Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Έχω δοκιμάσει και κάνει αυτά που λέει .

Τηλεφώνησα Αγγλία και Γερμανία κινητά , και Ελλάδα.

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Σ' ευχαριστώ Vasileios. :)

Μετά από 15 χρόνια συμβολαίου στην wind, θα πάω μάλλον στην καρτοκινητή Q.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, την παρασκευη λήγει η εξάμηνη προθεσμία για να βάλω κάρτα. Επειδή έχω μέσα 10€ αν δεν βάλω κάρτα τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, την παρασκευη λήγει η εξάμηνη προθεσμία για να βάλω κάρτα. Επειδή έχω μέσα 10€ αν δεν βάλω κάρτα τι γίνεται;

 

Τι θες να γινει; Θα γραψει μηδεν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, την παρασκευη λήγει η εξάμηνη προθεσμία για να βάλω κάρτα. Επειδή έχω μέσα 10€ αν δεν βάλω κάρτα τι γίνεται;

Προτινω να μην αφησεις να στα αρπαξουν αλλα δωστα για καλο στο χαμογελο του παιδιου στο 14545 με χρεωση 2,30€ οπου τα 2€ πανε στο χαμογελο σε παιδια που τα εχουν αναγκη και οχι στις εταιριες κινητης!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Προτινω να μην αφησεις να στα αρπαξουν αλλα δωστα για καλο στο χαμογελο του παιδιου στο 14545 με χρεωση 2,30€ οπου τα 2€ πανε στο χαμογελο σε παιδια που τα εχουν αναγκη και οχι στις εταιριες κινητης!!

 

Δεν πηγαινουν τοσα πολλα. Ειναι 2,46 οπου τα 0,46 κρατειται ως φορος 23% και απο τα υπολοιπα 2€ ενας μερος απο αυτα θα πανε στην κινητη τηλεφωνια. Δεν ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα. Υποτιθεται πας να κανεις ενα καλο και πληρωνεις φορους σε κρατος και εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαινουν τοσα πολλα. Ειναι 2,46 οπου τα 0,46 κρατειται ως φορος 23% και απο τα υπολοιπα 2€ ενας μερος απο αυτα θα πανε στην κινητη τηλεφωνια. Δεν ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα. Υποτιθεται πας να κανεις ενα καλο και πληρωνεις φορους σε κρατος και εταιριες.

Στο χαμόγελο που ρώτησα μου είπαν αυτο που έγγραψα...........

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το bonus των €10 από ανανέωση.

Μπορεί να καταναλωθεί προς πενταψήφιους αριθμούς κλήσης;

Κάποιοι έχουν πχ χρέωση €3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο χαμόγελο που ρώτησα μου είπαν αυτο που έγγραψα...........

 

Δεν ξερω αν οι δυο τους εχουν κανει καποια ειδικη συμφωνια και παρεχονται δωρεαν οι υπηρεσιες των εταιρων τηλεφωνιας. Αμφιβαλλω παντως, για εταιριες μιλαμε. Θα επρεπε κατι τετοιο να γραφεται δημοσια και σε εμφανες σημειο. Απο την αλλη αν πχ. επαιρνε μονο 1€, πιστευεις οτι θα το ελεγαν οτι απο τα 2,5€ που θα χρεωθεις, μονο το 1€ θα παει στα παιδια; Ποσοι θα εστελναν ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αναφορικά με το bonus ανανέωσης των 1000' προς Q+500 MB, στο site της Q, εξακολουθεί να γράφει, ότι ισχύει έως 30 Σεπτεμβρίου. Επιπλέον, στο site των ανακοινώσεων της Wind, δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση παράτασης, όπως συνέβαινε κάθε μήνα, εδώ και 1,5 χρόνο. Λέτε να το έκοψαν? ή να ετοιμάζονται να το κόψουν?
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο. Δεν το έκοψαν τελικά. Εβγαλαν και ανακοίνωση για παράταση έως τις 31 Οκτωβρίου. Πάντως, έχουμε εξελίξεις, όσον αφορά τα πακέτα. Στα "νέα πακέτα Q, έβαλαν καινούργια πακέτα των 3 ευρώ, ενώ τα αντίστοιχα πακέτα των 2 ευρώ, εξακολουθούν να είναι διαθέσιμα, αλλά βρίσκονται πλέον στα "άλλα πακέτα". Δεν καταλαβαίνω τι εξυπηρετεί αυτό το πράγμα. Αν μπορείς να έχεις 800 λεπτά (ή μηνύματα) προς Wind&Q με δύο ευρώ, ποιός ο λόγος να πάρεις 1000 με τρία ευρώ? Ισως να θέλουν να μας συνηθίσουν στα νέα τρίευρα πακέτα, για να καταργήσουν στη συνέχεια τα παλαιότερα δίευρα, χωρίς να γίνει ντόρος.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το bonus των €10 από ανανέωση.

