Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι βασικές χρεώσεις για όσους έχουν ενεργοποιήσει στο 12260 -σχεδόν όλοι δηλ- (σμσ 4 cents και ομιλία 21,6 cents/λεπτό) δεν αλλάζουν. Η ελάχιστη χρέωση αλλάζει μόνο για τους Wind από ότι κατάλαβα. H Q εξακολουθεί να μην έχει. Κοινώς δεν αλλάζει τίποτα για εμάς!!! Διαβάστε προσεκτικά.

 

το sms αυξηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Οντως αλλά για 1 cent ....big deal.

 

1 cent αλλα ειναι 20% αυξηση!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί να το θεωρήσετε off topic αλλά δεν είναι. Εάν κάποιος κάνει μια "οργανωμένη" προσπάθεια δυσφήμισης / μποϋκοτάζ κάποιας εταιρίας, μπορεί να βρεθεί μπλεγμένος με δικαστήρια και τέτοια (π.χ. αν φτιάξει μια ιστοσελίδα που να αποκαλύπτει το καρτέλ των εταιριών παραθέτοντας απλώς τα "απολύτως ταυτόσημα" προϊόντα τους και τις "απολύτως συγχρονισμένες" ενέργειές τους (με διαφορά λίγων ημερών της μίας εταιρίας από την άλλη);

 

Μπορεί να τον πάνε δικαστήριο;

thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ο ειδικός, νομίζω πως ναι. Δεν ξέρω τι παίζει με το ίντερνετ, αν μπορεί να γίνει άρση της ανωνυμίας για τέτοιο λόγο, αλλά πιστεύω πως αν πχ βγεις στην τηλεόραση και πεις οτι υπάρχει καρτέλ, χωρίς να έχεις στοιχεία(και το οτι απλά φαίνεται απο τις τιμές και τις ημερομηνίες οτι υπάρχει, νομίζω δεν μπορεί να.σταθεί ως στοιχείο) τότε μπορούν να σε κατηγορησουν για συκοφαντική δυσφήμιση. Φαντάζομαι όμως, οτι ένα απλό site που απλά δείχνει τιμές και τις ημερομηνίες των αλλαγών δεν έχει κάτι κακό, εφόσον είναι για "ενημερωτικό" σκοπό και δεν δυσφημιζεις καποιον, απλά δείχνεις τα γεγονότα... κρυβόμαστε πίσω απο τα δάκτυλα μας δηλαδή, αλλά τεσπα...

Αλλά επαναλαμβάνω, δεν είμαι ειδικός στο θέμα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...επισης, μη βαλεις λεξεις του στυλ 'καρτελ'/'συννενοημενοι' κτλ. Εαν βαλεις γεγονοτα και αληθειες, χωρις να ειμαι ειδικος, δε βρισκω λογο να μπορουν να σου κανουν κατι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω συνδεση wind παλια 120 και διαβασα καπου κρυμμενο στο σιτε οτι αλλαζουν τις χρεωσεις κατα πολυ πανω απο 2/11.Εχω και whatup επειδη το χρησιμ. οι ποιο πολλοι γνωστοι μου αλλα οι κλησεις τα σμσ και το ιντερεν πανακριβα.

Εχω παθει πλακα με την q ειναι ποιο φθηνη σε ολα της μα σε ολα ,μιλας με 1 ε ολα αυτα παντου!! και η μοναδικη εταιρια που μπορεισ να εχεις1ε=100μβ ιντερνετ αρα 4€=400μβ το μηνα!!!!!!!!!!!!

(ελπιζω να συνεχ η προσφορα γιατι στο σιτε γραφει μεχρι 31/1/11)

 

παρολα αυτα την εχουν γραμμενη την q ,ετσι παει οποιος πουλαει δεν βλεπει τον λογο να εχει καλες τιμες (βλ. cosmote)

γιαυτο και αποφασισα τα κοβω ολα και εχω ενα κεντρικο αριθμο q και ενα δευτερο whatup για να με περνουν αυτοι με τα 1500 λεπτα και sms μονο προς whatup με 7€ το μηνα......ξυπνατεεεε ρεε.

