Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα ραδιο ευχαριστησε τον Zaharaki!

Λεω να περασω το 1.12 το βραδυ μηπως βελτιωθει το σημα στο wifi!!!

ΟΠΟΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Zaharaki!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Λεω να περασω το 1.12 το βραδυ μηπως βελτιωθει το σημα στο wifi!!!

 

Όσον αφορά το Wifi... αυτό το έχεις δοκιμάσει;

 

PsiDOC_Wifi_all.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Wifi... αυτό το έχεις δοκιμάσει;

 

PsiDOC_Wifi_all.cab

 

ναι φυσικα....το εχω!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι ακριβως κανει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2559861

 

Υπάρχει software που βελτιώνει την εμβέλια του WiFi!??!

 

Σε μορφή εφαρμογής δε νομίζω. Μόνο ένα διαφορετικό Radio θα μπορούσε να επηρεάσει την απόδοση του Wifi αλλά και αυτό μέχρι ένα βαθμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομε να κανω πρωτη φορα update ρομ kai radio κλπ και δεν θελω να κανω καμια ζημια ...μερικες ερωτησεις

1. ποιες version ειναι οι καλυτερες και που τις βρισκω ?

2. μπορω να κανω καπως backup τουλαχιστον τις επαφες μου χωρις χρηση καποιου προγραματος ?(να κανω copy paste απο καποιο φακελο?)

3 τα προγραμματα που εχω εγκατεστημενα στη storage card θα χρειαστουν ξανα εγκατασταση ?(px destinator klp)

4. εχω προβλημα με το keyboard .δεν δουλευει καθολου ..θα διορθωθει αυτο?

5.υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ξερω ?

 

1. Κοίτα στο xda θα βρείς πολλά και διάφορα. Διάβασε τα πρώτα post του δημιουργού οπωσδήποτε αφού αναφέρονται και τυχόν Bugs.

2. Ο μόνος τρόπος που γνωρίζω είναι μέσω pimbackup.

3. Εξαρτάται τα προγράμματα. Destinator & Igo δεν χρειάζονται εγκατάσταση, αλλά θα πρέπει να κάνεις copy τα exe αρχεία και paste as shortcut στον φάκελο windows>start menu>programs

4. Τι πρόβλημα έχεις; Έχεις δοκιμάσει hard reset;

5. Διάβασε καλά την διαδικασία του USPL.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 θενξ φίλε! δε νομιζω να μου χρειαστεί. Άσε που εγώ ακόμη με την Official αγγλική είμαι, δεν εχω κατασταλάξει ακόμη σε κάποια coocking.
Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικα....το εχω!!:rolleyes:

 

Ενδιαφέρον αυτό με τα WiFi αλλα πρεπει να εγκαταστήσω και ενα registry editor

Ποιον προτείνετε .

 

Πως γινεται να μην ανοιγει το gyro2 οταν κανει startup η συσκευή. (Δεν υπάρχει στο startup folder των windows)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι καινούριος στο forum και είμαι πολυ κοντά στην απόκτιση για πρώτη φορά ενός smart phone (μέχρι τώρα είχα ενα Sony Ericsson K810 i)

Είμαι πολύ κοντά στην απόκτιση του συγκεκριμένου μοντέλου HD αν και φεύγω μετά από καιρό από την εμμονή που είχα για Ericsson... (σκέφτομαι και το Χ1) θα χαιρόμουν πολύ να διαβάσω την αποψή σας... εσεις είστε οι ειδικοί :)

Επίσης πριν απο κανά μήνα είχα διαβάσει για καθυστέριση του συγκεκριμένου μοντέλου HTC HD από την WIND και είμαι έτοιμος να το κλείσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία ... υπάρχει πρόβλημα ακόμα στις παραδώσεις?:worry:

ευχαριστώ εκ των προτέρων :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι καινούριος στο forum και είμαι πολυ κοντά στην απόκτιση για πρώτη φορά ενός smart phone (μέχρι τώρα είχα ενα Sony Ericsson K810 i)

Είμαι πολύ κοντά στην απόκτιση του συγκεκριμένου μοντέλου HD αν και φεύγω μετά από καιρό από την εμμονή που είχα για Ericsson... (σκέφτομαι και το Χ1) θα χαιρόμουν πολύ να διαβάσω την αποψή σας... εσεις είστε οι ειδικοί :)

Επίσης πριν απο κανά μήνα είχα διαβάσει για καθυστέριση του συγκεκριμένου μοντέλου HTC HD από την WIND και είμαι έτοιμος να το κλείσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία ... υπάρχει πρόβλημα ακόμα στις παραδώσεις?:worry:

ευχαριστώ εκ των προτέρων :thanks:

Φιλε μου εχω και τα δυo ppc

Εξαρταται τι θελεις

Αν θελεις μεγααααληηηη οθοναραααα παρε το hd

Αν θελεις ποιο ποιοτικα υλικα (μεταλο), καλυτερη καμερα αλλα και extra πληκτρολογιο αλλα σχετικα μικρη οθονη παρε Χ1

