Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι πολυ πολυ σημαντικο,εχω HTC Wildfire και Internet ΔΕΝ ΕΧΩ κατι γινεται με το θεμα ρυθμισεων,κ ενω εχω μιλησει με το τεχνικο τμημα δεν εχει αλλαξει κατι,καμια ιδεα κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι πολυ πολυ σημαντικο,εχω HTC Wildfire και Internet ΔΕΝ ΕΧΩ κατι γινεται με το θεμα ρυθμισεων,κ ενω εχω μιλησει με το τεχνικο τμημα δεν εχει αλλαξει κατι,καμια ιδεα κανεις??

 

Settings, wireless, mobile networks.

Ενεργοποιείς roaming κτλ. apn name ότι θες, apn : myq

Έτσι απλά. Δεν θέλει άλλη ρύθμιση

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιω την επιλογη "Περιαγωγη Δεδομενων"??

 

Αυτη την στιγμη εκει στο σημα που εχει ενα "R"

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που η προσφορά του 1euro τελειώνει... τέλος ιανουαρίου άκουσε κανείς τίποτα για νέα προσφορά???

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Σήμερα που πήγα στην wind μια υπάλληλος μου ανέφερε οτι πιθανόν όλες οι εταιρίες θα σταματήσουν τα 1500 λεπτά στα καρτοκινητά και θα έχεις μόνο σε καρτοσυμβόλαιο των 15 ευρώ...

 

Της λέω γιατί έπεσαν έξω?

 

Μου απαντά, ε, εντάξει και με 1 ευρω τσάμπα μιλάμε τόση ώρα...

 

Της απαντώ υπάρχουν πολλές χρεώσεις από τις οποίες δεν πέφτουν με τίποτα έξω αυτές οι εταιρίες... δίστασε και της επισήμανα οτι δούλευαν στην vodafone και ξέρω τι χρεώσεις υπάρχουν... δεν το συνέχισε...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Settings, wireless, mobile networks.

Ενεργοποιείς roaming κτλ. apn name ότι θες, apn : myq

Έτσι απλά. Δεν θέλει άλλη ρύθμιση

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Η επιλογη "Δικτυο κινητης τηλεφωνιας ειναι τικαρισμενο

Δεν ειναι τικαρισμενο το Περιαγωγη Δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη "Δικτυο κινητης τηλεφωνιας ειναι τικαρισμενο

Δεν ειναι τικαρισμενο το Περιαγωγη Δεδομενων

 

Περιαγωγή = roaming. Tickαρε το.

 

Η q κάνει περιαγωγή και καλά στην wind...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγή = roaming. Tickαρε το.

 

Η q κάνει περιαγωγή και καλά στην wind...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ακριβως και τωρα το ιδιο βλεπω Roaming + το Internet που τρεχει κανονικα οπως βλεπω.

 

Σε ευχαριστω για την αμεση βοηθεια σου!!

 

Ειχα ζητησει το πρωι να μου αποστειλουν τις ρυθμισεις κ τις στειλανε απο τις 11 το πρωι ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!

 

Name= Q-TELECOM εγω εχω γραψει Q Internet

APN=myq

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=9

APN type=default

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Το Όνομα δεν παίζει κανένα ρόλο

Μπορςίς να βάλεις και το δικό σου ακόμα

Κάνε ένα restart μετά που θα περάσεις τις νέες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

εχω Internet απο το πρωι με κανονισε ενα παλικαρι απο εδω μεσα, τελικα καλυτερα ειναι σε forum ΠΑΡΑ σε εταιριες κ τεχνικη υποστηριξη... απλα με 100ΜΒ μια το ανοιγω μια το κλεινω γιατι θα τα φαει αμεσως...
Link to comment
Share on other sites

εχω Internet απο το πρωι με κανονισε ενα παλικαρι απο εδω μεσα, τελικα καλυτερα ειναι σε forum ΠΑΡΑ σε εταιριες κ τεχνικη υποστηριξη... απλα με 100ΜΒ μια το ανοιγω μια το κλεινω γιατι θα τα φαει αμεσως...

