Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να αμανεώνω με 10 ε στις 23/7 και σήμερα να έχω 1,70 ε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΣΗ Μόνο ένα μύνημα ?

Που να απευθυνθώ για να μου επιστρέψουν το ποσό που παρανόμως έχει αφαιρεθεί ?

Υ.Γ Έχει συμβεί σε άλλους ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Σαβ/ κο

Υ.Γ 1 Έχει γίνει 1 τρίλεπτη κλήση

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αμανεώνω με 10 ε στις 23/7 και σήμερα να έχω 1,70 ε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΣΗ Μόνο ένα μύνημα ?

Που να απευθυνθώ για να μου επιστρέψουν το ποσό που παρανόμως έχει αφαιρεθεί ?

Υ.Γ Έχει συμβεί σε άλλους ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Σαβ/ κο

Υ.Γ 1 Έχει γίνει 1 τρίλεπτη κλήση

 

στο online chat

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αμανεώνω με 10 ε στις 23/7 και σήμερα να έχω 1,70 ε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΣΗ Μόνο ένα μύνημα ?

Που να απευθυνθώ για να μου επιστρέψουν το ποσό που παρανόμως έχει αφαιρεθεί ?

Υ.Γ Έχει συμβεί σε άλλους ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Σαβ/ κο

Υ.Γ 1 Έχει γίνει 1 τρίλεπτη κλήση

1260 με χρέωση 0,24 λεπτά/κλήση!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει το μήνυμα της συσκευής android για το αν θελω να κανω κλήση σε περιαγωγη οταν επιλέγω σε δικαρτο κληση μεσω Q ?
Link to comment
Share on other sites

σε σας χρεωνει τα sms?

εστειλα απ το πρωι καμια δεκαρια σε q και δεν επεσε το υπολοιπο!

μετα απο λιγο εστρωσε και τα χρεωσε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει το μήνυμα της συσκευής android για το αν θελω να κανω κλήση σε περιαγωγη οταν επιλέγω σε δικαρτο κληση μεσω Q ?

 

Ρυθμίσεις - Dual Sim ρυθμίσεις - Roaming - Show roaming reminder : επιλέγεις ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια θα σκασω. Γιατι δεν μπορω να στειλω ιντερνετ σε αλλη συσκευη μεσω hotspot? Τι πρεπει να κανω?

 

αυτο ειναι ρυθμιση του κινητου,δεν εχει σχεση η wind.Απο την στιγμη που εχεις ιντερνετ στο κινητο η wind εχει κανει οτι χρειαζεται απο την πλευρα της.Μετα ειναι θεμα ρυθμισεων και αν το υποστηριζει η rom/το τηλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ρυθμιση του κινητου,δεν εχει σχεση η wind.Απο την στιγμη που εχεις ιντερνετ στο κινητο η wind εχει κανει οτι χρειαζεται απο την πλευρα της.Μετα ειναι θεμα ρυθμισεων και αν το υποστηριζει η rom/το τηλεφωνο σου

Δεν ειναι ακριβως ετσι.

Πρεπει να επιτρεπεται και το tethering απο τον παροχο.

Πχ η βοντα μεχρι πρότινος δεν το επετρεπε σε συγκεκριμμενη κατηγορια συνδρομητων.

 

Επειδη ομως η wind το επιτρεπει, απ οτι ξερουμε μεχρι τωρα, αν ο φιλος ειναι σιγουρος οτι εχει ρυθμισει τα παντα σωστα, ας επικοινωνησει με το cc, μηπως δεν του εχει αποδωθει το δικαιωμα, για καποιο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εγκαινίασα ένα νούμερο q, έβαλα 5 ευρώ και πήρα το πακέτο 3ε/100 λεπτά. Λόγω πρώτης χρήσης μου δόθηκαν 20 δωρεάν σμσ και 500+600 mb data.

