Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

300' προς όλους με 3,5€ έως αύριο το απόγευμα. Φαίνεται ότι τα countdowns τσίμπησαν ένα μισοευρο. Αυτό μου θυμίζει όταν πριν 7 χρόνια περίπου είχε ανέβει ο ΦΠΑ στο 24% από 23% και είχαμε για πρώτη φορά πακέτα μη ακεραίων τιμών (1,01€, 3,02€ κλπ). Θα μου πείτε τι πάω και θυμάμαι.

Screenshot_2022-04-25-14-43-39-047.thumb.jpg.8d0ba58a46016b6303b79417334ea820.jpg

Link to comment
Share on other sites

3.5 ευρώ 300 λεπτά είναι καλά όμως. Εγώ πχ βγάζω μήνα άνετα.Να τέτοια μου κάνει και αναβάλλω την φορητότητα για frog

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα βέβαια είναι ότι αν καθιερωθεί το ελάχιστο 3,5αρι και στην ομιλία δεν βγάζεις με την ελάχιστη ανανέωση 2 μήνες όπως γίνεται με τα 3€ καθότι από τα 8€ μένουν καθαρά 6,97€ και δεν φτάνουν για αγορά πακέτου τον 2ο μήνα.. Αυτό φυσικά για κάποιον με ελάχιστη χρήση μόνο ομιλία.. Ενώ αντίστοιχα στον βάτραχο με 10€ για όσο υπάρχει φυσικά και εκεί το πακέτο των 3,02€ βγάζεις 3μηνο.. Και απο την άλλη τώρα θα πει κάποιος για μηδενική χρήση και απλά να σε καλούν και μετά το 3μηνο πάλι Q..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tolisfar said:

3.5 ευρώ 300 λεπτά είναι καλά όμως. Εγώ πχ βγάζω μήνα άνετα.Να τέτοια μου κάνει και αναβάλλω την φορητότητα για frog emoji196.png

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

300' ανά ", είναι 800' ανά 3λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

H SIM KAPTA ΣOY XPEIAZETAI AMEΣA ANTIKATAΣTAΣH ΓIA NA AΠOΦEYXΘEI YΠOBAΘMIΣH TΩN YΠHPEΣIΩN ΣOY KAI NA EINAI ΣYMBATH ME TA ΔIKTYA 4G/5G. EΛA ME THN TAYTOTHTA KAI THN SIM ΣOY ΣE KAT/MA WIND KAI ANTIKATEΣTHΣE THN

 

Εμένα μου ήρθε αυτο sms

Εχει έρθει και σε εσάς; 

Διάβασα πιο πίσω και βλέπω ότι ήρθε και σε άλλους. 

Αλλά πήγα το Σάββατο σε Κατάστημα wind και μου είπε ότι χρειάζεται 2 εργάσιμες μέρες και 5 ευρω για την αλλαγή sim

Θα πάω αύριο να ρωτήσω  παλι 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, patrik said:

H SIM KAPTA ΣOY XPEIAZETAI AMEΣA ANTIKATAΣTAΣH ΓIA NA AΠOΦEYXΘEI YΠOBAΘMIΣH TΩN YΠHPEΣIΩN ΣOY KAI NA EINAI ΣYMBATH ME TA ΔIKTYA 4G/5G. EΛA ME THN TAYTOTHTA KAI THN SIM ΣOY ΣE KAT/MA WIND KAI ANTIKATEΣTHΣE THN

 

Εμένα μου ήρθε αυτο sms

Εχει έρθει και σε εσάς; 

Διάβασα πιο πίσω και βλέπω ότι ήρθε και σε άλλους. 

Αλλά πήγα το Σάββατο σε Κατάστημα wind και μου είπε ότι χρειάζεται 2 εργάσιμες μέρες και 5 ευρω για την αλλαγή sim

Θα πάω αύριο να ρωτήσω  παλι 

Εγώ πήγα μόνος μου, χωρίς να μου έρθει sms. Οντως 5€ και την απόμενη μέρα χωρίς ειδοποίηση, χάθηκε το σήμε από την παλιά sim.Εβαλα την καινούρια και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, conan1 said:

Εγώ πήγα μόνος μου, χωρίς να μου έρθει sms. Οντως 5€ και την απόμενη μέρα χωρίς ειδοποίηση, χάθηκε το σήμε από την παλιά sim.Εβαλα την καινούρια και όλα καλά.

Είσαι ΑΛΛΗ περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου ειπαν παντως στο chataa3b342e0dd364b2f606fe93f5e01d98.jpg

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το σμσ δεν λέει πουθενα για χρεωση. Ρωτάτε στο κατάστημα και σαν λένε 5 ευρω... Πιστευετε το καταστημα... 

Επειδή σας είπαν τις μισές αλήθειες, να ξέρετε ότι θα πρεπει να μου στείλετε μια paysafe 10 ευρώ για να έχετε καλυτερο σήμα... 

Περιμένω κωδικους σε μήνυμα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mobileras said:

Το σμσ δεν λέει πουθενα για χρεωση. Ρωτάτε στο κατάστημα και σαν λένε 5 ευρω... Πιστευετε το καταστημα... 

Επειδή σας είπαν τις μισές αλήθειες, να ξέρετε ότι θα πρεπει να μου στείλετε μια paysafe 10 ευρώ για να έχετε καλυτερο σήμα... 

