Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχω lg g2,έβαλα καινούρια κάρτα sim και πάλι δεν εμφανίζει επιλογή για 4g στην επιλογή δικτύου.

(το κινητό δεν είναι κλώνος έχω τσεκάρει s/n)

Lte γράφει, που μένεις; έχει 4 τζι εκεί;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Lte γράφει, που μένεις; έχει 4 τζι εκεί;

τώρα είμαι νεάπολη θεσσαλονίκης. μήπως χρειάζεται να μου στείλουν κάποιες ρυθμίσεις?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ, λογικά πρέπει να έπιανε,Ωραιόκαστρο που είμαι πιάνω κανονικά, το ίδιο και σε Κορδελιό και Εύοσμο.Είσαι πιο κοντά κέντρο, με φαίνεται παράξενο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ, λογικά πρέπει να έπιανε,Ωραιόκαστρο που είμαι πιάνω κανονικά, το ίδιο και σε Κορδελιό και Εύοσμο.Είσαι πιο κοντά κέντρο, με φαίνεται παράξενο

 

ψάχνω και άκρη δεν βρίσκω.

περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν από την Q στο φβ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο 1GB data για 7 μέρες, αν κάνετε Shazam τη διαφήμιση του WIND F2G στο βίντεο. Το δοκίμασα σε Q, και δούλεψε!! Απλά έβαλα τη SIM στη θέση 1 κι έκανα Shazam με ανοιχτά τα δεδομένα της WIND (ίσως και να μη χρειαζόταν). :) Δεν έλαβα ειδοποίηση, αλλά όταν μπήκα στην εφαρμογή της Q, είδα ότι είχα 1024ΜΒ παραπάνω!

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-shazam/

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

είχα καιρό να μπω στο myq να αγοράσω πακέτο και είδα (με ανησυχία μπορώ να πω) νέα "πονηρά" πακέτα.

 

Για παράδειγμα με 3€ δίνει 800+200 (1000 λόγος 0,003€/λεπτό) λεπτά προς wind/q αλλα διατηρεί και το παλαιότερο πακέτο 2€ 600+200 (800 λόγος 0,00025€/λεπτό). Όχι μόνο ο λόγος κόστος/απόδοσης είναι χειρότερος ανα λεπτό αλλα είναι σχεδόν σίγουρο για τους περισσότερους ότι ούτε τα 800 ούτε τα 1000 μπορείς να καταναλώσεις καθώς είναι και με το δευτερόλεπτο. Αυτό που κάποτε έδινε με 1€ και έκανε 2€, τώρα θα επιχειρήσει και θα το κάνει 3€.

 

Άρα είναι προφανές ότι υπάρχει απόπειρα/ενέργεια αυξήσεων. Αναμένω σύντομα κατάργηση των παλαιών 2€ για wind και mb. Θλιβερό... :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δώρο 1GB data για 7 μέρες, αν κάνετε Shazam τη διαφήμιση του WIND F2G στο βίντεο. Το δοκίμασα σε Q, και δούλεψε!! Απλά έβαλα τη SIM στη θέση 1 κι έκανα Shazam με ανοιχτά τα δεδομένα της WIND (ίσως και να μη χρειαζόταν). :) Δεν έλαβα ειδοποίηση, αλλά όταν μπήκα στην εφαρμογή της Q, είδα ότι είχα 1024ΜΒ παραπάνω!

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-shazam/

Που σου εμφανιστηκε ο κωδικος που λεει γιατι δεν τον ειδα καπου.

Link to comment
Share on other sites

Που σου εμφανιστηκε ο κωδικος που λεει γιατι δεν τον ειδα καπου.

 

Τελικά υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος... Απλά πηγαίντε στο http://f2gshazam.gr και σας βγάζει κάθε φορά διαφορετικό κωδικό... Τον στέλνετε στο 54900 και παίρνετε 1GB data για 7 μέρες. :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάλεσα στην Q και μου εξήγησε η κοπέλα πως το κινητό μου πρέπει να αναβαθμιστεί σε λόλιποπ για να εμφανίσει την επιλογή lte καθώς η wind έβαλε τώρα τελευταια 4g και το λογισμικό του κινητού είναι "παλιό" .

Εγώ δεν θέλω να περάσω λόλιποπ οπότε μένω ως έχει,ούτως ή άλλως με τη νέα σιμ πάει ένα τσικ καλύτερα το νετ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος... Απλά πηγαίντε στο http://f2gshazam.gr και σας βγάζει κάθε φορά διαφορετικό κωδικό... Τον στέλνετε στο 54900 και παίρνετε 1GB data για 7 μέρες. :D

Κάθε φορά με βγάζει διαφορετικό κωδικό, μόνο μια φορά μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά με βγάζει διαφορετικό κωδικό, μόνο μια φορά μπορώ να το ενεργοποιήσω;

 

Αυτά γράφει στη σελίδα τους :

Διευκρινίσεις

Μπορείς να εξαργυρώσεις έως έναν (1) κωδικό από τον αριθμό σου σε όλη την διάρκεια της προσφοράς (δωρεάν αποστολή κωδικού στο 54900).

