Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κουλό με το msn είναι ότι συνδέεται μονο αν εχεις λογαριασμο hotmail κι οχι yahoo που χρησιμοποιώ εγω..:(

αν περάσω την εκδοση που μου προτείνεις, πρέπει να κάνω κατι με την default εκδοση;; συγγνώμη που σε κουράζω, αλλά δεν εχω τις απαραίτητες γνώσεις κ δεν θέλω να κάνω ζημιά..

 

σ ευχαριστώ και πάλι!!

 

για αυτο με το yahoo δεν ξερω,να μην σε παρω στον λαιμο μου ;)

 

και εγω hotmail/msn εχω και μου δουλευει αλλα δεν εχω δοκιμασει στο yahoo τι κανει :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανενα νεο για Laurentius v9? thanks

 

Απο το επισημο σαιτ του: http://www.laurentius26.net/ :

 

 

March 14:

 

L26_THDV9.0_WWE_Ultimate (Tomorrow!)

CE OS 5.2.21018 (Build 21018.1.6.0L26)

Radio version: 1.10.25.25

 

Pagepool 8mb

TF3D CFC compression (Thanks to Chainfire)

Full Rhodium packages

 

Important Fixes:

 

* Notification sounds agenda

* Buttons (exept homebutton!)

* Youtubeplayer plays smooth video

* My customised Opera build 15529 for HD (with rotation!)

* Flash support in Opera and IE

* Active sync auto syncing

 

Memory after softreset:

 

Storage

Total: 306.86 MB

In use: 29.58 MB

Free: 277.28 MB

 

Program

Total: 195.79 MB

In use: 90.62 MB

Free: 105.17 MB

 

More info tomorrow!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση το mobileremote και δεν μπορω να το κανω unistall με τιποτα,γνωριζει κανεις αν υπαρχει προβλημα με το συγκεκριμενο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τις τελευταιες 20 σελιδες περιπου για να καταλαβω πως εχετε βαλει αυτο το screen που εχετε οι περισσοτεροι με κατι γκομενες και τα εικονιδια ολα στην πρωτη οθονη (δεν ενδιαφερομαι για τις γκομενες :lol: αλλα για το μενου).

Νομιζω οτι καταλαβα οτι πρεπει να εχω εκτος το TF3D και να ειμαι με today και οτι τα εικονιδια αυτα ειναι απο το resco contact manager...Σωστα καταλαβα?Αν ναι μαλλον το ποστ εκεινο με το detacher του tf3d μαλλον ακυρο ε?Δεν δουλευει με τα νεα HD?

 

ΥΓ. Δοκιμασα και εβαλα το resco contact manager αλλα δεν τρελαθηκα με το πως δειχνει τα ονοματα.Αν το αφησω μεσα γινεται να μην κανει override το default contact manager του κινητου?

 

ΥΓ2. Α ωραια δοκιμασα και το απεγκατεστησα και οταν παταω τωρα phone και μετα contacts μου λεει οτι λειπει αρχειο (προφανως του resco manager) grrrrr...To εχει παθει και αλλος?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις

1.-Υπάρχει δυνατότητα στις καινούργιες ROMS με Rhodium Manila να αντικαταστήσουμε τα soft buttons (Phone και Camera) της Home Screen με κάτι άλλο.

2.-Δουλεύει το WeatherDatabaseEditor σ'αυτές τις ROMS;

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω τελευταία για το magenta polylexicon (free εννοείται) σε έκδοση για Windows mobile για το HD μου αλλα δεν εχω βρεί κάτι στο google τουλάχιστον. Υπάρχει κάποιο site ή link που μπορώ να βρώ κάτι σχετικό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... εβαλα Laurentius V9 σαν πρωτι εντυπωσι αρκετα καλη... αλλα εχω καποια ερωτημματα. πως γινετε πατωντας σταρτ να ανοιγει το μενου εναρξη, πως προσθετω αλλεσ πολεις στο Weather, και αν μεγαλωνουν τα εικονιδια που βρισκονται στις ρυθμίσεις.

ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... εβαλα Laurentius V9 σαν πρωτι εντυπωσι αρκετα καλη... αλλα εχω καποια ερωτημματα. πως γινετε πατωντας σταρτ να ανοιγει το μενου εναρξη, πως προσθετω αλλεσ πολεις στο Weather, και αν μεγαλωνουν τα εικονιδια που βρισκονται στις ρυθμίσεις.

ευχαριστω προκαταβολικα...

 

την ρομ την πηρες απο το thread του Laurentius...γιατι δεν ασχολεισαι να διαβασεις και τα 2-3 πρωτα ποστς που απαντουνε στις ερωτησεις σου?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

την ρομ την πηρες απο το thread του Laurentius...γιατι δεν ασχολεισαι να διαβασεις και τα 2-3 πρωτα ποστς που απαντουνε στις ερωτησεις σου?:O[/Q

σορρυ αλλα δεν τα παω πολυ καλα με τα αγγλικα... αν μπορουσες να βοηθησεις... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σε συμβούλευα πρώτα να είσαι σε θέση να καταλαβαίνεις απόλυτα το τι διαβάζεις και τι κάνεις και μετά να μπαίνεις στη διαδικασία για flashaρίσματα και αυτό το λέω καθαρά για το δικό σου καλό! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι ,

1.- για να βαλουμε την rom του λαβρεντη πρεπει να κανουμε hardspl 1a ?? (αν ναι μπορει καποιος να δωσει οδηγιες ?) η μπορουμε κατευθειαν (εχω την επισημη ελληνικη ρομ τωρα πανω )

2.- Αυτη η ρομ εχει νεο radio ??? καλυτερο απο το επισημο ελληνικο ?

3.- Δημητρη αυτη η ρομ εχει τα απαραιτητα αρχεια για να δουλευψει στην εντελεια το audionotes ?(θυμασαι που ειχαμε μιλησει παλια ε ?)

4.- Σε αυτη τη ρομ δουλευει το TFDetacher ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι ,

1.- για να βαλουμε την rom του λαβρεντη πρεπει να κανουμε hardspl 1a ?? (αν ναι μπορει καποιος να δωσει οδηγιες ?) η μπορουμε κατευθειαν (εχω την επισημη ελληνικη ρομ τωρα πανω )

2.- Αυτη η ρομ εχει νεο radio ??? καλυτερο απο το επισημο ελληνικο ?

3.- Δημητρη αυτη η ρομ εχει τα απαραιτητα αρχεια για να δουλευψει στην εντελεια το audionotes ?(θυμασαι που ειχαμε μιλησει παλια ε ?)

4.- Σε αυτη τη ρομ δουλευει το TFDetacher ???

 

 

1.οχι απολυτα υπαρχει και το uspl.

USPL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462347

 

HARD SPL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217

 

2.εχει το 1.10.25.25 ειναι καλυτερο απο το μαμα,αλλα το τελευταιο ,1.12.25.16 το θεωρω καλυτερο και αυτο χρησιμοποιω συνεχεια πλεον.

3.το audio notes δουλευει σε ΟΛΕΣ τις ρομ,στο ειχα εξηγησει αλλα μαλλον δεν το καταλαβες τελικα....(στα HD add ons μου υπαρχει το icr......)

4.οχι και καμια αλλη παρομοια εφαρμογη που χακαριζε το manila!!!!!

δλδ nda weather,weather face database και tfdetacher,tf3d configuration

 

σταματα να παιζεις με τις today screens και με τα κοριτσια σου :rolleyes:

και διαβασε και κανα ποστ πριν κατεβασεις τις ρομς...

