Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 3/6/2023 at 6:46 ΜΜ, p_k said:

Γιατί είναι τόσο περίεργο να κάνει κάποιος συμβόλαιο; 

 

Δεν εχουνε σοβαρά πακέτα κ ευελιξία σε χώρες μη ευρωπαϊκής ένωσης. Πχ για Σερβία ζητούσανε κάτι 20 € για μια μέρα κ τέτοια περίεργα που δε θυμάμαι τώρα σε αντίθεση με την καρτοκινητή που δεν έχεις άγχος. 

On 8/6/2023 at 3:19 ΜΜ, gpapas640 said:

Countdown 150' και 100sms με 3,5€ για 15 μέρες. But who gives a sh*t anyway...

Αφού υπάρχουν κάτι μπαρμπάδες στο φβ κ ζητάνε sms, ποιον να πρώτο ευχαριστήσουν κ αυτοί? 😂

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 2:09 ΠΜ, hercoulis said:

Αφού υπάρχουν κάτι μπαρμπάδες στο φβ κ ζητάνε sms, ποιον να πρώτο ευχαριστήσουν κ αυτοί? 

Ακόμη και χωρίς τα SMS, 150' προς όλους με 3,5 ευρώ Θα ήταν μία χαρά τιμή αν είχαν διάρκεια 30 ημέρες και όχι 15

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Jim30 said:

Ξέρουμε αν η κάρτα sim Q παίζει σε ρούτερ που δέχεται sim ?κάνα tp link πχ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παίζει φυσικά. Ίσως παλιότερα με το roaming να ήθελε έξτρα ρύθμιση, αλλά τώρα δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites



Τις βγάλανε όλες τις προσωπικές προσφορές?


Βλεπω κανονικά τις δικές μου.
(χρησιμοποιώ παντα το πακέτο των sms) 8d7b03325deb67fae207c92ba8d99aba.jpg


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, coulis said:


 

 


Βλεπω κανονικά τις δικές μου.
(χρησιμοποιώ παντα το πακέτο των sms) 

 

Είσαι μάλλον απο τους λίγους τυχερούς.

Εμένα μου τις έκοψαν εδώ και αρκετούς μήνες οπότε τέρμα και απο εμένα η Q.

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2023 at 8:48 ΜΜ, Mivas said:

Έκανα και μια ερώτηση παραπάνω, αλλά φαίνεται δεν γνωρίζει κάποιος. Μετά το δίμηνο που μηδενίζουν το υπόλοιπο, πότε μπλοκάρονται οι κλήσεις και καταργείται ο αριθμός;

αν θυμάμαι καλά στον χρόνο καταργείται ο αριθμός. οι κλήσεις δεν μπλοκάρονται.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μάλλον απο τους λίγους τυχερούς.
Εμένα μου τις έκοψαν εδώ και αρκετούς μήνες οπότε τέρμα και απο εμένα η Q.
Πριν ενα χρόνο κ για 3 μήνες, δεν ειχα προσωπικές προσφορές ενω, ολοι που ήξερα με q, λάμβαναν κανονικά.
Έστειλα στο τσατ κ σε μαιλ, εκανα ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή, κ μετά απο 20 ήμερο, ξανα εμφανίστηκαν.
Στα υπ'οψην οτι αν δεν χρησιμοποιείς τις πρ. προσφορές, τις κόβουν



Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω 10€ κάρτα πόσα χρήματα θα μου μείνουν; Θα μπορέσω να πάρω το πακέτο που κάνει 8,90€;;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

8.79 γιατί εδώ ισχύει ακόμα το - 0,30. Βάλε 11 και θα είσαι οκ (μένουν 9.7)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kmpatra said:

8.79 γιατί εδώ ισχύει ακόμα το - 0,30. Βάλε 11 και θα είσαι οκ (μένουν 9.7)

Κρίμα για 10 λεπτά.. Σ ευχαριστώ για την απάντηση

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, coulis said:

