Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα Screen Protectors της Zagg, ειτε Full body, ειτε μονο για την οθονη, περιεχουν στη συσκευασια και υγρο για καλη εφαρμογη. Ειχα βαλει μια στο Touch μου, αλλα δεν την εβγαλα ποτε μια και την εδωσα τη συσκευη. Επισης ειχα παραγγειλει και μια για το Diamond, αλλα αυτη δεν την εβαλα ποτε, μια και την εδωσα τη συσκευη πριν μου ερθει. Παντως το τεστ με το κλειδι το εκανα και εγω με το Screen Protector πανω στη συσκευη και πραγματικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Ουτε μια χαρακια. Απιθανο. Τωρα τι παιζεοι αν πας να το βγαλεις ....... :worry: :confused: :wacko: :blink: :O δεν ξερω, ας μας πει καποιος που το προσπαθησε

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τελικα γνωριζει καποιος αν υπαρχει προγραμματακι video ringtone για το HD? δηλαδη να σε καλουν και αντι για τραγουδι να παιζει video στην οθονη?

για nokia S60 εχω ηδη βρει,αλλα για HTC τιποτα ακομα...:(

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Invisible shield που προτεινα και πιο πανω , το εχω εδω και μια βδομαδα και απλα τα σπαει

 

Μαχαιρωστε το,"κλειδιαστε" το , δεν καταλαβαινει τιποτα λεμε!

 

Βγαινει κανονικοτατα και ξανακολλαει χωρις προβλημα (απλα θελει λιγο υπομονη για να βγει)

 

Το συνιστω ανεπιφυλακτα . Προσωπικα εχω παρει το full body να'μαι μεσα

 

Α! Σχετικα με τις δαχτυλιες,πραγματι αφηνει,αλλα με ενα οποιοδηποτε πανακι φευγουν μονομιας

 

Στα μειον οτι εχει χασει λιιιιιιιιιιιγο την ευαισθησια της η οθονη , αλλα απο το να παθω καμμια ζημια και να πρεπει να δωσω ... 270€ , το προτιμω

 

Δειτε και ενα review απο χρηστη εδω και ενα βιντεο απο youtube εδω

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη τα συγκεκριμένα protectors κολλάνε πάνω στη συσκευή. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι οποιαδήποτε προσπάθεια να ξεκολλήσουν από την επιφάνεια της συσκευής δεν δημιουργούν πρόβλημα; Και μιλάω ειδικά για το HD που όλοι γνωρίζουμε πόσο ευαίσθητη είναι η κάσα τους γύρω από την επιφάνεια της οθόνης

 

σας το επιβαιβεωνω εγω,δεν παθαινει απολυτος τιποτα.

επισης να πω οτι εφοσον την εβγαλα τοτε δοκιμασα την αντοχη της,ακομα δεν πιστευω οτι δεν μπορουσα να την τρυπισω με στυλο!!!!!

καλα δεν μιλαμε για την προσπαθεια μου οταν την τραβουσα με τα χερια μου,αποτι εμαθα το υλικο ειναι αυτο που βαζουν στους ελικες ελικοπτερων για προστασια!!!!

Link to comment
Share on other sites

σαν καινουργιος, θελω να ρωτησω καποια πραγματακια, εχω μα ACE συσκευη.

 

πρωτον με την μεθοδο USPL, πως επανερχεται εργοστασιακα το κινητο?? απλως εκτελω το .exe της επισημη ROM ??η εκτελω και σε αυτην το USPL ?? την 4.14.401.3 που εχει ανεβασει ο zaharakis δεν μου παιζει να εγκαταστησω τα ελληνικα της ACE με τπτ, πρεπει να την βαλω οπωσδηποτε στην SD, γιατι το εκανα και κολλησε στο loading.

Γενικα με την USPL απλως φλασαρουμε χωρις να αλλαξουμε μονιμα τον loader, αυτο ειναι??Αρα οταν δεν τον τρεχουμε το USPL, φορτωνει τον 1.14.000 loader και μπορουμε να εγκαταστησουμε οποια γνησια ROM που υποστηριζει η συκσευη??

 

Τελος καπου πηρα μυρωδια για ενα ωραιο προγραμματακι για ηχογραφιση συνομιλιας,οπου θελει καποιες ρυθμισεις για να παιζει χωρις ανοιχτη ακροοαση, ας το δωσει καποιος

 

ευχαριστω

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικα με την USPL απλως φλασαρουμε χωρις να αλλαξουμε μονιμα τον loader, αυτο ειναι??Αρα οταν δεν τον τρεχουμε το USPL, φορτωνει τον 1.14.000 loader και μπορουμε να εγκαταστησουμε οποια γνησια ROM που υποστηριζει η συκσευη??

