Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή. Μια ακόμα ερώτηση: Αν τυχόν το βρω στο εξωτερικό πιο φθηνά, να το πάρω ή ενδέχεται να μην μπορώ να περάσω τα Ελληνικά;
πληκτρολογιο και να παιρνεις μηνυματα καθως και να γραφεις σιγουρα μπορεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πληκτρολογιο και να παιρνεις μηνυματα καθως και να γραφεις σιγουρα μπορεις

 

τι δεν θα έχω δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα και σε tf3d μπορεισ ..να βαλεισ ελληνικα τησ ace οχι...μονο cooged rom ελληνικη που κυκλοφορει..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ελληνικα και σε tf3d μπορεισ ..να βαλεισ ελληνικα τησ ace οχι...μονο cooged rom ελληνικη που κυκλοφορει..

 

Αυτά τα 3rd party, δεν τα εμπιστεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 3rd party, δεν τα εμπιστεύομαι...

ποια εννοεισ?μιλαω για τα ελληνικα εγω που με μια αλλαγη στη registry ενεργοποιουνται....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι δεν θα έχω δηλαδή;
οπως σου ειπε και ο φιλος πληρη ελληνικα θα εχεις μονο με cook rom αλλα το θεμα ειναι οτι χανεις την εγγυηση αν συμβει κατι και δεν μπορεις να το επαναφερεις στην αρχικη κατασταση που το πηρες,μια και ειναι αν καταλαβα καλα η πρωτη σου επαφη με win mob θα ελεγα μην ξεκινησεις απο τα βαθια αμεσως,αλλωστε η ρομ που φοραει ειναι πολυ καλη,οταν λεμε ελληνικα λεμε για το μενου,πχ θα γραφη start αντι εναρξη,κατι οπως στο pc σου,xp greek και χπ αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπε και ο φιλος πληρη ελληνικα θα εχεις μονο με cook rom αλλα το θεμα ειναι οτι χανεις την εγγυηση αν συμβει κατι και δεν μπορεις να το επαναφερεις στην αρχικη κατασταση που το πηρες,μια και ειναι αν καταλαβα καλα η πρωτη σου επαφη με win mob θα ελεγα μην ξεκινησεις απο τα βαθια αμεσως,αλλωστε η ρομ που φοραει ειναι πολυ καλη,οταν λεμε ελληνικα λεμε για το μενου,πχ θα γραφη start αντι εναρξη,κατι οπως στο pc σου,xp greek και χπ αγγλικα

 

Οπότε ας μην το διακινδυνεύσω. Το βρήκα ήδη στα 620 ευρώ, οπότε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστοσ ..... Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional English!!!!!!!!!!!!!!!!11
απλα δεν το ειδα αυτο,αλλα με παραξενεψε το 2 χρόνια εγγύηση σε επίπεδο hardware από Ace Hellas,2 ζευγαρια ματια καλυτερα απο 1:p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα,ενημέρωσε μας και τις επόμενες μέρες αν είναι όλα οκ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Tελικα δεν ειναι ολα ΟΚ!!

Μαλλον πρεπει να περασουμε αλλο radio οπως ειχε πει ο zaharakis.

Το προβλημα ειναι το εξης. Οταν κανεις εναλλαγη γραμμης και πας να παρεις τηλεφωνο δεν ακουγεται στο ακουστικο οτι καλει, παρ ολο που καλει κανονικα. Και επομενος μπορει ο αλλος να απαντησει και συ να μην το εχεις καταλαβει και ο αλλος να λεει ναι-ναι- κλπ και συ να μην ακους τπτ.

Επισης χτες μετα απο εναλλαγη πηγα να στειλω σμσ και ελεγε η διαδικασια απετυχε προσπαθηστε παλι σε 15". Σημα ειχε κανονικα.

 

Μετα απο restar ολα καλα!!

Αρα, θελει αλλαγη το radio.

 

Παω να διαβασω διαδικασια κλπ γιατι δεν εχω ιδεα!!! ευχηθείτε μ καλη επιτυχια και να μην καταστρεψω τη συσκευη!!!:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν ειναι ολα ΟΚ!!

Μαλλον πρεπει να περασουμε αλλο radio οπως ειχε πει ο zaharakis.

Το προβλημα ειναι το εξης. Οταν κανεις εναλλαγη γραμμης και πας να παρεις τηλεφωνο δεν ακουγεται στο ακουστικο οτι καλει, παρ ολο που καλει κανονικα. Και επομενος μπορει ο αλλος να απαντησει και συ να μην το εχεις καταλαβει και ο αλλος να λεει ναι-ναι- κλπ και συ να μην ακους τπτ.

