Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κανενα προγραμμα που να λειτουργει ως μετρητης δεδομενων (δεν ειδα να εχει απο την μανα του το κινητο ) ...βεβαια πηρα το προγραμα της Vodafone 500 mb για ιντερνετ οποτε πιστευω δεν θα το ξεπερασω το οριο αλλα θα ηθελα να εχω ενα μετρητη για σιγουρια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν πατάω το πληκτρο διαχειρησης κλησεων στο ΒΤ ακουστικο μου ανοιγει το Voice speed dial. Υπαρχει καποιος τροπος να μην γινεται αυτο; Να λειτουργει δλδ μονο για απαντηση και τερματισμο κλησης....

Καμια ιδεα;;:confused::confused:

 

 

Κυρίως προς zografos

Εχω προβλημα με το ΒΤ!! οταν δεχομαι sms μερικες φορες ο ηχος ειδοποιησης ακουγεται μονο απο το ακουστικο. Διαβασα οτι ειχες παρομοιο προβλημα. Θυμασαι πως το ειχες διορθωσει;:worry:

 

Eγω έχω βάλει αυτό που τροποποίησε ο jbouras και δουλεύει τέλεια και στέλνει και 160 χ. μόνο κεφαλαία βέβαια.

Το θεωρώ πάρα πολύ καλό πληκτρολόγιο,αυτό χρησιμοποιώ συνέχεια.

Για να ενεργοποιηθεί κάνουμε την γνωστή πια διαδικασία.

Είναι ενεργοποιημένος και ο ήχος στα πλήκτρα με βάση το τελευταίο skin του jbouras τον οποίο ευχαριστώ πολύ.

Περισσότερα εδώ.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14454

 

Και το αρχείο για κατευθείαν copy-paste στο program files αφού το αποσυμπιέσετε βέβαια:

 

Δεν δουλευει σε μενα (δεν στελνει 160χαρακτ)!!!! Μηπως δουλευει μόνο σε ελληνικη ρομ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει σε μενα (δεν στελνει 160χαρακτ)!!!! Μηπως δουλευει μόνο σε ελληνικη ρομ;;

 

To δικό μου είναι της ace,οπότε είναι πιθανόν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες και απο μενα.απο χθες κατοχος κι εγω του HD και μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος....αλλα ας αναφερω ενα προβληματακι που μου παρουσιαστηκε.

 

πριν ειχα ενα sony ericsson w900.μετεφερα τις επαφες απο το κινητο στην sim.μετα βαζω την sim στο hd μπαινω στις επαφες αλλα τις εχει μπερδεμενες.σε καποιος χαρακτηρες εμφανιζει ενα τετραγωνακι(της ασυμβατοτητας) ενω σε ολες τις επαφες στο τελος εχει βαλει /Μ.

 

για να καταλαβετε....

 

ΓΙΑΝΝΗΣ Κ ----> Κ;ΓΙΑΝΝΗΣ/Μ

ΝΑΝΣΥ ------>ΝΑΝ(ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ)Υ/Μ

 

τι παιζει??καμια ιδεα???το εχει κανει στο 80% των επαφων μου και ειναι ενοχλητικο...

 

κανεις?? :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικο μου της ace ηταν!!!

 

Υπαρχει τροπος σε αγγλικη συσκευη να φαινεται το ονομα της επαφης και οχι μονο ο αριθμος στις αναφορες παραδωσης μηνυματων;

Μικρο το κακο αλλα αν διορθωνεται καλοδεχουμενο.

 

κανεις?? :(:(:(:(

 

αποθηκευσε τις στη μνημη του τηλεφωνου!

 

Εγω απο κ750 που ειχα τις περασα στο outlook μεσω myphone explorer και μετα συχρονισα και το HD με το outlook.

 

Aν θες οδηγιες πες μου....

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Tο ότι υπάρχει μια βελτίωση,υπάρχει.

 

 

 

Δες εδώ περισσότερα για βιντεακια,κατέβασε ορισμένα και δοκίμασε να δεις πως παίζουν.

Σε μένα πάντως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Πολυ καλη ποιοτητα απεικονησης αλλα τα σπασιματακια κανουν την εμφανιση τους που και που (μηπως παραειμαι απαιτητικος?) στο ipod touch 8GB του αδελφου μου παιζουν ολα αψογα με απιστευτη ποιοτητα και animation.....

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικο μου της ace ηταν!!!

 

Υπαρχει τροπος σε αγγλικη συσκευη να φαινεται το ονομα της επαφης και οχι μονο ο αριθμος στις αναφορες παραδωσης μηνυματων;

Μικρο το κακο αλλα αν διορθωνεται καλοδεχουμενο.

