Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ομνια εχει υποστηριξη στο hardware να καταγραφοντε και οι 2 φωνες.

Στο HD αυτη η δυνατοτητα ΔΕΝ υπαρχει οποτε μονο με ανοιχτη ακροαση!:)

Α,παρεπιπτοντος για τους μη εχοντες τη δυνατοτητα να διαβασουν τις αγγελιες πουλαω το δικο μου HD 1 ημερας(ειναι το 2ο) απο Γερμανο με ndrive 170euro κατω!!

Οποιος θελει ΡΜ.

Ps

Sorry για το offtopic!:)

 

 

οκ αντε βαλτε τις παρακατω ρυθμισεις και ολα θα δουλευουν ρολοι,δεν τυθετε θεμα hardware!!!!!!!!!!!

 

call autorecord enable

speakearphone disable

Mp3> High quality

Mic.Auto Gain>Middle

εμενα δουλευει αψογα!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια παρακαλώ πολυ , επείγων...

Το Vito Audio Notes Touch 1.02 για μαγνητοφώνηση κλήσεων δεν παιζει στο hd ?

Το δοκίμασα, μα η φωνη του συνομηλητή δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Δεν θέλω να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Διάβασα οτι στο omnia γράφει κανονικά. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστα σε κάποια ρύθμιση? Το έχει δοκιμασει κανεις? help:confused::confused:

 

@goumas21

 

Μπορεις να δωσεις τη σελιδα που το βρηκες το Fingerkeyb με τις οδηγιες κλπ γιατι απο το πρωι προσπαθω να βρω μια αξιολογη λυση για sms 160 χαρακτηρων....

 

ευχαριστω!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=479464

 

ετοιμαζεται (σε συνεργασια με τον panosha) και φουλ ελληνικη εκδοση που,μπορει να υποστηριζει 160 χαρακτηρες

 

αυτην δεν υποστηριζει ακομη 160 χαρακτηρες..

η λυση σου λεγεται spb full keyboard και ειναι το πιο touch friendly πληκτρολογιο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης!

 

γιατί δεν χρισημοποιείς το Resco Audio Recorder; εγώ το χρισημοποιώ εδώ και αρκετό καιρό και αν και πάντα μιλάω με bluetooth, αυτό καταγράφει τα πάντα μια χαρά;)

 

δεν δουλευει κανενα προγραμμα απο μονο του στο hd...

 

Το Ομνια εχει υποστηριξη στο hardware να καταγραφοντε και οι 2 φωνες.

Στο HD αυτη η δυνατοτητα ΔΕΝ υπαρχει οποτε μονο με ανοιχτη ακροαση!:)

Α,παρεπιπτοντος για τους μη εχοντες τη δυνατοτητα να διαβασουν τις αγγελιες πουλαω το δικο μου HD 1 ημερας(ειναι το 2ο) απο Γερμανο με ndrive 170euro κατω!!

Οποιος θελει ΡΜ.

Ps

Sorry για το offtopic!:)

 

εσυ Μανο εχεις σπασει τα κοντερ!!

φυσικα και καταγραφει και τις 2 φωνες ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και καλυτερα απο οτι στο ομνια!!

απλα εδω πρεπει να κανουμε καποιες -απλες-δουλιτσες πρωτα...

 

οπως ανέφερα και παραπάνω, με το Resco Audio Recorder καταγράφονται οι συνομιλίες αυτόματα (μέσω μιας ρύθμισης) και ακούγονται και οι 2 φωνές (και του καλούμενου και αυτού που καλεί).

Σίγουρα δεν ακούγεται τόσο καλά αυτή του καλούμενου, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ακούγεται καθόλου. Και πάλι λέω ότι το χρισημοποιώ αρκετό καιρό...

του αλλου ακουγεται καλυτερα απο την δικη μου :blink:

 

Ερωτησις προς οσους εχουν την απ'ότι φαίνεται ΠΟΛΥ καλη THDV7.5 του Laurentius : Το video playback εχει διαφορες απο την stock?

 

Γενικα είναι τόσο γρήγορα αποκρίσιμη όσο λένε?

 

ειναι το καλυτερο video playback που ειχα ποτε στο HD μου....και ειναι απλα οτι καλυτερο σε ρομ μεχρι στιγμης....

η μονη που δεν εχω δοκιμασει ειναι αυτη που μοιραζεται ο panosha στο blog του (που δεν το ειχα δει και επαθα πλακα!!!αξιος!!)

 

οκ αντε βαλτε τις παρακατω ρυθμισεις και ολα θα δουλευουν ρολοι,δεν τυθετε θεμα hardware!!!!!!!!!!!

 

call autorecord enable

speakearphone disable

Mp3> High quality

Mic.Auto Gain>Middle

εμενα δουλευει αψογα!!!!!!1

 

δεν δουλευει ετσι μονο Ακη απο μονο του..;)

 

μηπως εχεις custom ρομ ??:rolleyes: γιατι με την official δεν.....

