Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάποιο πρόγραμμα για κούρδισμα κιθάρας γνωρίζετε που να είναι συμβατό με το Touch ? γενικά προγραμματάκια με οτιδήποτε έχει σχεση με κιθάρα πού μπορώ να βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κάποιο πρόγραμμα για κούρδισμα κιθάρας γνωρίζετε που να είναι συμβατό με το Touch ? γενικά προγραμματάκια με οτιδήποτε έχει σχεση με κιθάρα πού μπορώ να βρω?

 

just google it :)

 

http://www.google.gr/search?rlz=1T4TSEA_elGR309&hl=el&q=guitar+program+for+ppc&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=&aq=f&oq=

 

πχ ενα αποτελεσμα....

 

http://pocketaxe.com/

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1) Θα κατεβασεις τον myphoneexplorer για να μπορεις να χειριζεσαι το Sony Ericsson w900

http://www.fjsoft.at/files/MyPhoneExplorer_Setup_1.7.2.exe

 

2) Θα τον εγκαταστησεις

 

3) Θα συνδεσεις το τηλεφωνο με τον υπολογιστη

 

4) Θα ανοιξεις το προγραμμα και θα πας Αρχειο>Επιλογες>Συγχρονισμος και εκει που λεει επαφες,ημερολογιο κλπ θα πατησεις το "Προσθετα" και θα βαλεις προτεραιοτητα "Tηλεφωνο->Outlook". Ετσι δεν θα γινει καμια αλλαγη στο τηλεφωνο παρα μονο θα περαστουν οι επαφες στο Outlook. Μετα πατας ΟΚ για να κλεισει.

 

5) Θα πατησεις το μπλε κουμπακι με τα δυο βελακια (σαν το refresh) ετσι ωστε να αρχισει ο συγχρονισμος.

 

6) Θα σου βγαλει ενα μηνυμα οτι καποιο προγραμμα προσπαθει να αποκτησει προσβαση σε καποιο αλλο. Θα πατησεις οκ, ειναι για να συνεργαστουν τα 2 προγραμματα (MyPhoneExplorer-Outlook). Oταν τελειωσει ο συγχρονισμος θα εισαι ετοιμος με το w900.

 

7) Θα συνδεσεις το HTC HD και με το activesync θα περαστουν οι επαφες απο το Outlook στο HD.

 

8) Aν στο μελλον προσθεσεις καποιες επαφες στο HD και θελεις να τις περασεις και στο w900, θα πας στο βημα 4 και θα επιλεξεις συχρονισμος και των δυο ή προτεραιοτητα Outlook->τηλεφωνο.

 

thnx Πολυ φιλε μου,θα το δοκιμασω αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παρει την Black Rubber Coated Hard Case θελω να μου πειτε αν μπαινοβγαινει ευκολα στις τσεπες.....διοτι με την silicon case που εχω δημιουργειται μεγαλγ τριβη με το υφασμα και μπαινοβγαινει δυσκολα. Οταν θελω να το βγαλω με το ενα χερι πρεπει να κραταω την τσεπη να μην βγει εξω κι αυτη. Βλακεια ερωτηση......αλλα ειναι ενα προβλημα! Με την crystal case δεν εχω το προβλημα αυτο....αλλα δυστυχως δεν μου αρεσει εμφανισιακα.

 

Black Rubber Coated Hard Case χρησιμοποιώ αντί για την σιλικονούχα. Το ίδιο πρόβλημα είχα, και με το που άλλαξα, όλα οκ...άσε που φαίνεται και το led όταν φορτίζει:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

@loftys&ktsak

Σας ευχαριστω!!! θα την παραγγειλω....σκεφτομαι και σε μαυρο και σε ασπρο:p:p (ετσι θα φτασω τις 5 θηκες......υπερβολη;;:confused:)

 

Σχετικα με αυτο εδω;;

Για φορτιστη αυτοκινητου ποιον να διαλεξω;

2000 mA mini-USB HTC Mobile Car Charger

1000 mA mini-USB Car Charger

Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω αυτο εδω μαζι με ενα καλωδιο miniUSB αλλα το σπιραλ καλωδιο πιστευω θα ειναι πιο βολικο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

 

Χθες η αγαπημένη μου κόρη (5 ετών) ενώ έπαιζε κρυφά με το HD μου, κατάφερε να μου γρατζουνίσει την οθόνη!!!

