Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα σήμερα, 7 η ώρα το πρωί (μάλλον με είδαν στον ύπνο τους, δεδομένου ότι έχω 5 μήνες ν'αγοράσω πακέτο σ'αυτό το νούμερο!): "200 λεπτά προς όλους και 1 GB για ένα μήνα μόνο με 3 ευρώ! Στείλε SMS τον αριθμό 21 στο 12410 έως 31/8". Προσοχή! Οπως μ'ενημέρωσαν από το live chat, τα λεπτά καταναλώνονται με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να το ενεργοποιήσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικά, επισυνάπτω την επίσημη απάντηση της Wind στο θέμα της καταγγελίας σύμβασης, την οποία μου έστειλε (καθυστερημένα) με e-mail, μόλις πριν από λίγα λεπτά, ως απάντηση στο από 7/8 αίτημά μου στη φόρμα επικοινωνίας:

 

Αξιότιμε κύριε X,

 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό 37-3007287742, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η καταγγελία στην καρτοκινητή λαμβάνει χώρα με την παύση της χρήσης του αριθμού.

Επιστροφή αερόχρονου, ακόμη και στην περίπτωση της καταγγελίας λόγω αλλαγής τιμολογίων, δεν είναι δυνατή.

Σε περίπτωση που το επιθυμείτε, εφόσον καταναλώσετε τον αερόχρονο έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε άλλο οικονομικό πακέτο ή να κάνετε φορητότητα του αριθμού σας.

Ωστόσο, θα πρέπει να επισημάνουμε ότι οποιαδήποτε χρήση θα γίνεται βάσει του νέου τιμολογίου.

 

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση,

 

Με εκτίμηση,

 

 

Μαρία Πολύζου

WIND Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μιας και σημερα ενεργοποιηθηκε μια γραμμη μου σε Q εχω δυο αποριες : 1ον που παίρνω τηλεφωνο για να μαθω το υπολοιπο μου; 2ον επειδη δε θα το χρησιμοποιησω και πολυ απλα το κρατησα προσωρινος για να μη χασω το νουμερο, καθε ποτε πρεπει να βαζω καρτα και τι ποσό για να μη χαθει η συνδεση; ευχαριστω εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

να σου κανω εγω μια ερωτηση:

απο ποιο δικτυο εκανες φορητοτητα; πληρωσες για την φορητοτητα; σου μπηκε καποιο υπολοιπο;

Link to comment
Share on other sites

να σου κανω εγω μια ερωτηση:

απο ποιο δικτυο εκανες φορητοτητα; πληρωσες για την φορητοτητα; σου μπηκε καποιο υπολοιπο;

 

απο εταιρικο wind το εκανα Q , πληρωσα την καρτα 10 ευρω τα οποια μου ειχαν πει θα μπουνε στην καρτα, δε ξερω αν μπηκαν γι αυτο και ρωτησα που να καλεσω

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω, γνωριζεις μηπως και καθε ποτε να βαζω καρτα για να μη χασω το νουμερο?

 

Για να μην χασεις το νουμερο ανανεωση μια φορα καθε δωδεκα μηνες

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα πρεπε να κανεις ανανεωση κάθε εξι μήνες,άλλα από Σεπτέμβρη πάει κάθε τρίμηνο.

 

αυτο ισχυει για να μη χασω το νουμερο η το υπολοιπο χρηματων στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα πρεπε να κανεις ανανεωση κάθε εξι μήνες,άλλα από Σεπτέμβρη πάει κάθε τρίμηνο.

Κακή εξέλιξη.. Στο τρίμηνο θα χάνεται ο χρόνος ανανέωσης που έχεις μέσα όχι ο αριθμός νομίζω (όπως γίνεται σε cosmote). Δυστυχώς στην q δεν μπορείς και να μεταφέρεις υπόλοιπο οπότε υπάρχει θέμα. To λέω για αυτούς που έχουν κινητά q για περιστασιακή χρήση πχ για γονείς και παππούδες που δεν τα χρησιμοποιούν πολύ πχ μόνο το καλοκαίρι. Συμφέρει να χάνεις ότι υπόλοιπα έχεις και να βάζεις μόνο το καλοκαίρι 5€ αλλιώς θα ξοδεύεις παραπάνω χωρίς να τα χρησιμοποιείς.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό Q και σήμερα πριν λίγες ώρες είχα ένα καταιγισμό αναπάντητων από χώρες του εξωτερικού.

