Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεμα ΜΠΑΤΑΡΙΑ:

 

Λοιπον, σημερα το πρωι κατα της 06:00 ξεκινησε η μερα μου με ~90% μπαταρια. Μεχρι της 17:00 ειχε πάει 15%.

Χρηση 6-7 τηλεφωνα, καμια 10αρια σμσ, περιπου 30' τουιτερ(το παιχνιδι με τη μπιλια) και 4ωρες wifi & BT.

 

Πως κρινετε την αποδοση της μπαταριας;

Καποιος ελεγε πιο πισω οτι εχει δει καλυτερη αποδοση οταν το φορτιζει στον υπολογιστη. Κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο; Τι διαφορα εχει να φορτισει γρηγορα ή αργα;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σε αυτους τους χρονους ειμαι και εγω με τετοια χρηση,απλα η φορτιση μεσω pc ειναι πιο αργη και θεωρητικα κανει καλο στην μπαταρια,οχι πως θα εχεις προβλημα απο τον φορτιστη
Link to comment
Share on other sites

σε αυτους τους χρονους ειμαι και εγω με τετοια χρηση,απλα η φορτιση μεσω pc ειναι πιο αργη και θεωρητικα κανει καλο στην μπαταρια,οχι πως θα εχεις προβλημα απο τον φορτιστη

ελεγα μηπως θα διαφερει και ο χρονος που θα διαρκει, αλλα δεν μου καθοταν καθολου καλα...

ειναι απλα θεμα φροντιδας και ισως καλυτερης αποδοσης μετα απο πολλεεεεες χρησεις που ολες οι μπαταριες χανουν αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την ρομ του Dutty με το καινούργιο TF3D?

Τo Blackstone Greek Keyboards.cab του panosha παίζει στο νέο TF3D?

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς από το bluetooth κουμπί ή από το ίδιο το κινητό;

 

 

.

 

 

Τελικά έπαιξε μετά την 3 φορα που το έβαλα....:wacko: Μαγεία:D

Αφου παίζει όμως χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Nikos2k5:

Είναι ενδιαφέρουσα ROM αλλά ακόμα δεν μπορεί να συναγωνιστεί σε ταχύτητα και σταθερότητα τις υπάρχουσες. Καλύτερα να περιμένεις για μεταγενέστερη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνετε με μερικά προγράμματα που είναι να εγκαταστήσουμε πώς γίνεται?

Μερικά προγράμματα όπως το panosha HD STK Service έχω κάνει άπυρες προσπάθειες ώμος δεν καταφέρνω να το βαλω σωστά για να δουλέψει …όποιος ξέρει ας δόση μια βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαβάσατε για το ΟΜΝΙΑ HD?

Την κάνανε με ελαφρα πηδηματάκια από τα windows.

 

Δεν θα το έλεγα. Απλά πρόκειται για διαφορετική συσκευή που έχει αποκλειστικά multimedia προσανατολισμό. Και όπως και να το κάνουμε στο συγκεκριμένο κομμάτι το symbian έχει το πάνω χέρι. Δεν θα μπορούσαμε να δούμε σήμερα Windows Mobile συσκευή να τραβάει High Definition video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Απλά πρόκειται για διαφορετική συσκευή που έχει αποκλειστικά multimedia προσανατολισμό. Και όπως και να το κάνουμε στο συγκεκριμένο κομμάτι το symbian έχει το πάνω χέρι. Δεν θα μπορούσαμε να δούμε σήμερα Windows Mobile συσκευή να τραβάει High Definition video.

 

Σωστά, αλλά θα μπορούσαν να το παρουσιάσουν σαν ενα άλλο μοντέλο.

Υποτείθεται το 80% όσων εχουν αγοράσει το πρώτο ΟΜΝΙΑ το επέλεξε γιατι είναι WM.

Δεν μπορείς λοιπόν εκεί που τους δίνεις αυτό που περιμένουν, δηλαδή σοβαρή οθόνη, να τους διώχνεις από τα windows.

