Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο των 100' σε μια Q sim και τα 2 σχετικά sms ήρθαν στην Q sim με ένα αριθμό παρακάτω !!! (έχω 2 με συνεχόμενους αριθμούς). Το αποδεικτικό ενεργοποίησης έχει τα στοιχεία του σωστού αριθμού.

 

Πήρα την εξυπηρέτηση (χρεώθηκα, φυσικά, 024€) και ο υπάλληλος είπε ότι φαίνεται να έχει ενεργοποιηθεί πακέτο στο σωστό αριθμό και δεν έχει ενεργοποιηθεί στον άλλο αλλά δεν μπόρεσε να δώσει εξήγηση για τα 2 ενημερωτικά sms που ήρθαν στο λάθος αριθμό.

 

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

ειναι αριθμος κινητου,αρα δεν ειναι αστικη η χρεωση. Οταν καλεις λεει οτι από το Νοεμβριο του 2011 ο αριθμος εξυπηρετησης ειναι το 1222. Μετα συνδεεται ομως στο αυτοματο συστημα. Δεν ξερω βεβαια αν μπορεις να μιλησεις με εκπροσωπο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις πακέτο με χρόνο ομιλίας, είτε στο κινητό, είτε στο σταθερό, σου καταναλώνει από το πακέτο και όχι από τα ευρώ που έχεις.στο 1222 έχεις χρέωση 0.24 διαλέγεις ότι σε βολεύει..Για το αν ισχυει, είπα έχω καιρό να καλέσω..
Link to comment
Share on other sites

εγω το καλεσα για δοκιμη και ειδα οτι δουλευει,αλλα τελικά με χρεωσε 0,24. Προφανως μετα το μηνυμα χωρις χρέωση που λεει για το 1222,σε χρεωνει κανονικά,κάποια προώθηση πρέπει να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο "Q no borders":

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/q-no-borders/

Άποψή μου: Εξαιρετικό. Αντε να δούμε αν θα απαντήσουν οι άλλες (που δεν πρόκειται).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά

Υπερκαλύπτει και οφείλουν να καταργηθούν τα πακέτα.

α) Κύπρο

β) Αγγλία - Γαλλία -Γερμανία

που με τα ίδια χρήματα δίνουν λιγώτερα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο πακετο, θα ελεγα οτι ειναι το ιδανικο, αλλα δεν ξεκαθαριζει με σαφηνεια αν ειναι δωρεαν και τα κινητα προς τους αλλους 25 προορισμους....

αν ειναι ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα απο q:

"μην ξεχνας, με την 1η ανανέωση του μηνα απο 10€ μέσα από ενα κατάστημα wind παιρνεις δώρο 1gb mobile internet & 1000 Λεπτα προς q για 30 ημερες"

ενδιαφέρουσα πρόταση. Ανανεωνω 2€/μηνα όμως... ποτέ παραπάνω. Μετά τους 3 μήνες δηλαδή, το χάνω το υπόλοιπο που έχω στην κάρτα;

και ισχυουν τα χίλια λεπτά αυστηρα προς q μόνο κι οχι προς q-wind;

αν ξέρετε να πείτε τις απαντήσεις σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα απο q:

"μην ξεχνας, με την 1η ανανέωση του μηνα απο 10€ μέσα από ενα κατάστημα wind παιρνεις δώρο 1gb mobile internet & 1000 Λεπτα προς q για 30 ημερες"

ενδιαφέρουσα πρόταση. Ανανεωνω 2€/μηνα όμως... ποτέ παραπάνω. Μετά τους 3 μήνες δηλαδή, το χάνω το υπόλοιπο που έχω στην κάρτα;

και ισχυουν τα χίλια λεπτά αυστηρα προς q μόνο κι οχι προς q-wind;

αν ξέρετε να πείτε τις απαντήσεις σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

ειναι μονο προς q τα 1000'. (προφανως εννοεις οτι αγοραζεις πακετο των 2 ευρω καθε μηνα)

Η Q Έχει γίνει τρίμηνο ???

