Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμόσαστε παλιά το πακέτο με 1€; Που είναι τώρα οεο; Σε πρώτη φάση πήγε στα παλιά και στην συνέχεια στον αγύριστο.
Link to comment
Share on other sites

Καθώς ο "λόγος" κόστους προσφοράς στα "νέα" 3ευρα πακέτα είναι ίδιος ή χειρότερος από αυτά με τα 2ευρα, είναι σίγουρο πως τα 2ευρα πάνε για κατάργηση. Αν δεν ήταν να καταργηθούν δεν θα έβγαιναν τα 3ευρα με ίδιο λόγο απόδοσης με τα 2ευρα..

 

Θυμόσαστε παλιά το πακέτο με 1€; Που είναι τώρα οεο; Σε πρώτη φάση πήγε στα παλιά και στην συνέχεια στον αγύριστο.

 

Δυστυχώς η wind καταστρέφει την Q όσον αφορά την ουσία της (πολύ φθηνή επικοινωνία).:blink:

Αν κόψει και το δωρεάν internet με κάθε ανανέωση, πολλά καρτοκινητά θα φύγουν με φορητότητα...:X

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα μια "αποκλειστική" προσφορά για 300' αντί 100' με 3 ευρώ και τελικά είναι με τρίλεπτο => max 100 κλήσεις αντί για άπειρες.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα μια "αποκλειστική" προσφορά για 300' αντί 100' με 3 ευρώ και τελικά είναι με τρίλεπτο => max 100 κλήσεις αντί για άπειρες.

Η φάση με τα 3λεπτα και αν σε συμφέρουν, εχει να κάνει με το μεση διαρκεια των κλήσεων σου...Ετσι κρίνεις και αν σου κάνει το f2g ή η Q

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα μια "αποκλειστική" προσφορά για 300' αντί 100' με 3 ευρώ και τελικά είναι με τρίλεπτο => max 100 κλήσεις αντί για άπειρες.

πάντα τα ειδικά πακέτα των προσφορών μέσω sms ακομα και στην q είναι 3' ελάχιστο,εκτός αν διευκρινίζεται κάτι κάτι διαφορετικό.

Θυμόσαστε παλιά το πακέτο με 1€; Που είναι τώρα οεο; Σε πρώτη φάση πήγε στα παλιά και στην συνέχεια στον αγύριστο.

δεν πηγαν ποτε στα παλιά τα πακέτα με το 1 ευρω,καταργήθηκαν κατ'ευθείαν και ήρθαν αυτά με τα 2 ευρώ. Το θυμάμαι διότι αργησα μια μερα να ενεργοποιησω το πακετο του ενος ευρώ και την επομενη αναγκαστηκα να βάλω των 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Θυμόσαστε παλιά το πακέτο με 1€; Που είναι τώρα οεο; Σε πρώτη φάση πήγε στα παλιά και στην συνέχεια στον αγύριστο.

 

δεν πηγαν ποτε στα παλιά τα πακέτα με το 1 ευρω,καταργήθηκαν κατ'ευθείαν και ήρθαν αυτά με τα 2 ευρώ. Το θυμάμαι διότι αργησα μια μερα να ενεργοποιησω το πακετο του ενος ευρώ και την επομενη αναγκαστηκα να βάλω των 2 ευρώ.

 

Δεν έχει σημασία ο τρόπος (κατάργηση ή εξαφάνιση ή σταδιακή κατάργηση κλπ) αλλά το αποτέλεσμα:

Το κόστος επικοινωνίας για ορισμένες κατηγορίες πακέτων διπλασιάστηκε.:blink::X

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ο τρόπος (κατάργηση ή εξαφάνιση ή σταδιακή κατάργηση κλπ) αλλά το αποτέλεσμα:

Το κόστος επικοινωνίας για ορισμένες κατηγορίες πακέτων διπλασιάστηκε.:blink::X

 

Αν δεν κανω λαθος αυξηθηκε το κοστος αλλα αυξηθηκαν και τα λεπτα που προσφερουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντα τα ειδικά πακέτα των προσφορών μέσω sms ακομα και στην q είναι 3' ελάχιστο,εκτός αν διευκρινίζεται κάτι κάτι διαφορετικό.

