Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, bizbiki said:

καλησπερα

 

επειδη ειμαι κ εγω να την κανω απο την κιου, παιζει καποιο τοπικ που κανει συγκριση των καρτοκινητων?

Οι περισσοτεροι που φευγουν απο Q πηγαίνουν Frog, Liquid ή δέχονται προσφορά συμβολαίου της Nova. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bizbiki said:

καλησπερα

 

επειδη ειμαι κ εγω να την κανω απο την κιου, παιζει καποιο τοπικ που κανει συγκριση των καρτοκινητων?

Πριν φύγεις στείλε ένα μέιλ στην σελίδα αν μπορούν να σου δίνουν μόνιμα κάθε μήνα την προσφορά απεριόριστα+1000'/5€, αν σε ενδιαφέρει. Αν σου που όχι, φεύγεις αμέσως. Το που θα πας εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

Αν όμως σε ενδιαφέρει χαμηλή χρήση και ελάχιστα λεφτά κρατάς το νούμερο στην q για εισερχόμενες και σμσ για έναν χρόνο και δρομολογείς τις λίγες κλήσεις μέσω διαδικτύου.

Αν δεν θέλεις ίντερνετ αλλά μόνο τηλέφωνο πας νέο f2g. Ρώτησε στο νήμα λεπτομέρειες.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bizbiki said:

καλησπερα

 

επειδη ειμαι κ εγω να την κανω απο την κιου, παιζει καποιο τοπικ που κανει συγκριση των καρτοκινητων?

https://myphone.gr/forum/topic/192747/page/21/#comments

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να πάρω τής μητέρας μού να το κάνω f2go μόνο σε κατάστημα γίνεται;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν το βλεπουν σαν φορητότητα θα επρεπε να δινουν την δυνατότητα για φορητότητα online.

Εαν το βλέπουν σαν αλλαγή προγράμματος θα επρεπε να δινουν την δυνατότητα αλλαγης προγραμματος μέσω κλησης/sms.

Όπως βλέπω δεν υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες. Για μένα είναι (θα το γράψω ευγενικά) για γέλια........

Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο πακέτο του F2G με 8 ευρω είναι πιο βολικό από όλα τα 15νθημερα του Q. Βλέπω στο Facebook να γράφουν οτι θα φύγουν και απορώ τι περιμένουν για να το κάνουν............

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχουν μείνει όσοι δεν ασχολούνται να αλλάξουν παροχο και όσοι έχουν προσωπικές προσφορές. Είμαι στη δεύτερη κατηγορία. Μόλις κοπούν και οι προσφορές τότε αντίο..

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο και το σήμα γιά πολλούς. Κάποιες προσωπικές προσφορές κατα διαστήματα κόβονται για 1-2 μήνες. Αν κάποιος συνεχίζει να ταϊζει το νούμερο κάθε μήνα ή να βάζει μόνιμα πακέτα τότε οι προσφορές σταματάνε. Εγω με βάση αυτά που είδα με πέταξε από την 1000'/unlimited data μόλις αποφάσισα να ανανεώσω 12€ για να πάρω τα 500' & 2 γιγα που μου είχαν έρθει σε μήνυμα. Έχει μείνει η άλλη προσωπική με τα sms,να δω τον άλλο μήνα τι θα βγάλει,αν τελειώσει και το υπόλοιπό μου μάλλον θα την κάνω κι εγώ γιατί κουράστηκα,έχω (σιγά-σιγά) και κάποια ηλικία 😛 . Αν παίξει και καμία καρτοσύνδεση κάτω των 10€ όπως τυχαίνει σε πολλούς μάλλον θα την προτιμήσω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

παίζει ρόλο και το σήμα γιά πολλούς. Κάποιες προσωπικές προσφορές κατα διαστήματα κόβονται για 1-2 μήνες. Αν κάποιος συνεχίζει να ταϊζει το νούμερο κάθε μήνα ή να βάζει μόνιμα πακέτα τότε οι προσφορές σταματάνε. Εγω με βάση αυτά που είδα με πέταξε από την 1000'/unlimited data μόλις αποφάσισα να ανανεώσω 12€ για να πάρω τα 500' & 2 γιγα που μου είχαν έρθει σε μήνυμα. Έχει μείνει η άλλη προσωπική με τα sms,να δω τον άλλο μήνα τι θα βγάλει,αν τελειώσει και το υπόλοιπό μου μάλλον θα την κάνω κι εγώ γιατί κουράστηκα,έχω (σιγά-σιγά) και κάποια ηλικία 😛 . Αν παίξει και καμία καρτοσύνδεση κάτω των 10€ όπως τυχαίνει σε πολλούς μάλλον θα την προτιμήσω.