 

Έχω βέβαια γίνει έξω φρενών, και τώρα πρέπει άμεσα να την αλλάξω. Ξέρω ξέρω έπερεπε να έχω screen protector, αλλά βλακωδώς όλο το καθυστερούσα :rolleyes:

 

Το θέμα τώρα είναι:

α) Πόσο κοστίζει ;

β) Γίνεται άμεσα αλλαγή ή πρέπει να το αφήσω στην HTC ;

γ) Τι screen protector να βάλω ;

 

ευχαριστώ :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

 

Χθες η αγαπημένη μου κόρη (5 ετών) ενώ έπαιζε κρυφά με το HD μου, κατάφερε να μου γρατζουνίσει την οθόνη!!!

 

Έχω βέβαια γίνει έξω φρενών, και τώρα πρέπει άμεσα να την αλλάξω. Ξέρω ξέρω έπερεπε να έχω screen protector, αλλά βλακωδώς όλο το καθυστερούσα :rolleyes:

 

Το θέμα τώρα είναι:

α) Πόσο κοστίζει ;

β) Γίνεται άμεσα αλλαγή ή πρέπει να το αφήσω στην HTC ;

γ) Τι screen protector να βάλω ;

 

ευχαριστώ :)

 

:cry::cry::cry:

α)280€ και κατι ψιλα αν θυμαμαι καλα! (δεν βαζω το χερι μου στη φωτια)

β)νομιζω το αφηνεις πρωι και το παιρνεις απογευμα, κανε ενα τηλεφωνο και ρωτα και για την τιμη

γ)απ οσο εχω διαβασει οι περισσοτεροι βαζουν αυτο καθως δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα για το screen protector της brando για το HD.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Nick1150:

Για αρχή θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το screen protector της συσκευασίας. Όσον αφορά την αλλαγή της οθόνης καλύτερα να επικοινωνήσεις με ACE Hellas για τις λεπτομέρειες, πάντως το κόστος είναι αρκετά υψηλό.

 

Για πιο καλό screen protector... μπορείς να δεις του netimes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

 

Χθες η αγαπημένη μου κόρη (5 ετών) ενώ έπαιζε κρυφά με το HD μου, κατάφερε να μου γρατζουνίσει την οθόνη!!!

 

Έχω βέβαια γίνει έξω φρενών, και τώρα πρέπει άμεσα να την αλλάξω. Ξέρω ξέρω έπερεπε να έχω screen protector, αλλά βλακωδώς όλο το καθυστερούσα :rolleyes:

 

Το θέμα τώρα είναι:

α) Πόσο κοστίζει ;

β) Γίνεται άμεσα αλλαγή ή πρέπει να το αφήσω στην HTC ;

γ) Τι screen protector να βάλω ;

 

ευχαριστώ :)

 

Σχετικα με το screen protector ΕΝΑ ειναι το απολυτα θεϊκό : http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Απλα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το screen protector ΕΝΑ ειναι το απολυτα θεϊκό : http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Απλα

To εχεις βαλει στη συσκευη σου; πως δειχνει γενικα; γιατι νομιζω ειναι φουλ-καλυψη!

Αν θελεις να το αφαιρεσεις γινεται ευκολα; δωσε λεπτομεριες......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ακούσει ότι τα συγκεκριμένα καλά μπαίνουν... αλλά δεν βγαίνουν (χωρίς τουλάχιστον να κάνουν ζημιά στη συσκευή). Το έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το screen protector ΕΝΑ ειναι το απολυτα θεϊκό : http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Απλα

 

ενα σαν αυτο ειχα παραγγειλει για το Χ1 που ειχα για λιγες μερες...μου εμεινε ομως μιας και το εδωσα...:rolleyes:

 

αλλα μολις ειδα την ποιοτητα του αμεσως παραγγειλα και για το HD μου :)

 

το περιμενω απο μερα σε μερα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μόλις μίλησα με ACE και το κόστος είναι 267 ευρώ !!!!! :lol:

 

Καταλαβαίνετε ότι δεν παίζει τέτοιο σενάριο :p

 

Δεν πειράζει αυτά έχουν τα παιδιά :cool: Υγεία να έχουμε :)

 

 

ακου εκεί 267 ευρώ...... με 400 ευρώ αγοράζω laptop σήμερα!!!