 

δεν πηγαν ποτε στα παλιά τα πακέτα με το 1 ευρω,καταργήθηκαν κατ'ευθείαν και ήρθαν αυτά με τα 2 ευρώ. Το θυμάμαι διότι αργησα μια μερα να ενεργοποιησω το πακετο του ενος ευρώ και την επομενη αναγκαστηκα να βάλω των 2 ευρώ.

Στον αγύριστο λοιπόν απευθείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κανω λαθος αυξηθηκε το κοστος αλλα αυξηθηκαν και τα λεπτα που προσφερουν

Πλάκα μας κάνεις. 1000 λεπτά ανά δευτερόλεπτο δεν μιλάει ούτε η γυναίκα μου το μήνα. :p

Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα από cosmote σε Q 15 ευρώ ( 5 ευρώ και 10 ευρώ που θα μπουν στο λογαριασμό μετά 3 μήνες). Έτσι είπαν σε κατάστημα.

Online γράφει ότι γίνεται με 10 ευρώ. Τι ισχύει;

Online σε πόσες μέρες έρχεται ταχυδρομικως η κάρτα; Αν πάρω περισσότερες πληροφορίες θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να στειλω απο κινητο wind 10 ευρω σε κινητο Q ; και αν γινεται με ποιον τροπο μπορω να το κανω αυτο; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται,εχει καταργηθει εδω και πολλά χρόνια το sharing στη wind.
Link to comment
Share on other sites

Στον αγύριστο λοιπόν απευθείας.

 

 

Πλάκα μας κάνεις. 1000 λεπτά ανά δευτερόλεπτο δεν μιλάει ούτε η γυναίκα μου το μήνα. :p

Αλλές όμως μιλάνε :p

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Έκανα φορητότητα σήμερα το πρωί από f2g σε q Δεν μου έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η καινούρια σιμ.και από την εξυπηρέτησή πελατών Δεν μου λένε κάτι σαφές ποτέ θα ενεργοποιηθεί. Το μόνο που είπαν Ότι περνη λίγο χρόνο πόσο ομος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την προσφορά της Q που δίνει 1gb κάθε μήνα μέχρι τέλος του έτους με 8€ και έχω παρατηρήσει ότι η ταχύτητα του 3g είναι απελπιστικά αργή στο HTC One X+ όπου την έχω (περιοχή: λιμάνι του Πειραιά σε μεγάλο κτήριο αλλά διαμπερές και σχεδόν φουλ σήμα αλλά και γενικά όπου κινούμαι δεν έχω δει καλές ταχύτητες).

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος με Q sim?

Φταίει ότι είναι roaming? Υπάρχει περίπτωση να έχουν δώσει χαμηλότερη προτεραιότητα στο συγκεκριμένο πακέτο της Q?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την προσφορά της Q που δίνει 1gb κάθε μήνα μέχρι τέλος του έτους με 8€ και έχω παρατηρήσει ότι η ταχύτητα του 3g είναι απελπιστικά αργή στο HTC One X+ όπου την έχω (περιοχή: λιμάνι του Πειραιά σε μεγάλο κτήριο αλλά διαμπερές και σχεδόν φουλ σήμα αλλά και γενικά όπου κινούμαι δεν έχω δει καλές ταχύτητες).

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος με Q sim?

Φταίει ότι είναι roaming? Υπάρχει περίπτωση να έχουν δώσει χαμηλότερη προτεραιότητα στο συγκεκριμένο πακέτο της Q?

Ειμαι Θεσσαλονικη, τουμπα, με 3g εχω πιασει μεχρι και 12-13 mbps και με 4g μεχρι 20....

ολα αυτα μεσα στο σπιτι (πρωτο οροφο.