Συνδέθηκα στα data με τις ρυθμίσεις που δίνει η q στη σελίδα της, έστειλα και ένα σμσ και βλέπω ότι από τα περίπου 1,57 ευρώ υπόλοιπο κατέβηκα στα 1,08. Μήπως ξέρετε πού οφείλεται η χρέωση των 0,50 λεπτών περίπου και πώς μπορώ να απαιτήσω την επιστροφή τους;

 

Edit: έστειλα άλλο ένα σμσ και κατέβηκε το υπόλοιπο στα 0,59 λεπτά χωρίς να μειώνεται ο αριθμός των 20 δωρεάν σμσ και αντίστοιχα με εξωφρενική χρέωση.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Edited by momozo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εγκαινίασα ένα νούμερο

 

Πηρες καινουργιο νουμερο η εκανες φορητοτητα; Με την ενεργοποιηση του αριθμου τι δωρα πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Πηρες καινουργιο νουμερο η εκανες φορητοτητα; Με την ενεργοποιηση του αριθμου τι δωρα πηρες;

 

καινούργιο νούμερο. δώρα: 500mb, 20 sms δώρα με την ενεργοποίηση.

σημειώνω ότι το τελευταίο σμσ που έστειλα είχε και εμοτικονς ενώ είχα και τσεκαρισμένη την περιαγωγή για την q στις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εγκαινίασα ένα νούμερο q, έβαλα 5 ευρώ και πήρα το πακέτο 3ε/100 λεπτά. Λόγω πρώτης χρήσης μου δόθηκαν 20 δωρεάν σμσ και 500+600 mb data.

Συνδέθηκα στα data με τις ρυθμίσεις που δίνει η q στη σελίδα της, έστειλα και ένα σμσ και βλέπω ότι από τα περίπου 1,57 ευρώ υπόλοιπο κατέβηκα στα 1,08. Μήπως ξέρετε πού οφείλεται η χρέωση των 0,50 λεπτών περίπου και πώς μπορώ να απαιτήσω την επιστροφή τους;

 

Edit: έστειλα άλλο ένα σμσ και κατέβηκε το υπόλοιπο στα 0,59 λεπτά χωρίς να μειώνεται ο αριθμός των 20 δωρεάν σμσ και αντίστοιχα με εξωφρενική χρέωση.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Το πιο πιθανό ένα να χρεώνεσαι για mms δες τις ρυθμίσεις στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό ένα να χρεώνεσαι για mms δες τις ρυθμίσεις στο κινητό σου

 

Ευχαριστώ. πού τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση στο αντρόιντ;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τηλέφωνο δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Ωστόσο δοκίμασα να συντάξω ένα πολύ μεγάλο SMS. Μόλις το πλήθος των χαρακτήρων ξεπέρασε συνολικά τα 6 μηνύματα, το μετέτρεψε σε MMS. Οπότε ίσως γίνεται γενικά αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τηλέφωνο δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Ωστόσο δοκίμασα να συντάξω ένα πολύ μεγάλο SMS. Μόλις το πλήθος των χαρακτήρων ξεπέρασε συνολικά τα 6 μηνύματα, το μετέτρεψε σε MMS. Οπότε ίσως γίνεται γενικά αυτόματα.

ποιο κινητο εχεις? καπου πρεπει να εχεις την επιλογη για μετατροπη μεγαλων SMS σε MMS....

Link to comment
Share on other sites

Moto E. Από ότι είδα με μια πρόχειρη αναζήτηση, σε πολλά κινητά με τη στοκ εφαρμογή του Android δεν έχεις επιλογή και απλά υπάρχει ένδειξη όταν μετατρέπεται σε MMS. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει καθόλου μιας και σχεδόν ποτέ δεν στέλνω μηνύματα. Απλά το έψαξα λίγο μπας και μπορώ να εξηγήσω αυτό που συνέβη στο φίλο πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι.

Πρεπει να επιτρεπεται και το tethering απο τον παροχο.

Πχ η βοντα μεχρι πρότινος δεν το επετρεπε σε συγκεκριμμενη κατηγορια συνδρομητων.