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,μολις ανανεωσα και μου εδωσε μεχρι 1 μαρτιου 2010 ,τζαμι.Ενας φιλος μου μιλησε με 1222 γιατι του εβγαζε ληξη 4 φεβρουαριου απο λαθος τελικα ληγη 1 μαρτιου αλλα του ειπε οτι η προσφορα τελειωνει σημερα ,ενω στην διαφημιση ληγη αυριο τλπ.και μια εκπληξη μου διπλασιασε το 5ευρο συμπτωση δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,μολις ανανεωσα και μου εδωσε μεχρι 1 μαρτιου 2010 ,τζαμι.Ενας φιλος μου μιλησε με 1222 γιατι του εβγαζε ληξη 4 φεβρουαριου απο λαθος τελικα ληγη 1 μαρτιου αλλα του ειπε οτι η προσφορα τελειωνει σημερα ,ενω στην διαφημιση ληγη αυριο τλπ.και μια εκπληξη μου διπλασιασε το 5ευρο συμπτωση δεν ξερω.

εαν ισχυει αυτο, πολλοι θα τη βρισουν τη Q. Το πιο πιθανον βεβαια ειναι να κανει λαθος η τηλεφωνητρια. Ειναι συνηθισμενο φαινομενο τα CC και των 3 εταιριων να μη ξερουν τι τους γινεται..

Link to comment
Share on other sites

5 η ωρα το πρωι και ανανενωσε μεχρι μαρτιο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

γιατι ενας φιλος πηρε στο 12200 και πατωντας το 11 εκανε την εγγραφη

αλλα στο αυτοματο μηνυμα που ακουσε αμεσως μετα ανεφερε μονο για τα 1500 λεπτα και sms?

δεν επρεπε να αναφερει και τα 100ΜΒ? το κοψανε ? (χθες εγινε αυτο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γιατι ενας φιλος πηρε στο 12200 και πατωντας το 11 εκανε την εγγραφη

αλλα στο αυτοματο μηνυμα που ακουσε αμεσως μετα ανεφερε μονο για τα 1500 λεπτα και sms?

δεν επρεπε να αναφερει και τα 100ΜΒ? το κοψανε ? (χθες εγινε αυτο)

Όχι ποτέ δεν ανέφερε τα 100mb.

Link to comment
Share on other sites

καλημερες, εγω εκανα την ανανεωση γυρω στις 9 το πρωι σημερα,μετα παητσα 12200 -3 για το υπολοιπο και μου λεει " εχετε 2931 λεπτα ομιλιας και 2988sms προς wind&Q επαναλαμβανουμε εχετε 1431 λεπτα και 1488 sms και ληγουν στις 18Φεβρουαριου,εννοειτε πως καλεσα στο call center και τους το ειπα και μου ειπαν Αν δεν διορθωθει το μηνυμα να τους ξανα καλεσω ,διοτι στο συστημα τους βλεπουν να λεει εως 2 Μαρτη οτι ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

συνήθως δεν λέει "επαναλαμβάνουμε" αλλά λέει "από τα οποία " για ξανα-άκουσε το

18 Φεβρουαρίου λήγει η παλιά αγορά σου

Link to comment
Share on other sites

συνήθως δεν λέει "επαναλαμβάνουμε" αλλά λέει "από τα οποία " για ξανα-άκουσε το

18 Φεβρουαρίου λήγει η παλιά αγορά σου

 

 

μα αφου εκανα ανανεωση σημερα το πρωι ,θα ξανα καλεσω παλι την τεχνικη υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

για πειτε κατι ρε παιδια...η προσφορα με το 1 ευρω τελειωνει σημερα..εμενα ομως η ανανεωση μου ειναι στις 3 του μηνος..να κανω λετε αυριο μια ανανεωση για να την εχω σιγουρη την προσφορα μηπως καταργηθει?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

για πειτε κατι ρε παιδια...η προσφορα με το 1 ευρω τελειωνει σημερα..εμενα ομως η ανανεωση μου ειναι στις 3 του μηνος..να κανω λετε αυριο μια ανανεωση για να την εχω σιγουρη την προσφορα μηπως καταργηθει?