για αυτο και σε καποιους δουλευει αψογα,σε αλλους demi και σε μερικους (οπως εμενα πχ) τελεια!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το εμποδιζω να μπαινει στο ιντερνετ απο μονο του ή τουλαχιστον ρε παιδια να με ρωταει πριν μπει?

Και εκτος αυτου καποιο καλο antivirus να βαλω?

 

Παρε το NoData

Αntivirus δεν χρειαζεται, λεω εγω

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

η λυση που σε οσους εχουν custom ρομ μπορει να περιεχεται ηδη και απλα δουλευει τελειως τυχαια :lol:

 

I wanted to have my calls recorded automatically, so that I don't need to start each recording manually with ICR. So I tried VITO Audio Notes Touch, but found out that it didn't record the other party loud enough. The other side was barely audible and I didn't want to use tricks such as mic gain or speakerphone.

 

So I experimented a bit and found out that if I invoke the original ICR at least once, then VITO Audio Notes Touch will also record both parties equally loud! Great! This even sticks when soft resetting the device. Just hard resets or flashing a new ROM restores the unusable state again, so I had to use ICR once again.

 

So I tried to find out what the original ICR does to enable the recording of both sides. A registry comparison between before and after ICR showed, that ICR creates (or sets) a few registry entries.

 

And guess what: if I add these entries to the registry after flashing a new ROM, both party recording immediately works with VITO Audio Notes Touch! No need to use the original ICR at all. It must be installed however, I guess!

 

 

και η πηγη

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3316289&postcount=200

 

σε μενα δουλευε απο την 1η στιγμη αψογα (δεν εμεινα με την μαμα ρομ πανω απο 3 ωρες...:rolleyes:) και επειδη χρησιμοποιω παντα το vito audio notes και ειχα δοκιμασει και το ICR ,απλα το εβαζα μεσα σε καθε ρομ που εστηνα καλα χωρις ομως να γνωριζω οτι αυτο εκανε την διαφορα και οχι το vito πο μονο του....

δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι δουλευε τυχαια :p

το ειχα δεδομενο οτι μαγνητοφωνει και το HD οπως το ομνια ...

μεχρι που αρχισα να διαβαζω τα παραπονα πολλων χρηστων στους xda οτι δεν δουλευει καλα η μαγνητοφωνηση κλησεων στο HD..η φαση ειναι οτι ειχα ποσταρει κι ολας οτι με το vito audio notes εμενα δουλευε τελεια και τους φαινοταν παραξενο...

και εδω μαλιστα η μαγνητοφωνηση ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας απο οτι στο ομνια ;)

 

χαρειτε το λοιπον

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παρε το NoData

Αntivirus δεν χρειαζεται, λεω εγω

 

και ετσι ειναι Κωστη :)

 

εχω μπει και εχω μπει σε sites με warez,*****,serials απο τα pda μου μονο και μονο για να το τσεκαρω και ποτε δεν ειχα προβλημα..

 

δεν μας πειραζουν - ακομη- τετοια θεματα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η λυση σου λεγεται spb full keyboard και ειναι το πιο touch friendly πληκτρολογιο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης!

θενξξξξξ!!!!!:D:D

εβαλα το spb keyb 4.1 και ειναι οντως πολυ καλο!!! αλλα μηνυματα στελνει 70χαρακτηρες....υπαρχει δυνατοτητα για 160?

Link to comment
Share on other sites

θενξξξξξ!!!!!:D:D

εβαλα το spb keyb 4.1 και ειναι οντως πολυ καλο!!! αλλα μηνυματα στελνει 70χαρακτηρες....υπαρχει δυνατοτητα για 160?

 

διπλο κλικ στο shift για να κλειδωσει κεφαλαια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παλι 70!! μηπως πρεπει να βγαλω το unicode? ή θα στελνει ερωτηματικα;
Link to comment
Share on other sites

παλι 70!! μηπως πρεπει να βγαλω το unicode? ή θα στελνει ερωτηματικα;

 

οχι το θελει το unicode ενεργοποιημενο.

 

καλα λες :O

 

δεν το ειχα παρει χαμπαρι :worry::wacko:

 

περιμενε δοκιμαζω κατι...

 

edit

 

τπτ εχει καποιους χαρακτηρες που δεν μετατρεπονται και γυρναει σε 70 παντα.....

το κοιταω και τα λεμε παλι πιο μετα γιατι πρεπει να φυγω τωρα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ρε Δημητρη!!! θα σε ορισω ως επισημο συμβουλατορα μου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Eγω έχω βάλει αυτό που τροποποίησε ο jbouras και δουλεύει τέλεια και στέλνει και 160 χ. μόνο κεφαλαία βέβαια.