Ας το ονόμαζε SONIA :) τελως πάντων και ας προχώραγε στην παραγωγή ενος νέου ΟΜΝΙΑ με ανάλογες προδιαγραφές σαν συνέχεια της σειράς.

Οποιος ηθελε θα αγόραζε multimedia με symbian και αυτοί που θέλουν windows αλλα πλήρως ανταγωνιστικό στο HD και τα λοιπά νέα μοντέλα θα αρκούνταν σε μια φοβερή οθόνη συν την όποια βελτίωση τους επέτρεπαν τα windows στο θέμα video-photo.

Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ.

 

Έβαλε κανείς την ρομ του Dutty με το καινούργιο TF3D?

Τo Blackstone Greek Keyboards.cab του panosha παίζει στο νέο TF3D?

 

Οσο την τεσταριζα δεν τόλμησα να το δοκιμάσω. Το πληκτρολόγιο του νεου manila είναι τόσο διαφορετικό που δεν υπάρχει περίπτωση.

Πάντως η ρομ αυτή είναι οπως το λέει για τεστ.

Δεν μπορώ να καταλάβω την επίθεση που του έκαναν κάποια ατομα στο XDA .

Ο άνθρωπος λέει τεστ. Πως θα ολοκληρωθεί αν δεν τεσταριστεί? Απλά θα έπρεπε να την δώσει επιλεκτικά γιατί μέχρι και άτομα που φλασάριζαν πρώτη φόρα την έβαλαν. Καταλαβαίνεις τώρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι

που μάλλον θα μου έλυνε τα χέρια μια και το touchflo σε περιορίζει και το shell 2 δεν με ικανοποιεί προσωπικά.

Στην σελίδα όμως της spb δεν το βλέπω , είναι δοκιμαστικό; Γνωρίζει κάνεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποτείθεται το 80% όσων εχουν αγοράσει το πρώτο ΟΜΝΙΑ το επέλεξε γιατι είναι WM.

 

Κι όμως φίλε Κώστα αυτό δεν είναι αλήθεια! Το μεγαλύτερο ποσοστό που διάλεξε αυτό το κινητό ήταν αυτοί που είδαν τη διαφήμιση μιας καινούργιας συσκευής με οθόνη touch screen που περιλαμβάνει τα πάντα και είναι η ναυαρχίδα της Samsung. Εάν θυμάσαι καλά πουθενά στη διαφήμιση δεν λέει ότι πρόκειται για WM συσκευή. ;)

Οι υπόλοιποι που γνώριζαν ότι πρόκειται για επερχόμενο WM ήταν αυτοί που παρακολουθούν αυτά τα forum και ενημερώνονται. Αυτοί όμως είναι η μειοψηφία σε σχέση με το σύνολο του αγοραστικού κοινού.

 

Από τη στιγμή που με αυτό το όνομα έκανε εμπορική επιτυχία, η επόμενη ναυαρχίδα έπρεπε να έχει παρεμφερές όνομα. Με τη λογική του marketing μιλάμε πάντα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι με βρίσκει σύμφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Οσο την τεσταριζα δεν τόλμησα να το δοκιμάσω. Το πληκτρολόγιο του νεου manila είναι τόσο διαφορετικό που δεν υπάρχει περίπτωση.

Πάντως η ρομ αυτή είναι οπως το λέει για τεστ.

Δεν μπορώ να καταλάβω την επίθεση που του έκαναν κάποια ατομα στο XDA .

Ο άνθρωπος λέει τεστ. Πως θα ολοκληρωθεί αν δεν τεσταριστεί? Απλά θα έπρεπε να την δώσει επιλεκτικά γιατί μέχρι και άτομα που φλασάριζαν πρώτη φόρα την έβαλαν. Καταλαβαίνεις τώρα.

