Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχουμε bonus από Ανανέωση των €10, προς ποιους αριθμούς μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Γενικότερα έχει κάποιο νόημα;

Τι εννοεις μπονους?

το μπονους των 120 λεπτων? αυτο ειναι προς σταθερα με ελαχιστη χρεωση τα 3 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε bonus από Ανανέωση των €10, προς ποιους αριθμούς μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Γενικότερα έχει κάποιο νόημα;

 

Στην ανανέωση των 10 ευρώ η q δίνει 1GB και 1000 λεπτά ομιλίας προς q για 30 μέρες. Δεν είναι με όλη τη wind αλλά μόνο με όσους είναι στην q.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, εγω εγραψα για το μπονους ανανεωσεις απο καταστημα που πρεπει να κανεις για να παρεις το 1 γιγα, αλλιως σου δινει 500ΜΒ.

οποτε απο καταστημα εχεις 1 γιγα 1000' προς Q και επιλεγεις ή 120 ΜΒ ή 120 λεπτα προς σταθερα με 3' ελαχιστη χρεωση.

αν δεν πας σε καταστημα σου δινει 500ΜΒ αντι για 1 γιγα (εκτος αν το κανεις απο το site με καρτα ή paypal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πλήρωσα με paypal 10 ευρώ, χρεώθηκα με 7 μόνο ευρώ από το paypal, οπότε νομίζω ότι συμφέρει πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πλήρωσα με paypal 10 ευρώ, χρεώθηκα με 7 μόνο ευρώ από το paypal, οπότε νομίζω ότι συμφέρει πάρα πολύ.

 

τι εννοείς; 10€ αγοράζεις, 10€ σου χρεώνει. Τι έγινε στην περίπτωσή σου

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πλήρωσα με paypal 10 ευρώ, χρεώθηκα με 7 μόνο ευρώ από το paypal, οπότε νομίζω ότι συμφέρει πάρα πολύ.

Περίεργο αυτό, ίσα ίσα που από PayPal αν θυμάμαι καλά έχει και μια μικρή χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό, ίσα ίσα που από PayPal αν θυμάμαι καλά έχει και μια μικρή χρέωση.

1. Πιθανον θα του χρεωσε μονον 7 € στην καρτα επειδη ειχε ηδη αποθεματικο στο paypal απο καποια επιστροφη ή τροφοδοσια απο τραπεζικο λογαριασμο.

2. Καμια χρεωση, ουτε μικρη, δεν κανει το paypal στον αγοραστη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όπως κάθε μήνα στις 4-5 του μήνα βάζω μονάδες.

Μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που αν και έβαλα μονάδες στις 4 του μήνα ανανεώθηκε για άλλους 6 μήνες....

 

[ATTACH]64234[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όπως κάθε μήνα στις 4-5 του μήνα βάζω μονάδες.

Μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορά που αν και έβαλα μονάδες στις 4 του μήνα ανανεώθηκε για άλλους 6 μήνες....

 

[ATTACH]64234[/ATTACH]

 

Ασχετο αλλα θα ρωτησω. ..

Που βρισκεσαι και εχεις 42 βαθμους C ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα είναι με lp στο lg g2 με αρκετό browsing και η θερμοκρασία κρίνεται καλή.

Εννοείται ότι είναι θερμοκρασία CPU και όχι περιβάλλοντος... Έξω βρέχει χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στο widget μου γράφει bonus €10, ξέρει κανείς για ποια χρήση προορίζεται;

Μήπως έκανες φορητοτητα; πληρωσες 10 ευρώ και τώρα σου πιστωσαν τα χρήματα; αν είναι έτσι είναι για κλήσεις εκτός από αριθμούς υψηλής χρέωσης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες φορητοτητα; πληρωσες 10 ευρώ και τώρα σου πιστωσαν τα χρήματα; αν είναι έτσι είναι για κλήσεις εκτός από αριθμούς υψηλής χρέωσης
Ήταν F2G και το έκανα Q εδώ και μήνες όμως. Δε θυμάμαι αν είχα πληρώσει κάτι. Νομίζω πως όχι.

Κρίμα που δεν προορίζεται για κλήσεις προς 90... ή 5ψηφια...