:)

http://www.saman-cz.com/ppc/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν τα παρακάτω που μου εμφάνισε σε backup με spb ver 2.0.1 σημαίνουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

 

‘2009-02-22 00:21:38 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_2005.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_500.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_Deluxe.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C43.bpsd".

2009-02-22 00:21:40 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C44.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C45.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C46.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C60.bpsd".

2009-02-22 00:21:42 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C63.bpsd".

-----

Κλπ κλπ σε καμμια 30ρια σειρές ‘

 

Δοκίμασα πρώτα να κάνω backup με v 1.6.2 και v 1.6.3 και κόλλαγε όσες φορές και αν προσπάθησα. Με την v 2.0.1 οκ αλλά έβγαλε όλο αυτό το σεντόνι.

Από προγράμματα δεν έχω τίποτε ιδιαίτερο , τα απόλυτος βασικά και ούτε αυτά ακόμη. Υπάρχει κάπου πρόβλημα? Μήπως πρέπει να κάνω hard reset οσο είναι νωρίς πριν φορτώσω διάφορα;

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικο μου της ace ηταν!!!

 

Υπαρχει τροπος σε αγγλικη συσκευη να φαινεται το ονομα της επαφης και οχι μονο ο αριθμος στις αναφορες παραδωσης μηνυματων;

Μικρο το κακο αλλα αν διορθωνεται καλοδεχουμενο.

 

 

 

αποθηκευσε τις στη μνημη του τηλεφωνου!

 

Εγω απο κ750 που ειχα τις περασα στο outlook μεσω myphone explorer και μετα συχρονισα και το HD με το outlook.

 

Aν θες οδηγιες πες μου....

:)

 

φιλε μου τις αποθηκευω στην μνημη του τηλεφωνου αλλα το ονομα δεν αλλαζει.αν εχεις την καλοσυνη στειλε μου ενα πμ πως κανω συγχρονισμο γιατι ειμαι λιγο noob,ειναι η πρωτη μου wm συσκευη... :O

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παρει την Black Rubber Coated Hard Case θελω να μου πειτε αν μπαινοβγαινει ευκολα στις τσεπες.....διοτι με την silicon case που εχω δημιουργειται μεγαλγ τριβη με το υφασμα και μπαινοβγαινει δυσκολα. Οταν θελω να το βγαλω με το ενα χερι πρεπει να κραταω την τσεπη να μην βγει εξω κι αυτη. Βλακεια ερωτηση......αλλα ειναι ενα προβλημα! Με την crystal case δεν εχω το προβλημα αυτο....αλλα δυστυχως δεν μου αρεσει εμφανισιακα.

 

Για φορτιστη αυτοκινητου ποιον να διαλεξω;

2000 mA mini-USB HTC Mobile Car Charger

1000 mA mini-USB Car Charger

Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω αυτο εδω μαζι με ενα καλωδιο miniUSB αλλα το σπιραλ καλωδιο πιστευω θα ειναι πιο βολικο....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τις αποθηκευω στην μνημη του τηλεφωνου αλλα το ονομα δεν αλλαζει.αν εχεις την καλοσυνη στειλε μου ενα πμ πως κανω συγχρονισμο γιατι ειμαι λιγο noob,ειναι η πρωτη μου wm συσκευη... :O

 

1) Θα κατεβασεις τον myphoneexplorer για να μπορεις να χειριζεσαι το Sony Ericsson w900

http://www.fjsoft.at/files/MyPhoneExplorer_Setup_1.7.2.exe

 

2) Θα τον εγκαταστησεις

 

3) Θα συνδεσεις το τηλεφωνο με τον υπολογιστη

 

4) Θα ανοιξεις το προγραμμα και θα πας Αρχειο>Επιλογες>Συγχρονισμος και εκει που λεει επαφες,ημερολογιο κλπ θα πατησεις το "Προσθετα" και θα βαλεις προτεραιοτητα "Tηλεφωνο->Outlook". Ετσι δεν θα γινει καμια αλλαγη στο τηλεφωνο παρα μονο θα περαστουν οι επαφες στο Outlook. Μετα πατας ΟΚ για να κλεισει.

 

5) Θα πατησεις το μπλε κουμπακι με τα δυο βελακια (σαν το refresh) ετσι ωστε να αρχισει ο συγχρονισμος.

 

6) Θα σου βγαλει ενα μηνυμα οτι καποιο προγραμμα προσπαθει να αποκτησει προσβαση σε καποιο αλλο. Θα πατησεις οκ, ειναι για να συνεργαστουν τα 2 προγραμματα (MyPhoneExplorer-Outlook). Oταν τελειωσει ο συγχρονισμος θα εισαι ετοιμος με το w900.