ετσι ακριβως ειναι,η λεξη test και beta τα λεει ολα νομιζω,αλλα τι ψαχνεις να βρεις
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε Κώστα αυτό δεν είναι αλήθεια! Το μεγαλύτερο ποσοστό που διάλεξε αυτό το κινητό ήταν αυτοί που είδαν τη διαφήμιση μιας καινούργιας συσκευής με οθόνη touch screen που περιλαμβάνει τα πάντα και είναι η ναυαρχίδα της Samsung. Εάν θυμάσαι καλά πουθενά στη διαφήμιση δεν λέει ότι πρόκειται για WM συσκευή. ;)

Οι υπόλοιποι που γνώριζαν ότι πρόκειται για επερχόμενο WM ήταν αυτοί που παρακολουθούν αυτά τα forum και ενημερώνονται. Αυτοί όμως είναι η μειοψηφία σε σχέση με το σύνολο του αγοραστικού κοινού.

 

Από τη στιγμή που με αυτό το όνομα έκανε εμπορική επιτυχία, η επόμενη ναυαρχίδα έπρεπε να έχει παρεμφερές όνομα. Με τη λογική του marketing μιλάμε πάντα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι με βρίσκει σύμφωνο.

Θα συμφωνησω απολυτα...Για τους περισσοτερους αγοραστες,οι λεξεις WM και Symbian ειναι αγνωστες.

Χωρια που η συντριπτικη πλειοψηφια των αγοραστων,κανει τις εξης ερωτησεις.

α)Ποσα μεγαπιξελ ειναι η καμερα?

β)Ποσο διαρκει η μπαταρια?

γ)Ποσα εκατομμυρια χρωματα ειναι η οθονη?

δ)Ποση μνημη εχει για τραγουδια?

Ολα τα αλλα...τι λειτουργικο "φοραει"?..Τι επεξεργαστη?..Ειναι VGA η οθονη?..Εχει GPS?..Και αν ναι τι chip εχει?..Μηπως ειναι A-GPS?..κλπ κλπ...Ειναι ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ..

Και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως οι περισσοτεροι πελατες-αγοραστες του ΟΜΝΙΑ,ηδη πανηγυριζουν με την ελευση του ΟΜΝΙΑ HD και ειναι ετοιμοι να πεταξουν στα σκουπιδια το πρωτο ΟΜΝΙΑ.

Το ολο σκεπτικο μου επιβεβαιωνεται,αν παρακολουθησετε το φορουμ του ΟΜΝΙΑ.

Το πρωτο καιρο η πλειοψηφια των αγοραστων ειχε τα εξης παραπονα.

α)Μα ειναι δυνατον να εδωσα 600 ευρω και να μη κραταει η μπαταρια ουτε μια εβδομαδα?

β)Τι?Πως?!ΔΕΝ εχει η οθονη 16.7 εκατομυρια χρωματα?

γ)ΧΑΛΙΑ η καμερα!Το παλιο μου Sony-Ericsson η Nokia,εβγαζε ΠΟΛΥ καλυτερες φωτογραφιες..

Και αυτα τα εγραφαν μελη του φορουμ του myphone.gr που στο κατω-κατω εχουν και λιγο το μικροβιο της τεχνολογιας...Φανταστειτε τι θα ελεγαν αυτοι που δεν εχουν καν κομπιουτερ σπιτι τους...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω το προγραμματάκι MemMaid ειναί καλο για τη διαχείρηση μνήμης?προτείνετε να το βάλω ή δεν θα κάνει κ τπτ το ουσιαστικό?υπάρχει κατι καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το fingerkeyboard και το εγκατεστησα οπως ακριβως λεει στη σελιδα.

δηλαδη:

 

Για εγκατασταση:

- Δημιουργηστε ενα φάκελο με το ονομα FingerKeyb στο Program Files (καλυτερα στο device memory):

/Program files/FingerKeyb/ και εξαγετε τα αρχεια που βρισκονται στο FingerKeyboard - ΧΧΧΧ edition v1.4.zip στον φακελο αυτο.