Ιδιο σημα δεν έχει και το F2G;

Link to comment
Share on other sites

α αν μιλάμε για μετάβαση από q σε f2g ναι δεν υπάρχει διαφορά. Η ταλαιπωρία είναι μόνο, που πρέπει να πας σε κατάστημα (αν σε εξυπηρετήσει σωστά), ο μηδενισμός υπολοίπου και ενδεχόμενα ο χρόνος εκτός δικτύου (πιό πολύ στη νοβα νομίζω), γιατί με τις αλλαγές καρτών υπάρχει ένα θέμα για λόγους ασφαλείας

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Vodafone και Cosmote θυμάμαι ειχα αλλαξει προγραμμα με 1-2 sms αμέσως (στη Vodafone δωρεαν και στην Cosmote με χρεωση 3 ευρά) χωρις να "μείνω" από τηλέφωνο. Δεν την νοιάζει την Nova να εκτίθεται έτσι (που τεχνολογικά έχει μείνει πίσω);;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το αυτόματο πακέτο του F2G με 8 ευρω είναι πιο βολικό από όλα τα 15νθημερα του Q. Βλέπω στο Facebook να γράφουν οτι θα φύγουν και απορώ τι περιμένουν για να το κάνουν............

Καλά κάποιοι όλο θα φύγουν λένε. Δεν είναι θέμα..

Άμα φεύγαν όσοι το λένε, θα είχε κλείσει η Q ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάποιοι όλο θα φύγουν λένε. Δεν είναι θέμα..
Άμα φεύγαν όσοι το λένε, θα είχε κλείσει η Q ήδη!
Εγω πάντως 4 στην οικογένεια τα πήρα. Τώρα ψάχνω λύση για την Μαδερ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στης μάνας μου το νούμερο μόλις είδα ότι έσκασε προσφορά προσωπική 300 λεπτά και 3 giga με 3 ευρώ για 30 μέρες. Παίρνει και τα 1000' απο το σταθερό και της εβαζα και τα 1000' των 5€ μονο και μόνο για την παράταση υπολοίπου. Πλεον υπάρχουν και οι δυο προσωπικές αυτές και έχω να της βάλω λεφτά από 21/2. Νομίζω ότι κάπως επιβεβαιώνεται αυτό το οποίο υποψιαζόμουν για τις προσωπικές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, spiliot said:

300' και 3GB με 3 ευρώ δεν είχα ακούσει ποτέ, 3GB 3 ευρώ ναι.

κι όμως...το βλέπω και στεναχωριέμαι που δεν το έχω κι εγω... 😭

Screenshot 2023-06-19 at 17-22-38 myQ.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kmpatra said:

κι όμως...το βλέπω και στεναχωριέμαι που δεν το έχω κι εγω... 😭

Screenshot 2023-06-19 at 17-22-38 myQ.png

Τέτοιες προσωπικές προσφορές δίνουν σε αυτούς που μιλάνε λίγο και δεν δουλεύουν data. Σιγά μην τα παίρναμε εμείς που καταναλώνουμε internet και ομιλία. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

θα το έκανα f2g αλλα τα 1000 λεπτά λόγω σταθερού κ ίντερνετ ΘΑ χαθούν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να συνεχίσουν αλλά δεν μπορείς να το ρισκάρεις από τη στιγμή που είναι και ανεπίσημη παροχή

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες προσωπικές προσφορές δίνουν σε αυτούς που μιλάνε λίγο και δεν δουλεύουν data. Σιγά μην τα παίρναμε εμείς που καταναλώνουμε internet και ομιλία. 

Στη δική μου περίπτωση δεν ισχύει αυτό. Έχω αριθμό με απενεργοποιημένα data εντελώς από nova καθώς είναι απλή συσκευή νοκια με κουμπάκια άρα δεν καταναλώνει καθόλου mb και μιλάει ελάχιστα. Έχω όμως και τον βασικό μου αριθμό που καταναλώνω συνέχεια πολλά gb και μιλάω πολύ. Και οι δυο αριθμοί έχουν την προσφορά με τα απεριόριστα εδώ και κάνα χρόνο περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχόμενα? Δεν εχουν κοπεί π.χ. 1-2 μήνες? Ανανεώσεις κάθε πότε κάνετε? Εχει τύχει παιρνοντας μπόνους από sms με ανανέωση (300' + 1gb για 15 μέρες ή 500' & 2gb για ένα μήνα) ή κάποιο countdown ή άλλο πακέτο, να αλλάξουν ή να σταματήσουν οι προσφορές ?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Δεν αποκλείεται να συνεχίσουν αλλά δεν μπορείς να το ρισκάρεις από τη στιγμή που είναι και ανεπίσημη παροχή

Από προηγούμενη εμπειρία, θα διακοπούν. Η αλλαγή εμφανίζεται σαν νέα γραμμή συνδρομητή στο σύστημα και όταν ήταν ενεργή η προσφορά πριν γίνει εμπορικά μη διαθέσιμη έπρεπε να περάσουν "6 μήνες στο δίκτυο" για να εγγράψουν εκ νέου σαν να ξεκινούσες από το μηδέν. Οπότε μη το ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να το ξανα βγάλουν???

εχω δυο γραμμές βονταφον αλλα ΔΕΝ της κανω Νόβα για αυτόν τον λόγω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...