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

αλλα μολις ειδα την ποιοτητα του αμεσως παραγγειλα και για το HD μου :)

το περιμενω απο μερα σε μερα...

περιττό να σου πω οτι περιμενουμε αμεσα review!!!!!

 

εδω παντως λενε οτι η δευτερη εκδοση που εβγαλαν ειναι καλυτερη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447427&page=35

τελευταια σελιδα διαβασα μονο...... και το τελευταιο ποστ ειναι δικο μου (FANISTELROOY)

Link to comment
Share on other sites

περιττό να σου πω οτι περιμενουμε αμεσα review!!!!!

 

εδω παντως λενε οτι η δευτερη εκδοση που εβγαλαν ειναι καλυτερη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447427&page=35

τελευταια σελιδα διαβασα μονο...... και το τελευταιο ποστ ειναι δικο μου (FANISTELROOY)

 

αυτο ειναι που πηρα για το Χ1

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=370157427034

 

και αυτο για το HD μου..

 

http://cgi.ebay.com/CP-SCREEN-PROTECTOR-FOR-HTC-TOUCH-HD-Invisible-Armor_W0QQitemZ370162450906QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item370162450906&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1308%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

 

αυτο ειναι το φουλ,που δεν το παιρνω μιας και το τηλ μου ειναι παντα μεσα σε θηκη

 

http://cgi.ebay.com/CP-FULL-BODY-Screen-Protector-For-HTC-Touch-HD-WoW-CP_W0QQitemZ370163269280QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item370163269280&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

περιττό να σου πω οτι περιμενουμε αμεσα review!!!!!

 

 

επειδη δεν ειναι ιδιας μαρκας με αυτο που αναφερθηκε πριν...δεν χρειαζεται κανενα review;)

 

μου ειχε ηδη μεινει του Χ1 ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΓΙΝΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ:lol:

 

λεω για πεταμα ειναι ας το δοκιμασω...εχω κατι μαχαιρια πολυ καλα και πολυ μυτερα....

ενα απο αυτα εγινε το κλειδι που εχει ο τυπος του βιντεο...:rolleyes:

 

μολις ειδα τι γινεται πανω στην επιφανεια του screen protector απο το μαχαιρι ...δλδ τιποτα απολυτως :blink:

ηταν σαν κανεις μια γραμμη μεσα σε νερο....την ωρα που την εκανες την εβλεπες και απο πισω εξαφανιζοταν:blink:

 

το παραγγειλα αμεσα για το hd μου:)

και απο εδω και στο εξης δεν ξανααγοραζω κατι αλλο σε screen protector :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δημήτρη τα συγκεκριμένα protectors κολλάνε πάνω στη συσκευή. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι οποιαδήποτε προσπάθεια να ξεκολλήσουν από την επιφάνεια της συσκευής δεν δημιουργούν πρόβλημα; Και μιλάω ειδικά για το HD που όλοι γνωρίζουμε πόσο ευαίσθητη είναι η κάσα τους γύρω από την επιφάνεια της οθόνης

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη τα συγκεκριμένα protectors κολλάνε πάνω στη συσκευή. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι οποιαδήποτε προσπάθεια να ξεκολλήσουν από την επιφάνεια της συσκευής δεν δημιουργούν πρόβλημα; Και μιλάω ειδικά για το HD που όλοι γνωρίζουμε πόσο ευαίσθητη είναι η κάσα τους γύρω από την επιφάνεια της οθόνης

 

Γιαννη δεν εχω τηλ για πειραματα αυτην την στιγμη για να το τσεκαρω...

και στο καιζερ μου εχω της brando (που δεν το βγαζω με τπτ !!!τρομαξα να το πετυχω μετα απο 3 που ειχα ηδη χαλασει:lol:)

 

αλλα και φυσικα δεν βγαζω αυτο της brando που εχω στο hd πριν παραλαβω το νεο...δεν το αφηνω χωρις καλυψη ουτε στιγμη!!

 

αλλα μπορω να δοκιμασω να κολησω ενα σε μια αλλη επιφανεια....