 

Καταληγετε καπως ετσι:

"/Program files/FingerKeyb/Skins"

"Program files/FingerKeyb/Fingerkeyb_register.exe"

"Program files/FingerKeyb/fingerkeyb.dll"

 

Μετά τρέξτε το Fingerkeyb_register.exe και επιλεξτε το Fingerkeyb.dll. Επιλεγετε το 'Yes' για να το κανετε Register. Το πληκτρολογιο ειναι στο menu ''Other input Methods''.

 

 

παταω Fingerkeyb_register.exe και μου πεταει παραθυρακι για register και παταω yes.δε μου ζηταει να επιλεξω το Fingerkeyb.dll....το οποιο οταν το κλικαρω μου γραφει οτι δεν υπαρχει προγραμμα να ανοιξει αυτο το αρχειο...

 

επισης λεει μετα ''Other input Methods'' , υποτιθεται εννοει εισαγωγη (το εικονιδιο με το πληκτρολογιο) και αλλαζω απο full qwerty σε fingerkeyb και δεν το δεχεται,οπως και ολες τις αλλεσ επιλογες...

 

 

τι κανω λαθος????:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά να ρωτήσω το προγραμματάκι MemMaid ειναί καλο για τη διαχείρηση μνήμης?προτείνετε να το βάλω ή δεν θα κάνει κ τπτ το ουσιαστικό?υπάρχει κατι καλύτερο?

 

Καλό είναι αν και εγώ προτιμώ το SKTools. Προσοχή βέβαια στη χρήση τους και δεν πειράζουμε πράγματα που δεν ξέρουμε τι κάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eρωτησις:

Αν περάσω (με uspl) μια άλλη μη μαμα rom , θα μπορω να γυρισω στην κανονικη μαμα rom ανα πασα στιγμη και αν ναι πως;

Αν τελικα περασω μια αλλη rom πως θα μπορω να στελνω ελληνικα sms ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι και στα δύο. Για το πρώτο επανέρχεσαι στη μαμά ROM απλά ξαναφλασάροντας τη. Για το δεύτερο με τη βοήθεια extra πληκτρολογίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο. Για το πρώτο επανέρχεσαι στη μαμά ROM απλά ξαναφλασάροντας τη. Για το δεύτερο με τη βοήθεια extra πληκτρολογίου.

 

Thanx!

 

1ον) Πoυ βρισκω τη μαμα rom?

2oν) Ξερεις κανενα συγκεκριμενα;

 

Δεχομεθα και pm

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το fingerkeyboard και το εγκατεστησα οπως ακριβως λεει στη σελιδα.

δηλαδη:

 

Για εγκατασταση:

- Δημιουργηστε ενα φάκελο με το ονομα FingerKeyb στο Program Files (καλυτερα στο device memory):

/Program files/FingerKeyb/ και εξαγετε τα αρχεια που βρισκονται στο FingerKeyboard - ΧΧΧΧ edition v1.4.zip στον φακελο αυτο.

 

Καταληγετε καπως ετσι:

"/Program files/FingerKeyb/Skins"

"Program files/FingerKeyb/Fingerkeyb_register.exe"

"Program files/FingerKeyb/fingerkeyb.dll"

 

Μετά τρέξτε το Fingerkeyb_register.exe και επιλεξτε το Fingerkeyb.dll. Επιλεγετε το 'Yes' για να το κανετε Register. Το πληκτρολογιο ειναι στο menu ''Other input Methods''.

 

 

παταω Fingerkeyb_register.exe και μου πεταει παραθυρακι για register και παταω yes.δε μου ζηταει να επιλεξω το Fingerkeyb.dll....το οποιο οταν το κλικαρω μου γραφει οτι δεν υπαρχει προγραμμα να ανοιξει αυτο το αρχειο...

 

επισης λεει μετα ''Other input Methods'' , υποτιθεται εννοει εισαγωγη (το εικονιδιο με το πληκτρολογιο) και αλλαζω απο full qwerty σε fingerkeyb και δεν το δεχεται,οπως και ολες τις αλλεσ επιλογες...

 

 

τι κανω λαθος????:cry::cry::cry:

 

ακυρο το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...