Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο.. απλα αν είναι κλειστη οθόνη.. ανοίγει.. :lol:

Το πρόσεξα 2-3 φορες..

 

τώρα που το λες.. κ εγώ το έχω πετύχει να ανάβει, αν δε κάνω λάθος εκείνη την ώρα, χωρίς να χτυπήσει. θα το παρακολουθήσω σήμερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Πλεον θα εχω 2 αριθμους και σκεφτομαι να τους βαλω στη ιδια sim! Το HD υποστηριζει το 2 in 1 της Wind, και αν ναι θα χρειαζεται να κανω ρεσταρτ τη συσκευη καθε φορα που θα θελω να αλλαξω νουμερο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πλεον θα εχω 2 αριθμους και σκεφτομαι να τους βαλω στη ιδια sim! Το HD υποστηριζει το 2 in 1 της Wind, και αν ναι θα χρειαζεται να κανω ρεσταρτ τη συσκευη καθε φορα που θα θελω να αλλαξω νουμερο?

 

Της vodafone την υποστηριζει!! Mε το παλιο radio 1.09.... ηθελε restart, με το νεο 1.10.... δεν θελει. Κανε ενα search και θα βρεις απαντησεις που εχουν δωθει εδω μεσα.

 

keyword vodafone 2gether, radio κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πλεον θα εχω 2 αριθμους και σκεφτομαι να τους βαλω στη ιδια sim! Το HD υποστηριζει το 2 in 1 της Wind, και αν ναι θα χρειαζεται να κανω ρεσταρτ τη συσκευη καθε φορα που θα θελω να αλλαξω νουμερο?

 

Και στην Cosmote δεν έχει πρόβλημα αρκεί να έχεις Radio 1.10.25.25

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχετε εγκαταστήσει το G-Alarm στη συσκευή σας; Είναι γνωστό bug λόγω conflict με το default ξυπνητήρι των Windows.

 

ναι εγω το εχω τωρα που το λες.. αλλα δεν το χρησιμοποιω.. χρησιμοποιω το default. Εχει αλήθιεα κατι παραπανω?? Μου φαινεται θα το πεταξω..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα. τι εννοείται ότι ανοίγει στις 23:59 ?? αν το έχετε κλειστό εκείνη την στιγμή το κινητό ανοίγει από μόνο του??! ανοίγει και τι? ξανασβήνει ή παραμένει ανοιχτό κ περιμένει να εισάγουμε το pin?

 

Έτσι όπως το έγραψα σε μπέρδεψα ... προφανώς δεν ανοίγει από εντελώς κλειστό, απλά ανοίγει η οθόνη όταν είναι σε ... standby ας πούμε.

 

Μολις παρελαβα τη βαση αυτοκινητου της brodit! δεν την εχω εγκαταστησει ακομα αλλα οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.

Το τηλεφωνο μπαινει ευκολα μεσα....λιγο σπρωξιμο θελει! αν ηταν πιο χαλαρο θα τρεμοπαιζε σε λακουβες κλπ. Απ οσο ειδα γυριζει και σε landscape χωρις κατσαβιδι. Οσο και να εσφηξα τη βιδα αυτο γυριζε.

 

Για να ειμαι σιγουρος μαλλον θα παρω και κανενα invisible shield/armor ωστε να μην εχω φοβο να φθαρει το σημειο οπου τριβεται οταν μπαινει.

 

Μικρη σε μεγεθος και ομορφη! Θα ανεβασω και φωτος μολις την τοποθετησω στην γκολφω μου!!

 

Χρησιμοποιώ βάσεις της Brodit για όλες μου τις συσκευές εδώ και πολλά χρόνια και δεν έχω γρατζουνίσει ΠΟΤΕ καμία. Μην ανησυχείς. Είναι κατασκευασμένος με τέτοιο τρόπο, ώστε στα σημεία που εφάπτονται με το τηλέφωνο το πλαστικό είναι μαλακό και δεν γρατζουνά ... Όσον αφορά το invisible shield, φοβάμαι πως δεν θα μπαίνει, και γιατί δε γλιστράει αλλά και γιατί η βάση πιάνει το τηλέφωνο αρκετά σφιχτά ... Όσον αφορά τη βίδα, εγώ την έχω σφιγμένη τόσο ώστε να στρίβει δύσκολα μεν, αλλά να μου επιτρέπει να το γυρνάω ...

 

Να υποθέσω ότι έχετε εγκαταστήσει το G-Alarm στη συσκευή σας; Είναι γνωστό bug λόγω conflict με το default ξυπνητήρι των Windows.

