Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζάκυνθο που ήμουν κανονικότατα έπιανε 4G και πολύ σταθερό μάλιστα!!!

 

Μια χαρά,και στην Ζάκυνθο 4G ;;;

Link to comment
Share on other sites

θεσααλονικη τελικα υπαρχει?

καρτες σιμ τις αλλαζουν δωρεαν?

 

πριν λιγο καιρο με ειπαν σε καταστημα οτι δεν εχει 4g ακομη και δεν τις αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες συσκευές που δε λειτουργεί το 4g.

Η λύση είναι, που σε μένα λειτούργησε, να βάλετε τη κάρτα sim σε άλλη συσκευή 4g που θα την αναγνωρίσει και θα εγγραφεί στο δίκτυο 4g.

Μετά βάζοντάς τη κάρτα πίσω στο δικό σας κινητό θα πιάσει κανονικά σήμα 4g.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Οι λέξεις "πάντα", "δωρεάν" και "απεριόριστα" έχουν διαφορετική σημασία για τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας από ότι σε όλους τους υπόλοιπους ομιλούντες την ελληνική φίλε μου.

 

Προφανώς είναι δωρεάν μέχρι να το σταματήσουν.

 

 

Όπως λέμε κατα συνθήκη ψέμματα, έτσι και κατά συνθήκη 'δωρεάν" :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω, η κορη μου το χρησιμοποιεί.

ισως το χρησιμοποιουν οταν "μηδενιζει" η καρτα τους :cool:

Ισχυει,εγω οσο ειχα Cosmote την αφηνα με 0, την καρτα για κανα 2-3 μηνες και εμπαινα τζαμπα.Τωρα τελευταια την ειχα αφησει με 0,02 μεσα :P

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κάνει δωράκια τελευταία η q ( 300 ΛEΠTA + 20SMS ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3€ & ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 11 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 13/07) μου το έχουν στείλει άλλες 1 φορά. Μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κάνει δωράκια τελευταία η q ( 300 ΛEΠTA + 20SMS ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3€ & ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 11 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 13/07) μου το έχουν στείλει άλλες 1 φορά. Μια χαρά!

Είσαι πολύ τυχερός. Δεν υπάρχει αυτή η προσφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν πάλι οι γνωστές ******* της q!!! Ενώ έστειλα ένα sms 200 χαρακτήρων, αυτοί με χρέωσαν 3 mms και μου πήραν 1,50 ευρώ από το υπόλοιπο!!! Τους λέω με μήνυμα στο fb ότι είναι στη διάθεσή τους να δουν ότι πράγματι έστειλα sms και όχι mms και αυτοί ζητούν να πάρω τηλ στο 1260!!!! Και με χρέωσαν λάθος και μου ζητουν να ξαναχρεωθώ μήπως βρω το δίκιο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο δεν φταίει η wind,εχεις μαλλον ρυθμίσει το κινητο να στελνει τα πολλαπλά sms ως mms
Link to comment
Share on other sites

Γίνε πιο συγκεκριμένος...

Από πού δεν σε αφήνει. Από PayPal; (λογικό). Με κωδικό; με κάρτα; από το site;

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει να κανω ανανεωση καρτας..το εχει κανενας αλλος;

Αν προσπαθείς μέσω paypal, λογικό. Επέλεξε χρέωση κάρτας μέσω τράπεζας, οχι μεσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

μεσω καρτας απο περιπτερο..μου βγαζει δεν ειναι εγκυρος ο κωδικος.

 

Παρε στην εξυπηρετηση πελατων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εστειλα μεηλ μεσα απο τη φορμα που εχουν..

 

Με τηλεφωνημα θα βγαλεις ακρη πιο γρηγορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καρτα για να παρω τηλεφωνο..γιατι ομως το εκανε αυτο;;

 

Συμβαινει καμια φορα. Θα λυθει το θεμα σου. Απλα θα χρειαστει καποιες μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμένα συχνά μου έβγαζε άκυρο το κωδικό όταν ανανέωνα μέσω τηλεφώνου,από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι συμβάινει στα touchscreen κινητά καμιά φορά.

