Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καπου ειχε παρει το ματι μου ενα cabaki με το οποιο εκανα το ρολοι και τα εικονιδια τις μπαρας ρου manila διαφανη,καποια βοηθεια;ευχαριστω:)

 

Μήπως εννοείς αυτό????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καπου ειχε παρει το ματι μου ενα cabaki με το οποιο εκανα το ρολοι και τα εικονιδια τις μπαρας ρου manila διαφανη,καποια βοηθεια;ευχαριστω:)

 

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=163017&postcount=25

Link to comment
Share on other sites

Οι περιορισμένες multimedia δυνατότητες της συσκευής δεν της επιτρέπουν να ανταπεξέλθει σε τέτοιες απαιτήσεις. Μόνο με την κατάλληλη επεξεργασία.

Εντάξει Γιάννη αν και δεν είναι πολύ δυνατός ο επεξεργαστής του τα βιντεάκια του Ν82 δεν είναι και τίποτα για να τα παίζει με σπασίματα, εννοώ να ήταν από βιντεοκάμερα να πω εντάξει. Αλλά όταν είναι δυνατόν να στέλνω ένα βίντεο στο HD τραβηγμένο από Ν82 και να το παίζει με σπασίματα?!? Αδικαιολόγητο

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Γιάννη αν και δεν είναι πολύ δυνατός ο επεξεργαστής του τα βιντεάκια του Ν82 δεν είναι και τίποτα για να τα παίζει με σπασίματα, εννοώ να ήταν από βιντεοκάμερα να πω εντάξει. Αλλά όταν είναι δυνατόν να στέλνω ένα βίντεο στο HD τραβηγμένο από Ν82 και να το παίζει με σπασίματα?!? Αδικαιολόγητο

 

Τι ανάλυση έχουν?????????

Αν μπορείς ανέβασε ένα να το δοκιμάσουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω ένα στο rapid αύριο ή μεθαύριο γιατί σήμερα δεν μπορώ, έχω πολλά να κάνω.

Ανάλυση είναι 640*480, VGA δηλαδή

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά όταν είναι δυνατόν να στέλνω ένα βίντεο στο HD τραβηγμένο από Ν82 και να το παίζει με σπασίματα?!? Αδικαιολόγητο

 

Συμφωνώ μαζί σου Ανδρέα. Μα και εγώ δεν το είπα για καλό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους..

Μόλις χθες το πήρα και γω το μηχάνημα και είναι το πρώτο μου ppc, οπότε χρειάζομαι βοήθεια σε πολύ χαζά για εσάς θέματα..

Προσπαθώντας να καταλάβω πως λειτουργεί κάτι πείραξα και τώρα στα προγράμματα κάποια εικονίδια εμφανίζονται διπλά:wacko:

Επίσης έχω τις εξής απορίες:

- Μπορώ να περάσω κατευθείαν τις επαφές μου από την κάρτα sim;

- Με ποιον τρόπο μπορεί να γυρνάνε σε landscape ολες οι εφαρμογές;

- Εγκαταστάθηκε το NDrive και μου ζητάει ένα κλειδί; Δεν ξέρω ποιο είναι..:X

- Υπάρχει τρόπος να εναλλάσσονται τ' αγγλικά και τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο;

- Μπορώ να βρω σε κάποιο site κάποιο manual που να εξηγεί βήμα βήμα τις ρυθμίσεις για wi-fi;

- Πως μπορώ ν'ανοιξω κάπου κάποιον φάκελο για να βάζω τραγούδια;

 

Σας έπρηξα με τόσες ερωτήσεις αλλά διάβασα τις πρώτες 106 σελίδες κι κουδούνιασα..Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:O

Link to comment
Share on other sites

- Μπορώ να περάσω κατευθείαν τις επαφές μου από την κάρτα sim;

- Υπάρχει τρόπος να εναλλάσσονται τ' αγγλικά και τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο;

- Μπορώ να βρω σε κάποιο site κάποιο manual που να εξηγεί βήμα βήμα τις ρυθμίσεις για wi-fi;

- Πως μπορώ ν'ανοιξω κάπου κάποιον φάκελο για να βάζω τραγούδια;

-οχι γιατι θα σου βγαζει τετραγωνακια. Συχρονισε πρωτα με outlook.

-ναι, οταν πατησεις κατω στο κεντρο το βελακι διπλα στο πληκτρολογιο σου ανηγει μενου και επιλεγεις γλωσσα. Καποια πληκτρολογια εχουν κουμπι που αλλαζεις απο κει. (fingerkeyb)

-εξαρταται τις ρυθμισεις του δικτυου που προσπαθεις να συνδεθεις. Δεν ειναι ιδιες σε ολα.

