Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Q εχει ακριβως την ιδια καλυψη-σημα-ταχυτητες ιντερνετ με την wind η υπαρχει διαφοροποιηση;

 

τι διαφοροποίηση να έχει ρε παιδιά; :lol: Αφού είναι της Wind και χρησιμοποιεί το δίκτυο της.

 

Απαντάς ρε φίλε είσαι και :lol: δεν γνωρίζεις κιόλας!!!!

 

Ασε να απαντήσει κάποιος που εχει χειριστεί και τα δυο δίκτυα...

 

Από όσο γνωρίζω φίλε επειδή λειτουργεί σαν περιαγωγή στο δίκτυο της WIND μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές στο σήμα!

Επίσης η Q στο internet που ρωτάς σε καλύπτει μόνο με WAP...

 

Αυτά γνωρίζω εγώ! Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος ή ας προσθέσει τα σχόλια του...

 

Κυρίως ήθελα να απαντήσω στον :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!ρωταω γιατι εκει που δουλευω τωρα, μονο η wind εχει σημα.οταν λες μεσω wap δηλαδη δεν εχει 3g η Q;
Link to comment
Share on other sites

η Q δίνει κανονικότατο internet 3g.

 

Ίσως να μπερδεύτηκα με το συμβόλαιο Q...

Δηλαδή από άποψη σήματος δεν έχουμε καμία διαφορά;

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι η εξυπηρέτηση;

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς ρε φίλε είσαι και :lol: δεν γνωρίζεις κιόλας!!!!

 

Ασε να απαντήσει κάποιος που εχει χειριστεί και τα δυο δίκτυα...

 

Από όσο γνωρίζω φίλε επειδή λειτουργεί σαν περιαγωγή στο δίκτυο της WIND μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές στο σήμα!

Επίσης η Q στο internet που ρωτάς σε καλύπτει μόνο με WAP...

 

Αυτά γνωρίζω εγώ! Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος ή ας προσθέσει τα σχόλια του...

 

Κυρίως ήθελα να απαντήσω στον :lol:

 

τώρα θες να σου απαντήσω για τις ανακρίβειες που γράφεις ή για την ειρωνεία; :mad::confused:

 

διάλεξε...άκου μέσω wap internet...

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απαντάς ρε φίλε είσαι και :lol: δεν γνωρίζεις κιόλας!!!!

 

Ασε να απαντήσει κάποιος που εχει χειριστεί και τα δυο δίκτυα...

 

Από όσο γνωρίζω φίλε επειδή λειτουργεί σαν περιαγωγή στο δίκτυο της WIND μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές στο σήμα!

Επίσης η Q στο internet που ρωτάς σε καλύπτει μόνο με WAP...

 

Αυτά γνωρίζω εγώ! Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος ή ας προσθέσει τα σχόλια του...

 

Κυρίως ήθελα να απαντήσω στον :lol:

 

τώρα θες να σου απαντήσω για τις ανακρίβειες που γράφεις ή για την ειρωνεία; :mad::confused:

 

διάλεξε...άκου μέσω wap internet...

 

Ηρεμία παιδιά..

Η q δεν νομίζω πως έχει καμιά διαφορά στο σήμα από wind αλλά και να χει εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Έχω 5 χρόνια q και έχω σήμα παντού.

 

Όσον αφορά q και wap... δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Η q μια χαρά 3g έχει.. σε μένα σφαίρα πάει και στα περισσότερα σημεία της πάτρας που μένω πιάνω 3G+ (HSDPA)

Link to comment
Share on other sites

Όπου έχει η wind 3G έχει και η Q, χωρίς επιπλέον χρεώσεις.

Το θέμα της περιαγωγής... σ'εμένα πάντως δεν μου εμφανίζει περιαγωγή

και στις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιημένη την επιλογή internet απο roaming (στο iphone 4) για να αποφύγω χρεώσεις όταν είμαι εξωτερικό, κι εννοείται πως ιντερνετ χρησιμοποιώ κανονικά μέσω apn: myq εντός Ελλάδας.

Δυστυχώς στον Βόλο η κάληψη 3G της Wind είναι φτωχή και σε λίγα σημεία πιάνει. Συνήθως GPRS και καμιά φορά Edge.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η q εχει 3g , αλλα οχι και σφαιρα.Τουλαχιστον στο σπιτι μου εχω πιασει μεχρι 1 Mb , ενω με την cosmote πιανω 2-2.5 Mb.
Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί που έχουν κάρτα Q μπαίνουν με roaming.