στην ιδια περιοχη λιγα μετρα πιο μακρυα η ταχυτητες ειναι αισθητα μικροτερες (ειδικα στο 4g), ειναι λοιπον θεμα δικτυου "που ακομα ειναι υπο αναπτυξη"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την προσφορά της Q που δίνει 1gb κάθε μήνα μέχρι τέλος του έτους με 8€ και έχω παρατηρήσει ότι η ταχύτητα του 3g είναι απελπιστικά αργή στο HTC One X+ όπου την έχω (περιοχή: λιμάνι του Πειραιά σε μεγάλο κτήριο αλλά διαμπερές και σχεδόν φουλ σήμα αλλά και γενικά όπου κινούμαι δεν έχω δει καλές ταχύτητες).

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος με Q sim?

Φταίει ότι είναι roaming? Υπάρχει περίπτωση να έχουν δώσει χαμηλότερη προτεραιότητα στο συγκεκριμένο πακέτο της Q?

 

Κατα διαστήματα παρατηρώ κι εγώ πτώση ταχύτητας στο ιντερνετ της Q εδω στον Βόλο αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Χαμηλή προτεραιότητα το σκέφτηκα κι εγώ αλλά για παράδειγμα Θεσσαλονίκη και Αθήνα που βρέθηκα με 3G & ειδικά στο 4G πήγαινε σφαίρα πάντα.

Για Edge και GPRS δεν το συζητάω καν... δεν λειτουργεί ιντερνετ!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Θεσσαλονικη, τουμπα, με 3g εχω πιασει μεχρι και 12-13 mbps και με 4g μεχρι 20....

ολα αυτα μεσα στο σπιτι (πρωτο οροφο.

στην ιδια περιοχη λιγα μετρα πιο μακρυα η ταχυτητες ειναι αισθητα μικροτερες (ειδικα στο 4g), ειναι λοιπον θεμα δικτυου "που ακομα ειναι υπο αναπτυξη"

 

Κατα διαστήματα παρατηρώ κι εγώ πτώση ταχύτητας στο ιντερνετ της Q εδω στον Βόλο αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Χαμηλή προτεραιότητα το σκέφτηκα κι εγώ αλλά για παράδειγμα Θεσσαλονίκη και Αθήνα που βρέθηκα με 3G & ειδικά στο 4G πήγαινε σφαίρα πάντα.

Για Edge και GPRS δεν το συζητάω καν... δεν λειτουργεί ιντερνετ!

 

Έκανα μερικές δοκιμές στο σπίτι στα Πετράλωνα (Καλλιρρόης σχεδόν δίπλα στην infoquest όπου έχει κεραία Q)

HOX+ :

http://www.speedtest.net/my-result/a/1520495573 (Q, H σήμα)

http://www.speedtest.net/my-result/a/1520720794 (Wind, H σήμα)

 

Μ7:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1520684303 (Q, LTE σήμα)

http://www.speedtest.net/my-result/a/1520660996 (Cosmote, LTE σήμα)

 

Δεν ξέρω τι να πω, θα δω και στο γραφείο στον Πειραιά πως πάει η Wind.

Προσωπικά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος με την ποιότητα του σήματος της Wind/Q (χρησιμοποιώ το HOX+ ως wifi hotspot και έτσι το κουβαλάω μαζί όπου πηγαίνω)... :/

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την προσφορά της Q ... δεν έχω δει καλές ταχύτητες).

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος με Q sim?

 

Θεσσαλονικη δουλευει πολυ καλα με την προσφορα Q, αυστηρη συγκριση με καλη Cosmote και ειναι ισαξια.

 

Βοήθεια. Έκανα φορητότητα σήμερα το πρωί από f2g σε q Δεν μου έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η καινούρια σιμ.και από την εξυπηρέτησή πελατών Δεν μου λένε κάτι σαφές ποτέ θα ενεργοποιηθεί. Το μόνο που είπαν Ότι περνη λίγο χρόνο πόσο ομος

 

Eμενα μου ειπαν 4-6 μερες (απο Cosmote σε Q).

Το νουμερο μου δουλευει μια χαρα μεχρι να μεταφερθει στην Q.

