοουσα απο θεμα σταθεροτητας και bugs πως συμπεριφερεται.

Ενοειται πως η χρησιμοποιηση οποιοδηποτε μπιχλιμπιδιων και eye candy ειναι καθαρα θεμα προσωπικου γουστου και συνηθειας. Εμενα ας πουμε το TF3d μου αρεσει παρα πολυ! Θεωρω οτι ειναι παρα πολυ ευχηστο και εξυπνο.

Απλα ξεροντας οτι γνωριζεις και μιλας με τον λαυρεντη, ηθελα μια πρωτη εντυπωση εστω και αν δεν ειναι δικια σου, απο οτι εχεις ακυσει, γιατι η 8 που εχω τωρα δεν με εχει ικανοποιησει εντελως (παλι ενθουσιασμενος ειμαι αλλα περιμενω κατι καλυτερο!!)

Ευχαριστω για τη βοηθεια :D:D

 

δεν μπορω να δωσω στοιχεια για την νεα δουλεια του Λαυρεντη ..την δουλευω και ειναι οπως ειπα πριν κατι τελειως ΝΕΟ :)

 

ενα θα πω μονο...:worry:σε οσους αρεσουν τα μπιχλιμπιδια του tf3d....θα εχουν παρτυ με αυτην την εκδοση :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενα θα πω μονο...:worry:σε οσους αρεσουν τα μπιχλιμπιδια του tf3d....θα εχουν παρτυ με αυτην την εκδοση :lol:

 

The party is HERE!!! :lol::!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Installation

As explained on CodePlex...

1. Install the CAB στην κυρια μνημη

2. Run TFConfig (important!!!) απαραιτητο !!!! απο εκει πατε στο config και κανετε οτι θελετε (αντιστοιχηση κουμπιων)

3. Enable all the standard Today Items you want to use

4. Do not re-enable TouchFlo in the Today items (if you do, it will undo all your other Today plugins) (στο today απενεργoποιηστε το tf3d!!! και βαλτε οτι θελετε αλλο ) !!!!!!!!!!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480475

 

Αφου δεν μου δουλεψε το απεγκατεστησα αλλα δεν εχω πια tf3d

 

Help plz πως επαναφέρω το TF3d στο startup του τηλεφωνου ??

Link to comment
Share on other sites

εχεις συνδεσει την συσκευη σου με τον υπολογιστη ?

το εχει διαβασει το τηλ ο υπολογιστης σου και ειναι συνδεμενεο μεσω active synch?

 

 

 

Ναι κανονικά συνδεμένο είναι με το pc και το active sync.τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ περίπου.Vodafone έχω και εγώ και παρόλο που είχα 2 γραμμές μου κοβόταν η σύνδεση αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα ήτανε ότι δε με ακούγανε.Είχα μεγάλο πρόβλημα, δοκίμασα και με άλλες κάρτες sim, άλλα δίκτυα αλλά τίποτα.Έκανα hard reset αλλά εξακολουθούσε να κάνει τα ίδια.Εμένα όμως είχε φάει ένα γερό πέσιμο και έχω ακούσει ότι μπορεί ένα κινητό μετά απο πτώση να κάνει τέτοια κουλά με το σήμα.

Το έστειλα αντιπροσωπεία μέσω Πλαισίου απο όπου το είχα αγοράσει και μου είπανε ότι το διορθώσανε.Βέβαια δεν έφτασε ποτέ στα χέρια μου διότι κατα τη μεταφορά το κινητό χάθηκε και δώσανε εντολή να μου δώσουνε καινούργιο :rolleyes:.

Ελπίζω να μην έχεις το οποιοδήποτε πρόβλημα και μακάρι να μην έχεις το πρόβλημα που είχα και εγώ.Καλού κακού αν δεν έχεις βρεί λύση κάνε ένα Hard reset..

θα δοκιμασω καμια βδομαδα και με αλλες καρτες,παντως σε σημειο που η βονταφον ειχε 2 γραμμες σημα (και παλι επεφτε η γραμμη) εβαλα μια της γουιντ και ειχα 4 γραμμες σημα :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο link για τη νεα εκδοση του Λαυρεντη??? και πως θα την βαλω απο vista? ευχαριστω...

 

οδηγιες και οχι μονο

 

HTC Blackstone wiki

 

το thread του Laurentious

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=481388

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανω backup το τηλεφωνο + εφαρμογες και οταν εκαταστησω νεο rom να μην χρειαζεται να τα βαζω παλι απο την αρχη ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε domal στο post #5052

Ποιο πρόγραμμα έχεις για τον καιρό ?

weatherpanel (αμα δεις στα post του xperia θα δεις ποιο αναλυτικα )

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μου δουλεψε το απεγκατεστησα αλλα δεν εχω πια tf3d

 

Help plz πως επαναφέρω το TF3d στο startup του τηλεφωνου ??

FAQ

 

Q: I uninstalled TouchFlo Detacher but TouchFlo did not come back!

 

A: Changes made with TFDConfig will not automatically be undone when you uninstall TouchFlo Detacher. To get TouchFlo back, go into your phone's settings. Go into Today. Go to the "items" tab. Check in "TouchFlo 3D" (or 2D or whatever). Exit. TouchFlo will be back.

 

 

 

Q: I uninstalled TouchFlo Detacher but my softkeys did not go back to the way they were before!

 

A: Changes made with TFDConfig will not automatically be undone when you uninstall TouchFlo Detacher. Do not worry! Fixing this is very simple. Before uninstalling TFD, it's recommended you run TFDConfig one more time and reassign the softkeys to whatever you want them to be. For TouchFlo's softkeys, all you have to do is set them both to empty (as in, nothing) to get the default softkeys (phone/programs). For Today's softkeys, you can assign them to whatever you want -- calendar, phone, contacts, your choice!

 

If you have already uninstalled TFD, you will need to use a registry editor to reset the values. Here are the relevant keys:

 

Today left softkey:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\11 2

[Default] = Text on softkey

Open = Path to program to run

 

Today right softkey:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\11 3

[Default] = Text on softkey

Open = Path to program to run

 

TouchFlo 3D left softkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila

HomeLSKText = Text on softkey

HomeLSKPath = Path to program to run (or blank for default)

 

TouchFlo 3D right softkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila

HomeRSKText = Text on softkey

HomeRSKPath = Path to program to run (or blank for default)

 

TouchFlo 2D left softkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila2D\Home

SK1 = Text on softkey

SK1Cmd = Path to program to run (or blank for default)

 

TouchFlo 2D right softkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila2D\Home

SK2 = Text on softkey

SK2Cmd = Path to program to run (or blank for default)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

οδηγιες και οχι μονο

 

HTC Blackstone wiki

 

το thread του Laurentious

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=481388[/QUO

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...