Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα ειναι μπαχαλο το συστημα τους.εμενα προσπαθουσε να το δικαιολογησει στο τσατ λεγοντας πως ληγουν "λιγο πριν τα μεσανυχτα" οι δωρεαν παροχες.Οταν ρωτησα ποσο λιγο ειναι το λιγο να ξερουμε δηλαδη για αλλη φορα και της δηλωσα πως το 23:27 δεν ειναι και τοσο "λιγο πριν τα μεσανυχτα" δε μου διευκρινιζε.Η φορμα διαμαρτυριας ειμαι σιγουρος πως θα εχει αποτελεσμα αλλα αν ειναι καθε φορα να μας τρωνε 1 ευρω κι εγω να πρεπει να ξοδευω 10 λεπτα απ τον ανυπακρτο ελευθερο μου χρονο για να παιρνω το 1 μου ευρω κλαφτα.Παλι καλα που στελνουν μηνυμα και δε τα κραταν χωρις ενημερωση

 

Δικιο εχεις. Σε μενα εχει συμβει πανω απο 5 φορες. Ολες εχουν επιστρεψει το 1 €, αλλα ποτε δεν εχουν απαντησει στις διαμαρτυριες μου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τσιμπανε 100δες ευρω απο ανυποψιαστους οποτε και 2-3 να γυρισουν πισω ειναι καλο χαρτζηλικακι.

Εγραψα και στο facebook δημοσια και προσωπικα.

Εδω ο αλλος γραφει στη σελιδα τους:

Τρομερή εξυπηρέτηση στο τηλέφωνο ... 18 λεπτά με κανα 15 αναμονής με χρέωση απο Vodafone 11 ευρώ .... Και το ποσο που είχα διαφορά ήταν 9ευρω ....

 

και μετα λεει τρομερη εξυπηρετηση με πιστωσανε 10.δηλαδη εχασε 10 ευρω (αφου ειχε διαφορα 9 ευρω και πληρωσε 11 για την κληση αρα 20 ευρω χρεωθηκε -10 που του γυρισανε=10) και 18 λεπτα απ τη ζωη του (+για να γραψει στο φεισμπουκ) και χαρηκε....

μ αυτους κανουν παιχνιδι.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι ομαδικη καταγγελια στην ΕΕΤΕ μονο ετσι μπορει να καταφερουμε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να το λύσει η wind το πρόβλημα με τις χρεώσεις του daily internet; Έλεος πια...πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν; Από πέρσι το συζητάμε...
Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ βρήκα την υγειά μου κλείνοντας τα data δύο μέρες πριν (προτελευταία μέρα). Χάνεις μια μέρα αλλά κερδίζεις την ψυχική σου ηρεμία συν 1€ :lol:
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το κολπακι να αρπαζουν 5€ για αλλαγή sim σε 4G sim συνεχιζεται...

 

Νομιζω και άλλο παιδι ειχε πει πως ειχε παει στου Ευοσμου και του ζητησαν 5€. Ε φαινεται πως το λενε σε ολους και οποιος τσιμπησει.

Πηγα σημερα, με εξυπηρετησε ενα παλικαρι, μου ζητησε ταυτοτητα και αριθμο και στο τελος μου λεει

- Κοστιζει 5€.

- Οχι δε κοστιζει τιποτα.

- Οριστε;

- Παρε τηλ την εξυπηρετηση πελατων και ρωτα αν κοστιζει.

- Εγώ;

- Ναι, πηρα εγω και μου λενε πως ειναι δωρεαν η αλλαγή σε 4G sim.

 

Πεταγεται μια κοπελα και του λεει: Πανε επανω δεξια εκει που λεει 4G και θα δεις αν το κινητο που εχει υποστηριζει 4G ή οχι. Παει βλεπει πως δεν υποστηριζει και του λεω, "Ε ναι αλλά θα το αλλάξω" (το Meizu M2 Note ειναι στο ταχυδρομειο και τη δευτερα θα το παρω!γιουυυπι)

 

Τελικα, μου την αλλαξε τζαμπε και του πα και ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως σε ρωτάνε ποιο κινητό έχεις και κοιτάζουν στη λίστα τους αν είναι 4G;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως σε ρωτάνε ποιο κινητό έχεις και κοιτάζουν στη λίστα τους αν είναι 4G;

Όχι. Με κάποιο τρόπο από τη σύνδεση δεδομένων (; ) φάνηκε στο σύστημα τους ότι το κινητό που έχω τώρα δεν είναι 4G.

Link to comment
Share on other sites

δε βλέπουν ποιο κινητό έχεις αλλά αν αυτό που έχεις υποστηρίζει 4G.

