Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε ποτε θα βγει η 9 του Λαυρεντη;

 

απο χθες δοκιμαζουμε την final εκδοση της..

 

επειδη ομως βρεθηκαν καποια μικρο προβληματακια(αστεια αλλα υπηρχαν) σημερα ο Leo την διορθωνει και λογικα την ξανατσεκαρουμε αποψε και θα την δωσει μαλλον αυριο,η αργα τα ξημερωματα ωρα ελλαδος :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βλεπουμε γιορτες στο ημερολογιο χωρις να απενεργοποιησουμε το touchflo? νομιζω οτι το ειχα δει σε καποιον εδω μεσα αλλα δεν μπορω να το βρω.

[/img]

 

 

Φυσικα και παρα πολυ απλα :rolleyes:

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthre...=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!!

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

%5B/img%5D%20%5Bimg%5D

 

 

Φυσικα και παρα πολυ απλα :rolleyes:

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthre...=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!!

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

 

και θα σε τρελαινει καθε μερα με τις ειδοποιησεις για καθε σχετικη και ασχετη με εσενα γιορτη :blink:

 

ετσι Μαριε??:rolleyes::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικα και παρα πολυ απλα :rolleyes:

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthre...=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!!

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

 

αυτο ειχα δει φιλε μου ευχαριστω :)

απλα το λινκ που δινεις για το εξελακι βγαζει error

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

και θα σε τρελαινει καθε μερα με τις ειδοποιησεις για καθε σχετικη και ασχετη με εσενα γιορτη :blink:

 

ετσι Μαριε??:rolleyes::D

οχι δεν με τρελενει με καμια ειδοποιηση

 

αυτο ειχα δει φιλε μου ευχαριστω :)

απλα το λινκ που δινεις για το εξελακι βγαζει error

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν με τρελενει με καμια ειδοποιηση

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6

 

εισαι τρομερος :up:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

δεν βοηθας φιλε μου ετσι ..

 

τι ρομ εχεις στο τηλ,ποιον player χρησιμοποιεις ?

τι ενοεις μετα απο ενα μισαωρο σκαλισμα??

 

To τηλεφωνο ειναι καινουργειο και δεν εχω αλλαξει τιποτα.Ο music player που λεω ειναι αυτος που ειναι στο touchflo 3d.Οταν λεω το σκαλιζω εννοω μπαινω στην βιβλιοθικη που εχει ο player και μπαινω στους φακελους με τα τραγουδια απλα:confused:

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο ειναι καινουργειο και δεν εχω αλλαξει τιποτα.Ο music player που λεω ειναι αυτος που ειναι στο touchflo 3d.Οταν λεω το σκαλιζω εννοω μπαινω στην βιβλιοθικη που εχει ο player και μπαινω στους φακελους με τα τραγουδια απλα:confused:

 

δεν ειναι λογικο :O

σε τι format εχεις τα τραγουδια σου?

εχεις εγκαταστησει καποιες εφαρμογες στο τηλ σου?

αυτο στο εκανε απο την αρχη η μετα απο καποιο καιρο?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο λεω καθολου λογικο δεν ειναι.Εχω βαλει μερικα προγραμματα αλλα αυτο μου το εκανε απο την αρχη.Ολα τα τραγουδια ειναι σε mp3 φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο λεω καθολου λογικο δεν ειναι.Εχω βαλει μερικα προγραμματα αλλα αυτο μου το εκανε απο την αρχη.Ολα τα τραγουδια ειναι σε mp3 φιλε μου.

 

δοκιμασες με καποιον αλλο player ?

πχ core player?

 

εγω αυτον χρησιμοποιω η τον nitrogen που ειναι παρα πολυ καλος και αυτος και πολυ πιο ελαφρυς ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=455750

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthre...=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!!

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

 

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ, εδώ και 2+ χρόνια, τροποποιημένο στα μέτρα μου και είναι πραγματικά η καλύτερη, η απλούστερη αλλά και η ποιο ... mobile λύση, με την έννοια ότι πολύ εύκολα μεταφέρεται σε οποιαδήποτε πλατφόρμα. Εγώ τη χρησιμοποιούσα παλιά στα PCs/Laptops μου και στα κινητά μου (Windows Mobile και όχι μόνο) αλλά και σήμερα τη χρησιμοποιώ στα Macs μου αλλά και στα κινητά μου (Windows Mobile αλλά και iPhone).

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

.....απο navimania

 

Παιδες εχει κανει καποιος αυτές τις αλλαγές?

 

 

Βελτίωση επιδόσεων 1 (Font cache size)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/GDI/GLYPHCACHE

 

αλλάζουμε την τιμή από 8192 σε 65536

________________________________________________

 

Βελτίωση επιδόσεων 2 (File system cache)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/StorageManager/FATFS

 

EnableCache αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 1.

