Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μαλλον δεν καταλαβες το πνευμα μου!ενιγουειζ...

 

Μα γιαυτό σε ρώτησα... για να καταλάβουμε και εμείς εδώ τι εννοείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα τοποθέτησα ένα Bluetooth το οποίο χρησιμοποιούσα σε ένα παλαιότερο κινητο G700 Sony. Το περίεργο είναι πως όταν καλώ καποίον ο ήχος πάει κατευθείαν στο Bluetooth. Όταν δέχομαι κλήση δεν συμβαίνει το ίδιο. Πάει στο τηλέφωνο και εγώ αφού απαντήσω τότε μπορω να μεταβιβάσω τον ήχο στο Bluetooth:confused: Κάνω κάτι λάθος ή δεν υπάρχει συμβατότητα;;;;;;;:(
Link to comment
Share on other sites

Μα γιαυτό σε ρώτησα... για να καταλάβουμε και εμείς εδώ τι εννοείς.

 

θελω να πω οτι καποιος νεος κατοχος hd εχει δικαιωμα να κανει και την πιο ανοητη ερωτηση για να βοηθηθει!και οποιος εχει την καλοσυνη να του απαντηση!γιαυτο υπαρχει αυτο το site και το συγκεκριμενο foroum για να βοηθαει ο ενας τον αλλο!αυτα απο μενα.

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μα έτσι γίνεται ούτως ή άλλως!

 

Διάβασε γενικότερα πιο πίσω να δεις τι γίνεται και θα το εξακριβώσεις και μόνη σου. Απορώ πως έχεις σχηματίσει διαφορετική άποψη! :confused:

 

Για ότι θες πάντως, είμαι σίγουροι ότι όσοι γνωρίζουν έχουν όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσουν. :happy:

 

Σήμερα τοποθέτησα ένα Bluetooth το οποίο χρησιμοποιούσα σε ένα παλαιότερο κινητο G700 Sony. Το περίεργο είναι πως όταν καλώ καποίον ο ήχος πάει κατευθείαν στο Bluetooth. Όταν δέχομαι κλήση δεν συμβαίνει το ίδιο. Πάει στο τηλέφωνο και εγώ αφού απαντήσω τότε μπορω να μεταβιβάσω τον ήχο στο Bluetooth:confused: Κάνω κάτι λάθος ή δεν υπάρχει συμβατότητα;;;;;;;:(

 

Τι μάρκα είναι το bluetooth σου;

 

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο και πατήσεις το πλήκτρο απάντησης του bluetooth, δεν αποδέχεται την κλήση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα είναι το bluetooth σου;

 

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο και πατήσεις το πλήκτρο απάντησης του bluetooth, δεν αποδέχεται την κλήση;

 

Είναι το ΗΒΗ-PV702 της Ericsson. Όταν με καλούν δεν ακούγεται καθόλου ήχος στο bluetooth. Μόνο στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα έπρεπε να σου το κάνει αυτό. Το έχεις ορίσει κανονικά σαν hands-free στη συσκευή σου; Στην πάνω μπάρα φαίνεται εάν είναι connected ή όχι. Εσένα τι σου δείχνει; Μήπως να το σβήσεις και να το ξαναβάλεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι γίνεται ούτως ή άλλως!

 

Διάβασε γενικότερα πιο πίσω να δεις τι γίνεται και θα το εξακριβώσεις και μόνη σου. Απορώ πως έχεις σχηματίσει διαφορετική άποψη! :confused:

 

Για ότι θες πάντως, είμαι σίγουροι ότι όσοι γνωρίζουν έχουν όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσουν. :happy:

 

τα παραπανω τα εγραψα γιατι καπου διαβασα οτι πρεπει να διαβαζουμε πρωτα και μετα να αγοραζουμε wm.ας μην το συνεχισουμε ομως κουραστηκα γιατι ακομα δεν καταλαβες το πνευμα μου!εγω δοξα το θεο του htc εχω βοηθηθει αρκετα απλα το θεωρησα καπως να ακουσω οτι πρωτα πρεπει να διαβασεις και μετα να αγορασεις!αν δεν δουλεψεις κατι δεν μπορεις να το μαθεις!ετσι πιστευω!αυτα.:X

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να σου το κάνει αυτό. Το έχεις ορίσει κανονικά σαν hands-free στη συσκευή σου; Στην πάνω μπάρα φαίνεται εάν είναι connected ή όχι. Εσένα τι σου δείχνει; Μήπως να το σβήσεις και να το ξαναβάλεις;

 

Το δείχνει κανονικά συνδεδεμένο. Το έσβησα και το ξανάβαλα. Αυτο που μου προκαλέι απορία είναι πως δεν ακούω αν με καλούν απο το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω καπως να αποθηκευσω τις επαφες στον υπολογιστη και μετα να τις ξαναπερασω?ποιο αρχειακι ειναι ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

αν δεν δουλεψεις κατι δεν μπορεις να το μαθεις!ετσι πιστευω!αυτα.