 

τώρα το πως γίνεται αυτό λιγάκι μυστήριο.

για παράδειγμα στο δικό μου τηλέφωνο, ένα elephone p7000, η κάρτα που πήρα για το mobile broadband, που έχω δωρεάν λόγω doule play, ΔΕΝ συνδέεται 4g με τίποτα!

Αντιθέτως η κάρτα Q που έχω στη διπλανή slot συνδέεται κανονικά!

Φυσικά και άλλαξα τις κάρτες slot για να τσεκάρω ότι και οι δύο υποστηρίζουν 4G.

 

Όταν πήγα σε κατάστημα wind και τους είπα για το πρόβλημα μου, κοίταξαν στο σύστημα τους και μου είπαν ότι η κάρτα SIM που μου έδωσαν είναι μια χαρά αλλά το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4G!

 

Τρέχα γύρευε δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φυσιολογικό νομίζω για την κάρτα από το double play. Ούτε η δικιά μου συνδέεται σε 4G, ούτε μια αντίστοιχη της Vodafone. Αλλά το πως μπορούν να δουν ποια συσκευή έχεις είναι μυστήριο. Εκτός αν έχει να κάνει με αυτό που συμβαίνει καμία φορά όταν βάζεις για πρώτη φορά την sim σε μια συσκευή και σου στέλνουν ρυθμίσεις για internet με SMS.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τσιμπανε 100δες ευρω απο ανυποψιαστους οποτε και 2-3 να γυρισουν πισω ειναι καλο χαρτζηλικακι.

Εγραψα και στο facebook δημοσια και προσωπικα.

Εδω ο αλλος γραφει στη σελιδα τους:

Τρομερή εξυπηρέτηση στο τηλέφωνο ... 18 λεπτά με κανα 15 αναμονής με χρέωση απο Vodafone 11 ευρώ .... Και το ποσο που είχα διαφορά ήταν 9ευρω ....

 

και μετα λεει τρομερη εξυπηρετηση με πιστωσανε 10.δηλαδη εχασε 10 ευρω (αφου ειχε διαφορα 9 ευρω και πληρωσε 11 για την κληση αρα 20 ευρω χρεωθηκε -10 που του γυρισανε=10) και 18 λεπτα απ τη ζωη του (+για να γραψει στο φεισμπουκ) και χαρηκε....

μ αυτους κανουν παιχνιδι.

 

επειδη το κανουν συνεχεια,αυτο που κανω ειναι με copy paste ξεμπροστιασμα σε καμια 20ρια ποστ και reply σε ποστ τους γραφοντας την κομπινα τους.Και επειδη εχω και σταθερο wind εκει να δειτε κομπινες..

 

Μου τα γυρνανε,και φυσικα τους βαζω να αφαιρεσουν και τις κλησεις μου προς αυτους,τις οποιες αφαιρουν χωρις αντιρρηση,γιατι ξερουν οτι κανουν κομπινα.

 

Αλλα σαν εμας ποσοι ειναι που δεν κανουν τιποτα?εκατονταδες χιλιαδες.Τα λεφτα που βγαζουν καθε μηνα με τετοιες κομπινες ειναι αστρονομικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα να το λύσει η wind το πρόβλημα με τις χρεώσεις του daily internet; Έλεος πια...πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν; Από πέρσι το συζητάμε...

 

δεν ειναι προβλημα,ειναι κομπινα και μην περιμενεις να το λυσει χωρις μαζικο ξεμπροστιασμα στο facebook με reply στα ποστ που κανουν καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

τριμηνο θα γινει απο 28/9 μεχρι τοτε οτι βαζεις θα μενει για 6 μηνες.

Εγώ τελευταία φορά που έβαλα κάρτα ήταν το Ιούλιο γιατί είχα και σύνδεση ούτε καν 6 μήνες δεν περάσαν από τότε που απολύθηκα 11 Μάιου πως γίνεται WTF:lol:

 

Αυτο γινεται σε μενα καθε μηνα. Χρεωνομαι 1€ την τελευταια μερα του πακετου. Την επομενη παιρνω το μηνυμα, κανω διαμαρτυρια στη σελιδα τους στο facebook, και μετα απι λιγες μερες μου το επιστρεφουν χωρις να απαντουν γιατι χρεωθηκε.

 

Εμένα με χρέωσε 1€ πρώτα και μετά έφαγε άλλα 3 χωρίς λόγο και να πεις αν μπήκα κατά λάθος ίντερνετ ναι άλλα απο συσκευή τον 20€ είναι δυνατόν :lol::lol: και μίλησα στο FB μετά απο μια βδομάδα έδωσαν 1€ πίσω τα άλλα 3 δεν έδωσαν πίσω

Η μονη λυση ειναι ομαδικη καταγγελια στην ΕΕΤΕ μονο ετσι μπορει να καταφερουμε κατι.