έκτοτε, βάζω τον κωδικό μέσω της εφαρμογής είτε μέσω σάιτ και δεν είχα πρόβλημα.

μήπως κάτι τέτοιο έπαθες;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ειναι με κουμπια..και εκανα εγγραφη στο σαιτ αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου λεει δεν εχει ενεργοποιηθη ακομα ενω εχω κανει κανονικα ενεργοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πήρα μια q για τις σύντομες κλήσεις και αναρωτιέμαι αν τα 300 λεπτά που δίνει bonus είναι για q μόνο και όχι για wind.

Έκανα δύο κλήσεις προς wind και μου τραβηξε το χρόνο ομιλίας από τα λεπτά προς όλους και όχι από το bonus για q wind

 

Ta bonus λεπτα που σου δινει με την ανανεωση των 10ευρω ειναι για κλησεισ σε Q και μονο. Οχι wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο γιος μου ενεργοποιησε στο τηλεφωνο του την υπηρεσια WOOMBA

το καταλαβα απο την εξαντληση του υπολοιπου του.

 

http://i.imgur.com/CbDbrIp.png

 

ειδα οτι για να διαγραψω την υπηρεσια θελει 6,21€ :X

 

υπαρχει αλλος τροπος;

 

απ'οτι καταλαβα, οταν δεν εχει υπολοιπο στην καρτα δε στελνει.

εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια απο τον Ιανουαριο, αλλα πηρε χρηματα τωρα που του εβαλα 10€ καρτα

 

Το πιο ασφαλες ειναι να παρεισ στην εξυπηρετηση πελατων κ να φραξεις οποιο εξερχομενο μυνημα σε 5ψηφια (=απατεωνες) νουμερα, ωστε να εχεισ το κεφαλι σου ησυχο, μελλοντικα.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Καταλαθος ενεργοποιησα τα δεδομενα χωρις να εχω καποιο πακετο και μου τραβηξε 1 ευρω για μια μερα. Αυτη η υπηρεσια ειναι αποκλειστικα για μια μερα ή και την επομενη θα τραβηξει αυτοματα 1 ευρω οπως το κανει η κοσμοτε και πρεπει να στειλεις ενα sms με λεκτικο stop ωστε να σταματησει η καθημερινη χρεωση του 1 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Καταλαθος ενεργοποιησα τα δεδομενα χωρις να εχω καποιο πακετο και μου τραβηξε 1 ευρω για μια μερα. Αυτη η υπηρεσια ειναι αποκλειστικα για μια μερα ή και την επομενη θα τραβηξει αυτοματα 1 ευρω οπως το κανει η κοσμοτε και πρεπει να στειλεις ενα sms με λεκτικο stop ωστε να σταματησει η καθημερινη χρεωση του 1 ευρω?

ειναι για μια μερα,δεν χρειαζεται να στειλεις κατι για να σταματησει.

σε σας χρεωνει τα sms?

εστειλα απ το πρωι καμια δεκαρια σε q και δεν επεσε το υπολοιπο!

μπορει να εχει κολλησει το συστημα και να τα χρεωσει ολα μαζι αργοτερα. Ειδικα στην εφαρμογη γίνεται συχνα,αν κανεις refresh θα δεις οτι μπορει να εχει κολλησει σε αλλη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

σε σας χρεωνει τα sms?

εστειλα απ το πρωι καμια δεκαρια σε q και δεν επεσε το υπολοιπο!

Εγώ μια φορά έκανα το λάθος και εκμεταλεύτικα το γεγονός ότι δεν μου κατέβαζε το υπόλοιπο των sms και έστειλα 15 ενώ είχα μόνο 2!Σε 1 ώρα όμως είδα υπόλοιπο -1,20 ευρώ!!!:wacko:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...