Επισης χτες μετα απο εναλλαγη πηγα να στειλω σμσ και ελεγε η διαδικασια απετυχε προσπαθηστε παλι σε 15". Σημα ειχε κανονικα.

 

Μετα απο restar ολα καλα!!

Αρα, θελει αλλαγη το radio.

 

Παω να διαβασω διαδικασια κλπ γιατι δεν εχω ιδεα!!! ευχηθείτε μ καλη επιτυχια και να μην καταστρεψω τη συσκευη!!!:cry::cry:

 

Thanks.:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ας μην το διακινδυνεύσω. Το βρήκα ήδη στα 620 ευρώ, οπότε ΟΚ.

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=173504

ιδια συσκευη δεν ειναι και εδω; εννοω αγγλικη η μια, αγγλικη και η αλλη!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φωτο KPERI!

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνωμη σας για τις cooked rom. Είναι το πρώτο WM κινητό που είναι πραγματικά δικό μου συνήθως είχα μερικά για αλλαγή στο παρελθόν αλλά δανεικά. Προτιμούσα και τελικά πολύ άστοχα το στρατόπαιδο Symbian. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι έχω τη συσκευή κανένα τριμηνο περίπου και ακόμα δεν έχω ψηθεί να αλλάξω rom. Με τα Symbian που είχα με τη πρωτη ευκαιρία άλλαζα γιατί πάντα οι καιούργιες εκδόσεις προσφεραν σταθερότητα, εξοικονόμηση μπαταρίας ίσως καμιά φορά και δυνατότητες.

Εδώ τί παίζετε? Το τηλ μου είναι σταθερότατο δεν μου έχει κολήσει ποτε του έχω περάσει ότι προγραμματάκι θα ήθελα να έχω και όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα. Με μια cooked ρομ τί θα κερδίσω παραπάνω που δεν το έχω. Δεν ρωτάω τυχαία. Έχω διαβάζει τις απόψεις κατά καιρούς για το λαβρεντιους, πανόσα κτλ αλλά αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο σε κανένα σας είναι τι πραγματικά κερδίζω. Ταχύτητα μόνο? Καλύτερο σήμα? Περισσότερη σταθερότητα?

Ψήνωμαι να μπω στο τριπάκι έτσι από ενδιαφέρον γιατί μ' αρέσει να καταπιάνομαι γι αυτό το πήρα άλλοστε, αλλά από την άλλη δεν θέλω να αναλώνομαι για το τίποτα. Γιατί εκτός από ενασχόληση είναι και το καθημερινό μου εργαλείο.

 

Το μόνο που δεν έχω και θα ήθελα και δεν έχω είναι υποστήριξη flash από το όπερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ωραία φωτο KPERI!

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνωμη σας για τις cooked rom. Είναι το πρώτο WM κινητό που είναι πραγματικά δικό μου συνήθως είχα μερικά για αλλαγή στο παρελθόν αλλά δανεικά. Προτιμούσα και τελικά πολύ άστοχα το στρατόπαιδο Symbian. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι έχω τη συσκευή κανένα τριμηνο περίπου και ακόμα δεν έχω ψηθεί να αλλάξω rom. Με τα Symbian που είχα με τη πρωτη ευκαιρία άλλαζα γιατί πάντα οι καιούργιες εκδόσεις προσφεραν σταθερότητα, εξοικονόμηση μπαταρίας ίσως καμιά φορά και δυνατότητες.

Εδώ τί παίζετε? Το τηλ μου είναι σταθερότατο δεν μου έχει κολήσει ποτε του έχω περάσει ότι προγραμματάκι θα ήθελα να έχω και όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα. Με μια cooked ρομ τί θα κερδίσω παραπάνω που δεν το έχω. Δεν ρωτάω τυχαία. Έχω διαβάζει τις απόψεις κατά καιρούς για το λαβρεντιους, πανόσα κτλ αλλά αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο σε κανένα σας είναι τι πραγματικά κερδίζω. Ταχύτητα μόνο? Καλύτερο σήμα? Περισσότερη σταθερότητα?

Ψήνωμαι να μπω στο τριπάκι έτσι από ενδιαφέρον γιατί μ' αρέσει να καταπιάνομαι γι αυτό το πήρα άλλοστε, αλλά από την άλλη δεν θέλω να αναλώνομαι για το τίποτα. Γιατί εκτός από ενασχόληση είναι και το καθημερινό μου εργαλείο.