Μπορεί να καταναλωθεί προς πενταψήφιους αριθμούς κλήσης;

Κάποιοι έχουν πχ χρέωση €3

 

Όχι δεν μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νέα πακέτα με τα 3 ευρώ ποιο τσακάλι τα σκέφτηκε? Αγοράζοντας κάποιος 2 πακέτα των 3 ευρώ πληρώνοντας 6 ευρώ θα έχει 2000 λεπτά προς wind/q (ή 2000 sms αν πάρει τα πακέτα των sms) Αν όμως πάρει 3 πακέτα των 2 ευρώ πάλι θα πληρώσει 6 ευρώ αλλά θα έχει 2400 λεπτά (ή sms) προς wind/q. Για ποιο λόγο πάρει το ακριβότερο πακέτο ? Στα πακέτα internet αναλογικά δίνουν το ίδιο δηλαδή με 6 ευρώ θα έχεις 1200ΜΒ και στις 2 περιπτώσεις. Γιατί όμως να πάρει κάποιος το ακριβό που ίσως δεν το χρειαστεί και να μην πάρει το φτηνό? Θα έπρεπε να δίνουν ένα κίνητρο για να αγοράσει κάποιος τα πακέτα που είναι πιο ακριβά και όχι να δίνουν αναλογικά τα ίδια ή λιγότερα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νέα πακέτα με τα 3 ευρώ ποιο τσακάλι τα σκέφτηκε? Αγοράζοντας κάποιος 2 πακέτα των 3 ευρώ πληρώνοντας 6 ευρώ θα έχει 2000 λεπτά προς wind/q (ή 2000 sms αν πάρει τα πακέτα των sms) Αν όμως πάρει 3 πακέτα των 2 ευρώ πάλι θα πληρώσει 6 ευρώ αλλά θα έχει 2400 λεπτά (ή sms) προς wind/q. Για ποιο λόγο πάρει το ακριβότερο πακέτο ? Στα πακέτα internet αναλογικά δίνουν το ίδιο δηλαδή με 6 ευρώ θα έχεις 1200ΜΒ και στις 2 περιπτώσεις. Γιατί όμως να πάρει κάποιος το ακριβό που ίσως δεν το χρειαστεί και να μην πάρει το φτηνό? Θα έπρεπε να δίνουν ένα κίνητρο για να αγοράσει κάποιος τα πακέτα που είναι πιο ακριβά και όχι να δίνουν αναλογικά τα ίδια ή λιγότερα.

 

Ισως τα δοκιμασουν 1-2 μηνες με σκοπο να καταργησουν αυτα των 2€

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό...

Δύσκολο μεν, αλλά αν κάποιος κάνει πολύ μεγάλη χρήση και εξαντλήσει το πλήθος των ενεργοποιήσεων ανά μήνα...?

Πόσες φορές μπορείς δηλαδή να πάρεις 2ευρο πακέτο;; 3-4??? Μετά αντί να χρεώνεσαι, μπορείς να πάρεις τα 3ευρα...

Τραβηγμένο το ξέρω, αλλά για κάποιους ίσως να ισχύσει.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα SIM της Q σε laptop για να 'εχω mobile internet?

Αν ναι, μήπως μπορείτε να υποδείξετε κάποιον οδηγό για το πώς το υλοιποιώ αυτό, γιατί δεν το έχω ξανακάνει; Κάποιο link ίσως...

 

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό. Έχει το λάπτοπ υποδοχή για κάρτα SIM ή έχεις στικάκι 3G modem; έκδοση Windows;
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό. Έχει το λάπτοπ υποδοχή για κάρτα SIM ή έχεις στικάκι 3G modem; έκδοση Windows;

 

Έχει υποδοχή το laptop. Windows 10.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το σταθερό τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών βρε παιδιά; που είναι με αστική χρέωση

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει υποδοχή το laptop. Windows 10.

 

Άνοιξε τις ρυθμίσεις(την εφαρμογή, όχι το Control Panel), πήγαινε στην 3η κατηγορία εκεί που λέει Network&Internet,Wi-Fi,airplane mode, VPN. Στο παράθυρο που ανοίγει πήγαινε στην 3η επιλογή αριστερά (Cellular) και λογικά θα σου έχει τη σύνδεση δεξιά. Εμένα μου τη βγάζει WIND GR. Κλικ πάνω της και ανοίγει επιλογές. Τσέκαρε το Allow Roaming, και μετά πήγαινε στο Advanced Options. Μέσα εκεί και λίγο πιο κάτω έχει Internet APN. Πάτα το + αν δεν έχεις κάτι που να λέει Q, και στη φόρμα που σου βγάζει δώσε ένα όνομα(π.χ. Q Internet) και στο APN γράψε myq. Κλικ κάτω στο Save, back 2 φορές, και εκεί που σου δείχνει τη σύνδεση πάτησε Connect.

 

Εγώ δε μπορώ να το δοκιμάσω γιατί η κάρτα Q που έχω διαθέσιμη έχει ξεμείνει από υπόλοιπο και ΜΒ. Λογικά πρέπει να δουλεύει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Στα Windows 10 στο tablet που έχω, στις ρυθμίσεις APN δεν έχουν APN type, παρά μόνο IP type. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά είναι στο default από ...default.
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το σταθερό τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών βρε παιδιά; που είναι με αστική χρέωση

δεν υπάρχει,παιρνεις 1222 με χρέωση 0,25e ανα κλήση.

Link to comment
Share on other sites

για βλάβες υπάρχει κανένα τηλέφωνο χωρίς χρέωση;

Ναι 8005000200

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω lg g2,έβαλα καινούρια κάρτα sim και πάλι δεν εμφανίζει επιλογή για 4g στην επιλογή δικτύου.

(το κινητό δεν είναι κλώνος έχω τσεκάρει s/n)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...