Περιμένω κωδικους σε μήνυμα. 

Το αφήνει φλου.

41 minutes ago, optostyle said:

Αυτο μου ειπαν παντως στο chataa3b342e0dd364b2f606fe93f5e01d98.jpg

OptoStyle
 

Πας με αυτό και τους το δείχνεις, αν σου πουν, μα και μου.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ..Γι'αυτο το ανεβασα...με τη voda στο ιδιο κινητο πιανω,ενω με Q οχι..Αρα θελει αλλαγη

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη sim που μου ηρθε δωρεάν , ελαβα και την δευτερη πάλι δωρεάν , στην πρώτη ειχα λάβει sms για αλλαγή , ενω στην δευτερη οχι , στην πρώτη μετά την ενεργοποιήση μου εδωσαν τα δωρεαν ντάτα , τώρα περιμένω αυριο μεθαυριο να με καλέσουν για την δευτερη sim .
Στο τηλέφωνο γινεται μια ταυτοποιηση στοιχείων και μου ζήτησαν να τους διαβασω τον σειριακο αριθμό της νεας κάρτας .

Μετά απο 10 λεπτά εχασα το σήμα της παλαιας κάρτας και αμέσως μου ηρθε μνμ οτι ενεργοποιηθηκε και οτι πήρα τα δωρεαν ντατα .

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gpapas640 said:

Από πού ακριβώς προέκυψε αυτό;

Φυσικά εξαρτάται από τον τρόπο χρήσης αλλά και εγώ έχω παρόμοια εμπειρία. Όσο είμαστε στο f2g σε κάποια νούμερα τα 300' ανά 3λεπτο το μήνα δεν φτάνανε ή προς το τέλος πρόσεχες να μην τα τελειώσεις και τώρα τα 150' ανά δευτερόλεπτο περισσεύουν και μερικές φορές κατά πολύ. Οπότε 2 με 3 φορές καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiliot said:

Φυσικά εξαρτάται από τον τρόπο χρήσης αλλά και εγώ έχω παρόμοια εμπειρία. Όσο είμαστε στο f2g σε κάποια νούμερα τα 300' ανά 3λεπτο το μήνα δεν φτάνανε ή προς το τέλος πρόσεχες να μην τα τελειώσεις και τώρα τα 150' ανά δευτερόλεπτο περισσεύουν και μερικές φορές κατά πολύ. Οπότε 2 με 3 φορές καλύτερα.

166 κλησεις /30 μερες περιπου 5 κλησεις την ημερα (των 3 λεπτων) αν κανεις περισσοτερες κλησεις την ημερα κι ποιο συντομες συμφερει η χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, powerup said:

166 κλησεις /30 μερες περιπου 5 κλησεις την ημερα (των 3 λεπτων) αν κανεις περισσοτερες κλησεις την ημερα κι ποιο συντομες συμφερει η χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Δεν κατάλαβα τον υπολογισμό που βγάζει 166 κλήσεις, με απλή αναγωγή αυτό είναι για 450' το μήνα αλλά μιλάγαμε για 300', που αντιστοιχεί σε 100 κλήσεις τον μήνα.

Γενικά η διαφορά εξαρτάται από το είδος κλήσεων. Αν ξεπερνάν τα 3' τότε όσο περισσότερα λεπτά τόσο καλύτερα. Αν δεν ξεπερνάν τα 3' το όφελος μεγαλώνει ανά δευτερόλεπτο όσο μικρότερος ο χρόνος ομιλίας. Αλλά το ότι στην πλειονότητα οι εταιρίες έχουν βάλει ελάχιστη τρίλεπτη χρέωση λέει πολλά για το είδος των κλήσεων που κάνουν οι περισσότεροι.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα με απενεργοποιημένο qfee με 12€ ανανέωση μου έδινε 3000 προς q και 1gb για 30 μέρες. Πλέον μου δίνει μόνο το 1gb όχι τα λεπτά προς q.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά είναι παρα πολλα και σπάνια. Δεν τα έβαλαν τυχαία. 

Στο μπόνους που δίνουν χωρίς κιου φι δεν ξέρουν και αυτοί τι πρεπει να δώσουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο έληγε 28/4 και αγόρασα το countdown 300' με 3,5, αλλά πήρα παράταση υπολοίπου για 1 μήνα μόνο (26/5).

Φταίει ότι αγόρασα πακέτο ομλίας που ήθελα 2 μέρες πριν τη λήξη, αφού είναι σχεδόν σίγουρο ότι το επόμενο θα είναι data;

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση το υπόλοιπο λήγει σε 2 μήνες. Με ενεργοποίηση countdown αν το υπόλοιπο λήγει νωρίτερα τότε μεταφέρεται η λήξη του στην ημερομηνία που λήγει το πακέτο. 30 μέρες δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την καινουργια καρτα,αλλα 5G ΔΕΝ βλεπω....λετε ναναι θεμα περιοχης?1b6ad7ce0e0a51ef8708197d0409119f.jpg

EDIT:Μου απαντησαν κι ακομα γελαω

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στο 13700 δωρεάν και ζήτα να ενεργοποιήσουν στη γραμμή σου το 5g.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...