-θα πας στον φακελο που θες και θα ανοιξεις νεο φακελο. Βαλε στη συσκευη σου τον resco explorer.

Link to comment
Share on other sites

- Εγκαταστάθηκε το NDrive και μου ζητάει ένα κλειδί; Δεν ξέρω ποιο είναι..:X

 

 

 

Το κλειδι βρισκεται στο βιβλιαρακι γρηγορης εκκινησης στα Ελληνικα απο πισω στην τελευταια σελιδα!

Link to comment
Share on other sites

Αν μου απαντάει σε κάθε ερώτηση κι από ένας, σύντομα το htc θα πετάει!!

σας ευχαριστώ πολύ!! :Dκαι δυστυχώς για εσάς μάλλον θα ξανάρθω!:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- Με ποιον τρόπο μπορεί να γυρνάνε σε landscape ολες οι εφαρμογές;

 

1) Χειροκίνητα

Για να εμφανίσεις στη θέση Start / Settings / System /Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait.

 

Με έναν registry editor πας στο

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrienta tionUI

 

και αλλάζεις την τιμή από 1 σε 0.

 

2) Αυτόματα

ChangeScreen

Gyrator 2

GSen

(Πολλοί δεν τα χρησιμοποιούν γιατί γίνονται κουραστικά και σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργούν ψιλο-προβληματάκια. Τα δοκιμάζεις και κρίνεις.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ακυρη ερωτηση για οσους χρησιμοποιουν destinator... Το com port ειναι 4 οπως καταλαβα.Το bitrate μετα απο λιγο ψαξιμο το εβαλα 38400 με TMC off...Εσεις που το δουλευετε?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις πως εγκαταστουμε το language pack το ελληνικο στο laurentius Released L26_THDV7.5??παταο το setup και λεει δεν γινεται εγκατασταση με αυτο.και κατι τελευταιο πως κανω εγκατασταση ενα registry??
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις πως εγκαταστουμε το language pack το ελληνικο στο laurentius Released L26_THDV7.5??παταο το setup και λεει δεν γινεται εγκατασταση με αυτο.και κατι τελευταιο πως κανω εγκατασταση ενα registry??

 

Δεν πρόκειται να εγκατασταθεί γιατί δεν είναι official rom!

Θέλεις κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας της registry, πχ. αυτόν που έχει το sktools αλλά με πολλή προσοχή και να ξέρεις τι κάνεις!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια σας γραφω απο το hd μου!! παντως και με την οφισιαλ ρομ ΠΕΤΑΕΙ! θα δοκιμσω παντως αργοτερα μια μαγειρεμενη να δω τη διαφορα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να εγκατασταθεί γιατί δεν είναι official rom!

Θέλεις κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας της registry, πχ. αυτόν που έχει το sktools αλλά με πολλή προσοχή και να ξέρεις τι κάνεις!

 

Ezinput Language cab's

 

All credit's to DubinBJK for making these cabs exclusive for this rom! Thanks!

 

 

Instruction

.... 1. Download the language cab of your choise and copy to your device.

.... 2. Browse on your device to the destination you stored it and run from there.

.... 3. After it's installed do a softrest.

.... 4. The language will set itself as default in Ezinput softkeyboard.

.... 5. Enjoy using the softkeyboard in your native language.

 

Note

EzInput in this rom only supports the languages below, I take no responsibility for other language cabs you install !!!

 

Current languages

δεν μιλουσα για την OFFICIAL αλλα για αυτες που δινει ο laurentius

 

βρηλα το λαθος μου, εκανα extract τα αρχεια απο το cab,

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο συχρονισμο αν θέλω να κανω κανονικό συγχρονισμο στα στοιχεια τι πρέπει να βάλω?γιατι δοκίμασα αρκετά πραγματακ δεν γίνετε τπτ...μιλάω για το activesync του κινητού...
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο συχρονισμο αν θέλω να κανω κανονικό συγχρονισμο στα στοιχεια τι πρέπει να βάλω?γιατι δοκίμασα αρκετά πραγματακ δεν γίνετε τπτ...μιλάω για το activesync του κινητού...

 

τι ακριβώς εννοείς? είναι πολύ απλή διαδικασία...συνήθως...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

θελω να περασω την ρομ του leo αλλα εχω καποιες ερωτησεις.

Εαν κανω USPL και μετα περασω την ρομ θα μπορεσω μετα να βαλω ελληνικη γλωσσα στο τηλεφωνο? γιατι γουσταρω πολυ που ειναι απο τη μανα του ολο ελληνικο! ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...