Εγώ πως έμαθα??!!?? Εντάξει δεν είμαι και κάνας athanaso (:p:p:p), αλλά κάτι γνωρίζουμε και εμείς χωρίς να έχουμε PPC

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορω καπως να αποθηκευσω τις επαφες στον υπολογιστη και μετα να τις ξαναπερασω?ποιο αρχειακι ειναι ακριβως?

 

Εάν έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το ActiveSync (σε Windows XP) ή το Windows Mobile Device Center (σε Windows Vista) και το Outlook της σουίτας Microsoft Office, μπορείς να περάσεις τις επαφές σου εκεί με έναν απλό συγχρονισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα παραπανω τα εγραψα γιατι καπου διαβασα οτι πρεπει να διαβαζουμε πρωτα και μετα να αγοραζουμε wm.ας μην το συνεχισουμε ομως κουραστηκα γιατι ακομα δεν καταλαβες το πνευμα μου!εγω δοξα το θεο του htc εχω βοηθηθει αρκετα απλα το θεωρησα καπως να ακουσω οτι πρωτα πρεπει να διαβασεις και μετα να αγορασεις!αν δεν δουλεψεις κατι δεν μπορεις να το μαθεις!ετσι πιστευω!αυτα.:X
εεεε νομιζω γινεσε λιγο υπερβολικη συνηθως η παραπανω προτροπη δινετε σε αυτους που ψαχνουν τις διαφορες αναμεσα στις τοσες συσκευες που κυκλοφορουν και το τι παραπανω δινει η καθεμια και ως συνηθως διαλεγουμε αυτη που δινει τα περισσσοτερα ασχετα αν οι πιο πολλοι δεν χρησιμοποιουμε ουτε τισ μισες;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εεεε νομιζω γινεσε λιγο υπερβολικη συνηθως η παραπανω προτροπη δινετε σε αυτους που ψαχνουν τις διαφορες αναμεσα στις τοσες συσκευες που κυκλοφορουν και το τι παραπανω δινει η καθεμια και ως συνηθως διαλεγουμε αυτη που δινει τα περισσσοτερα ασχετα αν οι πιο πολλοι δεν χρησιμοποιουμε ουτε τισ μισες;)

 

κοιτα πιο πανω και ισως καταλαβεις τι λεω!αν οχι δεν πειραζει ας το αφησουμε γιατι πρεπει να μπω μπανιο και να ετοιμαστω!βαριεμαι να ξαναλεω τα ιδια και να εξηγω!:this::p

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

καλα μην μας αποπαιρνεται και μας τα στραβαδια!θυμηθειτε οτι χαμενοι εισασταν και καποιοι απο σας την 1η σας επαφη με τετοια εργαλεια!:cry:

 

Κανείς δεν σας αποπείρε.

Χαμένοι είμαστε και θα συνεχίσουμε, γιατί οσο ασχολείσαι τόσο μαθαίνεις.

Επειδή τα σχόλια σου στις προηγούμενες σελίδες απευθύνονταν σε μένα, προφανώς δεν με ξέρεις αλλά δεν πειράζει.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν το παίζω ξερόλας και ειδήμων γιατί δεν είμαι.

Μόλις πριν 6 μήνες ξεκίνησα να ασχολούμαι άλλωστε.

Φυσικά και θα κάνεις ερωτήσεις αλλά όχι για πράγματα που είναι γεμάτα οι σελίδες του φόρουμ και αφιερόνοντας λίγο χρόνο θα τα βρεις.

Είναι σαν αγνοούμε αυτούς που ξοδευουν τον χρόνο τους γραφοντας.

Πριν παραλάβω το πρώτο μου HTC ηθελα να βρω οπως όλοι μας το destinator. Διάβαζα συνεχως για ipmart forum εψαχνα αλλα δεν μπορούσα να βρω την έκδοση που ήθελα, γιατί δεν ήξερα πως να ψάξω. Με βοήθησε κάποιος εδω μέσα. Ήταν ενα θέμα που κανενας δεν μιλούσε ξεκάθαρα για τους γνωστούς λόγους.

Αν έχεις κάνει την προσπάθεια σου για κάτι και δεν τα καταφέρνεις όλοι οσοι μπορούν θα σε βοηθήσουν.

Αν όμως πριν καν ρίξεις μια ματιά στο manual αρχίζεις τις ερωτήσεις........

 

Αυτό που είπα οτι πριν αγοράσεις αρχίζεις να διαβάζεις, δεν είναι ειρωνία.

Εγώ τουλάχιστον το έκανα γιατί είχα φοβηθεί ότι θα βρεθώ με μια συσκευή και δεν θα ξερω από που να αρχίσω. Με βοήθησε αρκετά σε σημείο να κάνω το πρώτο μου φλασάρισμα 6 ώρες μετά την παραλάβη.

Με λίγα λόγια αν δεν έχεις παιδευτεί λίγο, δεν θα μπορέσεις ούτε να καταλάβεις την απάντηση που σου δίνει αυτός που προσπαθεί να σε βοηθήσει.