Ρουμανία, Νιγηρία, Ταϋλάνδη, Bhuta...

Τι είναι αυτό;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ξερεις οτι ειναι σπαμ,

οι αναπαντητες απο ελληνικο νουμερο ειναι το σπασιμο(που εννοειται οτι ΠΟΤΕ δε προκειται να χρεωθω για να μαθω ποιος ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό Q και σήμερα πριν λίγες ώρες είχα ένα καταιγισμό αναπάντητων από χώρες του εξωτερικού.

Ρουμανία, Νιγηρία, Ταϋλάνδη, Bhuta...

Τι είναι αυτό;;;

 

Επειδή κάτι υποψιάζομαι... Τον αριθμό πώς τον έχεις αποκτήσει; Από το "δρόμο" και ήταν ήδη ενεργοποιημένος;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω πολλά χρόνια.

 

Άλλο ρώτησα.. Μήπως τον είχες αγοράσει από το δρόμο και ήταν ενεργοποιημένος στο όνομα κάποιου αλλοδαπού. Αν τον έχεις αποκτήσει από κατάστημα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι εφαρμογές τύπου viber.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μπορω να μαθω καπως ποτε ειχα ενεργοποιησει το πακετο με το 1 γιγα καθε μηνα; Παλια μηνυματα δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρώτησα.. Μήπως τον είχες αγοράσει από το δρόμο και ήταν ενεργοποιημένος στο όνομα κάποιου αλλοδαπού. Αν τον έχεις αποκτήσει από κατάστημα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι εφαρμογές τύπου viber.

Όλοι οι αριθμοί που έχω τα τελευταία χρόνια από όλες τις εταιρείες και είναι πάρα πολλοί είναι από το δρόμο, ποτέ δεν είχα σπαμ ούτε διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μπορω να μαθω καπως ποτε ειχα ενεργοποιησει το πακετο με το 1 γιγα καθε μηνα; Παλια μηνυματα δεν υπαρχουν.

Την ωρα μπορεις να την βρεις απο το ποτε σου το ενεργοποιει παλι, για μερα δεν νομιζω να γινεται αν δεν εχεις παλια μνμτ

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι αριθμοί που έχω τα τελευταία χρόνια από όλες τις εταιρείες και είναι πάρα πολλοί είναι από το δρόμο, ποτέ δεν είχα σπαμ ούτε διαφημίσεις

 

Σαν πιθανότητα το έγραψα. Τους αριθμούς μου τους παίρνω μόνο από καταστήματα, οπότε σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει αυτό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας την ανακοίνωση ότι από 28 Σεπτεμβρίου γίνεται υποχρεωτική η ανανέωση στο τρίμηνο βλέπω αυτό. http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

Στην περίπτωση όπου υφιστάμενοι συνδρομητές έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο και πραγματοποιήσουν νέα ανανέωση μετά την ανωτέρω ημερομηνία, το νέο υπόλοιπό τους θα έχει διάρκεια 90 ημέρες ενώ το υφιστάμενο εναπομένον υπόλοιπό τους θα έχει τη μεταγενέστερη από τις δύο ημερομηνίες διάρκειας των ανανεώσεων.

 

έστω ότι το υπόλοιπο μου λήγει τον Νοέμβριο. αν δεν ανανεώσω πριν και μετά τις 28 Σεπτεμβρίου χάνω το υπόλοιπο;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που θα κανουν νεα ανανεωση απο 28/9 λεει.

δεν αφορα εσενα που δε θα κανεις ανανεωση.

 

ΕΑΝ κανεις ανανεωση μετα τις 28/9 τοτε:

το Χ ποσο που εχεις μεχρι τις 27/9, θα ληξει τον Νοεμβριο που αναφερεις,

και το Ψ ποσο που ανανεωσες θα ληξει σε 90 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έτσι το κατάλαβα αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μία.

ευχαριστώ. :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...