Οι καινούργιοι μπαίνουν με native δίκτυο την Wind και MVNO την Q.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά ή εγώ είμαι άσχετος ή ο καθένας λέει οτι θέλει εδώ μέσα...

 

Εγω δεν είχα ποτέ Q αλλά πάντα WIND το ξεκαθαρίζω!!!

 

Έχει ακουστεί πως η Q δεν καλύπτει ούτε βιντεοκλήση δηλ. και αυτό λάθος είναι;

Αν όπως μου είπατε έχει 3G πως γίνεται να μην υποστηρίζει τις βιντεοκλήσεις;

 

Ή είναι λάθος οτι δεν υποστηρίζει βιντεοκλήσεις;

 

Πάντως αυτό για το WAP που ανέφερα εδώ μέσα το είχα δει... Μην ψάξω σελίδες τώρα!

 

 

Ουσιατικά για να μην ταλαιπωρούμε και τον άνθρωπο που έκανε την αρχική ερώτηση:

Ότι θα σου δώσει από υπηρεσίες (MMS-βιντεοκληση...) και σήμα το δίκτυο της WIND(καρτοκινητα-συμβολαια) θα σου δώσει και το δίκτυο της Q(καρτοκινητα-συμβολαια);;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

τις υπηρεσίες που σου προσφέρει η Q , τις γράφει στην σελίδα της μαζί με τις χρεώσεις.

Θα σου τις παρέχει μέσα απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας τις Wind. Απλά τα πράγματα.

Επειδή η Q πατάει πάνω στο δίκτυο της wind δεν σημαίνει οτι θα σου παρέχει τις ίδιες υπηρεσίες με την Wind. Απλά χρησιμοποιεί το δίκτυό της τελευταίας.

Άλλη εταιρία η μια και άλλη εταιρία η άλλη.

Κοιτάξτε τις σελίδες της κάθε εταιρίας για να δείτε τι υπηρεσίες παρέχει η κάθε μια και διαλέξτε ανάλογα τις ανάγκες σας.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι απόλυτα ξεκάθαρη...

 

Mms υποστηρίζει δεν μπορεί να πει κανείς το αντίθετο!

Το πρόβλημα είναι στη βίντεοκληση. Αφού πιάνει 3G δίκτυο προσφέρει ή όχι;;;

 

Με παραπέμπεις στο site της WIND-Q που είναι απαρχαιωμένο σε κάποια μέρη (έχω βρει τιμές με 21% ΦΠΑ http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/uphresies-wind/sim-kartes-kai-uphresies/wind-2inone.aspx) το οποίο δεν αναφέρει τίποτα από όλα αυτά!

http://www.wind.com.gr/Βασικό-μενού/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Q-Card/My-Q-Υπηρεσίες.aspx

 

Μπορεί ευκολα εμπειρικά ή δοκιμάζοντας κάποιος χρήστης να μας απαντήσει πολύ πιο απλά!

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω ρε παιδια απο σημα η Q τι λεει γιατι παλαιοτερα ηταν αισχρο σκευτομαι να παω στην Q γιατι μ φαινεται η πιο σωστη αλλα θελω να ξερω για το σημα...
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω ρε παιδια απο σημα η Q τι λεει γιατι παλαιοτερα ηταν αισχρο σκευτομαι να παω στην Q γιατι μ φαινεται η πιο σωστη αλλα θελω να ξερω για το σημα...

 

η κίου έχει το σήμα τις γουίντ. Εξαρτάται από την περιοχή σου εάν ποιανεί η γουίντ η όχι. Γενικά καλή είναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια γνωρίζει κανείς άμα η προσφορά 1500 προς wind και Q θα συνεχιστεί και το 2011?
Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια γνωρίζει κανείς άμα η προσφορά 1500 προς wind και Q θα συνεχιστεί και το 2011?

Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια ρωτατε ρε παιδια!!!

Αν ξεραμε θα το ειχαμε αναφερει!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια γνωρίζει κανείς άμα η προσφορά 1500 προς wind και Q θα συνεχιστεί και το 2011?

Βεβαίως συνεχίζεται και το 2011 . Μέχρι 31/01/2011 αν κάνεις αγορά του πακέτου με το 1 ευρώ στις 31/01 καλύπτεσε μέχρι 3 Μαρτίου 2011.

Μετά βλέπουμε πάλι

Link to comment
Share on other sites

ενα sms μου ηρθε και μου λεει" χρονια πολλα μονο με 1ευρω απεριοριστη ομιλια κ sms προς Wind/Q &100 MB καλεσε 12200.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...