Εξαρτάται τι δεδομένα κατεβάζεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω Internet απο το πρωι με κανονισε ενα παλικαρι απο εδω μεσα, τελικα καλυτερα ειναι σε forum ΠΑΡΑ σε εταιριες κ τεχνικη υποστηριξη... απλα με 100ΜΒ μια το ανοιγω μια το κλεινω γιατι θα τα φαει αμεσως...

 

Βασικά να σου πω πως είσαι λίγο άτυχος...

Τα 100mb δεν ισχύουν. Για κάποιο λόγο είναι απεριόριστο. Μάλλον δεν έχουν τρόπο/hardware/software να σε περιορίσουν και να σε χρεώσουν. Εδώ και χωρίς την ανανέωση των 100mb εγώ πάλι δωρεάν κατέβαζα.

Είσαι άτυχος το λέω γιατί τόσο καιρό θα μπορούσες να έχεις κατεβάσει ΠΟΛΛΑ Mb :)

 

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις... θα σου ξαναπώ πως θέλει μόνο apn - myq

Ακόμα και τα Mnc κτλ που σου δώσανε δεν πρέπει να τα πειράζεις.. ακόμα και αν έχει άλλο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να σου πω πως είσαι λίγο άτυχος...

Τα 100mb δεν ισχύουν. Για κάποιο λόγο είναι απεριόριστο. Μάλλον δεν έχουν τρόπο/hardware/software να σε περιορίσουν και να σε χρεώσουν. Εδώ και χωρίς την ανανέωση των 100mb εγώ πάλι δωρεάν κατέβαζα.

Είσαι άτυχος το λέω γιατί τόσο καιρό θα μπορούσες να έχεις κατεβάσει ΠΟΛΛΑ Mb :)

 

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις... θα σου ξαναπώ πως θέλει μόνο apn - myq

Ακόμα και τα Mnc κτλ που σου δώσανε δεν πρέπει να τα πειράζεις.. ακόμα και αν έχει άλλο νούμερο.

 

Πριν ειχα F2G με το 1.5G ε αυτο εγινε 500ΜΒ τον Ιανουαριο αυτα τα εξαντλησα κ εκανα φορητοτητα σε Q εως ωσπου να δουμε που θα κατασταλαξω τελικα με βαση οτι προσφορες βγουνε.

 

Απο κει κ περα αυτο που μου λες για την ογκοχρεωση επειδη εχω Android και συγκεκριμενα το HTC Wildfire εχω βαλει ενα counter με οριο 100MB για 13 μερες δηλ εως το τελος του μηνα,και κανω σερφαρισμα με προσοχη επειδη βλεπω κατεβαινουν πολλα ΜΒ.... εσυ ομως μου λες αλλα εδω.. :worry: δηλ αν αφησω FB,Weather & πολλα αλλλα μαζι να ειναι online τα 100ΜΒ τηα φυγουν σε 2-3 max λεω. Τι να κανω αν ειναι με εβαλες σε σκεψεις....

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένο και από εμένα .

Τα 100 ΜΒ δεν τελιώνουν ποτέ.

Για καλό και για κακό πάντως κάνε μια αγορά πακέτου στις 31/01 ώστε να έχεις ΣΙΓΟΥΡΑ για 31 ημέρες ακόμα. Με την ευκαιρία μιλάς και σε όλη την WIND και Q

Link to comment
Share on other sites

Οπως το λεει ο βασιλης ειναι.εχουν κατεβει πολλα gb και η χρεωση ειναι μηδενικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλ θελετε να μου πειτε οτι να εχω κανονικα ολη μερα ανοιχτο το Internet στο κινητο μου διχως να εχω το φοβο τις εξαντλησεως τον 100ΜΒ?? γιατι εχω βαλει οριοθετηση αν διαβασες το post μου πιο πανω..