 

CacheSize αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 8192.

Link to comment
Share on other sites

.....απο navimania

 

Παιδες εχει κανει καποιος αυτές τις αλλαγές?

 

 

Βελτίωση επιδόσεων 1 (Font cache size)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/GDI/GLYPHCACHE

 

αλλάζουμε την τιμή από 8192 σε 65536

________________________________________________

 

Βελτίωση επιδόσεων 2 (File system cache)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/StorageManager/FATFS

 

EnableCache αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 1.

 

CacheSize αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 8192.

 

φιλε μου δεν ειναι καλο αυτο που κανεις...

ερχεσαι να επιβεβαιωσεις αν ειναι η δεν ειναι σωστα αυτα.....

 

οι ρυθμισεις και οτι συμβουλες δινει ο panosha σto navimania ειναι δοκιμασμενες ...

αν δεν τις εμπιστευεσαι μην τις κανεις...

με την ιδια λογικη θα σου πουμε εμεις καντες και θα πας σε αλλο φορουμ να επιβεβαιωσεις και την δικη μας απαντηση.....

 

συγγνωμη αλλα αυτο λεγεται καχυποψια,(να μην το πω ελληνικα):O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις και οτι συμβουλες δινει ο panosha σto navimania ειναι δοκιμασμενες ...

αν δεν τις εμπιστευεσαι μην τις κανεις...

με την ιδια λογικη θα σου πουμε εμεις καντες και θα πας σε αλλο φορουμ να επιβεβαιωσεις και την δικη μας απαντηση.....

 

συγγνωμη αλλα αυτο λεγεται καχυποψια,(να μην το πω ελληνικα):O

 

δημήτρη αν κάποιος δεν εμπιστεύεται κάποιον συνήθως ρωτάει και άλλους που εμπιστεύεται για το τι πιστεύουν. ΕΠίσης απόψεις που διατυπώννται σε δίαφορα φόρουμ πολλές φορές είναι πολωμένες οπότε αν κάνεις αναζήτηση μέσω google και πέσεις πάνω τους καλό είναι να ρωτήσεις για την αξιοπιστία τους σε ένα φόρουμ που έχεις πρώτα δοκιμάσει...

 

 

Αλλά επί του προκειμένου και εγώ πιστεύω πως η τιμή του glyphecache είναι λίγο μεγάλη για κάποιες εφαρμογές.Έτσι σε καποιες περιπτώσεις δεν είναι τόσο αποτελεσματικό όσο η default τιμή. Γενικά όμως οι προτεινόμενες αλλαγές είναι κάτι που μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς κίνδυνο και θα έχουν πιστεύω θετική επίπτωση στην συσκευή σου

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πρίν από κανα δύο ημέρες "έπαιζα" με το SKTOOLs και έκανα συντήρηση στο μηχάνημα. Εσβηνα διάφορα πράγματα (άδεια diretories) καθάριζα notifications κλπ. Ολα καλά. Ανακάλυψα όμως ότι πρέπει να έκανα κάποια μα....α και πλέον δεν το μηχάνημα δεν βγάζει ήχους. Τι εννοώ: Ενώ στις επιλογές του notification sounds το έχω βάλει να βγάζει ήχο όταν έχω π.χ. καινούργιο μήνυμα... τίποτα. Εχοντας φορέσει το fingerkeyb δεν βγάζει ήχους όταν πατώ τα πλήκτρα κλπ.

Εχετε καμιά ιδέα? Ξέχασα να πω ότι όταν είμαι στο notification sounds και πατώ το πλήκτρο για να παίξει τον ήχο, τον παίζει κανονικα. Τι διάολο έχω κάνει?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι καλο αυτο που κανεις...

ερχεσαι να επιβεβαιωσεις αν ειναι η δεν ειναι σωστα αυτα.....

 

οι ρυθμισεις και οτι συμβουλες δινει ο panosha σto navimania ειναι δοκιμασμενες ...

αν δεν τις εμπιστευεσαι μην τις κανεις...

με την ιδια λογικη θα σου πουμε εμεις καντες και θα πας σε αλλο φορουμ να επιβεβαιωσεις και την δικη μας απαντηση.....

 

συγγνωμη αλλα αυτο λεγεται καχυποψια,(να μην το πω ελληνικα):O

 

Φίλτατε νομίζω οτι σφάλεις.

 

Έκανα αναφορά στην πηγή και απλά ζήτησα μια δεύτερη γνώμη χωρίς κανένα υπαινιγμό για την προσφορά του παλικαριού. Γέρασα για να είμαι πια καχύποπτος (αν και στις μέρες πρέπει όλοι να γίνουμε βλέποντας αυτά που συμβαίνουν γυρο μας) Εαν πρεπει να χειρουργηθείς πχ καλο ειναι να εχεις και μια second opinion :)

 

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με τα εξης κουλα;;

 

το hd συνδεεται κανονικα σε opera ή ie αλλα δεν μπαίνει με τιποτα στο msn!:wacko:λεει οτι εχει προβλημα με τον διακομιστη..