 

να δω μια......λες???:worry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και εγω εχω ακουσει φημες για αυτα που "ντυνουν"ολη την συσκευη,προσωπικα ειμαι με το screen τις htc που κατα περιεργο τροπο το πετυχα να κατσει καλα με την πρωτη(θεμα τυχης)και με μια θηκουλα συλικονης,απο το eshop των 6 ευρω,και πιστευω οτι ειμαι μια χαρα:happy:
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι μετα απο ενα τεστ :p

 

το συγκεκριμενο που μιλαω ,μολις κολησα ενα κοματακι πανω στο λαπτοπ μου

 

http://www.ideal.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=459&Itemid=345

 

που εχει καποιες επιφανειες σαν του hd..και ξεκολησε μια χαρα μην αφηνοντας τπτ απολυτως απο κατω στην επιφανεια που το ειχα κολησει :O

 

λες στο τηλ να κανει καμια ζημια??:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που δεν εφαρμοσει σωστα λεμε!! Αν το βαλεις και κατσει καλα και δεν χαλασει δεν υπαρχει λογος να το βγαλεις.

 

Απο δακτυλιες κλπ θα ηταν ενδιαφερον να δουμε πως παει.

 

Το εχει παραγγειλει και ενας φιλος ενος φιλου μου....οποτε θα προσπαθησω να ερθω σε επαφη μαζι του να το δω και γω απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα και φυσικα δεν βγαζω αυτο της brando που εχω στο hd πριν παραλαβω το νεο...δεν το αφηνω χωρις καλυψη ουτε στιγμη!!

 

Αυτό της Brando είναι κλασσικό screen protector και δεν χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο όπως το συγκεκριμένο shield που "κολλάει" πάνω στην συσκευή, γιαυτό και ρώτησα. Βέβαια εγώ μιλάω για το FULL BODY και σίγουρα δεν είσαι θέση για δοκιμές. Γνωρίζεις εάν το συγκεκριμένο shield συνοδεύεται από το κατάλληλο spray που πρέπει να ψεκάσεις τη συσκευή για να κολλήσει στην κάσα της;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι μετα απο ενα τεστ :p

 

το συγκεκριμενο που μιλαω ,μολις κολησα ενα κοματακι πανω στο λαπτοπ μου

 

καπου ειχα διαβασει ενα review που ελεγε οτι η σωστη εφαρμογη ερχεται μετα απο 2-3μερες.

Δηλαδη το κολλας και μετα απο 2-3 μερες εχει κατσει καλα! Αυτο ειχε δοκιμαστει σε λαπτοπ....

 

edit

http://www.pocketables.net/2008/05/review-htc-shif.html

 

edit2

τωρα ειδα οτι αυτο που λες δεν περιεχει το υγρο....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό της Brando είναι κλασσικό screen protector και δεν χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο όπως το συγκεκριμένο shield που "κολλάει" πάνω στην συσκευή, γιαυτό και ρώτησα. Βέβαια εγώ μιλάω για το FULL BODY και σίγουρα δεν είσαι θέση για δοκιμές. Γνωρίζεις εάν το συγκεκριμένο shield συνοδεύεται από το κατάλληλο spray που πρέπει να ψεκάσεις τη συσκευή για να κολλήσει στην κάσα της;

 

δεν περιεχει τπτ τετοιο στην συσκευασια Γιαννη.μονο τα αυτοκολητα εχει...

 

παντως μονο και μονο που ειδα τι πρεπει να κολησεις στο Χ1 για να το καλυψεις ολο...:wacko: με επιασε το κεφαλι :lol:

εδω ενα screen protector παω να βαλω και ...ξεβαφτιζομαι καθε φορα:worry:

 

που να καθομουν να το ντυσω ολοκληρο :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν περιεχει τπτ τετοιο στην συσκευασια Γιαννη.μονο τα αυτοκολητα εχει...

 

Χμ... καλό αυτό μιας και φαίνεται να χρησιμοποιεί διαφορετική "τεχνολογία" από τα αντίστοιχα της Zagg για τα οποία θεωρώ απαγορευτική τη χρήση τους στις σύγχρονες "υπερευαίσθητες" WM συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...