 

7) Θα συνδεσεις το HTC HD και με το activesync θα περαστουν οι επαφες απο το Outlook στο HD.

 

8) Aν στο μελλον προσθεσεις καποιες επαφες στο HD και θελεις να τις περασεις και στο w900, θα πας στο βημα 4 και θα επιλεξεις συχρονισμος και των δυο ή προτεραιοτητα Outlook->τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ξέρει κάποιος να μου πει αν τα παρακάτω που μου εμφάνισε σε backup με spb ver 2.0.1 σημαίνουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

 

‘2009-02-22 00:21:38 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_2005.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_500.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_Deluxe.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C43.bpsd".

2009-02-22 00:21:40 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C44.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C45.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C46.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C60.bpsd".

2009-02-22 00:21:42 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C63.bpsd".

-----

Κλπ κλπ σε καμμια 30ρια σειρές ‘

 

Δοκίμασα πρώτα να κάνω backup με v 1.6.2 και v 1.6.3 και κόλλαγε όσες φορές και αν προσπάθησα. Με την v 2.0.1 οκ αλλά έβγαλε όλο αυτό το σεντόνι.

Από προγράμματα δεν έχω τίποτε ιδιαίτερο , τα απόλυτος βασικά και ούτε αυτά ακόμη. Υπάρχει κάπου πρόβλημα? Μήπως πρέπει να κάνω hard reset οσο είναι νωρίς πριν φορτώσω διάφορα;

μην δινεις σημασια μιχαλη,και μενα μου τα εβγαζε αυτα,φυσικα καποια στιγμη που εκανα restore δεν ειχα ουτε εχω κανενα προβλημα,προφανως ειναι αρχεια ανευ σημασιας που δεν μπορει να τα παρει backup
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!! Περνάω το 1.10.25.25

 

για πες μας τι εγινε τελικα με ΑΥΤΟ το ραδιο ,για εμενα ειναι το καλυτερο!!

 

Τελικά με το radio δεν είχα πρόβλημα στην κατανάλωση ή αν ήταν αυξημένη ήταν λίγο για να το καταλάβω. Είχα πρόβλημα με το GPS όμως, μου έκανε 1-2 λεπτά! για να κλειδώσει στίγμα και μετά το έχανε αρκετές φορές στην διαδρομή, και με destinator και igo. Φοράω και την Black pearl 1.6, δεν ξέρω αν παίζει κι αυτό ρόλο. Τώρα ξαναφλασάρω το stock.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παρεπιπτοντως περασα σημερα το Garmin 5 και τα εχασα οταν μεσα σε καφετερια (καθομουν κοντα στην πορτα εξοδου) μου λοκαρε δορυφορο σε 10 δευτερα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος να μου πει αν τα παρακάτω που μου εμφάνισε σε backup με spb ver 2.0.1 σημαίνουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

 

Δεν έχεις πρόβλημα, γιαυτό όμως προτείνουμε το Sprite Backup v6.5.4 ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως προς zografos

Εχω προβλημα με το ΒΤ!! οταν δεχομαι sms μερικες φορες ο ηχος ειδοποιησης ακουγεται μονο απο το ακουστικο. Διαβασα οτι ειχες παρομοιο προβλημα. Θυμασαι πως το ειχες διορθωσει;:worry:

 

Εγώ το είχα πάθει εγκαθιστώντας το JETware Hands-free Extension, το οποίο ουσιαστικά είναι ένα διαφορετικό Bluetooth Stack, το οποίο υπόσχεται λύσεις σχετικές με τα μικροπροβλήματα του Stack της Microsoft με τη μεταφορά του CLI αλλά και άλλα. Το έβαλα, δεν έκανε αυτό που υποσχόταν και το έβγαλα. Το πρόβλημα μου ήταν ότι κατά το Uninstall δε μου διόρθωσε τις αλλαγές που έκανε στη Registry ... έτσι εμφανίστηκαν διάφορα τέτοια προβλήματα ... Η λύση μου ήταν είτε να κάνω Hard Reset είτε να βρω τρόπο να επαναφέρω τη Registry. Τελικά ευτιχώς έκανα το δεύτερο ... Αν θέλεις βοήθεια για τις default τιμές, let me know. Αν το πρόβλημα σου είναι ότι κάποιο SoftWare σου ... αλλοίωσε τη Registry, έτσι θα διορθωθεί ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα, γιαυτό όμως προτείνουμε το Sprite Backup v6.5.4 ;)

 

Θα το δοκιμάσω τότε, σε ευχαρτώ πολύ.:)

Γιάννη; και εσένα φίλε :):)

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποησει στα settngs/system/power/Advanced την επιλογη "Turn off device if not used for 2 min".