 

Επισης 2 ακομα ερωτησεις τα 1500sms και χρονος ομιλιας ειναι σε Οσους εχουν Q μονο??

 

ή Q & Wind και την αναναωση που μου αναφερεις την κανεις μεσω καταστηματως Wind ή σου τραβανε 1ευρω αν εχεις υπολοιπο στην καρτα σου??.

 

Οπως το λεει ο βασιλης ειναι.εχουν κατεβει πολλα gb και η χρεωση ειναι μηδενικη.

 

Δηλ περασες το οριο τον 100ΜΒ και ας πουμε ειχες 5 ευρω καρτα και στην συνεχεια κατεβαζες διχως να αφαιρειται ποσο απο την καρτα ... πολυ παραξενο μου φαινεται Διχως να το αμφισβητω εννοειτε!!!!!!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Δηλ θελετε να μου πειτε οτι να εχω κανονικα ολη μερα ανοιχτο το Internet στο κινητο μου διχως να εχω το φοβο τις εξαντλησεως τον 100ΜΒ?? γιατι εχω βαλει οριοθετηση αν διαβασες το post μου πιο πανω..

 

Επισης 2 ακομα ερωτησεις τα 1500sms και χρονος ομιλιας ειναι σε Οσους εχουν Q μονο??

 

ή Q & Wind και την αναναωση που μου αναφερεις την κανεις μεσω καταστηματως Wind ή σου τραβανε 1ευρω αν εχεις υπολοιπο στην καρτα σου??.

 

Δηλ περασες το οριο τον 100ΜΒ και ας πουμε ειχες 5 ευρω καρτα και στην συνεχεια κατεβαζες διχως να αφαιρειται ποσο απο την καρτα ... πολυ παραξενο μου φαινεται Διχως να το αμφισβητω εννοειτε!!!!!!!!

 

Όταν έχεις γράψει κάτι και θες να προσθέσεις, υπάρχει το κουμπί τροποποίηση για αυτή την δουλειά - φιλική συμβουλή!

 

Προς q+wind είναι η προσφορά και όσα ευρώ και να χεις στην κάρτα, ναι τα mb ήταν και είναι μέχρι να τελειώσει η προσφορά απεριόρισα.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 ευρώ καλείς 12200 και πατάς 11 γρήγορα,

σου δίνει 1500 Λεπτά και 1500 SMS και 100ΜΒ Internet ( στην πράξη απεριόριστα ) για 31 ημέρες.

Αφού επιτρέπονται 4 ενεργοποιήσεις του πακέτου τον μήνα , κάνε μία στις 31 Γενάρη μήπως και δεν ανανεωθεί η προσφορά, Αν καλέσεις 12200 και πατήσεις γρήγορα 33 σου λέει το υπόλοιπο σου και πότε λήγουν τα λεπτά ομιλίας

Τέλος αφού είσαι καινούργιος στην Q , μην ξεχάσεις να στείλεις κενό μήνυμα στο 12260 για τις φτηνές χρεώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Τέλος αφού είσαι καινούργιος στην Q , μην ξεχάσεις να στείλεις κενό μήνυμα στο 12260 για τις φτηνές χρεώσεις .

 

Δηλαδή τα νέα πακέτα q που αγοράζουμε δεν έχουν "προ-ενεργοποιημένη" την επιλογή των φθηνών χρεώσεων; Πρέπει να το κάνει ο χρήστης χειροκίνητα; Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Για το 1 ευρώ καλείς 12200 και πατάς 11 γρήγορα,

σου δίνει 1500 Λεπτά και 1500 SMS και 100ΜΒ Internet ( στην πράξη απεριόριστα ) για 31 ημέρες.

Αφού επιτρέπονται 4 ενεργοποιήσεις του πακέτου τον μήνα , κάνε μία στις 31 Γενάρη μήπως και δεν ανανεωθεί η προσφορά, Αν καλέσεις 12200 και πατήσεις γρήγορα 33 σου λέει το υπόλοιπο σου και πότε λήγουν τα λεπτά ομιλίας

Τέλος αφού είσαι καινούργιος στην Q , μην ξεχάσεις να στείλεις κενό μήνυμα στο 12260 για τις φτηνές χρεώσεις .