Και τα δυο με τις officiall roms πανε σφαιρα χωρις κοληματα (αισθητα λιγο ταχυτερο το xperia)

Παντως αυτες οι δυο ειναι οι κορυφαιες συσκευες ppc αυτη τη στιγμη :)

Βασικα το θεμα εδω ειναι το hd και οχι διαξιφισμοι , απλα σου λεω την γνωμη μου εχοντας και τις 2

Συμβουλη μου , πανε σε ενα πλαισιο και δες τις live !!!:D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πριν απο κανά μήνα είχα διαβάσει για καθυστέριση του συγκεκριμένου μοντέλου HTC HD από την WIND και είμαι έτοιμος να το κλείσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία ... υπάρχει πρόβλημα ακόμα στις παραδώσεις?:worry:

ευχαριστώ εκ των προτέρων :thanks:

 

Ως παθων απο την Wind η συμβουλη μου ειναι η εξης :

Ψαξε και ρωτα σε αρκετα καταστηματα γιατι το καθενα εχει ξεχωριστη διαχειρηση αποθεματος. Εγω ας πουμε πηγα τυφλα σε ενα, το παρηγγειλα και αφου βαρεθηκα να περιμενω εκανα μια μικρη ερευνα και το βρηκα. Οταν τους πηρα εκει που το ειχα παραγγειλει και τους ειπα οτι το βρηκα αλλου μου το εφεραν την ιδια μερα!

Στο κατω κατω 700 ευρω συσκευη θα τους αγορασεις μην μασας! Τραμπουκισε τους ...... γλυκα και ευγενικα παντα!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να εγκαταστήσω και ενα registry editor

Ποιον προτείνετε .

 

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

 

Πως γινεται να μην ανοιγει το gyro2 οταν κανει startup η συσκευή. (Δεν υπάρχει στο startup folder των windows)

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει αυτό που ρωτάς στις ρυθμίσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και ότι καλύτερο. Αν λογαριάζεις να το πάρεις για την ποιότητα του τότε πάρε κάτι άλλο. Όχι ότι δεν είναι καλό αλλά αν σου πέσει κάτω ίσως να σπάσει η οθόνη ή να πάθει κάτι άλλο. Γενικά το HD είναι πολύ καλό, του aelaraole του έπεσε 3-4 φορές και μόνο η οθόνη έσπασε! :p :lol:

 

off topic. Athanaso τι βλέπω, τι βλέπω??? Αναβαθμισούλα ? Πήγες με τους "κακούς" του φόρουμ??!? :p Αστείο. Πάντως συγχαρητήρια το άξιζες και με το παραπάνω.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με το HCT αλλά γιατί με προβληματίζεις με τα "ποιοτικά υλικά" να ανυσιχώ?

 

μπα όχι! ειναι πολύ καλό ποιοτικά το HD. Μάλλον εννοεί ότι το X1 είναι καλύτερο ή μπορεί να φαίνεται ποιο στιβαρό. Πάντως επειδή εγώ, άθελα μου, ελένχω πάντα τα μοντέλα της HTC στις... τούμπες μπορώ να σου πω ότι είναι σκυλιά! Δε καταλαβαίνουν τίποτα τουλάχιστον από 1μιση μέτρο.

 

Iannis αυτό που θες υπάρχει στις ρυθμίσεις του προγράμματος και όχι των Windows Mobile. ;) Αλλά προσωπικά το ChangeScreen το βρήκα πολύ ποιο ενδιαφέρον, εύχρηστο κ ποιο ελαφρύ, με τις default ρυθμίσεις του να είναι αυτό που θέλω ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
off topic. Athanaso τι βλέπω, τι βλέπω??? Αναβαθμισούλα ? Πήγες με τους "κακούς" του φόρουμ??!? :p Αστείο. Πάντως συγχαρητήρια το άξιζες και με το παραπάνω.

 

Αρχίσαμε το δούλεμα; :p

 

Σε ευχαριστώ πάντως! ;)

 

μπα όχι! ειναι πολύ καλό ποιοτικά το HD.

 

Εμπειρικά και σε περισσότερες από μία συσκευές επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη. Είναι από τις συσκευές της HTC που θέλουν πιο προσεχτική χρήση από οποιαδήποτε άλλη έχουμε δει μέχρι σήμερα.

 

Η πρόσοψη της γύρω από την επιφάνεια της οθόνης είναι γνωστό ότι φθείρεται για πλάκα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με το HCT αλλά γιατί με προβληματίζεις με τα "ποιοτικά υλικά" να ανυσιχώ?

 

Εμενα παντως την τουμπα την εφαγε και επεζησε..Ενα μικρο σημαδακι αλλα πελον δεν βλεπω τιποτα μιας και ειναι στη θηκουλα του.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο ότι θέλει περισσότερη προσοχή γιατί σχεδόν όλη η επιφάνεια της είναι οθόνη οπότε είναι ποιο εύκολο να σπάσει. Αυτό για τα πλαϊνά δε ξέρω.. το διάβασα από πολλούς, είδα φώτο από αρκετούς που ανέβασαν.. κάποιοι μάλιστα είπαν ότι άνοιξαν το κουτί κ ήταν έτσι, φθαρμένο.. :/

 

Το δικό μου (από expansys) δε δείχνει να έχει τέτοια προβλήματα. Μου έχει πέσει από 1μιση μέτρο και δυστυχώς όχι μονο μια φορά χωρις κάποιο προβλημα, ουτε στα πλαϊνα.