Το θεωρώ πάρα πολύ καλό πληκτρολόγιο,αυτό χρησιμοποιώ συνέχεια.

Για να ενεργοποιηθεί κάνουμε την γνωστή πια διαδικασία.

Είναι ενεργοποιημένος και ο ήχος στα πλήκτρα με βάση το τελευταίο skin του jbouras τον οποίο ευχαριστώ πολύ.

Περισσότερα εδώ.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14454

 

Και το αρχείο για κατευθείαν copy-paste στο program files αφού το αποσυμπιέσετε βέβαια:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει, γιατι τα βιντεακια στο youtube δεν παιζουν ομαλα? Ακομη και αυτα που ειχα στο n95 8gb στο HD παιζουν με σπασιματα. Εχω τον core player αλλα και τον tcmp και οι 2 τα ιδια σκ@τ@ :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει, γιατι τα βιντεακια στο youtube δεν παιζουν ομαλα? Ακομη και αυτα που ειχα στο n95 8gb στο HD παιζουν με σπασιματα. Εχω τον core player αλλα και τον tcmp και οι 2 τα ιδια σκ@τ@ :(

 

Οσόν αφορά αυτά πoυ έχεις στην κάρτα μνήμης δοκίμασε αυτό αν δεν το έχεις ήδη βάλει:

Link to comment
Share on other sites

μόλις τώρα πήγα να κάνω full backup με το SPB κ πάνω που ξεκίνησε μου έβγαλε σφάλμα με το manila.exe ... γιατί???φταίει η έκδοση του SPB που έκανα εγκατασταση μήπως?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατάω το πληκτρο διαχειρησης κλησεων στο ΒΤ ακουστικο μου ανοιγει το Voice speed dial. Υπαρχει καποιος τροπος να μην γινεται αυτο; Να λειτουργει δλδ μονο για απαντηση και τερματισμο κλησης....
Link to comment
Share on other sites

η λυση που σε οσους εχουν custom ρομ μπορει να περιεχεται ηδη και απλα δουλευει τελειως τυχαια :lol:

 

I wanted to have my calls recorded automatically, so that I don't need to start each recording manually with ICR. So I tried VITO Audio Notes Touch, but found out that it didn't record the other party loud enough. The other side was barely audible and I didn't want to use tricks such as mic gain or speakerphone.

 

So I experimented a bit and found out that if I invoke the original ICR at least once, then VITO Audio Notes Touch will also record both parties equally loud! Great! This even sticks when soft resetting the device. Just hard resets or flashing a new ROM restores the unusable state again, so I had to use ICR once again.

 

So I tried to find out what the original ICR does to enable the recording of both sides. A registry comparison between before and after ICR showed, that ICR creates (or sets) a few registry entries.

 

And guess what: if I add these entries to the registry after flashing a new ROM, both party recording immediately works with VITO Audio Notes Touch! No need to use the original ICR at all. It must be installed however, I guess!

 

 

και η πηγη

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3316289&postcount=200

 

σε μενα δουλευε απο την 1η στιγμη αψογα (δεν εμεινα με την μαμα ρομ πανω απο 3 ωρες...:rolleyes:) και επειδη χρησιμοποιω παντα το vito audio notes και ειχα δοκιμασει και το ICR ,απλα το εβαζα μεσα σε καθε ρομ που εστηνα καλα χωρις ομως να γνωριζω οτι αυτο εκανε την διαφορα και οχι το vito πο μονο του....

δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι δουλευε τυχαια :p

το ειχα δεδομενο οτι μαγνητοφωνει και το HD οπως το ομνια ...

μεχρι που αρχισα να διαβαζω τα παραπονα πολλων χρηστων στους xda οτι δεν δουλευει καλα η μαγνητοφωνηση κλησεων στο HD..η φαση ειναι οτι ειχα ποσταρει κι ολας οτι με το vito audio notes εμενα δουλευε τελεια και τους φαινοταν παραξενο...

και εδω μαλιστα η μαγνητοφωνηση ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας απο οτι στο ομνια ;)

 

χαρειτε το λοιπον

 

Ρε συ δήμήτρη, εμένα τα παραπάνω μου φάνηκαν κινέζικα γμτ :)

Που να ξέρω τι ειναι το icr? και..αν κατάλαβα καλα με την μαμα ρομ δεν κάνω τίποτα ε?

Δηλαδή χρόνο δεν έχω να φτύσω και πρέπει να γίνω προγραμματιστής για να περάσω ενα γμν προγραμματάκι να γράφει τις κλήσεις και να το κάνω να δουλευει?:(:(

Τέσπα αν μπορείς να πεις , δημόσια ( να βοηθήσουμε και κανεναν αλλο φίλο) με λίγα λόγια τι μπορεί να γίνει ...