τριμηνο θα γινει απο 28/9 μεχρι τοτε οτι βαζεις θα μενει για 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο πακετο, θα ελεγα οτι ειναι το ιδανικο, αλλα δεν ξεκαθαριζει με σαφηνεια αν ειναι δωρεαν και τα κινητα προς τους αλλους 25 προορισμους....

αν ειναι ειναι κορυφη.

"Τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα Ελλάδας και των 25 αναγραφόμενων διεθνών προορισμών."

Κανονικά ισχύει. Δεν αναφέρεται πουθενά, ότι είναι μόνο για σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

"Τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα Ελλάδας και των 25 αναγραφόμενων διεθνών προορισμών."

Κανονικά ισχύει. Δεν αναφέρεται πουθενά, ότι είναι μόνο για σταθερά.

Το ειδα αυτο και καταλαβα αυτο που λες, απλα ετσι που το γραφει ειναι λιγο .... χρισμος Πυθειας :)

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αυτο και καταλαβα αυτο που λες, απλα ετσι που το γραφει ειναι λιγο .... χρισμος Πυθειας :)

Εμένα μου φαίνεται απόλυτα σαφές. Αν ίσχυε μόνο για σταθερά εξωτερικού, δεν θα έλεγε πολλά. Αντε τόρα, να δούμε τις άλλες δύο εταιρείες, που για να πάρεις τηλέφωνο στην Ιταλία, σου ζητάνε 4,4 ευρώ για 40 λεπτά (και με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση!). Επίσης, το πακέτο αυτό, είναι η απάντηση σε όσους γκρινιάζατε το Φεβρουάριο, όταν βγήκε το "Q Special International Pack και λέγατε ότι η Q, απευθύνεται μόνο σε μετανάστες.

Edited by Vasileios
political correct
Link to comment
Share on other sites

ειναι μονο προς q τα 1000'. (προφανως εννοεις οτι αγοραζεις πακετο των 2 ευρω καθε μηνα)

 

τριμηνο θα γινει απο 28/9 μεχρι τοτε οτι βαζεις θα μενει για 6 μηνες.

Γνωρίζει κανείς αν κάποιος κάνει ανανέωση την 27/9 το υπόλοιπό του θα λείγει 27/12/15 ή 27/3/16;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κάποιος κάνει ανανέωση την 27/9 το υπόλοιπό του θα λείγει 27/12/15 ή 27/3/16;

Θα λήγει 27/03/2016, αφού το τρίμηνο, θα ισχύσει από 28/09/2015. Αυτό σκοπεύω να κάνω κι'εγώ, τόσο στο φοιτητικό F2G, όσο και στην Q που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα απο q:

.....Ανανεωνω 2€/μηνα όμως... ποτέ παραπάνω. Μετά τους 3 μήνες δηλαδή, το χάνω το υπόλοιπο που έχω στην κάρτα;...

 

 

πως το κάνεις αυτό;

έχω την εντυπωση πως πλέον το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 5ευρώ, εσύ πως το κάνεις με μόνο 2;;;;

Link to comment
Share on other sites

πως το κάνεις αυτό;

έχω την εντυπωση πως πλέον το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 5ευρώ, εσύ πως το κάνεις με μόνο 2;;;;

 

Θελει να πει οτι απο τα χρηματα της αναναιωσης που εχει κανει καταναλωνει 2€ καθε μηνα για πακετο. Οχι οτι αναναιωνει με 2€. Αυτο δεν μπορει να γινει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποτε ληγουν τα δωρεαν ΜΒ η λεπτα ομιλιας γιατι θα τρελαθω.χρεωθηκα ιντερνετ ενω ειχα υπολοιπο.Τους εστειλα το παρακατω που τα εξηγει και περιμενω απαντηση....

 

ΣΗΜΕΡΑ 16/9 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:08 ΕΛΑΒΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΩΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΘΕΣΙΝΗ ΗΜΕΡΑ.Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΗΤΑΝ 14/9 ΩΡΑ ΕΩΣ 23:45 ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΗΜΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΜΟΥ, ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ (500ΜΒ ΑΠΟ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ MYQ) ΟΠΟΥ ΣΤΙΣ 23:43:43 ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ MYQ ΔΙΕΘΕΤΑ 150,24ΜΒ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ (ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΥ F2G).ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΠΩΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑ INTERNET DAILY ΓΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 23:27 14/9.ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ (ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ 15/9 ΑΛΛΙΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΩ 1 ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ) ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΚΑΘΩΣ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΟΥ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΚΕ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποτε ληγουν τα δωρεαν ΜΒ η λεπτα ομιλιας γιατι θα τρελαθω.χρεωθηκα ιντερνετ ενω ειχα υπολοιπο.Τους εστειλα το παρακατω που τα εξηγει και περιμενω απαντηση....