Mετα απο σοφτ reset η' κλεισιμο της συσκευης επανερχεται η εργοστασιακη ρυθμιση.Μηπως ξερει καποιος πως θα μπορουσα να το αλλαξω μονιμα ωστε να ΜΗΝ σβυνει μονη της η συσκευη μετα απο 2 λεπτα?:dance:

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θελω να πω ενα μπραβο στα παιδια που υποστηριζουν την συσκευη,σας αξιζει ενα μπραβο!

 

τωρα να παμε στο θεμα μας, στα ποσα χιλιαδες θα φτασει το θεμα ωστε να γινει sticky?ας το δουνε λιγο σοβαρα το θεμα οι mod. δεν ειναι κατασταση αυτο που γινεται τωρα, να πρεπει να ψαξεις μεσα απο 4000 ποστς για να βρεις απαντησεις!Ας γινει επιτελους μια οργανωση, οπως γινεται στο apple-iphone.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση μιας και σύμφωνα με την παρούσα δομή αντιστοιχεί ένα thead σε κάθε συσκευή με ότι συμβιβασμούς αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παρει την Black Rubber Coated Hard Case θελω να μου πειτε αν μπαινοβγαινει ευκολα στις τσεπες.....

 

Mπαινοβγαινει κανονικα, κανενα προβλημα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν τα παρακάτω που μου εμφάνισε σε backup με spb ver 2.0.1 σημαίνουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

 

‘2009-02-22 00:21:38 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_2005.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_500.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\PictureMate_Deluxe.bpsd".

2009-02-22 00:21:39 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C43.bpsd".

2009-02-22 00:21:40 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C44.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C45.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C46.bpsd".

2009-02-22 00:21:41 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C60.bpsd".

2009-02-22 00:21:42 Unable to read from file "\Windows\BPSD\Stylus_C63.bpsd".

-----

Κλπ κλπ σε καμμια 30ρια σειρές ‘

 

Δοκίμασα πρώτα να κάνω backup με v 1.6.2 και v 1.6.3 και κόλλαγε όσες φορές και αν προσπάθησα. Με την v 2.0.1 οκ αλλά έβγαλε όλο αυτό το σεντόνι.

Από προγράμματα δεν έχω τίποτε ιδιαίτερο , τα απόλυτος βασικά και ούτε αυτά ακόμη. Υπάρχει κάπου πρόβλημα? Μήπως πρέπει να κάνω hard reset οσο είναι νωρίς πριν φορτώσω διάφορα;

 

μην δινεις σημασια μιχαλη,και μενα μου τα εβγαζε αυτα,φυσικα καποια στιγμη που εκανα restore δεν ειχα ουτε εχω κανενα προβλημα,προφανως ειναι αρχεια ανευ σημασιας που δεν μπορει να τα παρει backup

 

αλλαξτε εκδοση προγραμματος ;)

 

εγω spb backup μονο χρησιμοποιω και δεν μου βγαζει κανενα error :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θελω να πω ενα μπραβο στα παιδια που υποστηριζουν την συσκευη,σας αξιζει ενα μπραβο!

 

τωρα να παμε στο θεμα μας, στα ποσα χιλιαδες θα φτασει το θεμα ωστε να γινει sticky?ας το δουνε λιγο σοβαρα το θεμα οι mod. δεν ειναι κατασταση αυτο που γινεται τωρα, να πρεπει να ψαξεις μεσα απο 4000 ποστς για να βρεις απαντησεις!Ας γινει επιτελους μια οργανωση, οπως γινεται στο apple-iphone.

 

γιατρε εδω μεσα μας σβηνουν μονο τα of topic :O

 

δεν μπορουμε να κανουμε δυστυχως μια δουλεια και να γινει sticky..ολα χανονται μεσα στην πληθωρα μηνυματων και πρεπει να βγαλει τα ματια του καποιος ωστε να τα βρει (θελει πολυ κουραγιο αυτο..) η να βρεθει καποιος απο τα παιδια που βοηθουν και να επαναλαμβανουν τα ιδια και τα ιδια καθε φορα που καποιος νεος χρηστης εχει μια απορια....

και το μπαχαλο γινεται ακομη πιο μεγαλο...:(

οποτε καντε λιγο υπομονη,καποιος θα σας απαντησει μολις δει το μηνυμα σας οποτε μπορεσει...δυστυχως δεν εχουμε την ικανοτητα να ειμαστε ολοι μας συνεχεια μεσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...