 

Λες να είναι όντως bug του G-Alarm ? Πάω να το απενεργοποιήσω και να δω τι θα κάνει ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι εγω το εχω τωρα που το λες.. αλλα δεν το χρησιμοποιω.. χρησιμοποιω το default. Εχει αλήθιεα κατι παραπανω?? Μου φαινεται θα το πεταξω..

 

Λες να είναι όντως bug του G-Alarm ? Πάω να το απενεργοποιήσω και να δω τι θα κάνει ...

 

Because of the Windows alarm bug, G-Alarm wakes the device at midnight so Windows Mobile can rebuild its notification queue. If you turn this off by changing or adding following registry value, it may happen that an alarm doesn't go off:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\ageye\G-Alarm\MidnightWakeUp: False

 

(Πηγή: http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/manual/hidden_options)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thnx zografe

 

Ερωτησης!!!

Το σωστο restore πως γινεται; πρωτα hard reset? ή απλα πηγαινουμε στο SpriteBackup και πηγαινουμε στο restore?

Το προβλημα που εχω ειναι το εξης:

Εχω περασει τη ROM του LEO. Ψαχνοντας τις νεες εφαρμογες που εχει περασει επεσα πανω σε μια εφαρμογη AdvancedConfiguration που απο εκει τελος παντων πηγα και πειραξα το CommunicationManager. Τελικα δημιουργηθηκε ενα προβλημα και δεν ετρεχε μετα το CommunicationManager και ετσι λεω ας κανω ενα restore που ειχα κρατησει το Σαββατο πριν το πειραγμα. Εφτιαξε και επαιζε κανονικα αλλα μου ξαναεβγαλε προβλημα. Ξαναεκανα restore και περιμενω να δω αν το ξανακανει. Μηπως πρεπει να κανω hardreset πρωτα;;

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα.οταν ανοιγω την φωτογραφικη στο hd,σε ενα σημειο εχει ενα καμμενο/κολλημενο λευκο pixel.οταν βγαζω ομως μια φωτο το pixel δεν φαινεται και η φωτογραφια παρουσιαζεται κανονικα.να υποθεσω πως δεν ειναι προβλημα της οθονης αλλα της καμερας???
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες προβλημα.οταν ανοιγω την φωτογραφικη στο hd,σε ενα σημειο εχει ενα καμμενο/κολλημενο λευκο pixel.οταν βγαζω ομως μια φωτο το pixel δεν φαινεται και η φωτογραφια παρουσιαζεται κανονικα.να υποθεσω πως δεν ειναι προβλημα της οθονης αλλα της καμερας???
το ειχα και εγω και μετα απο ενα hard reset εφυγε:blink:τωρα αν θα ξαναβγει δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω το hd ακομα δεν το πηρα!!!!!!!εχω το htc touch cruise,οταν μου στελνουν ενα μυνημα η οθονη αναβει για λιγο για να με ενημερωσει οτι εχω μυνημα...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ HD?????δεν μπορω να βγαλω ακρη.σημειωτεον οτι το cruise το ειχε χωρις να το πειραξω...τι με συμβουλευετε?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω το hd ακομα δεν το πηρα!!!!!!!εχω το htc touch cruise,οταν μου στελνουν ενα μυνημα η οθονη αναβει για λιγο για να με ενημερωσει οτι εχω μυνημα...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ HD?????δεν μπορω να βγαλω ακρη.σημειωτεον οτι το cruise το ειχε χωρις να το πειραξω...τι με συμβουλευετε?
απο τωρα; εχεις καιρο για να το σπασεις:pλοιπον επειδη ειναι απενεργοποιημενο αυτο που θελεις θα βαλεις αυτο το προγραμματακι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=452505 και θα το κανεις ενεργο απο εκει,επισης μπορεις να βλεπεις οπως την ενδειξη οτι το μηνημα σταλει πραγμα που δεν το βλεπεις τωρα;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα εγω εχω ελληνικο hd αυτο μπορω να το βαλω??και εννοειται δεν εχω πειραξει κατι
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει αλλά δεν θα διαβάζεις ελληνικά. Εννοώ το πρόγραμμα είναι αγγλικό άρα θα γράφει αγγλικά
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ειναι bug τησ καμερασ αυτο....

 

το ειχα και εγω και μετα απο ενα hard reset εφυγε:blink:τωρα αν θα ξαναβγει δεν ξερω

 

θα δοκιμασω ενα hard reset καποια στιγμη....