Πριν ενα χρόνο κ για 3 μήνες, δεν ειχα προσωπικές προσφορές ενω, ολοι που ήξερα με q, λάμβαναν κανονικά.
Έστειλα στο τσατ κ σε μαιλ, εκανα ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή, κ μετά απο 20 ήμερο, ξανα εμφανίστηκαν.
Στα υπ'οψην οτι αν δεν χρησιμοποιείς τις πρ. προσφορές, τις κόβουν



Tapa

 

σε ποιο τσατ και μέιλ ακριβώς; Μήπως μπορέσουμε και τα επανεκκινήσουμε κι εμείς γιατί πάμε πλέον στα 9 ευρώ το μήνα που είναι το ελάχιστο στάνταρ πακέτο ή 2 ισοδύναμα count down των 4,5...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, coulis said:

Πριν ενα χρόνο κ για 3 μήνες, δεν ειχα προσωπικές προσφορές ενω, ολοι που ήξερα με q, λάμβαναν κανονικά.
Έστειλα στο τσατ κ σε μαιλ, εκανα ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή, κ μετά απο 20 ήμερο, ξανα εμφανίστηκαν.
Στα υπ'οψην οτι αν δεν χρησιμοποιείς τις πρ. προσφορές, τις κόβουν



Tapa

 

θεωρώ οτι είναι θέμα καταρχάς των προτιμήσεων που δηλώνονται στις ρυθμίσεις επικοινωνίας της εφαρμογής ή του site. Έπειτα, μετράνε η συχνότητα και τα ποσά ανανέωσης, καθώς και η χρήση των πακέτων/προσφορών. Εγώ προσωπικά είδα το εξης:. Αν ενεργοποιείς προσωπικές προσφορές (κυρίως μεσω sms,οπου δεν χάνονται από την εφαρμογή) ή countdown και ανανεώνεις αραιά,συνεχίζουν κι έρχονται. Την προσφορά των 5€ των απεριορίστων data και 1000' την είχα διαθέσιμη σχεδόν ανελλιπώς (απουσίασε 1 ή 2 μήνες που τους έβγαλα με countdown). Δεν την ενεργοποιούσα συχνά, Τα τότε μηνιαία countdown ή οι προσφορές επέκτειναν το υπόλοιπο με αποτέλεσμα να βάζω κάρτα κάθε 2,5-4 μήνες. Τελευταία ήρθε προσφορά 500' & 2 γιγα με ανανέωση 12€. Την έβαλα (ανανέωση μετά από περίπου 4 μήνες) και η προσωπική των 5 κόπηκε,δεν ξαναήρθε κάποιες μέρες μετά την ανανέωση ούτε ανανεώθηκε προχτές (ανανεώθηκε μόνο η προσφορά των sms). Τώρα έχω κάποιο υπόλοιπο χρηματικό χωρίς ενεργό πακέτο (χρήση data απο 2η σιμ & voip για ομιλία) και θέλω να παρακολουθήσω πως θα πάει.

Το περιθώριο των 20 ημερών που λες είναι μάλλον τυχαίο, οι προσωπικές προσφορές συνήθως εμφανίζονται/ανανεώνονται τις πρώτες μέρες του μήνα (από 5η-8η μέρα). Η επικοινωνία σου με την εταιρία ίσως απλά στάθηκε αφορμή να ανανεωθούν οι προτιμήσεις επικοινωνίας, ώστε να μπεις μέσα σε όσους λαμβάνουν τις προσωπικές προσφορές αρχής γενομένης από τον προσεχή κύκλο ανανέωσής τους...

update: επειδή πολλοί (όπως και εγώ πολύ παλιότερα) θα πουν οτι επικοινώνησαν ή άλλαξαν ρυθμίσεις αλλά δουλειά δεν έγινε, θεωρώ ότι κατά την αλλαγή (ή κατά την περίοδο αποδόσεων των προσωπικών προσφορών), τσεκάρεται η "κίνηση" του συνδρομητή όπως περιέγραψα, και ορίζεται αν θα ληφθούν προσφορές και ποιές. Αυτά είναι προσωπικές εκτιμήσεις βάση όσων μπορώ να "διαβάσω", το ακριβές μοτίβο και "μοντέλο σκέψης" που ακολουθούν (αν υπάρχει κάτι τέτοιο τελικά) δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς ως τώρα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τσατ και μέιλ ακριβώς; Μήπως μπορέσουμε και τα επανεκκινήσουμε κι εμείς γιατί πάμε πλέον στα 9 ευρώ το μήνα που είναι το ελάχιστο στάνταρ πακέτο ή 2 ισοδύναμα count down των 4,5...