Οι κωδικοί είναι μοναδικοί και κάθε κωδικός μπορεί να σταλεί μόνο μία φορά και μετά ακυρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάλεσα στην Q και μου εξήγησε η κοπέλα πως το κινητό μου πρέπει να αναβαθμιστεί σε λόλιποπ για να εμφανίσει την επιλογή lte καθώς η wind έβαλε τώρα τελευταια 4g και το λογισμικό του κινητού είναι "παλιό" .

Εγώ δεν θέλω να περάσω λόλιποπ οπότε μένω ως έχει,ούτως ή άλλως με τη νέα σιμ πάει ένα τσικ καλύτερα το νετ.

 

Εχω postαρει αναλυτικα οδηγιες πως κανουμε τον κινητο να εχει την επιλογη LTE. Αν κανεις μια μικρη αναζητηση θα τις βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

Θέλω τη βοήθειά σας.

Στις 02/10/2015 έχω χρηματικό υπόλοιπο 5,36 και το εξάμηνό μου λήγει 6/10.

Στις 02/10 αγοράζω πακέτο 100 λεπτά προς όλους 3 ευρώ και 800 προς wind/Q 2 ευρώ με ισχύ μέχρι 01/11.

Ξαφνικά στις 07/10 βλέπω μου μηδενίζει τα πακέτα.

Καταλαβαίνω μετά την πάροδο εξαμήνου να μηδενίζει το χρηματικό υπόλοιπο αλλά δεν ήξερα ότι μηδενίζει τα πακέτα.

Αυτό δεν είναι καταχρηστικό για κάτι που έχω πληρώσει?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο ειναι οτι με μηδενικο υπολοιπο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις πακετα,γι'αυτο παιζει να τα δειχνει μηδενισμενα. Θα πρότεινα να κανεις μια ανανέωση 5 ευρω από κατάστημα και αν δεν επανελθουν τα πακετα απευθειας τηλ. στην εξυπηρετηση ή μηνυμα στο chat του myq.
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεν σβήσανε αλλά η q και η wind δεν παιζουν με λιγώτερο απο 0,01

Κατα την άποψη μου είναι καταχρηστικό.

Link to comment
Share on other sites

πάντως με την εξυπηρέτηση που μίλησα μου είπαν ότι και ανανέωση να κάνω τα πακέτα δεν θα ενεργοποιηθούν ξανά.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

πάντως με την εξυπηρέτηση που μίλησα μου είπαν ότι και ανανέωση να κάνω τα πακέτα δεν θα ενεργοποιηθούν ξανά.

Η περιπτωση σου ειναι διαφορετικη, δεν σου κοψανε την χρηση των πακετων λογω μηδενικου υπολοιπου (αρα με το που θα εβαζες μοναδες θα δουλευε κανονικα), σου μηδενισαν οτι ειχες και δεν ειχες λογω 6μηνου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα φορητότητα σε έναν αριθμό από συμβόλαιο Vodafone σε Q-card και ήθελα μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις.

Κατ' αρχήν ενεργοποίησα την περιαγωγή κι εφάρμοσα τις ρυθμίσεις που μου έστειλαν με sms από το cc της wind.

Δεν λειτουργεί.

Μετά έβαλα κενό apn όπως γράφετε εδώ.

Ξανά χωρίς αποτέλεσμα.

Το κινητό είναι Samsung Gt-S5570 με λειτουργικό Android 2.3.5.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα φορητότητα σε έναν αριθμό από συμβόλαιο Vodafone σε Q-card και ήθελα μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις.

Κατ' αρχήν ενεργοποίησα την περιαγωγή κι εφάρμοσα τις ρυθμίσεις που μου έστειλαν με sms από το cc της wind.

Δεν λειτουργεί.

Μετά έβαλα κενό apn όπως γράφετε εδώ.

Ξανά χωρίς αποτέλεσμα.

Το κινητό είναι Samsung Gt-S5570 με λειτουργικό Android 2.3.5.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?:blink:

Εχεις ενεργοποιησει την περιαγωγη δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες, έχουμε κανα νεότερο για το θέμα της χρήσης δεύτερης κάρτας σιμ, με το ίδιο νούμερο, αποκλειστικά για δεδομένα;

Ακόμα δεν το έχει προσφέρει ως επιλογή η Wind;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα φορητότητα σε έναν αριθμό από συμβόλαιο Vodafone σε Q-card και ήθελα μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις.

Κατ' αρχήν ενεργοποίησα την περιαγωγή κι εφάρμοσα τις ρυθμίσεις που μου έστειλαν με sms από το cc της wind.

Δεν λειτουργεί.

Μετά έβαλα κενό apn όπως γράφετε εδώ.

Ξανά χωρίς αποτέλεσμα.

Το κινητό είναι Samsung Gt-S5570 με λειτουργικό Android 2.3.5.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?:blink:

Βάλε APN myq και άνοιξε το data roaming όχι απλά το roaming

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες, έχουμε κανα νεότερο για το θέμα της χρήσης δεύτερης κάρτας σιμ, με το ίδιο νούμερο, αποκλειστικά για δεδομένα;

Ακόμα δεν το έχει προσφέρει ως επιλογή η Wind;

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/sim-kartes-upiresies/

η καρτα twin ειναι μαλλον αυτο που θες.

edit μαλλον εννοεις οτι δεν το δινει σε q ε?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε bonus από Ανανέωση των €10, προς ποιους αριθμούς μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Γενικότερα έχει κάποιο νόημα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...