Κάνε κάνε...δεν νομίζω να έχεις να χάσεις κάτι. Ειδικά αφού λήγει 3 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ πρεπει να κανεις την ανανεωση, αφου σημερα ληγει η προσφορα. Δεν εχει σημασια πότε εκανες τη τελευταια ανανεωση, αφου μπορεις να κανεις εως 4/μηνα.

 

στειλε SMS γράφοντας «1500» στο 12200

 

http://www.wind.com.gr/%C2%E1%F3%E9%EA%FC-%EC%E5%ED%EF%FD/%CA%E9%ED%E7%F4%DE/%C3%E9%E1-%F4%EF%ED-%C9%E4%E9%FE%F4%E7/%CA%E1%F1%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DE/Q-Card/Q-Card/%D0%F1%EF%F3%F6%EF%F1%DD%F2-Q/%C1%F0%E5%F1%E9%FC%F1%E9%F3%F4%E7-%C5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%DF%E1---%CC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE-%CF%E9%EA%EF%ED%EF%EC%DF%E1!.aspx

 

'Η ενεργοποίηση της νέας οικονομικής επιλογής ισχύει έως και 31/01/2011.'

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ πρεπει να κανεις την ανανεωση, αφου σημερα ληγει η προσφορα. Δεν εχει σημασια πότε εκανες τη τελευταια ανανεωση, αφου μπορεις να κανεις εως 4/μηνα.

 

στειλε SMS γράφοντας «1500» στο 12200

 

http://www.wind.com.gr/%C2%E1%F3%E9%EA%FC-%EC%E5%ED%EF%FD/%CA%E9%ED%E7%F4%DE/%C3%E9%E1-%F4%EF%ED-%C9%E4%E9%FE%F4%E7/%CA%E1%F1%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DE/Q-Card/Q-Card/%D0%F1%EF%F3%F6%EF%F1%DD%F2-Q/%C1%F0%E5%F1%E9%FC%F1%E9%F3%F4%E7-%C5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%DF%E1---%CC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE-%CF%E9%EA%EF%ED%EF%EC%DF%E1!.aspx

 

'Η ενεργοποίηση της νέας οικονομικής επιλογής ισχύει έως και 31/01/2011.'

 

 

γι αυτον ακριβως το λογο θελω να κανω..θα περιμενω μεχρι το βραδυ μπας κ βγει κανα δελτιο τυπου (αμφιβαλλω) κ θα το ριξω το ευρω :P

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις την γνωμη μου πιστευω οτι θα συνεχισει για οσους την εχουν ηδη ενεeγοποιησει. Δεν μπορω να εξηγησω γιατι σκορπαει τοσα λεφτα σε διαφημισεις μεχρι χθες για μια υπηρεσια που τελειωνει σε λιγες μερες.

 

Αυτο ακριβως πιστευω και εγω και το εγραψα σε παλαιοτερο ποστ μου. Τοσα ευρω σε διαφημισεις για κατι που ληγει σε λιγες ωρες?πολυ παραξενο δεν ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα δουμε...εκτος αν εχουν λεφτα για πεταμα σε διαφημισεις

-πραγμα που δεν πιστευω.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα μια ανανεωση 5 ευρω και μου τα διπλασιασε.μου ειχε ερθει βεβαια και το εξης μηνυμα πριν καμια βδομαδα:"ANANEΩΣTE TΩPA KAI MEXPI 31/01/2011 TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ KAI H Q CARD ΣAΣ ΔIΠΛAΣIAZEI AYTOMATA THN AΞIA THΣ ΠPΩTHΣ ΣAΣ KAPTAΣ ANANEΩΣHΣ! MONO AΠO THN Q CARD!" καλό!ελπιζω να συνεχιστει η προσφορα με την ομιλια,sms κ ιντερνετ..αν και στο ιντερνετ παρολο που δεν χρεωνει αν ξεπερασεις το οριο πεφτει η ταχυτητα απο ενα σημειο και μετα..σε σας;επισης ξερετε αν υπαρχει καποιο πακετο ομιλιας προς σταθερα,οπως στην wind;μαλλον οχι ε;
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...