 

ειδικα στο changelog του λαυρεντη,υπαρχουν απειρες πληροφοριες και πολλες μα παρα πολλες λυσεις ....;)

 

την ρομ την πηρες απο το thread του Laurentius...γιατι δεν ασχολεισαι να διαβασεις και τα 2-3 πρωτα ποστς που απαντουνε στις ερωτησεις σου?:O

σορρυ αλλα δεν τα παω πολυ καλα με τα αγγλικα... αν μπορουσες να βοηθησεις... ευχαριστω

 

φιλε μου την στιγμη που δεν τα πας καλα με τα αγγλικα ,γιατι δεν δοκιμαζεις να βαλεις ελληνικη ρομ ??;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474940

 

και φλασαρεις αγγλικες??:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να γυρίζει η οθόνη όταν είμαι σε μία ιστοσελίδα,όταν γυρίζω το κινητό και να μπορώ να κάνω zoom?δεν μπορώ να κάνω τίποτα απο τα δύο..Είναι κάποιο πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?Thanks
Link to comment
Share on other sites

1.οχι απολυτα υπαρχει και το uspl.

USPL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462347

 

HARD SPL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217

 

2.εχει το 1.10.25.25 ειναι καλυτερο απο το μαμα,αλλα το τελευταιο ,1.12.25.16 το θεωρω καλυτερο και αυτο χρησιμοποιω συνεχεια πλεον.

3.το audio notes δουλευει σε ΟΛΕΣ τις ρομ,στο ειχα εξηγησει αλλα μαλλον δεν το καταλαβες τελικα....(στα HD add ons μου υπαρχει το icr......)

4.οχι και καμια αλλη παρομοια εφαρμογη που χακαριζε το manila!!!!!

δλδ nda weather,weather face database και tfdetacher,tf3d configuration

 

σταματα να παιζεις με τις today screens και με τα κοριτσια σου :rolleyes:

και διαβασε και κανα ποστ πριν κατεβασεις τις ρομς...

 

ειδικα στο changelog του λαυρεντη,υπαρχουν απειρες πληροφοριες και πολλες μα παρα πολλες λυσεις ....;)

 

:lol::lol: μα γιατι να σταματησω να παιζω με τις κουκλαρες ???

το θεμα ειναι οτι δεν γουσταρω το tf3d , μπορω να βαλω νεο radio χωρις να κανω hardreset ?? θα παιξει με την ελληνικη ρομ ???

με το icr πρεπει να κανω εγκατασταση το προγραμα 1α και μετα να βαλω τις registry adds που δινεις και μετα το vito ??? αυτο λεω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:μπορω να βαλω νεο radio χωρις να κανω hardreset ??

 

Μπορείς. Το φλασάρισμα του Radio δεν επηρεάζει τη ROM (εκτός ειδικών περιπτώσεων)

 

θα παιξει με την ελληνικη ρομ ???

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol: μα γιατι να σταματησω να παιζω με τις κουκλαρες ???

το θεμα ειναι οτι δεν γουσταρω το tf3d , μπορω να βαλω νεο radio χωρις να κανω hardreset ?? θα παιξει με την ελληνικη ρομ ???

με το icr πρεπει να κανω εγκατασταση το προγραμα 1α και μετα να βαλω τις registry adds που δινεις και μετα το vito ??? αυτο λεω

 

εγκατεστησε το icr.cab που εχω στα addons μετα το audionotes ρυθμισε το οπως εσυ θελεις να γραφει και επανεκινηση.

ειναι πολυ απλα τα πραγματα:happy:

φυσικα και μπορεις !ραδιο αλλαζεις 50 την ημερα :lol: μιας και δεν χρειαζεται να κανεις hard reset....

δεν διαβαζετε καθολου ρε παιδια...

μι -δυο σελιδες παρα πισω τα ξαναλεμε και πιο πισω παλι τα ιδια....

ΥΓ

δεν εχεις ξαναφλασαρει κινητο wm?????????????:blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδες.

 

Το τηλ ξεκινάει με memory used 33% Μετα απο καμποση ωρα και αφου εχω ανοιξει και κλησει διαφορα προγράμματα η μνημη δεν ξαναγυρνάει ποτε στο 33% αλλα μένει καπου στο 50%? Καμια ιδέα ?