 

Ναι το πρωτο βημα το εκανα σε καταστημα τις Wind.

 

Το τελευταιο για το 12260 δεν επιασα μου το εξηγεις? εαν ειναι να το κανω κ τωρα δηλαδη..

 

Επειμενω με το θεμα Intenet τοσο πολυ διοτι με το F2G πακετο που ειχα τελειωσαν τα 500ΜΒ για τον μηνα Ιανουαριο που μας εδιναν κ μου εφαγε μια καρτα 7ευρω που ειχα μεσα κ το καταλαβα οταν με ειδοποιησε με sms η Wind, μην καταναλωσω τα 100ΜΒ σε 3μερες και μετα μου φαει κ εδω την καρτα που εχω βαλει, για αυτο κ επιμενω τοσο πολυ!!!!.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Δηλ περασες το οριο τον 100ΜΒ και ας πουμε ειχες 5 ευρω καρτα και στην συνεχεια κατεβαζες διχως να αφαιρειται ποσο απο την καρτα ... πολυ παραξενο μου φαινεται Διχως να το αμφισβητω εννοειτε!!!!!!!!

 

ακριβως. ειμαι γυρω στα 10gb και συνεχιζει κανονικα χωρις να εχει αφαιρεσει ουτε ενα ευρωσεντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. ειμαι γυρω στα 10gb και συνεχιζει κανονικα χωρις να εχει αφαιρεσει ουτε ενα ευρωσεντ

 

 

Θα το ρισκαρω player να δουμε τι θα γινει στην περιπτωση μου!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το ρισκαρω player να δουμε τι θα γινει στην περιπτωση μου!!!!!!!!!

 

οτι εγινε και σε εκατονταδες αλλες περιπτωσεις. απλα θα συνεχισεις να σερφαρεις χωρις να πληρωνεις απολυτως τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρωτο βημα το εκανα σε καταστημα τις Wind.

 

Το τελευταιο για το 12260 δεν επιασα μου το εξηγεις? εαν ειναι να το κανω κ τωρα δηλαδη..

 

Επειμενω με το θεμα Intenet τοσο πολυ διοτι με το F2G πακετο που ειχα τελειωσαν τα 500ΜΒ για τον μηνα Ιανουαριο που μας εδιναν κ μου εφαγε μια καρτα 7ευρω που ειχα μεσα κ το καταλαβα οταν με ειδοποιησε με sms η Wind, μην καταναλωσω τα 100ΜΒ σε 3μερες και μετα μου φαει κ εδω την καρτα που εχω βαλει, για αυτο κ επιμενω τοσο πολυ!!!!.

 

Αυτήν την στιγμή σε χρεώνει 0,25 το λεπτό ( με ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο )

Μόλις στείλεις κενό μήνυμα στο 12260 θα σου έρθει απάντηση ότι έχεις τις φτηνές χρεώσεις δηλαδή 0,21 το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο

Για Internet δεν πρόκειιται να πληρώσεις ούτε cents .

Αλλά ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει τακτική

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων για το θεμα Internet το ηθελα τοσο παρα για κατι αλλο... αλλα περιμενω οπως κ πολλοι απο εδω μεσα το διαστημα 25-30 Ιανουαριου για καινουργιες ανακοινωσεις,αλλιως θα κανω οτι μου ειπατε 12200 11 για ανανεωση πακετου.
Link to comment
Share on other sites

οτι εγινε και σε εκατονταδες αλλες περιπτωσεις. απλα θα συνεχισεις να σερφαρεις χωρις να πληρωνεις απολυτως τιποτα

 

ισχύει, είμαι στα 550 ΜΒ από αρχές Δεκέμβρη χωρίς ανανέωση τον Γενάρη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...