 

Επειδη ομως η wind το επιτρεπει, απ οτι ξερουμε μεχρι τωρα, αν ο φιλος ειναι σιγουρος οτι εχει ρυθμισει τα παντα σωστα, ας επικοινωνησει με το cc, μηπως δεν του εχει αποδωθει το δικαιωμα, για καποιο λογο.

Μεχρι προτινος ημουν στην cosmote και ειχα tethering. Θελει τιποτα επιπλεον ρυθμισεις τωεα στην wind?

Link to comment
Share on other sites

οχι το tethering δουλευει κανονικα στη wind χωρις αλλες ρυθμισεις.Στο κινητο απο μονο του σου δινει ιντερνετ κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εγκαινίασα ένα νούμερο q, έβαλα 5 ευρώ και πήρα το πακέτο 3ε/100 λεπτά. Λόγω πρώτης χρήσης μου δόθηκαν 20 δωρεάν σμσ και 500+600 mb data.

Συνδέθηκα στα data με τις ρυθμίσεις που δίνει η q στη σελίδα της, έστειλα και ένα σμσ και βλέπω ότι από τα περίπου 1,57 ευρώ υπόλοιπο κατέβηκα στα 1,08. Μήπως ξέρετε πού οφείλεται η χρέωση των 0,50 λεπτών περίπου και πώς μπορώ να απαιτήσω την επιστροφή τους;

 

Edit: έστειλα άλλο ένα σμσ και κατέβηκε το υπόλοιπο στα 0,59 λεπτά χωρίς να μειώνεται ο αριθμός των 20 δωρεάν σμσ και αντίστοιχα με εξωφρενική χρέωση.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Μηπως επειδη,το κινητο σου υποστηρηζει 70 χαρακτηρες; Υπολογισε οτι αμα εστειλες πανω απο 3 μηνυματα τα κανει MMS.Εμενα η μητερα μου σε F2G μια φορα την πατησε ετσι και πηγε -1€ το υπολοιπο απ οσο ειχε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι το tethering δουλευει κανονικα στη wind χωρις αλλες ρυθμισεις.Στο κινητο απο μονο του σου δινει ιντερνετ κανονικα?

Παιδια,tethering σε Galaxy S Duos 2 και ZTE Blade 3 με Android 4.2.2 και 4.0.4 δουλευει μια χαρα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

οχι το tethering δουλευει κανονικα στη wind χωρις αλλες ρυθμισεις.Στο κινητο απο μονο του σου δινει ιντερνετ κανονικα?

 

Στο κινητο εχω κανονικα ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη,το κινητο σου υποστηρηζει 70 χαρακτηρες; Υπολογισε οτι αμα εστειλες πανω απο 3 μηνυματα τα κανει MMS.Εμενα η μητερα μου σε F2G μια φορα την πατησε ετσι και πηγε -1€ το υπολοιπο απ οσο ειχε..

 

Πράγματι, λόγω μεγέθους σμσ και μετατροπής σε μμσ έχασα το υπολοιπο. Επιβεβαιωσα απο εξυπηρέτηση πελατών. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαθος ενεργοποιησα τα δεδομενα χωρις να εχω καποιο πακετο και μου τραβηξε 1 ευρω για μια μερα. Αυτη η υπηρεσια ειναι αποκλειστικα για μια μερα ή και την επομενη θα τραβηξει αυτοματα 1 ευρω οπως το κανει η κοσμοτε και πρεπει να στειλεις ενα sms με λεκτικο stop ωστε να σταματησει η καθημερινη χρεωση του 1 ευρω?

 

Επειδη και σε μενα καταλαθος το παταει η κορη και φευγουν τα μονοευρα αβερτα υπαρχει καποιος τροπος να μην ενεργοποιουνται αυτοματα???

Link to comment
Share on other sites

Απλο,βαζεις τα 400MB με 2€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και σε μενα καταλαθος το παταει η κορη και φευγουν τα μονοευρα αβερτα υπαρχει καποιος τροπος να μην ενεργοποιουνται αυτοματα???

 

Αλλάζεις το APN. Σίγουρα πράγματα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...