 

Στο navimania στο thread του Diamond υπάρχει ένα ποστ δικό μου που έγινε υπόμνημα. Αφορούσε κάποια βασικά πραγματάκια που πρέπει να γνωρίζουν όσοι ασχολούνται για πρώτη φορά.

Είχα συγκεντρώσει διάφορα αρθρακια και ποστ που βρίσκονταν σκόρπια στο φόρουμ για τον εαυτό μου σ' ενα αρχείο word. Καποια στιγμή είδα ότι θα μπορούσαν να βοηθήσουν και άλλους σαν εμενα και το ποστάρισα.

Δεν είχα αγοράσει ακόμα την συσκευή μου όταν το έκανα.

 

Ελπίζω με τόσα που έγραψα να κατάλαβες το σκεπτικό μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το ActiveSync (σε Windows XP) ή το Windows Mobile Device Center (σε Windows Vista) και το Outlook της σουίτας Microsoft Office, μπορείς να περάσεις τις επαφές σου εκεί με έναν απλό συγχρονισμό.

 

thanx αυτο εκανα.απλα νομιζα πως μπορουσε να γινει λιγο πιο απλα :P

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επίσιμη νέα rom θα δούμε ρε παιδιά; Να δούμε και το νέο

TFL3D (λέμε τώρα). Είδατε το calendar tab στην rom του dutty που δείχνει και τον καιρό;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επίσιμη νέα rom θα δούμε ρε παιδιά; Να δούμε και το νέο

TFL3D (λέμε τώρα). Είδατε το calendar tab στην rom του dutty που δείχνει και τον καιρό;

 

Πως δεν το'δαμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορειτε να μου πείτε πως θα κάνω εγκατάσταση το ndrive?το εχει προεγκατεστημενο ή είναι σε cd? ευχαριστώ!

 

Από όσο ξέρω έρχεται μαζί με την κάρτα μνήμης. Λογικά θα θέλει εγκατάσταση. Απλά βρες το αρχείο cab.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επίσιμη νέα rom θα δούμε ρε παιδιά; Να δούμε και το νέο

TFL3D (λέμε τώρα). Είδατε το calendar tab στην rom του dutty που δείχνει και τον καιρό;

 

Νομιζω λίγο πριν κυκλοφορισουν τα νεα μοντελα κάποιοι θα τις "βρουν".

Σιγα σιγα γινεται όλο και πιο λειτουργικό το tf3d

Διαβάσατε για το ΟΜΝΙΑ HD?

Την κάνανε με ελαφρα πηδηματάκια από τα windows.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλα μην μας αποπαιρνεται και μας τα στραβαδια!θυμηθειτε οτι χαμενοι εισασταν και καποιοι απο σας την 1η σας επαφη με τετοια εργαλεια!:cry:
εγω ειμαι χαμενος ακομα:p
Link to comment
Share on other sites

Το δείχνει κανονικά συνδεδεμένο. Το έσβησα και το ξανάβαλα. Αυτο που μου προκαλέι απορία είναι πως δεν ακούω αν με καλούν απο το bluetooth.

 

Απαντάς από το bluetooth κουμπί ή από το ίδιο το κινητό;

 

 

Παιδιά αν κάποιος εξάγει την registry του (με το πρόγραμμα Fdcsoft TaskManager) σε ROM με τον HTC SIP changer και την ποστάρει εδώ θα με υποχρέωνε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ε ναι κλασικα με σαγιοναρα δεν πάει με σκαρπίνι η κελεμπια.

Δες εμενα εδω :D

 

Είναι τσικνοπεμπτη δεν μαλωνουν οι μοντερέοι.

:lol::lol::lol::lol::lol: και μια και σε πετυχα το ωραιο θεμα που εχεις στο xda για το manila θα μου τα δειχνει ελληνικα;:O
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορειτε να μου πείτε πως θα κάνω εγκατάσταση το ndrive?το εχει προεγκατεστημενο ή είναι σε cd? ευχαριστώ!

 

Σημερα μου ειρθε και εμενα το 2ο HD και ειχε μεσα το προγραμμα.

Ειναι στη καρτα μνημης και ενεργοποιητε στελνοντας με 1 sms το κωδικο που θα βρεις στο αυτοκολητο που εμενα το εχει στο εγχειριδιο χρησης!

Αυριο θα το ενεργοποιησω και εγω να δω τι ψαρια πιανει,παντως το σιγουρο ειναι οτι πιανει πολυ χορο απ τη καρτα μνημης (4.5GB) μαλλον λογω τον ρεαλιστικων φωτο των πολεων που εχει!!:p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: και μια και σε πετυχα το ωραιο θεμα που εχεις στο xda για το manila θα μου τα δειχνει ελληνικα;:O

 

Φυσικά θα στο δείχνει στα ελληνικά.

Δεν ξέρω με το ρολόι και την πληρη ημερομηνια πως θα φαίνεται. θα το τσεκάρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...