Σε προηγούμενα μοντέλα το μόνο κακό με τα πεσήματα ήταν ότι μετά από λίγο καιρό έπαιρνε σκόνες η οθόνη από μέσα κ δε μπορούσα να τις καθαρίσω, μόνο με φύσημα.

 

ΥΓ.

ΧΕΧΕ.. τώρα είδα ότι τελικά έχει ένα πολύ μικρό σημάδι. Σα καμμένο pixel σε 32" οθόνη είναι (:p), με το ζόρι φαίνεται αλλά αν βάλεις το νύχι σου εκεί κ ξίσεις το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Ξίνω αλλα δε φαίνεται να βγαίνει άλλο χρώμα. Από κάτω είναι ασημένιο κ τώρα πρόσεξα ότι το γύρο γύρο είναι μεταλικό, νόμιζα ότι λέγατε ότι είναι πλαστικό κακής ποιότητας.

Αυτό δεν είπε η ACE Hellas ότι το αλλάζει? Να ρωτήσω.. το αλλάζει σε όλους? Ακόμη κ σε μένα που δεν έχω "ελληνική" συσκευή? Δλδ αγορασμένη από Ελλάδα, όχι να έχει ελληνικά η ROM του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΓ.

ΧΕΧΕ.. τώρα είδα ότι τελικά έχει ένα πολύ μικρό σημάδι. Σα καμμένο pixel σε 32" οθόνη είναι (:p), με το ζόρι φαίνεται αλλά αν βάλεις το νύχι σου εκεί κ ξίσεις το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Ξίνω αλλα δε φαίνεται να βγαίνει άλλο χρώμα. Από κάτω είναι ασημένιο κ τώρα πρόσεξα ότι το γύρο γύρο είναι μεταλικό, νόμιζα ότι λέγατε ότι είναι πλαστικό κακής ποιότητας.

Αυτό δεν είπε η ACE Hellas ότι το αλλάζει? Να ρωτήσω.. το αλλάζει σε όλους? Ακόμη κ σε μένα που δεν έχω "ελληνική" συσκευή? Δλδ αγορασμένη από Ελλάδα, όχι να έχει ελληνικά η ROM του.

 

Από τη στιγμή που σου έχει πέσει δεν το αλλάζουν μέσα στα πλαίσια της εγγύησης όσο και να ισχυριστείς στους ίδιους για το αντίθετο.

 

Στην αλλαγή συμπεριλαμβάνεται η πρόσοψη, η οθόνη και το digitizer με αποτέλεσμα να ανεβαίνει το κόστος σε πολύ υψηλά επίπεδα (~ 250 Ευρώ) που καθιστά απαγορευτική την αντικατάσταση για αισθητικούς λόγους.

 

Επίσης αναφέρεσαι σε ασημένιο και μεταλλικό πλαίσιο. Εάν μιλάμε και οι δύο για το HD... δεν έχει ούτε το ένα, ούτε το άλλο, παρά ένα καλογυαλισμένο πλαστικό γύρω από την γυάλινη επιφάνεια της οθόνης. Θέλει περισσότερη προσοχή από ότι νομίζεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να δωσω και εγω τα συνχαρητηρια μου στον γιαννη για την αναβαθμιση;)μπραβο σε αυτους που πηραν την αποφαση

 

Τhanks Γιάννη... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου μετά απο 3 εβδομάδες βασανιστικής αναμονής!!! Χάλια ειναι!!! Δε βλέπεται!!!! Το έχω βάλει να φορτίσει και μέτα θα του περάσω κανα προγραμματάκι..

 

Στη συσκευασία τι κάρτα μνήμης είχατε? το δικό μου ειχε μια transcend 8gb και ενα κυκλωμένο 6. είναι δηλαδή class 6 η κάρτα?είχα διαβασει οτι εχει κάρτα class 2..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Χάλια ειναι!!! Δε βλέπεται!!!! Το έχω βάλει να φορτίσει και μέτα θα του περάσω κανα προγραμματάκι..

Δεν νομίζω να σοβαρομιλάς! Πάντως εκτόςα από το προγραμματάκι, ρίξε και κάνα διαβασματάκι μην μας τρελάνεις με απορίες! :p

Καλορίζικο φίλε μου.

 

ο δικό μου ειχε μια transcend 8gb και ενα κυκλωμένο 6

Χμμ... Περίεργο. Τους περισσότερους έχει class2

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

να δωσω και εγω τα συνχαρητηρια μου στον γιαννη για την αναβαθμιση;)μπραβο σε αυτους που πηραν την αποφαση

Για ποια αναβαθμιση μιλατε ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...