 

αλλα ρε παιδια ειναι δυνατον???????

μολις παρατηρησα πως στο κατω μερος στην προσοψη αριστερα του usb εφυγε ενα μικρο κομματακι χρωματος και φαινεται ασημι!!!ειναι δυνατον αυτο σε 700 ευρω συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Because of the Windows alarm bug, G-Alarm wakes the device at midnight so Windows Mobile can rebuild its notification queue. If you turn this off by changing or adding following registry value, it may happen that an alarm doesn't go off:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\ageye\G-Alarm\MidnightWakeUp: False

 

(Πηγή: http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/manual/hidden_options)

 

Όπως πάντα ενημερωμένος ... Εμπεριστατωμένη απάντηση ΚΑΙ με αποδεικτικά στοιχεία !!! :respect:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι bug τησ καμερασ αυτο....

 

Δεν θα το χαρακτήριζα σαν bug. Πρόβλημα στο φακό είναι μάλλον και είναι θέμα τύχης η εμφάνισή του, όπως και διάφορα άλλα στο HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω το hd ακομα δεν το πηρα!!!!!!!εχω το htc touch cruise,οταν μου στελνουν ενα μυνημα η οθονη αναβει για λιγο για να με ενημερωσει οτι εχω μυνημα...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ HD?????δεν μπορω να βγαλω ακρη.σημειωτεον οτι το cruise το ειχε χωρις να το πειραξω...τι με συμβουλευετε?

 

Wake Up on New SMS

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL\DisableSMSWakeUpEvent

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12501

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω ενα hard reset καποια στιγμη....

 

αλλα ρε παιδια ειναι δυνατον???????

μολις παρατηρησα πως στο κατω μερος στην προσοψη αριστερα του usb εφυγε ενα μικρο κομματακι χρωματος και φαινεται ασημι!!!ειναι δυνατον αυτο σε 700 ευρω συσκευη??

 

εφυγες για το service και αλλαγη της οθονης τσαμπα!!! αν εισαι εντος των πρωτων 7 ημερων αγορας μπορεις να το εποστρεψεις και στο καταστημα για αντικατασταση (ή επιστροφης χρηματων).

 

ΥΓ

αρκει να μην εγινε απο πεσιμο

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,δεν εγινε απο πεσιμο,το κινητο το εχω παντα σε δερματινη θηκη.δυστυχως δεν εχω δικαιωμα επιστροφης χρημματων καθοτι το κινητο ειναι 2 μηνων.αλλα δεν θελω να μπλεξω με την ace.....

 

τσεκαρα λιγο το θεμα στους xda.σε οσα HD εχει φυγει το χρωμα εχει φυγει αριστερα απο την usb!!ελεος,τι αστοχια υλικου ειναι αυτη???το προηγουμενο ericsson μου μετα απο 3,5 χρονια χρησης εδειχνε καινουριο.μπορω να ζητησω αλλαγη συσκευης λογω καμμενου Pixel και αστοχιας βαφης?

Link to comment
Share on other sites

γιαννη αν ειναι προβλημα στο φακο ενα σημαδακι μπλε για παραδειγμα που βλεπω εγω στη οθονη τησ καμερσ δεν θα επρεπε να το βλεπω μετα και στην φωτογραφια που τραβαω

?????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,δεν εγινε απο πεσιμο,το κινητο το εχω παντα σε δερματινη θηκη.δυστυχως δεν εχω δικαιωμα επιστροφης χρημματων καθοτι το κινητο ειναι 2 μηνων.αλλα δεν θελω να μπλεξω με την ace.....

 

τσεκαρα λιγο το θεμα στους xda.σε οσα HD εχει φυγει το χρωμα εχει φυγει αριστερα απο την usb!!ελεος,τι αστοχια υλικου ειναι αυτη???το προηγουμενο ericsson μου μετα απο 3,5 χρονια χρησης εδειχνε καινουριο.μπορω να ζητησω αλλαγη συσκευης λογω καμμενου Pixel και αστοχιας βαφης?

Η ace δινει δωρεαν αντικατασταση μπροστα καλυματος-οθονης!!! κανε μια βολτα απο κει και βλεπεις.....

Απαραδεκτο οντως!!! και μενα το κ750 μετα απο 2.5χρονια και απειρες τουμπες ειναι καινουριο. Τουλαχιστον παραδεχονται το λαθος και το αλλαζουν......

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11464&page=11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...