Στη σελίδα της nova μπες και βρες τη φόρμα επικοινωνίας και γράψε τους. Δυο φορές μου ξεκίνησαν τις προσφορές ενώ είχαν σταματήσει. Άσε το τσατ δεν έχει αποτέλεσμα. Καντο σύντομα για να ξεκινήσουν στον επόμενο κύκλο αρχές Ιουλίου. Αργούν να ασχοληθούν.
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τσατ και μέιλ ακριβώς; Μήπως μπορέσουμε και τα επανεκκινήσουμε κι εμείς γιατί πάμε πλέον στα 9 ευρώ το μήνα που είναι το ελάχιστο στάνταρ πακέτο ή 2 ισοδύναμα count down των 4,5...
Στην εφαρμογή κάτω δεξιά, έχει εικονίδιο για τσατ. Εκεί το ειχα κανει.
Αλλιώς, όπως λεει και από πάνω ο Driver_3, μεσω της σελίδας.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που Δεν έγινε και στην Q telecom ανανέωσή απο 1 ευρώ???

Link to comment
Share on other sites

άγνωστες οι βουλές της νοβα. Εγώ περιμένω νέο λανσάρισμα,αλλά βλέπω μια τακτική τουναντίον, που τείνει να καταστήσει την q ακριβότερο πακέτο, εξειδικευμένο σε ομιλία προς εξωτερικό και λίγα περισσότερα data...υπάρχουν παιδιά εδώ στα φόρουμ της νοβα που έχουν κάποια πληροφόρηση εκ των έσω αλλά για την q δεν μας έχουν πει κάτι μέχρι τώρα....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

άγνωστες οι βουλές της νοβα. Εγώ περιμένω νέο λανσάρισμα,αλλά βλέπω μια τακτική τουναντίον, που τείνει να καταστήσει την q ακριβότερο πακέτο, εξειδικευμένο σε ομιλία προς εξωτερικό και λίγα περισσότερα data...υπάρχουν παιδιά εδώ στα φόρουμ της νοβα που έχουν κάποια πληροφόρηση εκ των έσω αλλά για την q δεν μας έχουν πει κάτι μέχρι τώρα....

Κι εγώ νομίζω ότι την κρατάει το ότι ο χρόνος ομιλίας των πακέτων αφορά Ευρώπη και Αμερική. Αλλιώς τα countdown είναι ξεφτίλα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Τα countdown ίσως είναι τα μόνα που εξισώνονται και στα δυο πακέτα (τα αντίστοιχα του free to go είναι τα flash offers). Καλώς ή κακώς (δυστυχώς για μας) η εταιρεία ουδέποτε ανακοίνωσε ή υποσχέθηκε ότι τα πακέτα του countdown θα είναι 30 ημερών. Μας έβαλε η προηγούμενη ιδιοκτησία σε αυτή τη συνήθεια και τώρα η εμπορική πολιτική άλλαξε... Και ο καθένας μας κοιτάει το συμφέρον του, χωρίς να μας εγγυάται βέβαια κανένας ότι και εκεί που ενδεχομένως θα πάμε δεν θα αλλάξουν τα δεδομένα σε 1-2 μήνες...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις 15 ημερες διάρκειες, το να (προσπαθώ να) ανανεώνω καθε 2 εβδομάδες ειναι εξαιρετικά ενοχλητικό. Αλλο κάθε μήνα και αλλο καθε 2 εβδομάδες. Και ΑΝ σου τυχει countdown που θελεις.

Και με πήραν και για να κανω την κάρτα ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ με 21 ευρω. Οτι νάναι.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας σε πακέτο με απεριόριστα data μετά από ένα σημείο να έχει πολύ χαμηλή ταχύτητα;ενώ φαίνεται ότι έχει πολύ καλό σήμα η ταχύτητα πέφτει σημαντικα από 20-25 που πιάνει πάει 3

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...