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Πιθανον θα του χρεωσε μονον 7 € στην καρτα επειδη ειχε ηδη αποθεματικο στο paypal απο καποια επιστροφη ή τροφοδοσια απο τραπεζικο λογαριασμο.

2. Καμια χρεωση, ουτε μικρη, δεν κανει το paypal στον αγοραστη

Ναι είχα 3€ από θεματικό στο PayPal οπότε μου τράβηξε κι εκείνα, τα €7 ήταν που τράβηξε από την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση 10€ από το κινητό μέσω pay pal , το αναφέρω γιατί μέχρι πριν λέγες μέρες μου έλεγε οτι δεν μπορώ να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα 3€ από θεματικό στο PayPal οπότε μου τράβηξε κι εκείνα, τα €7 ήταν που τράβηξε από την κάρτα.

 

Πέσ'το έτσι (σωστά δλδ) να καταλάβουμε τι έγινε.. :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πέσ'το έτσι (σωστά δλδ) να καταλάβουμε τι έγινε.. :)

Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου, καλά που το ανέφερε ο φίλος προηγουμένως και κοίταξα το balance που είχα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

Προσπαθώ να κάνω ενεργοποίηση του iMessage σε 2 iphone , το ένα με νουμερο Q και το άλλο F2G αλλά δεν γινεται ενεργοποίηση σε κανένα παρα μονο μεσω icloud (με email).

Τα κινητά νουμερα δεν επαληθεύονται επ ουδενί. Με κάρτα άλλης εταιρίας γίνεται η επαλήθευση κανονικά κ ενεργοποιείται το iMessage κ Facetime στο κινητό νούμερο.

 

Έχει πρόβλημα η Wind? Παλαιότερα δεν είχα πρόβλημα στην ενεργοποίηση. Γινόταν γρήγορα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί το imessage , το κινητό σου θα στείλει ένα μήνυμα στο Εξωτερικό.

Άρα πρέπει να έχεις υπόλοιπο στην SIM.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπόλοιπο... μάλιστα απο τις τόσες φορές που το ανοιγόκλεισα, δοκιμάζοντας όλες τις προτάσεις που βρήκα online σε τεχνολογικά website και στην apple, το υπόλοιπό μου κατέβηκε απο τα 10 ευρώ στα 6,5ευρώ! Αλλά ακόμα δεν εχει ενεργοποιηθεί σε κανενα απο τα 2 iphone (νουμερο Q απο φορητότητα & νουμερο f2g αυθεντικό).

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε APN myq και άνοιξε το data roaming όχι απλά το roaming

 

Το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα. Επίσης δοκίμασα με κενό στο APN.

Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένο το data roaming.

Καμιά βοήθεια ακόμα??

Link to comment
Share on other sites

ποσο χρεωνει τελικα η Q τo SMS;

 

στη σελιδα της ανφερει χρεωση 10 λεπτα

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΝΤΟΜΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ (SMS)

(Προς ελληνικά & ξένα δίκτυα)

0,1000€

 

αλλα στελνοντας 2-3 μηνυματα ειδα οτι το υπολοιπο μου κατεβηκε αισθητα...

 

(στο τελευταίο μνμ μου αφαίρεσε 28 λεπτά ή παραπανω)

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα. Επίσης δοκίμασα με κενό στο APN.

Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένο το data roaming.

Καμιά βοήθεια ακόμα??

 

 

A) APN = myq

B) Data Roaming = ON

τίποτα άλλο

 

ποσο χρεωνει τελικα η Q τo SMS;

 

στη σελιδα της ανφερει χρεωση 10 λεπτα

 

 

αλλα στελνοντας 2-3 μηνυματα ειδα οτι το υπολοιπο μου κατεβηκε αισθητα...

 

(στο τελευταίο μνμ μου αφαίρεσε 28 λεπτά ή παραπανω)

Κάθε μήνυμα είναι 160 χαρακτήρες .

Όταν το μήνυμα είναι πιο μεγάλο χρεώνεται δύο και τρεις φορές.

Link to comment
Share on other sites

και αν δεν εχεις ρυθμισει και καλα το κινητο,μπορει το μεγαλο sms να στελνεται (και να χρεώνεται) ως mms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...