Ετσι κ αλλιώς εγώ σε εχω ανακυρήξει προσωπικό μου συμβουλάτορα εδώ και χρόνια :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Οσόν αφορά αυτά πoυ έχεις στην κάρτα μνήμης δοκίμασε αυτό αν δεν το έχεις ήδη βάλει:

Το εκανα εγκατασταση αλλα δεν το βλεπω πουθενα σαν εικονιδιο για να το τρεξω. Εκτος και αν γινεται αυτοματα η βελτιωση της ταχυτητας αναπαραγωγης απο την καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους επειδη το εχω παραγγειλει ηδη και εχω μπερδευτει με τοσα που διαβασα υπαρχει καπου καποιο post που να εχει μαζεμενα τα απαραιτητα tools και εφαρμογες για τη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγκατασταση αλλα δεν το βλεπω πουθενα σαν εικονιδιο για να το τρεξω. Εκτος και αν γινεται αυτοματα η βελτιωση της ταχυτητας αναπαραγωγης απο την καρτα μνημης.

 

 

Δεν φαίνεται πουθενα,δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

@ Ζαχαράκης

 

Δημήτρη δοκιμάζω την Λαβρεντιους 7.5 όπως σου είχα πει οτι θα κάνω.

Τελικά όσο περισσότερες δοκιμές κάνω τόσο καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον με τα συγκεκριμένα builds, καμία ρομ δεν μπορεί να δώσει το κάτι παραπάνω. Οι όποιες διαφορές είναι ελάχιστες και δεν επιρεαζουν σημαντικά την ολη εικονα.

Η εντύπωση που μου αφήνει η 7.5 σε ταχύτητα τουλάχιστον, είναι ελάχιστα πιο αργή από την 7.3 αλλά πιο συμαζεμένη.

Δεν μπόρεσα να εντοπίσω διαφορές στην αναπαραγωγή βίντεο.

 

Δεν μπορώ να επισέλθω σε βαθύτερα θέματα και να μιλήσω π.χ. για drivers κλπ γιατί δεν γνωρίζω.

Αναφέρομαι μόνο στην εικόνα που εισπράτει ο μέσος χρήστης.

Τα Benchmark την δείχνουν πολύ κοντά στο 330. Νομίζω στο θέμα αυτό ολες οι ρομ εχουν φτάσει στο maximum και δύσκολα θα δούμε κάτι πάνω από το 331.

 

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι στην χρήση που κάνω εγώ στην συσκευή μου δεν μπορώ να πω ότι μου δίνει το κάτω παραπάνω για να την χαρακτηρίσω σαν "την ρομ".

Βεβαίως είναι πάρα πολύ καλή και χαίρομαι που ο λαβρεντης εφάρμοσε αυτό που είχα πεί, σχετικά με το τιμ των testers. Προς θεού δεν εννοώ ότι το έκανε επειδή το είπα εγώ:lol::lol:

Περισσότερα σε λίγες μέρες όταν ολοκληρώσω την δοκιμή.

 

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι φτάσαμε πολύ γρήγορα στο σημείο που φλασάρουμε έτσι για να έχουμε κάτι να κάνουμε.

Να δούμε τι θα παιχθεί από δω και πέρα με τις ρομ που βασίζονται στα νεα μοντέλα.

 

Α σχετικά με τα καλούδια στις ρομ του panosha :D.

Είναι αρκετά χρήσιμα και τα δουλευουμε όλοι όσοι φοράμε τις ρομ του. Το ότι τα ενσωματώνει μας απαλλάσει από περιττο κόπο και soft reset για την εγκατάσταση τους. Ειδικά σε όσους φλασάρουν συχνά, βοηθά πολύ. Το συνειδητοποίησα περισσότερο οταν εστησα την 7.5

Ασε που υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής αν δεν τα θες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και εγω te_salat ετσι βλεπω την υποθεση,μαλλον θα περιμενουμε κατι νεο απο τις 6.5αρες rom πλεον

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν φαίνεται πουθενα,δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Ναι ειδα διαφορα! αλλα αυτο που παραμενει ειναι η αθλια ποιοτητα απεικονησης τα ιδια βιντεακια ειναι πολυ καθαροτερα στο n95 μου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε krepi εχεις δει διαφορα προς το καλυτερο με το συγκεκριμενο προγραμματακι;

 

Tο ότι υπάρχει μια βελτίωση,υπάρχει.

 

Ναι ειδα διαφορα! αλλα αυτο που παραμενει ειναι η αθλια ποιοτητα απεικονησης τα ιδια βιντεακια ειναι πολυ καθαροτερα στο n95 μου.

 

Δες εδώ περισσότερα για βιντεακια,κατέβασε ορισμένα και δοκίμασε να δεις πως παίζουν.

Σε μένα πάντως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...