 

Το μόνο που δεν έχω και θα ήθελα και δεν έχω είναι υποστήριξη flash από το όπερα.

να πω την γνωμη μου,στις καινουργιες συσκευες(μιλαω για τελευταιο εξαμηνο)το κερδος απο μια cook ειναι ελαχιστο για τον λογο οτι οι ρομ τους ειναι πολυ καλες πια οποτε τα περιθωρια στενευουν,θα μου πεις τοτε ποιος ο λογος;ειναι η χαρα του φλασαρισματος και η ασχολια με την συσκευη θα ελεγα,τωρα αν εχεις μια συσκευη παλια με win 2003-2005 και περασεις 6.1 θα δεις μεγαλυτερες διαφορες,το ιδιο θα ισχυει και για το hd και αλλες συσκευες με 6.1 σε 1-2 χρονια που θα του περνανε λογικα 7αρια,υπαρχει κοσμος που θα διαφωνησει με αυτη την αποψη,απλα ειναι η γνωμη μου:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει 2 πραγματακια για να περασω το νεο radio? Διαβασα τα παρακατω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462347

αλλα αναφερεται σε USPL. Οταν κανω ολα αυτα που λεει μετα πως περναω το νεο radio?

 

Βοηθεια παιδια!! πρωτη φορα επιχειρω να κανω κατι τετοιο!!

Με θεμα εγγυησης δεν υπαρχει προβλημα ε; και το spl και το radio επαναφερονται κανονικα....

 

να κανω οτι λεει εδω;

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone_Radio

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=173504

ιδια συσκευη δεν ειναι και εδω; εννοω αγγλικη η μια, αγγλικη και η αλλη!!:)

 

Βλεπω πτωση αρκετη στην τιμη!!! Λετε να μου ερθει φτηνοτερα τελικα απο την Wind

και η καθηστερηση να μου βγει σε καλο????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Second Today. Αλλά το TouchFlow Detacher είναι πλέον καλύτερο! ;)

 

και εννοείται φίλε Γιάννη, οτι για ακόμα μια φορά, έδωσες ρέστα...:respect:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας 4 προγράμματα που κάνουν το ίδιο πράγμα,δηλαδή εναλλαγή οθόνης μεταξύ manila και today κατέληξα ότι πρακτικότερο όλων,με παραπάνω επιλογές και χωρίς να επηρεάζεται καθόλου η εύρυθμη λειτουργία του manila είναι το Second Today.

 

Μιλάω για :

Second Today

TouchFlow Detacher

mToday

Manila Control

Link to comment
Share on other sites

μηπως να περασω κατευθειαν καμια νεα ρομ με το νεο ραδιο μεσα; ποια προτινετε;

μπορω να επαναφερω αυτην της ace ε?

 

περιμενω προταση για την καλυτερη ρομ κατα τη γνωμη σας!! αγγλικη θελω να ειναι! μια που λεει ο zaharakis 1-2 σελιδες πισω που μπορουμε να την βρουμε;

 

παιδες η ρομ η 7,5 του Leo ειναι ετοιμη και απλα ειναι -κυριολεκτικα- οτι καλυτερο

εχω δοκιμασει στο HD :blink:

 

τα παντα ροκαρουν και δουλευουν τελεια!!

 

περιτο να αναφερω οτι η ρομ ειναι full flash support :!:

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως να περασω κατευθειαν καμια νεα ρομ με το νεο ραδιο μεσα; ποια προτινετε;

μπορω να επαναφερω αυτην της ace ε?

 

περιμενω προταση για την καλυτερη ρομ κατα τη γνωμη σας!! αγγλικη θελω να ειναι! μια που λεει ο zaharakis 1-2 σελιδες πισω που μπορουμε να την βρουμε;

 

Εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=481388 :):X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!!! ελπιζω να τα καταφερω...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας 4 προγράμματα που κάνουν το ίδιο πράγμα,δηλαδή εναλλαγή οθόνης μεταξύ manila και today κατέληξα ότι πρακτικότερο όλων,με παραπάνω επιλογές και χωρίς να επηρεάζεται καθόλου η εύρυθμη λειτουργία του manila είναι το Second Today.

 

Μιλάω για :

Second Today

TouchFlow Detacher

mToday

Manila Control

 

Φίλε είναι τσεκαρισμένο αυτό?? Ελέγα σήμερα βράδυ να κάτσω να δοκιμάσω τα παραπάνω για να καταλήξω και δεν είναι για μένα οτι ποιο εύκολο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...