 

Φορητοτητα από cosmote Αν πάρω περισσότερες πληροφορίες θα ενημερώσω

 

Φορητοτητα Q

Kαταστημα: 5Ε + 10Ε που μπαινουν μετα 3 μηνες στο λογαριασμο ΣΑΝ μπονους ( δε μπορεις να αγορασεις πακετα)

 

Online: Δωρεαν, delivered απο Speedex courier σε 1 μερα (Αθηνα) ή 2 μερες (εκτος Αθηνων) και πληρωνεις/σου δινει καρτα 10Ε (φανταζομαι μπορεις να αγορασεις πακετα). Courier θελει μια φωτοτυπια εγγραφου (ταυτοτητα ή διαβατηριου κτλ).

 

Η καρτα sim εχει και τα 3 μεγεθη, nano, micro, mini, αναλογως πιεζεις και παιρνεις το κομματι που χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Έκανα φορητότητα σήμερα το πρωί από f2g σε q Δεν μου έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η καινούρια σιμ.και από την εξυπηρέτησή πελατών Δεν μου λένε κάτι σαφές ποτέ θα ενεργοποιηθεί. Το μόνο που είπαν Ότι περνη λίγο χρόνο πόσο ομος

 

δεν θελει 4-6 μερες οπως απο αλλες εταιριες,παιρνει κάποιες ωρες. Βαλε την νεα σιμ στη συσκευη σου μηπως περιμενει αυτο για να ενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι θέμα κεραίας στον Πειραιά.

Μου το ανάφεραν συνάδελφοι ότι όλοι όσοι έχουν wind έχουν πρόβλημα στο κτήριο αλλά και ο υπάλληλος της wind όταν κάλεσα το τηλεφωνικό κέντρο τους για να δηλώσω το θέμα/

Ελπίζω να το επιλύσουν σύντομα...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πριν λιγες μέρες μου ηρθε μηνυμα οτι πιστώνεται ο λογαριασμός μου με τα 10ευρω που εδωσα κατά την απόκτηησ της καρτας, τα οποία όμως δε θα μπορώ να χρησιμοποιήσω για αγορά πακέτων.

Τα χρήματα αυτά δεν τα βλεω στο υπόλοιπο του λογαριασμού μου, και όταν έληξαν τα ΜΒ του πακέτου που είχα και συνέχισα να χρησιμοποιώ το ιντερνετ, αντί να χρεώσει το 10ευρώ της επιστροφής χρέωση κανονικά το υπολοιπο μου.Είναι σωστο αυτό? τελικά τι μπορώ να κάνω με τα 10 αυτά ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

μηνυμα στο chat της q (μάλλον από Δευτέρα) ή τηλέφωνο στο 1222 για να το διορθώσουν,αν δεν τα βλέπεις τα ευρώ στο λογαριασμό σου,δεν τα εχουν πιστωσει (ανεξάρτητα σπό το sms). Με τα 10 ευρω αυτά μπορείς να κάνεις κλήσεις να στελνεις μηνύματα ή να εχεις ημερήσιο ιντερνετ όταν δεν έχεις ενεργό αντίστοιχο πακέτο (ή όταν οι κλήσεις αφορούν χρεώσιμα νούμερα πέραν αυτών που υποστηρίζουν τα πακέτα,μη γεωγραφικοί αριθμοί δηλαδή κλπ).
Link to comment
Share on other sites

ειχα καρτα της Q αλλα εχω να βαλω καιρο μεσα χρηματα και τωρα δεν ισχυει.

αν παρω καινουργια καρτα και βαλω 10Ε για ενεργοποιηση κλπ ποσο καιρο μπορω να την κρατησω με τα 10ε? θελει καθε μηνα ανανεωση η μολις τελειωσει το ποσο βαζω χρηματα και ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα καρτα της Q αλλα εχω να βαλω καιρο μεσα χρηματα και τωρα δεν ισχυει.

αν παρω καινουργια καρτα και βαλω 10Ε για ενεργοποιηση κλπ ποσο καιρο μπορω να την κρατησω με τα 10ε? θελει καθε μηνα ανανεωση η μολις τελειωσει το ποσο βαζω χρηματα και ειμαι οκ?

 

με μια ανανεωση μπορεις να εχεις το νουμερο 13 μηνες πριν ληξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...