 

σαν να έχει νόημα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με έχουν τρελάνει στα μηνύματα μετά από ένα μήνυμα που είχα στείλει για ένα διαγωνισμό. Πώς σταματάνε;;;

 

Πρόσεξε μήπως είναι από τα μηνύματα που έρχονται και τα πληρώνεις εσύ.

Συμβαίνει συχνά.

Έλεγξε το υπόλοιπο που είχες και έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν τρελάνει στα μηνύματα μετά από ένα μήνυμα που είχα στείλει για ένα διαγωνισμό. Πώς σταματάνε;;;

 

Στέλνεις στον αριθμό την λέξη stop

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την προσφορά "1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ " και σε λίγο ( 28 Σεπτεμβρίου ) κλείνω εξάμηνο.

Όλο αυτό το διάστημα δεν έκανα καμία ανανέωση χρόνου καθώς το χρησιμοποιώ μόνο στο tablet για data.

Πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση χρόνου ( 5 ευρώ ) για να μην χάσω το νούμερο ή δεν χρειάζεται και απλώς θα χάσω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου?

Θα συνεχίσει να μπαίνει το 1 gb για τους υπόλοιπους 3 μήνες μέχρι το τέλος της προσφοράς χωρίς να γίνει κάποια ανανέωση χρόνου?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα ανανέωνα με 5 ευρώ 27 ή 28 Σεπτεμβρίου. Αυτή η ανανέωση θα έχει διάρκεια 6 μήνες γιατί από 29 Σεπτεμβρίου όλες οι ανανεώσεις θα διαρκούν 3 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την προσφορά "1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ " και σε λίγο ( 28 Σεπτεμβρίου ) κλείνω εξάμηνο.

Όλο αυτό το διάστημα δεν έκανα καμία ανανέωση χρόνου καθώς το χρησιμοποιώ μόνο στο tablet για data.

Πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση χρόνου ( 5 ευρώ ) για να μην χάσω το νούμερο ή δεν χρειάζεται και απλώς θα χάσω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου?

Θα συνεχίσει να μπαίνει το 1 gb για τους υπόλοιπους 3 μήνες μέχρι το τέλος της προσφοράς χωρίς να γίνει κάποια ανανέωση χρόνου?

Ευχαριστώ.

Θα χασεις το υπολοιπο σου οποτε δεν θα μπορεις να κανεις ουτε τις δωρεαν κλησεις, λογικα δεν θα σου δωσει το 1 γιγα της προσφορας (αν και για αυτο δεν ειμαι σιγουρος), καλυτερα βαλε 5 ευρω να εχεις αλλο ενα εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα ανανέωνα με 5 ευρώ 27 ή 28 Σεπτεμβρίου. Αυτή η ανανέωση θα έχει διάρκεια 6 μήνες γιατί από 29 Σεπτεμβρίου όλες οι ανανεώσεις θα διαρκούν 3 μήνες.

 

Απο τις 28 αλλαζει, οχι απο τις 29. Αρα πρεπει max στις 27 να γινει η ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε προσφορα σε q : 100' προς όλους & 500 mb με 3 ευρώ. Ενεργοποίηση με μήνυμα 20 στο 12410
Link to comment
Share on other sites

ηρθε προσφορα σε q : 100' προς όλους & 500 mb με 3 ευρώ. Ενεργοποίηση με μήνυμα 20 στο 12410

 

Η δυνατοτητα ενεργοποιησης του πακετου ισχυει για ολους η μονο για αυτον που παιρνει το μνμ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

στο βασικο μου q (που δεν ήρθε το sms) λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η προσφορά. Άρα λογικά ισχύει για αυτόν που παίρνει το μνμ. Κάνε μια δοκιμή δεν χάνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

στο βασικο μου q (που δεν ήρθε το sms) λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η προσφορά. Άρα λογικά ισχύει για αυτόν που παίρνει το μνμ. Κάνε μια δοκιμή δεν χάνεις τίποτα.

 

Ναι όντως πρέπει να έχεις λάβει μήνυμα για να είναι διαθέσιμη η προσφορά, δοκίμασα και μου είπε ότι "Η ΠPOΣΦOPA ΔEN EINAI ΔIAΘEΣIMH ΣTO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠPOΓPAMMA"

Πιο οικονομικό πρόγραμμα ρε Wind, κάρτα είναι ότι υπηρεσία γουστάρω εγώ βάζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...