 

Αναλυτικές πληροφορίες εδώ.

 

Τελος καπου πηρα μυρωδια για ενα ωραιο προγραμματακι για ηχογραφιση συνομιλιας,οπου θελει καποιες ρυθμισεις για να παιζει χωρις ανοιχτη ακροοαση, ας το δωσει καποιος

 

Μήπως λες το Vito Audio Notes Touch v1.03;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους αυριο παραλαμβανω!!!!! Τελικα δεν χρεαιστηκε να τους ανατιναξω αλλα τους ειπα οτι τη βρηκα τη συσκευη σε αλλο καταστημα Wind και τοτε ως δια μαγειας αυριο θα την εχω!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ πήρα απο το ecell κάτι πραματάκια:

Screen Protectors

2 γραφίδες

2 πλαστικες θήκες

φορτιστή αυτοκινήτου

 

Κατεφθασαν σήμερα με δόσεις. Αφου οι θήκες ηρθαν την παρασκευη, και σημερα τα αλλα 3.. 2 το πρωι και το αλλο το απογευμα :p

Με την πλαστική θήκη δεν μπορω να πω ότι ενθουσιάστηκα.. το χοντρενει το κινητό, αλλά τουλάχιστον το προστατευει απο γρατζουνιές και λάδια κτλ.. τώρα για πέσιμο δεν ξέρω κάτα πόσο δεν θα ανοίγουν τα κλιψάκια που έχει, ανάλογα φυσικά και απο που θα πέσει και πως..

οι λαβίδες δουλευουν λίγο που τις δοκίμασα, φαίνονται πιο ελαφριές..

Ο φορτιστής επίσης, αλλά αυτός θα δοκιμαστεί δεόντος τις επόμενες μέρες..

Τα screen protectors ταιριάζουν στο HD , αλλά ακόμα έχω την μαμά επάνω.. έχουν και πανάκι μαζί και λένε οτι έχουν και προστασία UV.. :S

Για οτιδήποτε νεότερο θα επανέλθω.. :)

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το screen protector της netimes, καμία σχέση με της brando...Δυστυχώς χάλασα 2 για να τα καταφέρω. Πολύ καλύτερο πάντως λάμπει το κινητό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το Vito Audio Notes Touch v1.03;

 

Γιάννη το προτιμάς αυτό από το Resco?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σημερα ειπα να δουλεψωλιγο το ραδιο αλλα αντιμετωπισα το εξης προβλημα.

Συνδεσα τα ακουστικα του hd, αρχισε, βρηκε σταθμους, κ ενω δειχνει οτι παιζει δεν ακουγεται τπτ...ουτε απο τα ακουστικα ουτε απο το μεγαφωνο του κινητου.

Παραλληλα μετα που πηρα τηλεφωνο σε 2 φιλους δεν με ακουγαν μεσω των ακουστικων! Εγω κ την κληση ακουγα κ τον ομιλοντα φιλο, αλλα αυτος εμενα οχι.

 

Καμια ιδεα? Φταει το ραδιο? Φταιει καποια ρυθμιση στο HDTWEAKS η στο Advance configuration tool?

:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμια ιδεα? Φταει το ραδιο? Φταιει καποια ρυθμιση στο HDTWEAKS η στο Advance configuration tool?

:O

 

Μήπως έχουν πρόβλημα τα ακουστικά; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Tα Screen Protectors της Zagg, ειτε Full body, ειτε μονο για την οθονη, περιεχουν στη συσκευασια και υγρο για καλη εφαρμογη. Ειχα βαλει μια στο Touch μου, αλλα δεν την εβγαλα ποτε μια και την εδωσα τη συσκευη. Επισης ειχα παραγγειλει και μια για το Diamond, αλλα αυτη δεν την εβαλα ποτε, μια και την εδωσα τη συσκευη πριν μου ερθει. Παντως το τεστ με το κλειδι το εκανα και εγω με το Screen Protector πανω στη συσκευη και πραγματικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Ουτε μια χαρακια. Απιθανο. Τωρα τι παιζεοι αν πας να το βγαλεις ....... :worry: :confused: :wacko: :blink: :O δεν ξερω, ας μας πει καποιος που το προσπαθησε
αυτο φοβαμε και εγω,τι θα δεις αν το βγαλεις:Xμην το βγαλεις και φυγουν τα cover και μεινεις μονο με την motherboard στο χερι:p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το screen protector της netimes, καμία σχέση με της brando...Δυστυχώς χάλασα 2 για να τα καταφέρω. Πολύ καλύτερο πάντως λάμπει το κινητό.

 

Μιχάλη θέλει λίγο προσοχή στο ξεκίνημα. Εγώ δεν βγάζω ποτέ εντελώς την ζελατινα που γραφει να βγει πριν την τοποθετιση.