 

και δευτερον, παλευω εδω και μερες να περασω κατι τραγουδια αλλα ορισμενα ενω ειναι mp3 δεν τα παιρνει..γιατι;;:(

 

ευχαριστω πολυ!

 

στα παραπάνω προστέθηκαν κι άλλες απορίες..

 

- πως απεγκαθιστώ το ημερολόγιο για να βάλω το Calender + today plugin;

 

- από την στιγμή που σταμάτησα το activesync μεσω του eLiAs_ASyncKiller, όποτε το συνδέω μέσω usb με το pc, παρατήρησα ότι αν ανοίξω explorer ή opera, μπαινουν κανονικά στο νετ!:confused: είναι λογικό αυτό;; ή θα δω τπτ τρελές χρεώσεις κ θα ψάχνομαι;;Btw έχω περασμένο το no data, αλλά που και που μου πετάει κάτι errors σχετικά με gprs..

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι συνδεδεμένο με USB έτσι είναι. Μπορείς να μπεις στο internet "δωρεαν" (παίρνει από το PC).

 

- πως απεγκαθιστώ το ημερολόγιο για να βάλω το Calender + today plugin;

Το κανονικό ημερολόγιο νομίζω δεν γίνεται να το βγάλεις-απεγκαταστήσεις. Αν θες βάλε αυτό που θέλεις να βάλεις και θα έχεις απλά δύο ημερολόγια. Αλλά θα χρησιμοποιείς το ένα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δημήτρη αν κάποιος δεν εμπιστεύεται κάποιον συνήθως ρωτάει και άλλους που εμπιστεύεται για το τι πιστεύουν. ΕΠίσης απόψεις που διατυπώννται σε δίαφορα φόρουμ πολλές φορές είναι πολωμένες οπότε αν κάνεις αναζήτηση μέσω google και πέσεις πάνω τους καλό είναι να ρωτήσεις για την αξιοπιστία τους σε ένα φόρουμ που έχεις πρώτα δοκιμάσει...

 

 

Αλλά επί του προκειμένου και εγώ πιστεύω πως η τιμή του glyphecache είναι λίγο μεγάλη για κάποιες εφαρμογές.Έτσι σε καποιες περιπτώσεις δεν είναι τόσο αποτελεσματικό όσο η default τιμή. Γενικά όμως οι προτεινόμενες αλλαγές είναι κάτι που μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς κίνδυνο και θα έχουν πιστεύω θετική επίπτωση στην συσκευή σου

 

Θαναση αυτες ειναι ρυθμισεις που εγω ποτε δεν χρησιμοποιω:)

και εχεις δικιο,το ειδα στραβα το μηνυμα του παιδιου....:O

 

Φίλτατε νομίζω οτι σφάλεις.

 

Έκανα αναφορά στην πηγή και απλά ζήτησα μια δεύτερη γνώμη χωρίς κανένα υπαινιγμό για την προσφορά του παλικαριού. Γέρασα για να είμαι πια καχύποπτος (αν και στις μέρες πρέπει όλοι να γίνουμε βλέποντας αυτά που συμβαίνουν γυρο μας) Εαν πρεπει να χειρουργηθείς πχ καλο ειναι να εχεις και μια second opinion :)

 

Φιλικά

Γιάννης

 

φιλε Γιαννη,συγγνωμη για το αποτομο μηνυμα μου,δεν ηταν αναλογο της απαντησης που επρεπε να παρεις στην ερωτηση σου :O

 

εγω χρησιμοποιω το advance configuration 3.3 και το hd tweak

θα τα βρεις,μαζι με καποια αλλα πραγματακια στο πμ μου :)

εγω εχω ρυθμισεις συνηθως

στο adv.config

file system cab enabled

file system cashe auto

file system filter cashe disableglyph cash 16kb

 

και στο hd tweak τις αναλογες.

 

Δημητρης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

στα παραπάνω προστέθηκαν κι άλλες απορίες..

 

- πως απεγκαθιστώ το ημερολόγιο για να βάλω το Calender + today plugin;

 

- από την στιγμή που σταμάτησα το activesync μεσω του eLiAs_ASyncKiller, όποτε το συνδέω μέσω usb με το pc, παρατήρησα ότι αν ανοίξω explorer ή opera, μπαινουν κανονικά στο νετ!:confused: είναι λογικό αυτό;; ή θα δω τπτ τρελές χρεώσεις κ θα ψάχνομαι;;Btw έχω περασμένο το no data, αλλά που και που μου πετάει κάτι errors σχετικά με gprs..