 

Εχω βαλει το SKtools τρεχω το FreeUP RAM αλλα παλι στο 48% δείχνει κατειλημμένη μνημη Δεν γυρνάει στο 33

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να γυρίζει η οθόνη όταν είμαι σε μία ιστοσελίδα,όταν γυρίζω το κινητό και να μπορώ να κάνω zoom?δεν μπορώ να κάνω τίποτα απο τα δύο..Είναι κάποιο πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?Thanks

 

αν εχεις την ελληνικη ρομ και δεν σκεφτεσαι να βαλεις καποια αλλη,μονο με αλλη εφαρμογη γινεται..

κοιτα τις

 

1.change screen

2.flip it

αλλα μην περιμενεις να κοιμασαι ησυχος ,ακομη και με αυτες που δουλευουν πολυ πιο σταθερα απο τις αλλες...;)

δεν συστηνω καμια αλλη εφαρμογη απο τις γνωστες,μιας και εχουν δυσλειτουργιες πολλες ...

+ οτι εγω δεν χρησιμοποιω καμια απο αυτες....:happy:

 

υπαρχουν εφαρμογες που μεσω gestures,εκτος των αλλων που μπορεις να κανεις....γυριζεις και οθονη με ενα απλο συσριμο του δαχτυλου σου σε μια γωνια της οθονης...και πανω σε καθε εφαρμογη σχεδον ;);)

 

μια απλη λυση ειναι ο wtask ;)

 

Μια ερώτηση παιδες.

 

Το τηλ ξεκινάει με memory used 33% Μετα απο καμποση ωρα και αφου εχω ανοιξει και κλησει διαφορα προγράμματα η μνημη δεν ξαναγυρνάει ποτε στο 33% αλλα μένει καπου στο 50%? Καμια ιδέα ?

 

Εχω βαλει το SKtools τρεχω το FreeUP RAM αλλα παλι στο 48% δείχνει κατειλημμένη μνημη Δεν γυρνάει στο 33

 

Ευχαριστώ

 

εχεις βαλει τον task manager του τηλ να κλεινει τις εφαρμογες η απλα τις κανει minimize?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Thanks zaharakis!Να σαι καλά.Θα τις ψάξω λίγο γιατί δεν έχω ιδέα.

 

Αυτό που μου είπες με την ROM γενικά εσείς που το έχετε δοκιμάσει,ποιά είναι η γνώμη σας?Διάβασα αρκετά post που έχετε βάλει αλλη rom αλλά δεν είμαι σχετικός κ δεν ξέρω ποιά είναι τα θετικά κ αν έχει αρνητικά σοβαρά για το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το icr.cab που εχω στα addons μετα το audionotes ρυθμισε το οπως εσυ θελεις να γραφει και επανεκινηση.

ειναι πολυ απλα τα πραγματα:happy:

φυσικα και μπορεις !ραδιο αλλαζεις 50 την ημερα :lol: μιας και δεν χρειαζεται να κανεις hard reset....

δεν διαβαζετε καθολου ρε παιδια...

μι -δυο σελιδες παρα πισω τα ξαναλεμε και πιο πισω παλι τα ιδια....

ΥΓ

δεν εχεις ξαναφλασαρει κινητο wm?????????????:blink::blink:

δηλαδη ειναι κακο να ρωταμε τους ποιο εμπειρους ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι κακο να ρωταμε τους ποιο εμπειρους ??

 

οχι ρε φιλε προς θεου :blink:

δεν ενοουσα κατι τετοιο,αλλο θελω να εξακριβωσω :rolleyes:

δεν μου απαντησες ομως...δεν εχεις ξαναφλασαρει τηλ wm???:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φυσικα αλλα καθε φορα με τρομοοοο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

φυσικα αλλα καθε φορα με τρομοοοο

 

δεν υπαρχει φοβος αν εχεις διαβασει-κατανοησει πληρως πρωτα του τι προκειται να κανεις :)

 

ρωτησα γιατι πολλες φορες εχεις καταθεσει την γνωμη σου για πολλα τηλ...και αν δεν εχεις φλασαρει κατι αλλο...δεν μπορεις να εχεις σωστη αποψη του τι μπορει να κανει καποια συσκευη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...