 

ΣΗΜΕΡΑ 16/9 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:08 ΕΛΑΒΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΩΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΘΕΣΙΝΗ ΗΜΕΡΑ.Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΗΤΑΝ 14/9 ΩΡΑ ΕΩΣ 23:45 ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΗΜΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΜΟΥ, ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ (500ΜΒ ΑΠΟ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ MYQ) ΟΠΟΥ ΣΤΙΣ 23:43:43 ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ MYQ ΔΙΕΘΕΤΑ 150,24ΜΒ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ (ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΥ F2G).ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΠΩΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑ INTERNET DAILY ΓΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 23:27 14/9.ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ (ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ 15/9 ΑΛΛΙΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΩ 1 ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ) ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΚΑΘΩΣ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΟΥ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΚΕ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ

 

Αυτο γινεται σε μενα καθε μηνα. Χρεωνομαι 1€ την τελευταια μερα του πακετου. Την επομενη παιρνω το μηνυμα, κανω διαμαρτυρια στη σελιδα τους στο facebook, και μετα απι λιγες μερες μου το επιστρεφουν χωρις να απαντουν γιατι χρεωθηκε.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εγω χρεωθηκα για 14/9 (μιλησα στο τσατ μεσα απ το myQ και μου το παν αλλα δε μου ελυσαν το θεμα) και μου ρθε μηνυμα σημερα 16/9 που αναφερεται στη χθεσινη ημερα,δηλαδη 15/9 που εννοειται δε μπηκα καθολου.Τραγικο.

Εσενα σε χρεωνει επειδη μπαινεις μετα τις 11 το βραδυ της τελευταιας μερας η ασχετα ωρας?

Link to comment
Share on other sites

εγω χρεωθηκα για 14/9 (μιλησα στο τσατ μεσα απ το myQ και μου το παν αλλα δε μου ελυσαν το θεμα) και μου ρθε μηνυμα σημερα 16/9 που αναφερεται στη χθεσινη ημερα,δηλαδη 15/9 που εννοειται δε μπηκα καθολου.Τραγικο.

Εσενα σε χρεωνει επειδη μπαινεις μετα τις 11 το βραδυ της τελευταιας μερας η ασχετα ωρας?

Οχι , δεν μπενω τοσο αργα. Το μεσημερι συνηθως. Στο τσατ που μιλησες δεν το βλεπει αλλος. Στο facebook το διαβαζουν οσοι μπενουν στη σελιδα. Το κανω δημοσιευση, χωρις τον αριθμο μου, και το στελνω και σε μηνυμα προσθετοντας τον αριθμο μου. Ισως να εχει αποτελεσμα επειδη ειναι δημοσια δημοσιευση και την βλεπουν πολλοι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι μπαχαλο το συστημα τους.εμενα προσπαθουσε να το δικαιολογησει στο τσατ λεγοντας πως ληγουν "λιγο πριν τα μεσανυχτα" οι δωρεαν παροχες.Οταν ρωτησα ποσο λιγο ειναι το λιγο να ξερουμε δηλαδη για αλλη φορα και της δηλωσα πως το 23:27 δεν ειναι και τοσο "λιγο πριν τα μεσανυχτα" δε μου διευκρινιζε.Η φορμα διαμαρτυριας ειμαι σιγουρος πως θα εχει αποτελεσμα αλλα αν ειναι καθε φορα να μας τρωνε 1 ευρω κι εγω να πρεπει να ξοδευω 10 λεπτα απ τον ανυπακρτο ελευθερο μου χρονο για να παιρνω το 1 μου ευρω κλαφτα.Παλι καλα που στελνουν μηνυμα και δε τα κραταν χωρις ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...