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας...:cry:

 

δεν υπαρχει λογος να ψαχνεις να αφαιρεσεις το default calendar...αν σε πειραζει τοσο να το βλεπεις στον καταλογο των προγραμματων σου τοτε πηγαινε

windows/start_menu/programs και σβησε την συντομευση απο εκει .

ετσι απλα δεν θα εμφανιζεται στον φακελο προγραμματα.

αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να κανεις κατι τετοιο ;)

 

καθε φορα που συνδεεται το τηλ μεσω usb σε υπολογιστη που εχει συνδεση ενεργη στο ιντερνετ,εχει αυτοματα και η συσκευη σου.

δεν χρεωνεσαι φυσικα τπτ γιατι πολυ απλα δεν συνδεεται μεσω gprs :)

 

Πρίν από κανα δύο ημέρες "έπαιζα" με το SKTOOLs και έκανα συντήρηση στο μηχάνημα. Εσβηνα διάφορα πράγματα (άδεια diretories) καθάριζα notifications κλπ. Ολα καλά. Ανακάλυψα όμως ότι πρέπει να έκανα κάποια μα....α και πλέον δεν το μηχάνημα δεν βγάζει ήχους. Τι εννοώ: Ενώ στις επιλογές του notification sounds το έχω βάλει να βγάζει ήχο όταν έχω π.χ. καινούργιο μήνυμα... τίποτα. Εχοντας φορέσει το fingerkeyb δεν βγάζει ήχους όταν πατώ τα πλήκτρα κλπ.

Εχετε καμιά ιδέα? Ξέχασα να πω ότι όταν είμαι στο notification sounds και πατώ το πλήκτρο για να παίξει τον ήχο, τον παίζει κανονικα. Τι διάολο έχω κάνει?

 

αποδεικνυεις απλα,αυτο που φωναζω εδω και χρονια για εργαλεια οπως το sKtools και το memmaid.....

δεν πειραζουμε τπτ που δεν ειμαστε σιγουροι τι κανει αυτο!!!

δεν ειναι εργαλεια για καποιους που δεν γνωριζουν καλα τι κανουν πειραζοντας το τηλ μεσω αυτων των εφαρμογων :!:

 

αν εχεις καποιο backup,απλα κανε hard reset και επανεφερε το backup σου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, andrea και zaharakis!:D

η αλήθεια είναι ότι δεν είχα σκοπό να βγάλω εντελώς το ημερολόγιο αλλά στο navimania,στις συχνές ερωτήσεις έτσι έλεγε και με μπέρδεψε.. :O

καμιά ιδεά για το msn μήπως έχετε;; εσείς που είστε γνώστες..

 

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

.....απο navimania

 

Παιδες εχει κανει καποιος αυτές τις αλλαγές?

 

 

Βελτίωση επιδόσεων 1 (Font cache size)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/GDI/GLYPHCACHE

 

αλλάζουμε την τιμή από 8192 σε 65536

________________________________________________

 

Βελτίωση επιδόσεων 2 (File system cache)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/StorageManager/FATFS

 

EnableCache αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 1.

 

CacheSize αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 8192.

 

Τις έχουμε δοκιιμάσει από τον καιρό που δημοσιεύτηκαν και μέχρι που αρχίσαμε να φλασάρουμε cooked ρομ.

Κανένα πρόβλημα και τεσταρισμενες οι βελτιώσεις των επιδόσεων με μετρήσεις.

Άλλωστε όλα αυτά τα tweaks έχουν δοκιμασθεί και στο XDA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, andrea και zaharakis!:D

η αλήθεια είναι ότι δεν είχα σκοπό να βγάλω εντελώς το ημερολόγιο αλλά στο navimania,στις συχνές ερωτήσεις έτσι έλεγε και με μπέρδεψε.. :O

καμιά ιδεά για το msn μήπως έχετε;; εσείς που είστε γνώστες..

 

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

 

δεν ξερω γιατι δεν σου συνδεεται..υπαρχουν καποιες εκδοσεις windows live messenger που κανουν αυτα τα κουλα..

πριν δλδ συνδεοταν και τωρα οχι?

εγω χρησιμοποιω αυτην την εκδοση που δινω στο λινκ της υπογραφης μου (ειναι μεσα στo hd add ons )και δουλευει αψογα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το κουλό με το msn είναι ότι συνδέεται μονο αν εχεις λογαριασμο hotmail κι οχι yahoo που χρησιμοποιώ εγω..:(

αν περάσω την εκδοση που μου προτείνεις, πρέπει να κάνω κατι με την default εκδοση;; συγγνώμη που σε κουράζω, αλλά δεν εχω τις απαραίτητες γνώσεις κ δεν θέλω να κάνω ζημιά..

 

σ ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...