Απλα την ξεκινάω και προχρόντας βγαίνει σιγα σιγά.

Θέλει προσοχή μόνο να μην αφησεις φυσαλίδες και να μην ακουμπισεις την πλευρα που εχει την κολλα.

Δεν έχω χαλάσει ποτέ κανενα από την εποχη του diamond.

 

Η Brando πάει να φάει το κεφάλι της.

Τα netimes δεν είναι καλύτερα από τα παλιά καλά brando, αλλά αντεχουν, εχουν φοβερή ευκρίνια αλλά υστερουν λίγο στον ήλιο ειδικά αν δεν ειναι καθαρή η οθόνη.

Θέλουν μια φορά την ημέρα καθαρισμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

2 χάλασα εννοώντας ένα πήγε για πέταμα και το δεύτερο το φοράω. Έπρεπε να παραγγείλω και άλλα. Βασικά είχε κάτσει ένας κόκος σκόνης στην πλευρά της κόλλας τον οποίο είδα μετά την εφαρμογή και δεν έφευγε με τπτ. Του έριξα ένα σιδερωματάκι και δεν έχει καμία φυσαλίδα ;) . Ναι θέλει καθάρισμα αλλά δεν είναι το χάλι της brando. Για τα λεφτά του είναι κουκλι...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους..

Βλέπω ότι στην home page κολάει στο ιστορικο γεγονότα απο την πορηγούμενη μέρα. Τι γινετε? Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει??

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους..

Βλέπω ότι στην home page κολάει στο ιστορικο γεγονότα απο την πορηγούμενη μέρα. Τι γινετε? Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει??

 

Γνωστό bug του TF3D. Ελπίζουμε σε διόρθωση στην επόμενη ROM. Επίσης, μιας και το συζητήσαμε χτες στο meeting, το τηλέφωνο "ανοίγει" λίγο πριν αλλάξει η μέρα για μερηκά δευτερόλεπτα ... δηλαδή στις 23:59 :lol: :lol: :lol:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug του TF3D. Ελπίζουμε σε διόρθωση στην επόμενη ROM. Επίσης, μιας και το συζητήσαμε χτες στο meeting, το τηλέφωνο "ανοίγει" λίγο πριν αλλάξει η μέρα για μερηκά δευτερόλεπτα ... δηλαδή στις 23:59 :lol: :lol: :lol:

 

ναι και σε μενα το κανει

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα. τι εννοείται ότι ανοίγει στις 23:59 ?? αν το έχετε κλειστό εκείνη την στιγμή το κινητό ανοίγει από μόνο του??! ανοίγει και τι? ξανασβήνει ή παραμένει ανοιχτό κ περιμένει να εισάγουμε το pin?
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα τη βαση αυτοκινητου της brodit! δεν την εχω εγκαταστησει ακομα αλλα οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.

Το τηλεφωνο μπαινει ευκολα μεσα....λιγο σπρωξιμο θελει! αν ηταν πιο χαλαρο θα τρεμοπαιζε σε λακουβες κλπ. Απ οσο ειδα γυριζει και σε landscape χωρις κατσαβιδι. Οσο και να εσφηξα τη βιδα αυτο γυριζε.

 

Για να ειμαι σιγουρος μαλλον θα παρω και κανενα invisible shield/armor ωστε να μην εχω φοβο να φθαρει το σημειο οπου τριβεται οταν μπαινει.

 

Μικρη σε μεγεθος και ομορφη! Θα ανεβασω και φωτος μολις την τοποθετησω στην γκολφω μου!!

Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα. τι εννοείται ότι ανοίγει στις 23:59 ?? αν το έχετε κλειστό εκείνη την στιγμή το κινητό ανοίγει από μόνο του??! ανοίγει και τι? ξανασβήνει ή παραμένει ανοιχτό κ περιμένει να εισάγουμε το pin?

οχι δεν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο.. απλα αν είναι κλειστη οθόνη.. ανοίγει.. :lol:

Το πρόσεξα 2-3 φορες..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωστό bug του TF3D. Ελπίζουμε σε διόρθωση στην επόμενη ROM. Επίσης, μιας και το συζητήσαμε χτες στο meeting, το τηλέφωνο "ανοίγει" λίγο πριν αλλάξει η μέρα για μερηκά δευτερόλεπτα ... δηλαδή στις 23:59 :lol: :lol: :lol:

 

ναι και σε μενα το κανει

 

Να υποθέσω ότι έχετε εγκαταστήσει το G-Alarm στη συσκευή σας; Είναι γνωστό bug λόγω conflict με το default ξυπνητήρι των Windows.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...